ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
<Список >
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 грудня 2011 р. <Текст >Справа №2а-12630/11/0170/26 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді ПетренкоВ.В., за участю секретаря АсєєвоїЛ.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Білогірського районного управління юстиції АР Крим
до Білогірської місцевої громадської організації «Білогірський туристичний ресурсний центр»
про ліквідацію громадської організації,
за участю представників сторін:
від позивача ОСОБА_1, довіреність від31.10.2011року №01/1-23/1161.
від відповідача - не зявився.
Суть спору: Білогірське районне управління юстиції АР Крим звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом про ліквідацію громадської організації - Білогірської місцевої громадської організації «Білогірський туристичний ресурсний центр».
Ухвалами Окружного адміністративного суду АРКрим від 14.10.2011року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Позивач у судовому засіданні 15.12.2011року підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач явку свою або свого представника у судове засідання не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією. Надіслане на адресу відповідача, зазначену в позовній заяві (а.с.3-5) та у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців (а.с.47), повідомлення повернулось з відміткою про закінчення терміну зберігання (а.с.45-46), так відповідно до ст.37 КАС України особа, яка відмовилась одержати повістку, вважається такою, що її повідомлено про дату, час і місце судового засідання.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст. 128 КАС України розглядати справу у відсутності сторін.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про обєднання громадян» від16.06.1992року і постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.1993року №140 «Про затвердження Положення про порядок легалізації обєднань громадян», на органи юстиції покладено функції державної реєстрації і контролю за діяльністю громадських організацій. Таким чином, якщо органи юстиції мають функції державної реєстрації та контролю за діяльністю громадських організацій, то відповідно до п. 5 ч. 2 ст.17 КАС України Бахчисарайське районне управління юстиції АР Крим має право звертатися з позовами до адміністративного суду.
Положеннями ч. 1 ст.1 Закону України «Про обєднання громадян» визначено, що обєднанням громадян є добровільне громадське формування, створене на основі єдності інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод. Легалізація (офіційне визнання) обєднання громадян згідно зі ст. 14 Закону України «Про обєднання громадян» є обовязковою і здійснюється шляхом їх реєстрації або повідомлення про заснування. Діяльність обєднань громадян, які не легалізовані або примусово розпущені за рішенням суду, є протизаконною. Після реєстрації обєднання громадян воно набуває статус юридичної особи. Легалізація громадської організації здійснюється відповідно органами Міністерства юстиції України, місцевими органами державної виконавчої влади, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач 11.08.2006року зареєстрований Білогірським районним управління юстиції Міністерства юстиції України в АР Крим, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію обєднання громадян №58 (а.с.14).
Відповідно до ч.2 ст.25 Закону України «Про обєднання громадян», органи, що проводять легалізацію обєднань громадян, здійснюють контроль за додержанням ними положень Статуту.
28.04.2011року головним спеціалістом Білогірського районного управління юстиції АРКрим було проведено перевірку знаходження Білогірської місцевої громадської організації «Білогірський туристичний ресурсний центр»за місцезнаходженням, вказаним у статутних документах, про що був складений відповідний акт (а.с.17).
Відповідно до вказаного акту зазначена організація за місцезнаходженням не знаходиться.
Згідно зі ст. 13 Закону України «Про обєднання громадян», інформація стосовно місцезнаходження організації є невідємною частиною статуту організації. Згідно статті 15 даного Закону, зміни та доповнення до статуту підлягають обовязковій реєстрації.
Як вбачається з п. 3 статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», зміни до установчих документів юридичної особи підлягають обовязковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру.
Судом встановлено, що відповідач значиться в ЄДРПОУ за адресою: 97600, АРКрим, м. Білогірськ, вул.Луначарького,б.31, проте відповідачем документи на реєстрацію змін до Статуту у звязку зі зміною місцезнаходження Білогірської місцевої громадської організації «Білогірський туристичний ресурсний центр» не надавались.
Таким чином, відповідачем порушено вимоги ст. 15 Закону України «Про обєднання громадян» та статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» в частині обовязкової реєстрації змін у статутних документах.
З моменту реєстрації обєднання, до Білогірського районного управління юстиції документи про саморозпуск Громадської організації не надавались.
За такі порушення обєднання громадян несуть відповідальність, яка передбачена ст.28 Закону «Про обєднання громадян», у тому числі у виді попередження і примусового розпуску (ліквідації).
Згідно зі ст. 29 Закону України «Про обєднання громадян», якщо обєднанням громадян вчинено правопорушення, яке не тягне за собою обовязкове застосування іншого виду стягнення, передбаченого цим Законом, відповідний легалізуючий орган виносить письмове попередження.
Начальником Білогірського районного управління юстиції в АР Крим були винесені попередження № 01/5-11/340 від 06.06.2011року (а.с.19) та № 01/5-11/912 від14.07.2011року (а.с.21) Білогірській місцевій громадській організації «Білогірський туристичний ресурсний центр», в якому вимагалось надати пояснення про діяльність організації. Проте інформації про здійснення статутної діяльності організацією надано не було.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Згідно Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», громадська організація є неприбутковою організацією, а також на підставі положень ст. 85 Цивільного кодексу України є непідприємницьким товариством, яке не має на меті одержання прибутку для його наступного розподілу між учасниками. Але, відповідно до ч.1 ст.26 Закону України «Про обєднання громадян», обєднання громадян повинні у встановленому порядку подавати фінансовим органам декларації про свої доходи та витрати.
Крім того, відповідно до даних Державної податкової інспекції в Білогірському районі АРКрим Білогірська місцева громадська організація «Білогірський туристичний ресурсний центр» знаходиться на податковому обліку з 19.06.2006року, остання податкова звітність подана 16.10.2008року (а.с.28).
За даними відповіді управління Пенсійного фонду України в Білогірському районі АР Крим Білогірська місцева громадська організація «Білогірський туристичний ресурсний центр» не зареєстрована в управлінні як платники страхових внесків (а.с.27).
Таким чином, судом встановлено, що відповідач не знаходиться за юридичною адресою, не веде оперативний і бухгалтерський облік, не надає звітність по податках і обовязкових платежах, не вносить платежі в порядку і в розмірах, передбачених законодавством, тобто порушує ст.ст. 24, 26 Закону України «Про обєднання громадян» і завдає шкоду інтересам держави, що виявляється у неможливості держави в особі уповноважених нею органів (податкової інспекції, пенсійного фонду) контролювати фінансово-господарську діяльність громадської організації.
Згідно з частиною 1 статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Представник громадської організації до суду не з'явився та не надав суду доказів виконання попередження Білогісрькго районного управління юстиції в АР Крим та усунення порушень законодавства.
Відповідно до п. 3 статті 32 Закону України «Про обєднання громадян», примусовий розпуск (ліквідація) обєднань громадян за поданням реєструючого органу або прокурора, здійснюється за рішенням суду у разі продовження протиправної діяльності після накладення стягнень передбачених вищезгаданим законом.
Громадська організація після винесення попередження продовжує ухилятися від державного контролю, у звязку з чим суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до частини 3 статті 32 Закону України «Про обєднання громадян», про примусовий розпуск (ліквідацію) обєднання громадян, реєструючий орган протягом пятнадцяти днів після набрання рішенням суду законної сили повідомляє у засобах масової інформації.
З матеріалів справи вбачається, що позивач сплатив судовий збір, згідно до квитанції №76 від12.10.2011року у розмірі 3,40 грн., тому, відповідно до ст.94 КАС України, суд вважає за необхідне стягнути з Державного бюджету України на користь Білогірського районного управління юстиції в АР Крим сплачений судовий збір у розмірі 3,40 грн.
В судовому засіданні проголошені вступна та резолютивна частини постанови.
Постанова у повному обсязі виготовлена у строк, визначений ч.3 ст.160 КАС України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Примусово розпустити (ліквідувати) Білогірську місцеву громадську організацію «Білогірський туристичний ресурсний центр» (ідентифікаційний код 34515951).
3. Копію постанови в день набрання нею законної сили направити державному реєстратору за місцем реєстрації юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності юридичної особи.
4. Зобовязати Білогірське районне управління юстиції в Автономній Республіці Крим протягом пятнадцяти днів після набрання рішенням суду законної сили повідомити про ліквідацію Білогірської місцевої громадської організації «Білогірський туристичний ресурсний центр» у засобах масової інформації.
5. Стягнути з Державного бюджету України на користь Білогірського районного управління юстиції в Автономній Республіці Крим 3,40 грн. витрат зі сплати судового збору.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя <підпис >Петренко В.В.
<Текст >