Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
10 січня 2012 р. № 2-а- 16721/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Старосєльцевої О.В.
за участю секретаря судового засідання - Чубукіної М.В.
представника прокуратури - не прибув,
представника позивача Руденко Ю.Г.,
представника відповідача не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом Прокурора Червонозаводського районі м.Харкова в інтересах держави Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Комунального закладу охорони здоровя Ізюмський медичний коледж про стягнення суми штрафу.
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Прокурор Червонозаводського районі м. Харкова в інтересах держави Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просив суд стягнути з Комунального закладу охорони здоров'я Ізюмського медичного коледжу у доход держбюджету штраф у сумі 5100,00 грн.
Представник позивача в судовому засіданні підтримала позовні вимоги в повному обсязі та просила їх задовольнити, в обґрунтування зазначила наступне.
У ході перевірки ВП "Держенергонагляд у Північному регіоні" за дотриманням вимог чинного законодавства встановлено, що 28 січня 2011 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження технічного стану електричного обладнання Комунального закладу охорони здоровя Ізюмський медичний коледж, про що було складено акти обстеження № 07/10-44-147, № 07/10-42-148 від 28.01.2011 р.
За результатами обстеження відповідачеві було видано обовязковий до виконання припис № 07/10-42-149 від 28.01.2011 р. про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується протоколом № 07/10-42-028.
Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Харківській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису на відповідача було накладено штраф у розмірі 5100,00 грн., про що було винесено постанову № 07/10-02-041 від 24.06.2011 р.
До теперішнього часу штраф до держбюджету відповідачем не перераховано, тому позов просив задовольнити у повному обсязі та стягнути суму штрафу у судовому порядку.
Відповідач в судове засідання не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідач не прибув в судове засідання, причин неприбуття суду не повідомив, є належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.5 Закону України “Про електроенергетику” однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Згідно зі ст. 9 зазначеного закону та п.1 Положення “Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії”, затвердженого постановою КМУ від 07.08.1996р. №929 державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативно-технологічне) управління об'єднаною енергетичною системою України, та його територіальних структурних підрозділів.
Згідно з Указом Президента України “Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади” від 15.12.1999р. №1573/99 Міністерство палива та енергетики України входить до складу органів виконавчої влади України.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про теплопостачання»Державний нагляд у сфері теплопостачання здійснюють державні інспектори та інші органи у порядку, встановленому законом.
Відповідно до п. 1 Положення „Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії", затвердженого КМУ від 07.08.96р. №929 із змінами та доповненнями, державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд). Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом порядку санкції до суб'єктів господарювання за порушення нормативно-правових актів.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання»уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання - юридичних осіб штрафні санкції за ухилення від виконання та несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з Положенням Про відокремлений підрозділ „Держенергонагляд у Північному регіоні", затвердженим директором Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго", Держенергонагляд у Північному регіоні утворено з метою забезпечення функціонування електроенергетичної системи регіону в межах Харківської, Полтавської та Сумської областей України, як складової частини цілісної об'єднаної енергосистеми України.
Відповідно до наказу Міністерства палива та енергетики України №422 від 3 листопада 2006 р. Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Мінпаливенерго щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 № 929, здійснює допоміжні заходи із забезпечення надійного і сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України та діє у складі державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" (НЕК "Укренерго"). Особа в інтересах якої заявлено позов щодо стягнення штрафних санкцій є субєктом владних повноважень в розумінні ст. 3 КАС України, оскільки здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.
Судом встановлено, що у ході перевірки 28.01.2011 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Харківській області було проведено обстеження Комунального закладу охорони здоровя Ізюмський медичний колледж про що було складено акти обстеження № 07/10-44-147, № 07/10-42-148 від 28.01.2011 р.
За результатами обстеження відповідачу було видано обов'язковий до виконання припис № 07/10-42-149 від 28.01.2011 року про усунення виявлених порушень, які відповідач у встановлений термін не виконав, що підтверджується протоколом № 07/10-42-028.
Старшим державним інспектором України з енергонагляду у Харківській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису на відповідача, згідно зі ст. 27 Закону України „Про електроенергетику” та „Положення про порядок накладання на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику”, затвердженого Постановою КМУ №1312 від 30.07.99р., було винесено постанову № 07/10-02-041 від 24.06.2011 р. про накладення штрафу у розмірі 5100,00 грн..
Вказану постанову було направлено відповідачу та було отримано 29.06.2011 року, про що свідчить поштове повідомлення.
Судом встановлено, що відповідачем вказану постанову було оскаржено у судовому порядку.
Так, Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 28.07.2011 р. по справі № 2а- 8783/11/2070 за позовом Комунального закладу охорони здоровя “Ізюмський медичний коледж”до Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Харківській області про скасування постанови адміністративний позов залишено без задоволення.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 10.11.2011 року Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 28.07.2011 р. по справі № 2а- 8783/11/2070 за позовом Комунального закладу охорони здоровя “Ізюмський медичний коледж”до Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Харківській області про скасування постанови залишено без змін.
Відповідно до ч.1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України підставою для звільнення від доказування є обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Суд зазначає, що відповідно до ч.1 ст. 138 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
З огляду на зміст зазначеної норми процесуального права та зважаючи на те, що вимогами заявленого позову є стягнення заборгованості перед бюджетом, предметом доказування у даній справі мають бути обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими законом повязана можливість стягнення цих санкцій у судовому порядку.
Суд зазначає, що підставою для подання вказаного позову про стягнення з Комунального закладу охорони здоров'я Ізюмського медичного коледжу є не сплата у добровільному порядку 5100,00 грн. штрафних санкцій, які були застосовані до позивача постановою № 07/10-02-041 від 24.06.2011 р.
Оскільки судом зазначену постанову позивача визнано правомірною, відтак існують правові підстави для стягнення вказаних штрафних санкцій з відповідача.
До теперішнього часу штраф до бюджету відповідачем не перераховано.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 5100,00 грн., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 35, 71, 94, 122, 160-163, 186, 254, КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Прокурора Червонозаводського районі м.Харкова з інтересах держави Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Комунального закладу охорони здоровя Ізюмський медичний коледж задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з Комунального закладу охорони здоровя Ізюмський медичний коледж (63400, Харківська область, м. Ізюм, вул. Старопоштова, 41, р/р 35412001002294 ГУДКУ Харківської області м. Ізюм, МФО 851011, код ЄДРПОУ 02010882) у дохід держбюджету штраф у сумі 5100,00 грн. (п'ять тисяч сто гривень) на р/р 31119106700259 ГУДК України у Ізюмському районі, МФО 851011, код ЄДРПОУ 24134350, код платежу до держбюджету 21081100.
3.Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
4.У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 16.01.2012 року.
СуддяСтаросєльцева О.В.