ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 листопада 2011 р. 16:40 Справа №2а-6088/11/0170/14 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кірєєва Д.В., за участю секретаря судового засідання Сафронової К.Ю., за участю сторін:
представника позивача не зявився;
представник відповідача ОСОБА_1, представник за дов.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Приватного підприємства «Продовольча компанія «Агрокрим» до Красноперекопської обєднаної державної податкової інспекції в АР Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000141501 від 04.04.2011р.,
Суть спору: Приватне підприємство «Продовольча компанія «Агрокрим» звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом до Красноперекопської обєднаної державної податкової інспекції в АР Крим про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000141501 від 04.04.2011 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій. Позов мотивовано тим, що оскаржене податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі норм Податкового кодексу України за порушення пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України, яке вчинене до набрання чинності цим законодавчим актом.
Ухвалами суду від 30.05.2011 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
У судове засідання представник позивача не зявився, надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю.
У судовому засідання представник відповідача проти позову заперечував з мотивів викладених у письмових запереченнях, посилаючись на те, що спірне податкове повідомлення-рішення прийнято після набрання чинності Податковим кодексом України у відповідності до вимог ст. 113 цього кодексу.
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись статтею 122 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності представника позивача.
Заслухавши представника відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач у справі є юридичною особою, ідентифікаційний код 30933340, перебуває на податковому обліку в Красноперекопської ОДПІ АР Крим (а.с.9).
Судом встановлено, що 09.02.2011р. ПП «Продовольча компанія «Агрокрим» було надано декларацію з податку на прибуток підприємства за 2010р., яка була зареєстрована за № 22061 від 09.02.2011р., додаток К1/1 та додаток Р1.
Листом від 10.02.2011р. № 1321/10/28-00 Красноперекопською ОДПІ було повідомлено, що подана декларація з податку на прибуток за 2010рік від 09.02.2011р. №22061, додатку К1/1 від 09.02.2011р. та Р1 від 09.02.2011р. № 22063 відповідно до п.48.7 ст. 48 Податкового Кодексу надано статус «не визнана ДПІ як податкова звітність», у звязку з відсутністю підпису головного бухгалтера, що не відповідає вимогам п. 48.5 ст. 48 Податкового Кодексу, та на декларації відсутня дата заповнення декларації відповідно п. 48.3 ст. 48 Податкового Кодексу (а.с.5).
11.03.2011р. відповідачем проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової звітності платником податку на прибуток за 2010рік, за її наслідками встановлено порушення вимог п.49.18.2 ст.49 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI, п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. № 334/94-ВР платником податку не надана декларація з податку на прибуток за 2010рік. За результатами перевірки було складено акт № 197/15-01/30933340 від 11.03.2011р. (а.с. 6)
На підставі акту перевірки №197/15-01/30933340 від 11.03.2011р. прийняте податкове повідомлення рішення від 04.04.2011р. № 0000141501, згідно якого позивачу визначено податкові зобовязання у вигляді штрафних санкцій в розмірі 170,00 грн.(а.с.8).
Надаючи оцінку доводам позивача, покладеним в основу позовних вимог суд зазначає таке.
Згідно із пп. «б» пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (який втратив чинність з 01.01.2011 року) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя). Аналогічні положення передбачені пп. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПК України (чинного з 01.01.2011 року).
Регулювання відносин у сфері справляння податків і зборів, порядку їх адміністрування, кола суб'єктів податкових правовідносин та відповідальності за порушення податкового законодавства з 01.01.2011 року належать до сфери дії Податкового кодексу України.
Пунктом 109.1 статті 109 ПК України встановлено, що податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до п. 113.3 ст. 113 ПК України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Згідно із п. 120.1 ст. 120 ПК України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Аналогічні положення (в тому числі і розмір штрафу) були встановлені пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Таким чином, як законодавством, що діяло до 01.01.2011 року, так і тим, що діє після 01.01.2011 року встановлено однакові обов'язки платників податків щодо подання податкових декларацій і однакові розміру штрафу і підстави відповідальності за ненадання документів податкової звітності.
Згідно зі статтею 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах та відповідно до законів України.
Органи державної влади, їх посадові особи відповідно до статті 19 Конституції України зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
Суть зворотної дії нормативно-правових актів у часі полягає в тому, що їх юридична обов'язковість поширюється на правовідносини, які виникли до набрання цими нормативно-правовими актами чинності.
Норми статті 58 Конституції України можуть бути застосовані у тому випадку, коли подія, факт визначались як правопорушення податковим законодавством, чинним до 01.01.2011 року, і ця ж подія, факт визначаються в новому законодавчому акті як правопорушення, за вчинення якого застосовується юридична відповідальність, і ця відповідальність пом'якшує або скасовує відповідальність особи, то у такому разі застосовуються норми нового законодавчого акта.
У тому ж разі, коли податковим законодавством, чинним до 01.01.2011 року, подія, факт визначались як правопорушення, за вчинення якого застосовувалась юридична відповідальність, і в новому законодавчому акті ця ж подія, факт визначаються як правопорушення, за вчинення якого також застосовується юридична відповідальність, то у такому випадку застосовується відповідальність, яка є чинною на момент її застосування.
Таким чином, у 2011 році податковий орган застосовує відповідальність до платника податків, навіть за ті правопорушення, що відбулись у податкові періоди до 2011 року, у порядку та розмірах, передбачених ПК України.
Суд зазначає, що податкова декларація з податку на прибуток за 2010рік була надіслана до Красноперекопської ОДПІ після проведення перевірки, що підтверджується супровідним листом позивача від 25.05.2011 року вих. № 25-1/05-2011, тож вказані дії (бездіяльність) позивача, утворюють склад правопорушення, відповідальність за яке передбачена саме п. 120.1 ст. 120 ПК України. Більш того, дії Красноперекопської ОДПІ, щодо неприйняття податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 2010р., позивачем не оскаржувались.
Приймаючи до уваги викладене суд дійшов до висновку що, обставини, зазначені у позовній заяві не можуть бути підставою для задоволення позову.
В судовому засіданні 17.11.2011 року оголошено вступну і резолютивну частину постанови, постанову у повному обсязі складено 22.11.2011 року.
Керуючись статтями 158-163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кірєєв Д.В.