ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
м. Сімферополь
30 листопада 2011 р. (16:20 год.) Справа №2а-12152/11/0170/18 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Панова О.І., при секретарі Гнатенко І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
до Приватного підприємства "Фрегат XXI"
про стягнення 26 231,00 грн.
Суть спору: Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Фрегат XXI" про стягнення заборгованості у розмірі 26231,00 грн., з яких 25211,00 грн. податку на додану вартість та штрафних санкцій, 1020,00 грн. податку на прибуток та штрафних санкцій. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачені узгоджені суми податкових зобовязань та штрафних санкцій по податку на додану вартість та податку на прибуток, що нараховані за результатами проведених перевірок.
Представник позивача у судове засідання не зявився, надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи у його відсутність, на позовних вимогах наполягав.
Представник відповідача до суду не зявився, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Будь-яких клопотань суду не направив, заперечень на позов не надав.
Суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність представника позивача відповідно до заявленого ним клопотання та у відсутність представника відповідача, керуючись ст. 128 КАС України, на підставі наявних доказів.
Розглянув матеріали справи, дослідив докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Фрегат XXI" (код ЄДРПОУ 37172250, юридична адреса: 95001, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Крилова,131) 01.07.2010 року зареєстроване виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 632061 (а.с.9) та витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а. с. 8).
ДПІ в м. Сімферополі АР Крим 21.12.10 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності, в ході якої виявлені порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону №2181 та п.7.8 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість”, а саме: неподання відповідачем декларації з податку на додану вартість за вересень-листопад 2010 року, результати перевірки знайшли відображення в акті №21034/15-2 від 21.12.2010 року.
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0022041502/0 від 21.12.2010 року про застосування штрафних санкцій з податку на додану вартість в сумі 510,00 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення, у звязку з неможливістю його вручення відповідачу розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт позивача №11095/15-2 від 21.12.2010 року.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин (надалі Закон України №2181)) встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації. Пунктом 1.11 статті 1 даного Закону визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України №2181 встановлені базові податкові (звітні) періоди. Згідно пункту "а" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України №2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Відповідно до вимог підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України №2181, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно з підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України №2181 передбачено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
В порядку ст. 71 КАС відповідачем не надано доказів сплати або оскарження, тому в цій частині позовні вимоги підлягають задоволенню.
ДПІ в м. Сімферополі АР Крим 21.12.10 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності, в ході якої виявлені порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону №2181 та п.7.8 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість”, а саме: неподання відповідачем декларації з податку на додану вартість за вересень-листопад 2010 року, результати перевірки знайшли відображення в акті №21034/15-2 від 21.12.2010 року.
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0022041502/0 від 21.12.2010 року про застосування штрафних санкцій з податку на додану вартість в сумі 510,00 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення, у звязку з неможливістю його вручення відповідачу розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт позивача №11095/15-2 від 21.12.2010 року.
Відповідно до абзацу 1 підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” податковим періодом є один календарний місяць. Згідно з підпунктом 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 зазначеного Закону сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.
Згідно пункту«а», п.п. 4.2.2, п. 4.2 ст. 4 Закону України №2181, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію;.
Відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 України №2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону України №2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
У звязку з вказаним позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафних санкцій за неподання декларацій з податку на додану вартість за вересень-листопад 2010р. в сумі 510,00 грн. підлягають задоволенню.
Стосовно позовних вимог про стягнення несплачених відповідачем сум ПДВ самостійно визначених в деклараціях суд вказує наступне.
Відповідачем в порядку податкової звітності до ДПІ в м.Сімферополі АР Крим були надані податкові декларації:
№ 250900 від 13.01.2011 року за 10 місяць 2010 року на суму 5297,00 грн.;
№ 250910 від 14.01.2011 року за 11 місяць 2010 року на суму 7100,00 грн.;
№ 278745 від 11.02.2011 року за 12 місяць 2010 року на суму 9074,00 грн.
Загальна сума заборгованості відповідача за три місяця 2010 р., за самостійно визначену відповідачем суму податкового зобовязання, складає 21471, 00 грн.
Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”, платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” встановлено, що платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до пункту 10.2 статті 10 Закону України “Про податок на додану вартість”платники податку, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.
Відповідачем доказів сплати заборгованості суду не надано, тому в цієї частині позовні вимоги також підлягають задоволенню.
Також Державною податковою інспекцією в м. Сімферополі АР Крим 17.02.2011 року, 03.03.2011 року та 08.04.2011 року проведено камеральні перевірки своєчасності подання податкової звітності, якими встановлено порушення п. 203.1.ст 203 та п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасне подання податкової декларації з податку на додану вартість за грудень 2010 року, січень 2011 року, лютий, 2011 року та березень 2011 року, про що свідчать акти перевірки № 1066/15-2 від 17.02.2011 року, № 1816/15-2 від 03.03.2011 року та № 3995/15-2 від 08.04.2011 року.
На підставі акту перевірки № 1066/15-2 від 17.02.2011 року позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 002841502/0 від 23.02.2011 року про визначення суми податкового зобовязання за штрафними санкціями з податку на додану вартість в розмірі 170,00 грн.
На підставі акту перевірки № 1816/15-2 від 03.03.2011 року позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004251502/0 від 14.03.2011 року про визначення суми податкового зобовязання за штрафними санкціями з податку на додану вартість в розмірі 1020,00 грн.
На підставі акту перевірки № 3995/15-2 від 08.04.2011 року позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0006921502/0 від 21.04.2011 року про визначення суми податкового зобовязання за штрафними санкціями з податку на додану вартість в розмірі 2040,00 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішення направлені відповідачу, проте повернені з відміткою поштового відділення “за зазначеною адресою не проживає”.
Пунктом 4.1.1 статті 4 Податкового кодексу України встановлено, що кожна особа зобовязана сплачувати встановлені цім Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.
Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобовязання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Податкова декларація, згідно з п. 1, 2 ст. 49 цього Кодексу подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Відповідно до п.п 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 Податкового Кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п. 54.3.1 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбаченим цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.
Згідно до п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Згідно з п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно до п. 54.5 ст. 54 Податкового кодексу України якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно до ст.71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати грошового зобовязання або оскарження рішень позивача, тому в цієї частині позов також підлягає задоволенню.
10.03.2011р. співробітниками Державної податкової служби була проведена камеральна перевірка своєчасності подання податкової звітності.
У ході перевірки встановлені порушення п.п. 49. 18. 2 ст. 49 ПК України несвоєчасне подання декларації податку на прибуток за 2010р та п 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 28.12.1994р.
За результатами перевірки був складаний акт перевірки №1953/15-1 від 10.03.2011р., на підставі якого прийнято повідомлення-рішення №0005831501/0 від 08.04.2011р. на суму 1020, 00 грн.
Зазначене податкове повідомлення-рішення направлено відповідачу, проте повернено з відміткою поштового відділення “за зазначеною адресою не проживає”.
Відповідно до п. п. 49. 18. 2 ст. 49 ПК України 49.18.2. податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Згідно з п. 16.4 ст. 16 Закону України №334/94-ВР податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.
Відповідно до ст. 176 Податкового кодексу України платники податку зобов'язані, зокрема, подавати податкову декларацію за встановленою формою у визначені строки у випадках, коли згідно з нормами цього розділу таке подання є обов'язковим; своєчасно сплачувати узгоджену суму податкових зобов'язань, а також суму штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих органом державної податкової служби, та пені, за винятком суми, що оскаржується в адміністративному або судовому порядку.
Згідно п.п. 54.3.1 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбаченим цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.
Відповідно до п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Згідно до ст.71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати грошового зобовязання або оскарження рішень позивача, тому в цієї частині позовні вимоги також підлягають задоволенню.
Пунктом 14.1.175. статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, грошове зобовязання платника податку становиться податковим боргом з моменту його узгодження у порядку, визначеному Податковим кодексом.
Суд зазначає, що позивач просить стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом у сумі 26231,00 грн.
Згідно з п.п. 59.1, 59.3, 59.4 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На адресу відповідача була надіслана податкова вимога №13 від 20.01.2011р. про сплату боргу у розмірі 12907, 00 грн.
В порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надані заперечення на адміністративний позов, а також не надані докази сплати заборгованості, у звязку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.
Враховуючи зазначене, суд вважає правомірним звернення позивача до суду з позовом щодо стягнення з відповідача суми податкового боргу у розмірі 26231, 00 грн., що складається:
- з податку на додану вартість та штрафних санкцій у сумі 25211,00 грн.;
- з податку на прибуток та штрафних санкцій 1020,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з рахункових рахунків у банках, відкритих на ім'я ПП "Фрегат XXI" в дохід місцевого бюджету м. Сімферополі АР Крим:
- на р/р 31114029700002 в Держ. Бюджет, ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, код платежу 14010100, ЕДРПОУ 34740405 у сумі 25211,00 грн. з податку на додану вартість та штрафних санкцій;
- на р/р 31112009700002 в Держ. Бюджет, ГУ ДКУ в АРК, МФО 824026, код платежу 3011021000, ЕДРПОУ 34740405- у сумі 1020,00 грн. заборгованості з податку на прибуток та штрафних санкцій.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Панов О.І.