Постанова № 20953780, 11.01.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
11.01.2012
Номер справи
2а-15156/11/0170/13
Номер документу
20953780
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 січня 2012 р. Справа №2а-15156/11/0170/13 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого суддіОльшанської Т.С., при секретарі Ківа А.С.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в АРК

до Відкритого акціонерного товариства "Сакський комбікормовий завод"

про стягнення заборгованості у сумі 20918,66 грн.,

за участю представників:

від позивача не з'явився;

від відповідача - не з'явився.

Суть спору: Сакська об'єднана державна податкова інспекція в АРК звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення заборгованості з Відкритого акціонерного товариства "Сакський комбікормовий завод" у сумі 20918,66 грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 01.12.2011 відкрите провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду.

Позивач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце його проведення був повідомлений належним чином, про причини неприбуття не повідомив.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце його проведення був повідомлений належним чином, про причини неприбуття не повідомив.

Суд зазначає, що відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначено Законом України «Про державну податкову службу в України», відповідно до ст.4 якого Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, якому підпорядковуються Державна податкова адміністрація в АР Крим, якій, в свою чергу, підпорядкована Сакська об'єднана державна податкова інспекція в АРК .

Відповідно до ст.8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державна податкова адміністрація України здійснює функції, зокрема щодо здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів; обліком платників податків, інших платежів; виявленням і веденням обліку надходжень податків, інших платежів.

Враховуючи обсяг повноважень, наданих державній податковій службі законодавством, суд дійшов висновку, що Сакська об'єднана державна податкова інспекція в АРК у відносинах з фізичними та юридичними особами є субєктом владних повноважень та даний спір належить до розгляду у порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.

Сакською районною державною адміністрацією АР Крим 29.10.1998 року проведено державну реєстрацію юридичної особи Відкритого акціонерного товариства "Сакський комбікормовий завод", що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00 № 443435.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України (далі по тексту ПК України).

Пунктом 16.1 статті 16 ПК України передбачено, що платник податків зобовязаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з п. 46. 1 ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 ст. 49 ПК України).

Відповідно до п. 54. 1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом (п. 57.1 ст. 57 ПК України).

Відповідачем на сьогоднішній день не погашена самостійно розрахована сума податкового зобов'язання вказана:

-розрахунок з плати за спеціальне водокористування №32954 від 09.11.10 у розмірі 1178,53грн.

-розрахунок збору за геологорозвідувальні роботи №32948 від 09.11.10 у розмірі 155,93грн.

-декларація з податку на додану вартість №34203 від 21.11.10 у розмірі 1787,00грн.

-декларація з податку на додану вартість №35362 від 17.12.10 у розмірі 353,00грн.

-розрахунок податку з власників транспортних засобів №2612 від 04.02.10р. у розмірі 3954,00грн.

-розрахунок земельного податку №23688 від 30.08.10 у розмірі 12399,33грн. Розрахунок комунального податку №32949 від 09.11.10 у розмірі 10,20грн.

-розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища №32950 від 09.11.10 у розмірі 740,67грн.

Сакською ОДПІ 24.09.10 на адресу відповідача направлено запрошення №6622/10/15-02 про проведення перевірки. У зв'язку з неявкою посадових осіб для проведення перевірки 05.10.10 проведено перевірку своєчасності подання податкової декларації з ПДВ, складено акт №1537/15-02, яким встановлено несвоєчасне подання податкової декларації за серпень 2010. Акт надіслано на адресу відповідача 06.10.10 листом №6749/10/15-02 та отримано відповідачем 13.10.10.На підставі висновків акту перевірки за встановлені порушення у відповідності з п.17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 170,00грн. та винесено податкове повідомлення-рішення №0002251502/0 в' 15.10.10.

Податкове повідомлення-рішення №0002251502/0 від 15.10.10 надіслано на адресу відповідача та отримано відповідачем 27.10.10.

Сакською ОДПІ в АР Крим 03.11.10 на адресу відповідача направлено запрошення №7206/10/15-02 про проведення перевірки. У зв'язку з неявкою посадових осіб для проведення перевірки 10.11.10 проведено перевірку своєчасності подання податкової декларації з ПДВ, складено акт №1759/15-02, яким встановлено несвоєчасне подання податкової декларації за вересень 2010. Акт надіслано на адресу відповідача та отримано відповідачем 25.11.10.

На підставі висновків акту перевірки за встановлені порушення у відповідності з п.17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 170,00грн, винесено повідомлення-рішення №0002591502/0 від 26.11.10.

Податкове повідомлення-рішення №0002591502/0 від 26.11.10 надіслано на адресу відповідача та отримано відповідачем 10.12.10.

Оскільки відомостей про оскарження податкового повідомлення-рішення №0002251502/0 від 15.10.10 та №0002591502/0 від 26.11.10 у встановленому законодавством порядку до наступного часу не надходило, вказані повідомлення-рішення вважаються узгодженими.

Таким чином, загальна сума заборгованості перед бюджетом складає 20918,66грн.

Відповідно до норм Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами ", яким регулювався порядок адміністрування податків, зборів (обов'язкових платежів) під час виникнення податкового боргу відповідача Сакською ОДПІ приймалися заходи щодо зменшення податкового боргу. Відповідачу було вручено першу податкову вимогу № 1/129 від 02.04.10 та надіслано другу податкову вимогу № 2/179 від 04.06.10.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п. 14.1.175 ст. 14 ПК України сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ст. 59ПК України).

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання (п. 59.3 ст. 59 ПК України).

Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ст. 59 ПК України).

Відповідно до п. 59.5. ст. 59 Податкового кодексу України встановлено, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума даткового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Таким чином, станом на день розгляду справи загальна сума податкового боргу відповідача становить 20918,66 грн.

В порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надані заперечення на адміністративний позов, а також не надані докази сплати заборгованості у повному обсязі, у звязку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.

Права органів державної податкової служби на час розгляду справи передбачені ст. 20 Податкового кодексу України.

Згідно з п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податного боргу або його частини.

Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав доказів сплати заборгованості в сумі 20918,66 грн., позовні вимоги належить задовольнити у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з розрахункових рахунків Відкритого акціонерного товариства "Сакський комбікормовий завод" у банку (96540, АР Крим, Сакський район, с. Громовка, вул. Промислова, 1; ЄДРПОУ 30167878;

р/р2600433624001 "Банк Петрокоммерц-Україна" МФО 300120, російський рубль;

р/р2600433624001 "Банк Петрокоммерц-Україна" МФО 300120, долар США;

р/р2600433624001 "Банк Петрокоммерц-Україна" МФО 300120, українська гривня;

р/р2605933624001 "Банк Петрокоммерц-Україна" МФО 300120, українська гривня;

р/р26003260877003 КРИМРУПАТКБ "Приватбанк" м. Сімферополь, МФО 384436, долар США;

р/р26004260877002 ЄВП. філія ЗАТ КБ "Приватбанк" м. Євпаторія, МФО 384566, українська гривня;

р/р26008260877020 КРИМРУПАТКБ "Приватбанк" м. Сімферополь, МФО 384436, українська гривня;

р/р26064260877020 КРИМРУПАТКБ "Приватбанк" м. Сімферополь, МФО 384436, українська гривня;

р/р29029260877001 Феод. філія КБ "Приватбанк" м. Феодосія, МФО 384351, українська гривня;) податковий борг у розмірі 20918,66 грн., у тому числі:

-1178,53 грн. зі збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення, на р/р 31112017700243 ГУ ДК України в АР Крим, МФО 824026, одержувач: державний бюджет Сакського району, код платежу13020100;

-155,93 грн. зі зі збору за геологорозвідувальні роботи на р/р31313300700243 ГУ ДК України в АР Крим, МФО 824026, одержувач: державний бюджет Сакського району, код платежу 13040100;

-2480,00 грн. з податку на додану вартість на р/р31111029700243 ГУ ДК України в АР Крим, МФО 824026, одержувач: державний бюджет Сакського району, код платежу 14010100;

-3954,00 грн. з податку з власників наземних транспортних засобів на р/р 33217807700260 ГУ ДК України в АР Крим, МФО 824026 , одержувач: місцевий бюджет Охотніківська с/р, код платежу 12020100 ;

-12399,33 грн. з земельного податку з юридичних осіб на р/р 33214811700260 ГУ ДК України в АР Крим, МФО 824026, одержувач: місцевий бюджет Охотніківська с/р, код платежу 13050100;

- 10,20 грн. з комунального податку на р/р 33218828700260 ГУ ДК України в АР Крим, МФО 824026, одержувач:місцевий бюджет Охотніківська с/р, код платежу 16020100;

-740,67 грн. зі збору за забруднення навколишнього природного середовища на р/р 33115329700260 ГУ ДК України в АР Крим, МФО 824026, одержувач:місцевий бюджет Охотніківська с/р, код платежу 50080200.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ольшанська Т.С.