КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 квітня 2011 року 2а-947/11/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Музиченко А.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Миронівському районі Київської області
доТовариства з обмеженою відповідальністю «Ясень-М»
простягнення податкової заборгованості, - В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція у Миронівському районі Київської області, звернувся до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ясень-М», про стягнення податкової заборгованості в сумі 1275 (одна тисяча двісті сімдесят пять) гривень 50 копійок.
Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач має заборгованість перед Державним бюджетом України зі сплати податків та зборів, в звязку з чим він застосував до відповідача штрафні (фінансові) санкції, відповідно просить суд стягнути загальну суму податкової заборгованості.
Про дату, час і місце судового розгляду сторони були повідомлені належним чином.
Від представника позивача до суду надійшло письмове клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просив суд долучити до матеріалів справи додаткові пояснення по справі.
Суд, дослідивши клопотання представника позивача дійшов висновку, що воно підлягає задоволенню.
Відповідачу за адресою його місцезнаходження (08800, Київська область, Миронівський район, місто Миронівна, вулиця Горького, будинок 39), відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, направлялися ухвали про відкриття провадження у справі та про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду, копія позовної заяви разом з усіма доданими до неї документами відповідачу направлялася позивачем, що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами. Відповідно до поштового повідомлення, яке міститься в матеріалах справи, відповідач всі відправлені документи отримав, але в судове засідання, призначене на 17.03.2011 року не зявився. Також, від відповідача до суду повернувся конверт з поштовими відправленнями з позначкою про те, що адресат за зазначеною адресою не проживає.
Місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (стаття 93 Цивільного кодексу України, стаття 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»від 15.05.2003 року № 755-IV).
Згідно зі статтею 18 Закону №755-IV, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними, а в силу частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. За таких обставин, неприбуття в судове засідання представника відповідача не є перешкодою для розгляду справи (частина друга статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Судом встановлено, що для розгляду і вирішення даної справи відсутня потреба у заслуховуванні свідків чи експертів, також немає інших перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, зазначених у статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, у звязку з неявкою сторін, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, суд визнав за можливе розглядати справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Представник позивача в наданому суду клопотанні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд позов задовольнити.
Відповідач відзиву на позовну заяву, заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань суду не надав.
Всебічно та обєктивно дослідивши матеріали справи, та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Ясень-М», 6 квітня 2007 року зареєстрований Миронівською районною державною адміністрацією Київської області як юридична особа, місцезнаходження: 08800, Київська область, Миронівський район, місто Миронівна, вулиця Горького, будинок 39, ідентифікаційний номер 34970139.
Працівниками Державної податкової інспекції у Миронівському районі Київської області складено Акт № 255 від 13 вересня 2010 року про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, з питань неподання податкової звітності по комунальному податку за ІІ квартал та збору за забруднення навколишнього природного середовища за І півріччя 2010 року.
Перевіркою встановлені порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(із змінами та доповненнями).
На підставі вищезазначеного Акту податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення по комунальному податку від 13 вересня 2010 року № 0002461501/0 на суму 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок та податкове повідомлення-рішення по збору за забруднення навколишнього природного середовища від 13 вересня 2010 року № 0002471501/0 на суму 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок.
Згідно Акту № 51 від 13 вересня 2010 року, відповідачу винесені податкові повідомлення-рішення від 13 вересня 2010 року № 0002461501/0 та № 0002471501/0 і не вручено по причині незнаходження посадових осіб за юридичною адресою.
Податкові повідомлення-рішення розміщені на дошці податкових оголошень Державної податкової інспекції у Миронівському районі Київської області.
Працівниками Державної податкової інспекції у Миронівському районі Київської області складено Акт № 302/1501 від 11 листопада 2010 року про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, з питань неподання податкової звітності з податку на прибуток за 9 місяців 2009 року.
Перевіркою встановлені порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(із змінами та доповненнями), пункту 16.4 статті 16 Закону України від 28.12.1994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (із змінами та доповненнями).
На підставі вищезазначеного Акту податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення з податку на прибуток приватних підприємств від 11 листопада 2010 року № 0002911501/0 на суму 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок.
Згідно Акту № 60 від 11 листопада 2010 року, відповідачу винесено податкове повідомлення-рішення від 11 листопада 2010 року № 0002911501/0 і не вручено по причині незнаходження посадових осіб за юридичною адресою.
Податкове повідомлення-рішення розміщено на дошці податкових оголошень Державної податкової інспекції у Миронівському районі Київської області.
Працівниками Державної податкової інспекції у Миронівському районі Київської області складено Акт № 3312 від 17 листопада 2010 року про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності, з питань неподання податкової звітності по комунальному податку за ІІІ квартал та збору за забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2010 року.
Перевіркою встановлені порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(із змінами та доповненнями), пункту 16.4 статті 16 Закону України від 28.12.1994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств» (із змінами та доповненнями).
На підставі вищезазначеного Акту податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення по комунальному податку від 17 листопада 2010 року № 0002971501/0 на суму 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок та податкове повідомлення-рішення по збору за забруднення навколишнього природного середовища від 17 листопада 2010 року № 0002961501/0 на суму 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок.
Згідно Акту № 66 від 17 листопада 2010 року, відповідачу винесені податкові повідомлення-рішення від 17 листопада 2010 року № 0002971501/0 та № 0002961501/0 і не вручено по причині незнаходження посадових осіб за юридичною адресою.
Податкові повідомлення-рішення розміщені на дошці податкових оголошень Державної податкової інспекції у Миронівському районі Київської області.
Згідно з розрахунком суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сума нарахованого податку складає 851 (вісімсот пятдесят одна) гривня 25 копійок.
Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
Вказані податкові повідомлення-рішення, відповідно до Актів № 51, 60 та 66 про розміщення податкових повідомлень на дошці податкових оголошень, у звязку з незнаходженням юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю «Ясень-М»за юридичною адресою, були розміщені на дошці податкових повідомлень.
Згідно зі статтею 15 Декрету Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року № 56-93 «Про місцеві податки і збори»комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств.
У звязку з тим, що відповідачем самостійно заборгованість перед Державним бюджетом України не сплачено, Державною податковою інспекцією в Обухівському районі Київської області, у відповідності до статті 6 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та Порядку направлення органами Державної податкової служби України податкових вимог, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03 липня 2001 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 липня 2001 року, рекомендованим листом з повідомленням про вручення надіслано першу податкову вимогу № 1/31 від 9 червня 2010 року на загальну суму податкового боргу за узгодженими податковими зобовязаннями 479, 8о гривень.
Оскільки вищевказана податкова вимога залишилась без задоволення, Державною податковою інспекцією у Миронівському районі Київської області відповідачу виставлено другу податкову вимогу № 2/40 від 15 липня 2010 року на загальну суму податкового боргу за узгодженими податковими зобовязаннями 664, 88 гривень.
Обидві податкові вимоги були надіслані відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення та одержані посадовою особою відповідача.
Таким чином, відповідач має заборгованість перед Державним бюджетом України в сумі 1275 (одна тисяча двісті сімдесят пять) гривень 50 копійок.
Отже, на день судового розгляду заборгованість відповідачем до Державного бюджету України не сплачено.
Надаючи правової оцінки відносинам, що виникли між сторонами на час вчинення правовідносин, суд виходить з такого.
Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»встановлено, якщо базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю, - податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до пункту 16.4 статті 16 Закону України від 28.12.1994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств»(із змінами та доповненнями), податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.
Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
У разі коли платник податку вважає за доцільне роз'яснити окремі результати фінансово-господарської діяльності, зазначені у податковій декларації з цього податку, такий платник податку може надіслати податковому органу таке пояснення, складене у довільній формі. Податковий орган не може вимагати надання форм звітності чи обліку, прямо не передбачених цим Законом, у тому числі складених за правилами бухгалтерської звітності, інших, не передбачених цим Законом, балансів чи звітності. Статистична та бухгалтерська звітність подається органам державної статистики згідно із законом. Крім того, бухгалтерська звітність подається підприємствами органам, до сфери управління яких вони належать, згідно із законом. Це правило поширюється також на будь-які інші податки, збори (обов'язкові платежі), включені до системи оподаткування. Платник податку, крім банків та інших фінансових установ, який отримує дохід від будь-якої діяльності більше ста мільйонів гривень на рік, повинен у наступному році подати на адресу податкового органу фінансовий звіт у терміни, встановлені законодавством для його подання. Відповідальність за неподання фінансової звітності зазначеними суб'єктами встановлюється згідно із законодавством.
Підприємства, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, подають декларацію про прибуток у строки, визначені законом для річного податкового періоду, за формою, що встановлюється центральним податковим органом України.
Для цілей оподаткування до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, відносяться підприємства, валовий доход яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній звітний (податковий) рік перевищує п'ятдесят відсотків загальної суми валового доходу.
У разі, якщо за звітний (податковий) рік валовий доход таких підприємств від продажу сільськогосподарської продукції не перевищує п'ятдесяти відсотків загальної суми валового доходу, прибуток таких підприємств від продажу продукції (робіт, послуг), що не відноситься до сільськогосподарської продукції, оподатковується у загальному порядку.
Згідно з пунктом 1.3 статті 1 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податковим боргом (недоїмкою) є податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Статтею 5 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, якщо платник податків не здійснив адміністративного оскарження визначеної суми податкового зобов'язання. Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно з підпунктом 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», є виключно податкові органи.
Згідно з пунктом 11 статті 10 Закону України від 04.12.1990 року №509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні»державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно х пунктом 14.1.175 Податкового кодексу України, податковий борг сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до пункту 41.5 статті 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Відповідно до статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Позивачем надано суду докази наявності у відповідача заборгованості перед Державним бюджетом України за штрафними (фінансовими) санкціями, наявності у позивача компетенції відносно стягнення з відповідача податкового боргу, а також правильності нарахування передбачених законом штрафних санкцій.
За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги те, що доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості на день прийняття рішення не надано, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 128, 159 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ясень-М», код ЄДРПОУ 34970139 (08800, Київська область, Миронівський район, місто Миронівна, вулиця Горького, будинок 39) на користь Державного бюджету України податкову заборгованість в сумі 1275 (одна тисяча двісті сімдесят пять) гривень 50 копійок, в тому числі:
-заборгованість з податку на прибуток в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень 00 копійок р/р № 31112009700424, код одержувача 23569859, одержувач УДК у Миронівському районі Київської області, банк одержувача: ГУ ДКУ в Київській області, місто Київ, МФО 821018;
-заборгованість з комунального податку в розмірі 340 (триста сорок) гривень 00 копійок р/р № 33215828700425, код одержувача 23569859, одержувач УДК у Миронівському районі Київської області, банк одержувача: ГУ ДКУ в Київській області, місто Київ, МФО 821018;
-заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища в розмірі 340 (триста сорок) гривень 00 копійок р/р № 33112329700425, код одержувача 23569859, одержувач УДК у Миронівському районі Київської області, банк одержувача: ГУ ДКУ в Київській області, місто Київ, МФО 821018;
-заборгованість по податку з власників транспортних засобів в розмірі 424 (чотириста двадцять пять) гривень 50 копійок р/р № 33214807700425, код одержувача 23569859, одержувач УДК у Миронівському районі Київської області, банк одержувача: ГУ ДКУ в Київській області, місто Київ, МФО 821018.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд.
Згідно з частиною другою статі 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Музиченко А.В.