Постанова № 20961334, 10.01.2012, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.01.2012
Номер справи
5976/11/2170
Номер документу
20961334
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 січня 2012 р. Справа № 2-а-5976/11/2170

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді: Горшков В.М.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора м. Нова Каховка в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 <3-я особа >про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,

встановив:

Звернувшись до суду прокурор м. Нова Каховка Херсонської області в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області просить суд стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансову санкцію по постанові №137564 від 30.08.2011 на загальну суму 680,00 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 11.08.2011 під час проведення перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено невиконання відповідачем приписів позивача від 17.09.2009 №023345, а саме відсутність таксометру.

Начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 30.08.2011 та винесено постанови №137564 про застосування до відповідача фінансові санкції в сумі 680,00 грн. У передбачений законом термін сума застосованих санкцій відповідачем добровільно не сплачена, постанова про застосування фінансових санкцій в порядку передбаченому п.32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" не оскаржувалась до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після винесення постанови, не опротестовувалась прокурором. Відповідно до чого просить стягнути штрафну санкцію у сумі 680,00 грн.

Відповідач письмових заперечень на позов не надав. Разом з тим, 09.12.2011 р. на адресу відповідача була відправлена копія ухвали про відкриття скороченого провадження, яка була повернута до суду з відміткою про вручення відповідачу поштової кореспонденції 14.12.2011 р.

Таким чином, суддя вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.

Дослідивши матеріали справи, суддя дійшла висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно із актами перевірки від 11.08.2011 року № 218766 державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення. Встановлено порушення ст. 40 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме у транспортному засобі номерний знак НОМЕР_1 відсутній таксометр. Що є порушенням виконання припису від 17.09.2009 №023345.

За невиконання припису відносно відповідача в подальшому винесено постанову від 30.08.2011 №137564 про застосування до відповідача штрафу на загальну суму 680,00 грн.

Копія постанови позивачем була направлена на адресу відповідача рекомендованою поштовою кореспонденцією для подальшого виконання.

Статтею 40 КАС України Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що водію таксі забороняється здійснювати перевезення пасажирів, якщо в таксі відсутній або не працює таксометр.

Відповідно до ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Відповідно до п. 3,4,21,27,28,29,32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.06 року №1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях. Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок. У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку складається акт. За наявності підстав керівник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті або його заступник виносить Постанову про застосування фінансових санкцій. Не пізніше трьох днів після її винесення постанови видається уповноваженій особі під розписку чи надсилається рекомендованим листом з повідомленням, фінансова санкція повинна бути перераховано на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено постанову. Скарга на постанову подається протягом десяти днів після її винесення. Неоскаржені та неоплачені постанови є боргом порушника перед державою.

Рішення про застосування штрафних санкцій одержане відповідачем. На час розгляду справи інформація про оскарження винесеної постанови про застосування штрафної санкції відсутня.

До теперішнього часу рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не сплачено, доказів сплати до суду не надходило.

З наведених обставин суддя вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Згідно з ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 183-2 КАС України, суддя -

постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2) до Державного бюджету України (рахунок 31117106700012 УДК у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет м. Нова Каховка, код доходу 21081100, код ОКПО 24103977) фінансові санкції в сумі 680,00 грн. (шістсот вісімдесят грн. 00 коп.).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Горшков В.М.

кат. 3.7.2