Постанова № 20953397, 19.08.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
19.08.2011
Номер справи
2а-7686/11/0170/26
Номер документу
20953397
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

<Список >

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 серпня 2011 р. <Текст >Справа №2а-7686/11/0170/26 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді ПетренкоВ.В., за участю секретаря ЗайцевоїМ.О., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу Сакської обєднаної державної податкової інспекції в АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім Кримський млин»

про стягнення заборгованості,

за участю представників:

від позивача - не зявився;

від відповідача - не зявився.

Суть спору: Сакська обєднана державна податкова інспекція в АР Крим звернулася до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім Кримський млин» про стягнення заборгованості у сумі 2877,16 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач у порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від21.12.2000р. відповідачем не сплачена у повному обсязі самостійно нарахована в деклараціях (розрахунках) з податку на додану вартість сума податкового зобовязання в розмірі 2525,76грн.; у порушення п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від21.12.2000р. позивачем вчасно не подано декларацію з податку на додану вартість за вересень 2010року, за що позивачем були нараховані штрафні (фінансові) санкції; позивачем своєчасно н сплачено погоджених сум податкових зобовязань по ПДВ, за що податковим органом застосовані штрафні (фінансові) санкцій в розмірі 181,40грн.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від04.07.2011року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Позивач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, надіславши до суду клопотання про розгляд справи у відсутність його представника.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином рекомендованою кореспонденцією. Відповідач про причини неявки суду не повідомив, письмових заперечень на адміністративний позов не надав.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст. 128 КАС України розглядати справу у відсутності сторін.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім Кримський млин» (далі ТОВ«Торговий дім Кримський млин») зареєстроване у якості юридичної особи 05.04.2010 року (ідентифікаційний код36905319) (а.с.7) та знаходиться на податковому обліку.

Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування» та відповідно до ст.9 цього Закону зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).

Судом встановлено, що ТОВ«Торговий дім Кримський млин» самостійно подані до податкового органу податкові декларації з податку на додану вартість за жовтень 2010року, якою визначена сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету в розмірі 2515,00грн. (а.с.9-10) та за жовтень 2010року, якою визначена сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню та сплаті до бюджету в розмірі 1495,00грн. (а.с.11-12).

Податкова заборгованість частково погашена відповідачем в розмірі 1484,24грн.

Таким чином, непогашеною залишилася заборгованість в сумі 2525,76грн.

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації. Податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (п.5.1. ст. 5 Закону).

Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до пункту 10.2 статті 10 Закону України «Про податок на додану вартість» платники податку, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.

Таким чином, судом встановлено, що позивачем правомірно визначена відповідачу самостійно розрахована податкова заборгованість з податку на додану вартість в загальному розмірі 2525,76грн.

Також, судом встановлено, що 10.11.2010року Сакською обєднаною державною податковою інспекцією в АРКрим ДПІ проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової декларації з ПДВ за вересень 2010року, за результатами якої складений Акт перевірки №1758/15-02/36905319 (а.с.23).

Перевіркою встановлено порушення відповідачем п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України від21.12.2000р. № 2181 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин), а саме: неподання податкової декларації за вересень 2010року.

На підставі Акту перевірки №1758/15-02/36905319 Сакською обєднаною державною податковою інспекцією в АРКрим було прийнято податкове повідомлення рішення №0002581502/0 від26.11.2010р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 181,40грн. (а.с.25).

Вказане податкове повідомлення рішення було отримано відповідачем 10.12.2010року, про що свідчить поштове повідомлення про вручення (а.с.25).

Податкове повідомлення рішення №0002581502/0 від26.11.2010р. на суму 181,40грн. у встановленому Законом порядку оскаржене не було.

Таким чином, судом встановлено, що позивачем правомірно визначена відповідачу заборгованість зі штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 181,40грн.

Крім того, судом встановлено, що 12.11.2010року Сакською обєднаною державною податковою інспекцією в АРКрим ДПІ проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності подання податкової звітності за серпень вересень 2010року, за результатами якої складений Акт перевірки №1776/15-02/36905319 (а.с.15).

Перевіркою встановлені, що ТОВ«Торговий дім Кримський млин» порушило терміни сплати погоджених сум податкових зобовязань по ПДВ, відповідальність за що передбачена п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України від21.12.2000р. № 2181 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

На підставі акту перевірки №1776/15-02/36905319 від12.11.2010року податковим органом прийнято податкове повідомлення рішення №0002541502/0 від22.12.2010року, яким до відповідачем застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 170,00грн. (а.с.19).

Податкове повідомлення рішення №0002541502/0 від22.12.2010року отримане відповідачем 10.12.2010року, про що свідчить потове повідомлення про вручення (а.с.20).

Податкове повідомлення рішення №0002541502/0 від22.12.2010року не оскаржене відповідачем у встановленому діючим та той час законодавством порядку.

Таким чином, судом встановлено, що позивачем правомірно визначена відповідачу заборгованість зі штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 170,00грн.

Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

04.1997р. (далі Закон №168) зі змінами та доповненнями платником податку на додану вартість є будь-яка особа, яка:

а) здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку;

б) підлягає обов'язковій реєстрації як платник цього податку;

в) імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком згідно з нормами цієї статті.

- будь-яка особа, яка за своїм добровільним рішенням зареєструвалася платником податку.

Згідно з п.4.1 ст. 4 Закону України «Про податок на додану вартість» база оподаткування операції з поставки товарів (послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни, з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обов'язкових платежів), згідно із законами України з питань оподаткування (за винятком податку на додану вартість, а також збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на послуги стільникового рухомого зв'язку, що включається до ціни товарів (послуг)). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в зв'язку з компенсацією вартості товарів (послуг).

У разі якщо звичайна ціна на товари (послуги) перевищує договірну ціну на такі товари (послуги) більше ніж на 20 відсотків, база оподаткування операції з поставки таких товарів (послуг) визначається за звичайними цінами.

Відповідно до п.п.7.3.1. п.7.3. ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» зі змінами та доповненнями датою виникнення податкових зобов'язань з поставки товарів (робіт, послуг) вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів (робіт, послуг), що підлягають поставці, а в разі поставки товарів (робіт, послуг) за готівкові грошові кошти - дата їх оприбуткування в касі платника податку, а при відсутності такої - дата інкасації готівкових коштів у банківській установі, що обслуговує платника податку;

або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) - дата оформлення документа, що засвідчує факт виконання робіт (послуг) платником податку.

Відповідно до п.п.7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно доЗакону України «Про державну податкову службу в Україні» одним із завдань органів державної податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Згідно з п.п. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.

Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).

Згідно п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-III від21.12.2000р. зі змінами та доповненнями платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Підпунктом 17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Для фізичних осіб, які займають посади, що підпадають під визначення суб'єктів корупційних діянь відповідно до закону, за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи таких фізичних осіб, отриманих протягом зайняття такої посади, штраф застосовується у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Закон України «Про державну податкову службу в Україні» передбачає стягнення до бюджетів і державних цільових фондів сум недоїмок, пені у випадках, порядку і розмірах, передбачених законами України.

Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від21.12.2000р. податкове зобовязання - це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Таким чином, позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача 2877,16грн. заборгованості підтверджена матеріалами справи і підлягає задоволенню у повному обсязі.

В судовому засіданні проголошені вступна та резолютивна частини постанови.

Постанова у повному обсязі буде виготовлена у строк, визначений ч.3 ст.160 КАС України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім Кримський млин» (ЄДРПОУ36905319) 2877,16грн. заборгованості до Держбюджету Сакського району (р/р31111029700243, ГУ ДКУ м.Сімферополь, МФО 824026, код платежу14010100, ЄДРПОУ34740887).

3. Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя <підпис >Петренко В.В.

<Текст >