Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 листопада 2011 р. справа № 2а/0570/18212/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Стойки В.В.
при секретаріСальковій В.О.
за участю
представника позивача Пишневській Н.І.
представника відповідача не з*явився
розглянувши адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Першотравневому районі Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по збору за забруднення навколишнього природного середовища,-
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Першотравневому районі Донецької області звернулась до суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по збору за забруднення навколишнього природного середовища.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити з підстав, що наведені у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з*явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Розгляд справи здійснювався за допомогою автоматизованої системи звукозапису та протоколювання судових засідань «Камертон».
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив:
ОСОБА_2 зареєстрован як фізична особа-підприємець зареєстрован Першотравневою районною Державною адміністрацією Донецької області 10 жовтня 2006 року та знаходиться на обліку як платник податків у ДПІ у Першотравневому районі з 11.10.2006р. за №142/1284.
Контроль за своєчасністю та повнотою сплати збору здійснюється органами державної податкової служби (п. 15 Порядку № 303).
Право податкових органів на звернення до суду з питання щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини передбачене пп. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України.
Таким чином, позивач Державна податкова інспекція у Першотравневому районі є субєктом владних повноважень, та здійснює повноваження в даних правовідносинах надані їй чинним законодавством України.
ДПІ у Першотравневому районі Донецької області було проведено позапланову документальну перевірку СПД- фізичної особи ОСОБА_2 з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 11.10.2006 року по 31.03.2009 року, за результатами якої було складено акт №700/17-2349715294 від 25 вересня 2009 року та встановлено порушення п.4. п.9 п.10 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 1999 року №303 зі змінами та доповненнями у сумі 64,19грн. у тому числі за 4 кв. 2006р.- 11,75грн., 4кв.2007р.- 13,11грн., не надано до ДПІ розрахунки збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2006 рік, 1 кв.2007 року, 6 місяців 2007р., 9 місяців 2007 року та 2007 рік, 1 кв.2008р.
02 жовтня 2009 року ДПІ у Першотравневому районі Донецької області було виставлене ОСОБА_2 податкове повідомлення-рішення №0054751700/0. яким визначено суму податкового зобов*язання за платежем надходження від слати збору за забруднення навколишнього природного середовища фізичними особами у розмірі 1254 грн. 19 коп., з яких за основним платежем - 64,19 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 1190,00грн., яке було отримано відповідачем 05 жовтня 2009 року.
Платники несуть відповідальність за правильність обчислення та своєчасну сплату збору згідно із законодавством. Не внесені своєчасно кошти збору стягуються з платників у встановленому законодавством порядку. Сплата збору не звільняє юридичних і фізичних осіб від відшкодування збитків, завданих порушенням природоохоронного законодавства (п. 13 Порядку № 303).
Порядок встановлення нормативів збору і стягнення зборів за забруднення навколишнього природного середовища визначається Кабінетом Міністрів України.
Так, Постановою Кабінету Міністрів від 01.03.1999 року № 303 затверджений Порядок встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору (чинний на момент визначення відповідачем податкового зобовязання; далі Порядок № 303).
Пунктом 9 Порядку № 303 встановлено, що платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, наростаючим підсумком за квартал, півріччя, дев'ять місяців та рік і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби: 1) за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення - у разі здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення та скидів; 2) за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів - у разі розміщення відходів; 3) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення; 3-1) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - в разі утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасового зберігання радіоактивних відходів їх виробниками.
Платники збору протягом десяти календарних днів, що настають після граничного строку подання податкового розрахунку, сплачують збір: 1) за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення - у разі здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення та скидів; 2) за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів - у разі розміщення відходів; 3) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення. 4) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - в разі утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасового зберігання радіоактивних відходів їх виробниками (п. 10 Порядку № 303).
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач має податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища, який ним був частково сплачений та становить 1190 грн. 00 коп.
Наведені розрахунки відповідають положенням законодавства, фактичним обставинам справи та відповідачем не спростовані, при цьому зазначена заборгованість не сплачена.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг виник згідно із Законом України “Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
01.01.2011 року набув чинності Податковий кодекс України, згідно з яким Закон України “Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” втратив чинність.
Відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Таким чином, встановлена вище зазначеним законом процедура стягнення податкового боргу застосовуватися не може.
Приписами статті 16 Податкового кодексу України визначені зобовязання платників податків, один з яких зобовязує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Податковим кодексом України (далі ПКУ) встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання ( пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
З огляду на наведене, оскільки податкове зобовязання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища, фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 не сплачено в установлений строк, таке зобов'язання є податковим боргом.
Приписами Податкового кодексу України встановлені обовязки платників податків, такі як, виконання законних вимог контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів.
Як вже зазначалось раніше, п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України встановлює, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відносини стосовно стягнення податкового боргу виникли у звязку із зверненням податкового органу до суду, а тому вони мають бути врегульовані чинним на цей час законодавством, тобто Податковим кодексом України.
З урахуванням викладених обставин, суд, вважає позов таким, що підлягає задоволенню. Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню не підлягають.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 17-18, 69-71, 79, 86, 87, 94, 160-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Першотравневому районі Донецької області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по збору за забруднення навколишнього природного середовища задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 1190,00грн. на користь місцевого бюджету Мелекінської сільської ради на р/р 33113330700336, код платежу 19050303, одержувач УДК у Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 34686851.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя Стойка В. В.