Постанова № 20953469, 28.10.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
28.10.2011
Номер справи
2а-12517/11/0170/26
Номер документу
20953469
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
  • 2)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

<Список >

ПОСТАНОВА

Іменем України

28 жовтня 2011 р. <Текст >Справа №2а-12517/11/0170/26 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді ПетренкоВ.В., за участю секретаря АсєєвоїЛ,О., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим

до Колективного підприємства «Фірма «Постачагроінт»

про стягнення,

Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Колективного підприємства «Фірма «Постачагроінт» про стягнення 424,90грн. штрафних санкцій з податку на прибуток.

Вимоги позивача обґрунтовані тим, що відповідачем несвоєчасно проводиться сплата узгоджених податкових зобовязань з податку на прибуток підприємств згідно Закону України п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від28.12.1994р. зі змінами та доповненнями.

Ухвалою суду від 12.10.2011року в адміністративній справі відкрито скорочене провадження, відповідачу надано строк до 28.10.2011року для подачі до канцелярії суду заперечень проти позову, всіх необхідних документів та доказів на підтвердження своїх заперечень або заяву про визнання позову. Доведено до відома сторін про розгляд справи суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд

ВСТАНОВИВ:

Колективне підприємство «Фірма «Постачагроінт» (далі КП«Фірма «Постачагроінт»)05.03.2003року зареєстроване виконавчим комітетом Центральної районної ради м.Сімферополя як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію та є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування».

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування» (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.

Таким чином, відповідач є платником податків і зборів, зобовязаний у строки, встановлені чинним законодавством, подавати до податкових органів податкову звітність та своєчасно сплачувати самостійно визначені податкові зобовязання.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації. Податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (п.5.1. ст. 5 Закону).

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Судом встановлено, що ДПІ в м.Сімферополі проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання податкової звітності, про що складено акт №18197/15-1/32361887 від02.12.2010року.

Перевіркою встановлено порушення п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від28.12.1994р. із змінами та доповненнями, а саме, платником податку не подані декларації з податку на прибуток за 2008рік, 1 квартал 2009року, 1 півріччя 2009року, 3 квартал 2009року, 2009рік, 1 квартал 2010року, 1 півріччя 2010року, 3 квартал 2010року.

На підставі акту перевірки №18197/15-1/32361887 від02.12.2010року ДПІ в м.Сімферополі АР Крим винесено податкове повідомлення-рішення №002311150/0 від14.12.2010року на суму 1360,00грн.

Податкове повідомлення-рішення №002311150/0 від14.12.2010року не були отримані відповідачем, про що було складено акт від28.12.2010року №11519/15-1.

Вказане податкове повідомлення - рішення не оскаржувалося відповідачем у встановленому законом порядку.

Натомість відповідач самостійно погасив заборгованість зі штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 935,10грн., що підтверджується розрахунком суми заборгованості, наданим позивачем до матеріалів справи.

Таким чином, непогашеною залишилася заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій за податковим повідомленням-рішенням №002311150/0 від14.12.2010року в розмірі 424,90грн.

Відповідно до п.п.2.1.1 п.2.1 ст.2 Закону України «Про прибуток підприємств» (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) платниками податку з числа резидентів є суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами.

Згідно п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про прибуток підприємств» об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу звітного періоду, визначеного згідно з пунктом 4.3 цього Закону на:

суму валових витрат платника податку, визначених статтею 5 цього Закону;

суму амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно із статтями 8 і 9 цього Закону.

Згідно п.11.1 ст. 11 Закону України «Про прибуток підприємств» для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.

Податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду, крім виробників сільськогосподарської продукції, визначених статтею 14 цього Закону, для яких річний податковий період починається з 1 липня поточного звітного (бюджетного) року.

У разі коли особа береться на облік податковим органом як платник цього податку всередині податкового періоду, то перший звітний податковий період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, та закінчується останнім календарним днем наступного податкового періоду.

Якщо платник податку ліквідується (у тому числі до закінчення першого звітного податкового періоду), останнім податковим вважається період (що закінчується днем такої ліквідації), на який припадає дата такої ліквідації.

Підпунктом 16.4 ст. 16 Закону України «Про прибуток підприємств» передбачено, що податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.

Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.

У разі коли платник податку вважає за доцільне роз'яснити окремі результати фінансово-господарської діяльності, зазначені у податковій декларації з цього податку, такий платник податку може надіслати податковому органу таке пояснення, складене у довільній формі. Податковий орган не може вимагати надання форм звітності чи обліку, прямо не передбачених цим Законом, у тому числі складених за правилами бухгалтерської звітності, інших, не передбачених цим Законом, балансів чи звітності. Статистична та бухгалтерська звітність подається органам державної статистики згідно із законом. Крім того, бухгалтерська звітність подається підприємствами органам, до сфери управління яких вони належать, згідно із законом. Це правило поширюється також на будь-які інші податки, збори (обов'язкові платежі), включені до системи оподаткування. У зв'язку з цим платник податку не несе податкової відповідальності за затримку, неподання або неповне подання бухгалтерської звітності.

Підприємства, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, подають декларацію про прибуток у строки, визначені законом для річного податкового періоду, за формою, що встановлюється центральним податковим органом України.

Для цілей оподаткування до підприємств, основною діяльністю яких є виробництво сільськогосподарської продукції, відносяться підприємства, валовий доход яких від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва за попередній звітний (податковий) рік перевищує п'ятдесят відсотків загальної суми валового доходу.

У разі, якщо за звітний (податковий) рік валовий доход таких підприємств від продажу сільськогосподарської продукції не перевищує п'ятдесят відсотків загальної суми валового доходу, прибуток таких підприємств від продажу продукції (робіт, послуг), що не відноситься до сільськогосподарської продукції, оподатковується у загальному порядку.

Таким чином, станом на день розгляду справи за відповідачем обліковується заборгованість у розмірі 424,90грн. штрафних (фінансових) санкцій.

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках- коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.

Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав доказів сплати заборгованості в сумі 424,90грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з розрахункових рахунків Колективного підприємства «Фірма «Постачагроінт» (ЄДРПОУ32361887) 424,90грн. штрафних (фінансових) санкцій за податковим повідомленням - рішенням №002311150/0 від14.12.2010року (код платежу3011021000 р/р31112009700002 до бюджету м.Сімферополь, ДГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ34740405, МФО824026.

3. За заявою позивача після набрання постановою суду законної сили видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя <підпис >Петренко В.В.

<Текст >