ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
<Текст >
10 січня 2012 р. об 11:05 Справа №2а-11956/10/4/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Циганової Г.Ю., при секретарі судового засідання Шевцовій Г.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим <Список ><Позивач в особі >
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 <Список ><Відповідач в особі ><Текст >
про стягнення 19851,42 грн.
Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим (далі - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення 19851,42 грн. Позов мотивовано наявністю у відповідача заборгованості зі сплати сум податку на додану вартість і податку з доходів фізичних осіб.
Ухвалами суду від 17.09.2010 року відкрито провадження у справі, після закінчення підготовчого провадження справу призначено до судового розгляду.
Ухвалою суду від 09.12.10 провадження у справі зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у справі №2а-15216/10/12/0170.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 26.07.2011 року постанова Окружного адміністративного суду АР Крим від 17.03.2011 у справі №2а-15216/10/12/0170 залишена без змін, ухвалою суду від 16.12.2011 року провадження у справі поновлено.
Сторони повідомлені належним чином про дату, час і місце судового розгляду справи, представник позивача направив заяву про розгляд справи за його відсутності, відповідач в судове засідання не з'явився, явку представника не забезпечив, причин неявки не повідомив.
Враховуючи, що матеріали справи містять достатньо доказів для з'ясування обставин у справі, суд, керуючись статтями 122, 128 КАС України, вважає можливим розглянути справу за відсутності представників сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази у справі, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач у справі є фізичною особою - підприємцем, ідентифікаційний номер (реєстраційний номер облікової картки платника податку) НОМЕР_1, перебуває на податковому обліку в ДПІ в м. Сімферополі АР Крим.
Судом встановлено, що заборгованість, про стягнення якої заявлено позов, складається з сум податкового зобов'язання визначеного податковим органом у податкових повідомленнях-рішеннях: від 11.12.2009 року №0012201702/0, від 23.04.2010 року №0023041702/0, від 15.06.2010 року №0040001702/0, від 15.06.2011 року №0039991702/0 (податок на додану вартість), та податковому повідомленні від 10.03.2011 року №0006301702 (податок з доходів фізичних осіб) та пені у сумі 25,62 грн.
03.06.2010 року посадовими особами ДПІ в м. Сімферополі АР Крим було проведено документальну невиїзну перевірку дотримання граничних термінів сплати узгоджених податкових зобовязань фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1, якою було встановлено порушення відповідачем вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (тут і далі нормативно-правові акти у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) в частині несвоєчасності сплати до бюджету суми заборгованості з ПДВ за податковим повідомленням-рішенням №0000651701/0 від 19.02.2008 року в сумі 90103,99 грн. Затримка платежу склала 73 дні. За результатами зазначеної перевірки був скаредний акт №8223/17-2/НОМЕР_1. На підставі вказаного акту позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення №0039991702/0 від 15.06.2010 року на суму 18020,80 грн.
Не погоджуючись із зазначеним рішенням, відповідач оскаржив його у судовому порядку, постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 17.03.2011 року у справі №2а-15216/10/12/0170, яку залишено без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 26.07.2011 року, в задоволенні позову відмовлено.
Також судом встановлено, що податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 11.12.2009 року №0012201702/0 на суму 340,00 грн., від 23.04.2010 року №0023041702/0 на суму 170,00 грн., від 15.06.2010 року №0040001702/0 на суму 170,00 грн., прийнятті на підставі актів перевірок дотримання строків подання податкових декларацій, якими встановлені порушення вимог підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та абзацу 17 пункту 9.8. статті 9 Закону України Закону України від 03.04.1997 року №168/97-ВР "Про податок на додану вартість", які полягали у ненаданні податкової декларації за серпень, вересень і листопад 2009 року та не повернення у встановлений строк свідоцтва платника ПДВ. Вказані податкові повідомлення-рішення отримані платником податку 23.12.2009 року, 29.04.2010 року, 17.06.2010 року (а.с. 14, 16, 18, зворотній бік).
Відповідно до підпункту 9.12.1 пункту 9.12 статті 9 Закону України від 22.05.2003 року №889-ІV "Про податок з доходів фізичних осіб" оподаткування доходів, отриманих фізичною особою від продажу нею товарів (надання послуг, виконання робіт) у межах її підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також фізичною особою, яка сплачує ринковий збір, здійснюється за правилами, встановленими спеціальним законодавством з цих питань, з урахуванням норм цього пункту.
Згідно із підпунктом 22.10 статті 22 Закону України від 22.05.2003 року №889-ІV "Про податок з доходів фізичних осіб" визнано таким, що втратив чинність, Декрет Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 13-92 "Про прибутковий податок з громадян", крім розділу IV у частині оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю, який застосовується з урахуванням положень пункту 9.12 статті 9 цього Закону та діє до набрання чинності спеціальним законом з питань оподаткування фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.
Відповідно до підпункту "б" частини першої 1 статті 14 розділу ІV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" з доходів, зазначених у цьому розділі Декрету (в тому числі, одержані протягом календарного року від здійснення підприємницької діяльності без створення юридичної особи), податок обчислюється податковими органами на підставі декларацій, поданих громадянами про очікуваний (оціночний) у поточному році доход або про фактично одержані у звітному календарному році доходи та інших відомостей про доходи громадян, визначених у цьому розділі.
Обчислення податку з фактичного річного доходу провадиться податковими органами за місцем постійного проживання платника, а якщо його діяльність здійснюється в іншому місці за місцем здійснення цієї діяльності з обов'язковим повідомленням податковому органу за місцем постійного проживання громадянина про розміри одержаного ним доходу i сплаченого податку за минулий рiк.
Податок, обчислений податковими органами, сплачується в такому порядку: протягом року платники щоквартально сплачують до бюджету по 25 процентів річної суми податку, обчисленої за доходами за попередній рiк, а платники, які вперше залучаються до сплати податку, - 25 процентів суми, обчисленої їм податковими органами за оціночним доходом на поточний рік. Для сплати авансових платежів податку встановлюються такі строки протягом року: до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня i до 15 листопада. У разі значного збільшення або зменшення протягом року доходу платника податковими органами може бути проведено перерахунок сум податку за строками сплати податку, що не настали (частина третя статті 14 Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року N 13-92 "Про прибутковий податок з громадян").
Судом встановлено, що податковим органом на підставі поданих відповідачем декларацій визначено суму податкового зобов'язання: у податковому повідомленні від 10.03.2009 року №0006301702/0 на суму 1125,00 грн. - по строку сплати до 16.03.2009 року (отримано відповідачем 19.03.2009 року, а.с. 22).
У порядку, встановленому статтею 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" відповідачеві направлена перша і друга податкові вимоги (а.с. 25).
Відповідно до абзацу 3 підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а”- “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до підпункту 16.4 статті 16 Закону №2181 пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.
У зв'язку із несвоєчасним погашенням суми заборгованості з податку з доходів фізичних осіб, на її суму нараховано пеню у розмірі 25,62 грн., заборгованість за пенею не погашено.
Відповідачем, в порядку, встановленому ст. 71 КАС України, не надано доказів повної сплати суми податкового зобов'язання або зміни його розміру в порядку, встановленому законом, доказів оскарження податкових повідомлень-рішень від 11.12.2009 року №0012201702/0, від 23.04.2010 року №0023041702/0, від 15.06.2010 року №0040001702/0 та податкового повідомлення від 10.03.2011 року №0006301702, тому зазначена заборгованість є податковим боргом платника податку, який підлягає погашенню в порядку, встановленому законом.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що вимоги позивача про стягнення заборгованості у сумі 19851,42 грн. є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) в дохід Державного бюджету м. Сімферополя (р/р 31114029700002 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405) заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 18700,80 грн.
3. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) в дохід місцевого бюджету Київського району м. Сімферополя (р/р 3321980170004 в ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740405) заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 1150,62 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення постанови. У разі оголошення в судовому засіданні вступної і резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя <підпис >Циганова Г.Ю.
<Текст >