Постанова № 20955019, 29.12.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.12.2011
Номер справи
2а/0570/493/2011
Номер документу
20955019
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 грудня 2011 р. справа № 2а/0570/493/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 15 год. 00 хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Зекунова Е. В.

при секретаріКобець О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженої відповідальністю «Донбаскераміка» до Державної податкової інспекції у Волноваському районі Донецької області, Головного управління Державного казначейства у Донецькій області, управління державного казначейства України у Волноваському районі Донецької області про стягнення з Державного бюджету України бюджетної заборгованості з податку на додану вартість,

за участю:

прокурора: Профатило О.П.,

представника позивача: Макотченко О.М.,

представника відповідача 1: Майдикова С.Б.,

представника відповідача 2: не зявився,

представника відповідача 3: не зявився,

В С Т А Н О В И В:

Товариством з обмеженою відповідальністю «Донбаскераміка» заявлено позов до Державної податкової інспекції у Волноваському районі Донецької області (далі відповідач 1, ДПІ) та управління державного казначейства України у Волноваському районі Донецької області (далі відповідач 2) про стягнення з Державного бюджету України бюджетної заборгованості з податку на додану вартість в сумі 1648316 грн.

Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на норми Закону України “Про податок на додану вартість”, факт наявності заборгованості з бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у зв'язку із надмірною сплатою цього податку.

Згідно висновків відповідача 1, загальна сума, що підлягала бюджетному відшкодуванню ТОВ «Донбаскераміка», складає 1648316 грн., в тому числі: за березень 2008 року 63222 грн., за березень 2009 року 61840 грн., за червень 2009 року 202451 грн., за липень 2009 року 111613 грн., за лютий 2010 року 89623 грн., за квітень 2010 року 99735 грн., за травень 2010 року 233522 грн., за червень 2010 року 268322 грн., за липень 2010 року 197331 грн., за серпень 2010 року 320657 грн.

З урахуванням сум, частково відшкодованих Товариству «Донбаскераміка», позивач заявою від 29.12.2011р. зменшив суму позовних вимог, просить стягнути бюджетну заборгованість у сумі 706939,00грн., у тому числі за березень 2008р. - 63222грн., червень 2009р.- 202451грн., липень 2009р. - 111613грн., лютий 2010р. - 89623грн., квітень 2010р. - 98235грн., травень 2010р. - 42337грн., червень 2010р. - 46372грн., липень 2010р. - 29774грн., серпень 2010р. - 23312грн.

Перший відповідач проти позовних вимог заперечує, посилається на те, згідно з поданими ТОВ «Донбаскераміка» до ДПІ податковими деклараціями з ПДВ за березень 2008р., червень 2009р., липень 2009р., лютий 2010р., квітень 2010р., травень 2010р., червень 2010р., липень 2010р., серпень 2010р. та розрахунками суми бюджетного відшкодування сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника за вищезазначені періоди складає 706939,00грн.

Актами перевірок, підтверджено відображене позивачем у деклараціях за вказані періоди бюджетне відшкодування у сумі 706939,00грн.

Проте неможливо здійснити відповідний аналіз декларування контрагентами позивача - платниками податків сум податкового зобовязання з ПДВ у звязку з відсутністю відповідей від підрозділів ДПІ на податковому обліку яких знаходяться ТОВ «Донбаскераміка», щодо результатів проведення зустрічної перевірки, отже відсутня можливість подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Відповідач- 1 зазначає, що Законом України “Про податок на додану вартість” та Податковим кодексом України встановлений прямий взаємозвязок між сплатою, надходженням до бюджету податку на додану вартість та відшкодуванням такого податку. Таким чином, право на відшкодування виникає лише при фактичному надходженні податку на додану вартість до Державного бюджету України від платника податку продавця, а не самого факту здійснення відповідної операції та сплати покупцем податку в ціні товару. На підставі викладеного просить у задоволені позовних вимог ТОВ «Донбаскераміка» до ДПІ, Головного управління державного казначейства України у Донецькій області про стягнення невідшкодованого податку на додану вартість по деклараціям за березень 2008р., червень 2009р., липень 2009р., лютий 2010р., квітень 2010р., травень 2010р., червень 2010р., липень 2010р., серпень 2010р. у розмірі 706939,00грн. відмовити у повному обсязі.

Прокурор в судовому засіданні підтримав позицію відповідача.

Представник відповідача2 управління державного казначейства України у Волноваському районі Донецької області в судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином.

Ухвалою суду від 07.02.2011 року було залучено до участі в розгляді справи Головне управління Державного казначейства у Донецькій області, представник якого до судового засідання не зявився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Донбаскераміка» є юридичною особою, включене до ЄДРПОУ за номером 30942491, є платником податку на додану вартість, свідоцтво № 06942001 від 12.04.2005р., знаходиться на податковому обліку в державній податковій інспекції у Волноваській ОДПІ з 06.07.2000р. за №1330.

Як платник податку на додану вартість позивач подав до податкового органу декларації з податку на додану вартість за березень 2008р., червень 2009р., липень 2009р., лютий 2010р., квітень 2010р., травень 2010р., червень 2010р., липень 2010р., серпень 2010р., якими визначив суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню на рахунок платника податку у банку в розмірі 706939,00грн. (код рядка декларацій з ПДВ 25, 25.1), у тому числі у тому числі за березень 2008р. - 63222грн., червень 2009р.- 202451грн., липень 2009р. - 111613грн., лютий 2010р. - 89623грн., квітень 2010р. - 98235грн., травень 2010р. - 42337грн., червень 2010р. - 46372грн., липень 2010р. - 29774грн., серпень 2010р. - 23312грн.

Виходячи із аналізу статті 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР (чинних на час виникнення спірних правовідносин), (надалі Закон № 168) органи державної податкової служби уповноважені здійснювати контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податку на додану вартість та надавати висновки про суми цього податку, які підлягають відшкодуванню з бюджету. Отже, органи державної податкової служби є субєктом владних повноважень, який у правовідносинах, повязаних із відшкодуванням з бюджету податку на додану вартість, реалізує надані йому владні управлінські функції, а тому спори за участі цих органів є публічно-правовими і відносяться до юрисдикції адміністративних судів.

Відповідно до статті 11 Закону України “Про систему оподаткування” від 18 лютого 1997 року № 77/97-ВР (чинного на час виникнення спірних правовідносин) платники податків несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування відповідно до законів України.

Згідно до преамбули Закону України “Про податок на додану вартість” ним, серед іншого, визначається порядок обліку звітності та внесення податку до бюджету.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначені пунктом 7.7 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість”.

Підпунктом 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 цього Закону встановлено, що сума податку, яка підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобовязання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При відємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності зараховуються до складу податкового кредиту наступного податкового періоду. Таке правило зазначено абзацом третім наведеного підпункту.

Підпунктом 7.7.2 пункту 7.7 статті 7 Закону № 168 передбачено, якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має відємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого відємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальникам таких товарів (послуг);

б) залишок відємного значення після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового кредиту.

Аналіз вищезазначених норм доводить сукупність підстав для отримання бюджетного відшкодування, до них належать:

-наявність відємного значення звітного податкового періоду;

-зарахування відємного значення до складу податкового кредиту наступного податкового періоду;

-фактична сплата податку отримувачем товарів (послуг);

-здійснення зазначеної оплати постачальникам товарів (послуг) у попередньому податковому періоді;

-включення залишку відємного значення (після бюджетного відшкодування) до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно із Законом України “Про податок на додану вартість” обовязок щодо визначення обєкта оподаткування, нарахування податку та його утримання у покупця товарів або послуг, правильність обчислення та декларування податку, видачу податкових накладних покладено на платника податку продавця товару. Обовязок сплатити нарахований продавцем податок на додану вартість у складі ціни товару або послуг та отримати належним чином оформлену податкову накладну в підтвердження сплати податку Законом покладений на платника податку покупця.

Пункт 1.8 статті 1 Закону України “Про податок на додану вартість” передбачає, що бюджетне відшкодування це сума, що підлягає поверненню платнику податків з бюджету у звязку з надмірною сплатою у випадках, визначених цим Законом. Нормами Закону не передбачений обовязок покупця товару платника податку сплачувати нарахований йому продавцем у складі ціни товару податок на додану вартість безпосередньо до державного бюджету. За приписами підпункту “а” підпункту 7.7.2 пункту 7.7 статті 7 наведеного Закону умовою бюджетного відшкодування покупцю є сплати ним податку у складі ціни товарів (послуг) продавцю, а не сплата останнім податку до бюджету. Саме нормами зазначеного Закону, з урахуванням його преамбули, регулюються всі питання, повязані із визначенням та сплатою податку на додану вартість.

Судом встановлено, що за результатами березня 2008 року Позивач задекларував і заявив до повернення суму бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі 157384 грн., про що Відповідачу-1 було подано:

- 21.04.2008 р. - податкову декларацію з ПДВ за березень 2008 року разом із розрахунком суми бюджетного відшкодування, заявою про повернення суми бюджетного відшкодування і оригіналами пятих основних аркушів ВМД (одержано Відповідачем-1 21.04.2008 р.);

- 25.04.2008 р. уточнюючий розрахунок суми бюджетного відшкодування та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування за березень 2008 року (одержано Відповідачем-1 29.04.2008 р.).

Враховуючи строки, визначені пп.пп.7.7.5, 7.7.6 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», та дату одержання декларації (з урахуванням уточнюючого розрахунку) Відповідачі зобовязані були вчинити дії, повязані із поверненням Позивачу задекларованої суми бюджетного відшкодування, у такі строки:

- Відповідач-1 - завершити перевірку заявлених у декларації даних - не пізніше 29.05.2008 р., надати Відповідачу-2 висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню Позивачу із бюджету, не пізніше 03.06.2008 р.;

- Відповідач-2 - перерахувати суму бюджетного відшкодування на рахунок Позивача - не пізніше 10.06.2008 р.

Однак, на час розгляду справи Відповідачі встановленого законом обовязку не виконали, із заявленої суми бюджетного відшкодування Позивачу повернено 94 162 грн. Таким чином, розмір бюджетної заборгованості з відшкодування ПДВ за наслідками березня 2008 року складає 63222 грн.

Відповідачем-1 була проведена перевірка достовірності нарахування Позивачем суми бюджетного відшкодування ПДВ, про що було складено довідку від 16.06.2008 р. №1391/23-10/30942491. За наслідками перевірки Відповідач-1 невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій Позивачем у податковій декларації за березень 2008 року, не виявив, жодних податкових повідомлень Позивачу не направляв.

За результатами червня 2009 року Позивач задекларував і заявив до повернення суму бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі 202451 грн., про що Відповідачу-1 було подано:

- 14.07.2009 р. - податкову декларацію з ПДВ за червень 2009 року разом із розрахунком суми бюджетного відшкодування, заявою про повернення суми бюджетного відшкодування і оригіналами пятих основних аркушів ВМД (одержано Відповідачем-1 15.07.2009 р.).

Враховуючи строки, визначені пп.пп.7.7.5, 7.7.6 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», та дату одержання декларації Відповідачі зобовязані були вчинити дії, повязані із поверненням Позивачу задекларованої суми бюджетного відшкодування, у такі строки:

- Відповідач-1 - завершити перевірку заявлених у декларації даних - не пізніше 14.08.2009 р., надати Відповідачу-2 висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню Позивачу із бюджету, не пізніше 19.08.2009 р.;

- Відповідач-2 - перерахувати суму бюджетного відшкодування на рахунок Позивача - не пізніше 27.08.2009 р.

Однак, на час розгляду справи Відповідачі встановленого законом обовязку не виконали, заявлена сума бюджетного відшкодування Позивачу повернена не була. Таким чином, розмір бюджетної заборгованості з відшкодування ПДВ за наслідками червня 2009 року складає 202451 грн.

Відповідачем-1 була проведена перевірка достовірності нарахування Позивачем суми бюджетного відшкодування ПДВ, про що було складено довідку від 09.09.2009 р. №3989/23-20/30942491. За наслідками перевірки Відповідач-1 невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій Позивачем у податковій декларації за червень 2009 року, не виявив, жодних податкових повідомлень Позивачу не направляв.

За результатами липня 2009 року Позивач задекларував і заявив до повернення суму бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі 111613 грн., про що Відповідачу-1 було подано:

- 18.08.2009 р. - податкову декларацію з ПДВ за червень 2009 року разом із розрахунком суми бюджетного відшкодування і заявою про повернення суми бюджетного відшкодування (одержано Відповідачем-1 18.08.2009 р.).

Враховуючи строки, визначені пп.пп.7.7.5, 7.7.6 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», та дату одержання декларації Відповідачі зобовязані були вчинити дії, повязані із поверненням Позивачу задекларованої суми бюджетного відшкодування, у такі строки:

- Відповідач-1 - завершити перевірку заявлених у декларації даних - не пізніше 17.09.2009 р., надати Відповідачу-2 висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню Позивачу із бюджету, не пізніше 22.09.2009 р.;

- Відповідач-2 - перерахувати суму бюджетного відшкодування на рахунок Позивача - не пізніше 29.09.2009 р.

Однак, на час розгляду справиВідповідачі встановленого законом обовязку не виконали, заявлена сума бюджетного відшкодування Позивачу повернена не була. Таким чином, розмір бюджетної заборгованості з відшкодування ПДВ за наслідками липня 2009 року складає 111613 грн.

Відповідачем-1 була проведена перевірка достовірності нарахування Позивачем суми бюджетного відшкодування ПДВ, про що було складено довідку від 26.10.2009 р. №6006/23-20/30942491. За наслідками перевірки Відповідач-1 невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій Позивачем у податковій декларації за липень 2009 року, не виявив, жодних податкових повідомлень Позивачу не направляв.

За результатами лютого 2010 року Позивач задекларував і заявив до повернення суму бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі 89623 грн., про що Відповідачу-1 було подано:

- 15.03.2010 р. - податкову декларацію з ПДВ за лютий 2010 року разом із розрахунком суми бюджетного відшкодування і заявою про повернення суми бюджетного відшкодування (одержано Відповідачем-1 16.03.2010 р.).

Враховуючи строки, визначені пп.пп.7.7.5, 7.7.6 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», та дату одержання декларації Відповідачі зобовязані були вчинити дії, повязані із поверненням Позивачу задекларованої суми бюджетного відшкодування, у такі строки:

- Відповідач-1 - завершити перевірку заявлених у декларації даних - не пізніше 15.04.2010 р., надати Відповідачу-2 висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню Позивачу із бюджету, не пізніше 20.04.2010 р.;

- Відповідач-2 - перерахувати суму бюджетного відшкодування на рахунок Позивача - не пізніше 27.04.2010 р.

Однак, на час розгляду справи Відповідачі встановленого законом обовязку не виконали, заявлена сума бюджетного відшкодування Позивачу повернена не була. Таким чином, розмір бюджетної заборгованості з відшкодування ПДВ за наслідками лютого 2010 року складає 89623 грн.

Відповідачем-1 була проведена перевірка достовірності нарахування Позивачем суми бюджетного відшкодування ПДВ, про що було складено довідку від 13.05.2010 р. №2664/23-30/30942491. За наслідками перевірки Відповідач-1 невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій Позивачем у податковій декларації за лютий 2010 року, не виявив, жодних податкових повідомлень Позивачу не направляв.

За результатами квітня 2010 року Позивач задекларував і заявив до повернення суму бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі 99735 грн., про що Відповідачу-1 було подано:

- 13.05.2010 р. - податкову декларацію з ПДВ за квітень 2010 року разом із розрахунком суми бюджетного відшкодування, заявою про повернення суми бюджетного відшкодування і оригіналами пятих основних аркушів ВМД (одержано Відповідачем-1 20.05.2010 р.).

Враховуючи строки, визначені пп.пп.7.7.5, 7.7.6 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», та дату одержання декларації Відповідачі зобовязані були вчинити дії, повязані із поверненням Позивачу задекларованої суми бюджетного відшкодування, у такі строки:

- Відповідач-1 - завершити перевірку заявлених у декларації даних - не пізніше 21.06.2010 р., надати Відповідачу-2 висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню Позивачу із бюджету, не пізніше 28.06.2010 р.;

- Відповідач-2 - перерахувати суму бюджетного відшкодування на рахунок Позивача - не пізніше 05.07.2010 р.

Однак, на час розгляду справи Відповідачі встановленого законом обовязку не виконали, заявлена сума бюджетного відшкодування Позивачу повернена не була. Таким чином, розмір бюджетної заборгованості з відшкодування ПДВ за наслідками квітня 2010 року складає 99735 грн.

Відповідачем-1 була проведена перевірка достовірності нарахування Позивачем суми бюджетного відшкодування ПДВ, про що було складено довідку від 14.09.2010 р. №4559/23-30/30942491. За наслідками перевірки Відповідач-1 невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій Позивачем у податковій декларації за квітень 2010 року, не виявив, жодних податкових повідомлень Позивачу не направляв.

За результатами травня 2010 року Позивач задекларував і заявив до повернення суму бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі 233 522 грн., про що Відповідачу-1 було подано:

- 08.06.2010 р. - податкову декларацію з ПДВ за травень 2010 року разом із розрахунком суми бюджетного відшкодування, заявою про повернення суми бюджетного відшкодування і оригіналами пятих основних аркушів ВМД (одержано Відповідачем-1 14.06.2010 р.).

Враховуючи строки, визначені пп.пп.7.7.5, 7.7.6 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», та дату одержання декларації Відповідачі зобовязані були вчинити дії, повязані із поверненням Позивачу задекларованої суми бюджетного відшкодування, у такі строки:

- Відповідач-1 - завершити перевірку заявлених у декларації даних - не пізніше 14.07.2010 р., надати Відповідачу-2 висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню Позивачу із бюджету, не пізніше 19.07.2010 р.;

- Відповідач-2 - перерахувати суму бюджетного відшкодування на рахунок Позивача - не пізніше 26.07.2010 р.

Однак, на день розгляду справи Відповідачі встановленого законом обовязку не виконали, заявлена сума бюджетного відшкодування Позивачу повернена не була. Таким чином, розмір бюджетної заборгованості з відшкодування ПДВ за наслідками травня 2010 року складає 233522 грн.

Відповідачем-1 була проведена перевірка достовірності нарахування Позивачем суми бюджетного відшкодування ПДВ, про що було складено довідку від 03.12.2010 р. №7855/23-30/30942491. За наслідками перевірки Відповідач-1 невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій Позивачем у податковій декларації за травень 2010 року, не виявив, жодних податкових повідомлень Позивачу не направляв.

За результатами червня 2010 року Позивач задекларував і заявив до повернення суму бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі 268 322 грн., про що Відповідачу-1 було подано:

- 13.07.2010 р. - податкову декларацію з ПДВ за червень 2010 року разом із розрахунком суми бюджетного відшкодування, заявою про повернення суми бюджетного відшкодування і оригіналами пятих основних аркушів ВМД (одержано Відповідачем-1 14.07.2010 р.).

Враховуючи строки, визначені пп.пп.7.7.5, 7.7.6 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», та дату одержання декларації Відповідачі зобовязані були вчинити дії, повязані із поверненням Позивачу задекларованої суми бюджетного відшкодування, у такі строки:

- Відповідач-1 - завершити перевірку заявлених у декларації даних - не пізніше 13.08.2010 р., надати Відповідачу-2 висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню Позивачу із бюджету, не пізніше 18.08.2010 р.;

- Відповідач-2 - перерахувати суму бюджетного відшкодування на рахунок Позивача - не пізніше 25.08.2010 р.

Однак, на час розгляду справи Відповідачі встановленого законом обовязку не виконали, заявлена сума бюджетного відшкодування Позивачу повернена не була. Таким чином, розмір бюджетної заборгованості з відшкодування ПДВ за наслідками червня 2010 року складає 268322 грн.

Відповідачем-1 була проведена перевірка достовірності нарахування Позивачем суми бюджетного відшкодування ПДВ, про що було складено довідку від 03.12.2010 р. №7855/23-30/30942491. За наслідками перевірки Відповідач-1 невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій Позивачем у податковій декларації за червень 2010 року, не виявив, жодних податкових повідомлень Позивачу не направляв.

За результатами липня 2010 року Позивач задекларував і заявив до повернення суму бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі 197 331 грн., про що Відповідачу-1 було подано:

- 20.08.2010 р. - податкову декларацію з ПДВ за липень 2010 року разом із розрахунком суми бюджетного відшкодування, заявою про повернення суми бюджетного відшкодування і оригіналами пятих основних аркушів ВМД (одержано Відповідачем-1 20.08.2010 р.);

- 03.09.2010 р. уточнюючий розрахунок суми бюджетного відшкодування та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування за липень 2010 року (одержано Відповідачем-1 06.09.2010 р.).

Враховуючи строки, визначені пп.пп.7.7.5, 7.7.6 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», та дату одержання декларації (з урахуванням уточнюючого розрахунку) Відповідачі зобовязані були вчинити дії, повязані із поверненням Позивачу задекларованої суми бюджетного відшкодування, у такі строки:

- Відповідач-1 - завершити перевірку заявлених у декларації даних - не пізніше 06.10.2010 р., надати Відповідачу-2 висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню Позивачу із бюджету, не пізніше 11.10.2010 р.;

- Відповідач-2 - перерахувати суму бюджетного відшкодування на рахунок Позивача - не пізніше 18.10.2010 р.

Однак, на час розгляду справи Відповідачі встановленого законом обовязку не виконали, заявлена сума бюджетного відшкодування Позивачу повернена не була. Таким чином, розмір бюджетної заборгованості з відшкодування ПДВ за наслідками червня 2010 року складає 197 331 грн.

Відповідачем-1 була проведена перевірка достовірності нарахування Позивачем суми бюджетного відшкодування ПДВ, про що було складено довідку від 03.12.2010 р. №7855/23-30/30942491. За наслідками перевірки Відповідач-1 невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій Позивачем у податковій декларації за липень 2010 року, не виявив, жодних податкових повідомлень Позивачу не направляв.

За результатами серпня 2010 року Позивач задекларував і заявив до повернення суму бюджетного відшкодування ПДВ в розмірі 320 657 грн., про що Відповідачу-1 було подано:

- 10.09.2010 р. - податкову декларацію з ПДВ за серпень 2010 року разом із розрахунком суми бюджетного відшкодування, заявою про повернення суми бюджетного відшкодування і оригіналами пятих основних аркушів ВМД (одержано Відповідачем-1 10.09.2010 р.).

Враховуючи строки, визначені пп.пп.7.7.5, 7.7.6 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість», та дату одержання декларації Відповідачі зобовязані були вчинити дії, повязані із поверненням Позивачу задекларованої суми бюджетного відшкодування, у такі строки:

- Відповідач-1 - завершити перевірку заявлених у декларації даних - не пізніше 12.10.2010 р., надати Відповідачу-2 висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню Позивачу із бюджету, не пізніше 18.10.2010 р.;

- Відповідач-2 - перерахувати суму бюджетного відшкодування на рахунок Позивача - не пізніше 25.10.2010 р.

Однак, на час розгляду справит Відповідачі встановленого законом обовязку не виконали, заявлена сума бюджетного відшкодування Позивачу повернена не була. Таким чином, розмір бюджетної заборгованості з відшкодування ПДВ за наслідками серпня 2010 року складає 320 657 грн.

Відповідачем-1 була проведена перевірка достовірності нарахування Позивачем суми бюджетного відшкодування ПДВ, про що було складено довідку від 03.12.2010 р. №7855/23-30/30942491. За наслідками перевірки Відповідач-1 невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій Позивачем у податковій декларації за серпень 2010 року, не виявив, жодних податкових повідомлень Позивачу не направляв.

Таким чином, згідно довідок податкового органу, декларацій та розрахунків позивача, загальний розмір бюджетної заборгованості перед ТОВ «Донбаскераміка» з відшкодування ПДВ за березень 2008р., червень 2009р., липень 2009р., лютий 2010р., квітень 2010р., травень 2010р., червень 2010р., липень 2010р., серпень 2010р., складає 706939,00грн.

Правильність визначення відповідачем 1 зазначеної суми у висновках та правильність заповнення зазначених висновків за зазначений період сторонами у суді не заперечується та не викликає у суду будь-яких сумніві щодо їх достовірності та добровільності їх визнання.

Крім, того згідно висновку судово-економічної експертизи №1067/24-1994/25 від 18.11.2011 року, проведеної Донецьким науково-дослідницьким інститутом судових експертиз, за результатами проведеного дослідження первинних та зведених документів бухгалтерського та податкового обліку підтверджується сума податку на додану вартість в розмірі 1648316 грн., у тому числі за березень 2008р. - 63222грн., червень 2009р.- 202451грн., липень 2009р. - 111613грн., лютий 2010р. - 89623грн., квітень 2010р. - 98235грн., травень 2010р. - 42337грн., червень 2010р. - 46372грн., липень 2010р. - 29774грн., серпень 2010р. - 23312грн. ( на суму 706939 грн.)

Проте, доказів, що підтверджують надання до органу державного казначейства висновку із зазначенням сум, що підлягають відшкодуванню з бюджету за квітень 2010р., травень 2010р., червень 2010р., липень 2010р., серпень 2010р. відповідач 1 суду не надав, тобто податковий орган утримався від виконання дій, передбачених Законом України “Про податок на додану вартість”.

У судовому засіданні встановлено, що підставою для невідшкодування суми ТОВ «Донбаскераміка» податку на додану вартість за березень 2008р., червень 2009р., липень 2009р., лютий 2010р слугувала обставина щодо повернення Волноваським управлінням Державного казначейства висновку у звязку з неотриманням реєстру субєктів підприємницької діяльності з визначенням розміру відшкодування податку на додану вартість з посиланням на невиконання податковим органом вимог п.7 Порядку взаємодії між органами державної податкової служби України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України в процесі відшкодування податку на додану вартість за висновками органів державної податкової служби України та погашення простроченої бюджетної заборгованості з податку на додану вартість шляхом видачі облігацій внутрішньої державної позики, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України, Міністерством фінансів України, Державним казначейством України від 03.08.2004 року N 451/501/132 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04.08. 2004 р. за N 971/9570), згідно з яким Державне казначейство України у відповідності до чинного законодавства здійснює відшкодування податку на додану вартість підприємствам згідно з отриманими реєстром та висновками, про що протягом двох днів з моменту отримання реєстру інформує Державну податкову адміністрацію України про здійснені відшкодування податку.

Разом з тим, п.п 7.7.5 п.7.7 ст.7 Законом України “Про податок на додану вартість” протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування. Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Згідно з підпунктом 7.7.6 п. 7.7 ст. 7 Закону України „Про податок на додану вартість” встановлено, що на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.

Частиною 4 ст.9 КАС України встановлено, що у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, закріпленого у ст.8 КАС України.

Суд дійшов висновку, що у разі, коли податковий орган в установлений законом строк не надає відповідний висновок органу державного казначейства, або, коли на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства не надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування, платник податків вправі скористатись свої правом на судове оскарження бездіяльності шляхом звернення з позовом про стягнення суми коштів з Державного бюджету України.

З урахуванням зазначеного суд задовольняє позов у повному обсязі.

В порядку статті 94 КАС України судові витрати присуджуються позивачу з Державного бюджету України.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаскераміка» до Державної податкової інспекції у Волноваському районі Донецької області, Головного управління Державного казначейства у Донецькій області про стягнення з Державного бюджету України бюджетної заборгованості з податку на додану вартість у сумі 706939 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаскераміка» (ЄДРПОУ 30942491) заборгованість з бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у сумі 706939 (сімсот шість тисяч девятсот тридцять девять) грн. у тому числі, у тому числі за березень 2008р. - 63222грн., червень 2009р.- 202451грн., липень 2009р. - 111613грн., лютий 2010р. - 89623грн., квітень 2010р. - 98235грн., травень 2010р. - 42337грн., червень 2010р. - 46372грн., липень 2010р. - 29774грн., серпень 2010р. - 23312грн.

Зобовязати Управління Державної казначейської служби України в Донецькій області стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбаскераміка» (ЄДРПОУ 30942491) судовий збір в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. із Державного бюджету України, шляхом їх безспірного списання із рахунку субєкта владних повноважень-відповідача Державної податкової інспекції у Волноваському районі Донецької області.

Вступна та резолютивна частина постанови проголошена у судовому засіданні 29 грудня 2011року. Постанова виготовлена в повному обсязі 03 січня 2012 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Суддя Зекунов Е. В.