Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 3-785/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2011 року Суддя Нижньогірського районного суду АР Крим Бриндя М.А., розглянувши матеріал про притягання до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Целінне Джанкойського району Кримської області, громадянина України, освіта вища, який працює головою Пшеничненської сільської ради АР Крим, проживає за адресою: АДРЕСА_1 за ст. 41 ч. 1 КУпАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, працюючи головою Пшеничненської сільської ради Нижньогірського району АР Крим, який розташований за адресою: АР Крим Нижньогірський район с. Пшеничне вул. 50-ліття Жовтня, 8, притягується до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 41 КУпАП за порушення Закону України „Про оплату праці”, а саме: порушуючи ст. 97 КЗпП України, ст. 14 Закону України «Про оплату праці», розмір оплати праці працівників встановлений без дотримання норм і гарантій, передбачених генеральним, регіональним угодами, зокрема оплата праці сторожа, опалювача, прибиральника службових приміщень, помічника вихователя, двірника, машиніста по пранню, кухарі підсобного робітника встановлена у розмірі мінімальної заробітної плати; порушуючи ст.33 Закону України “Про оплату праці”, Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 06.02.2003 року №491-IV, Порядку індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року №1078, Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», індексація заробітної плати працівників на підприємстві нараховується без дотримання порядку її нарахування, зокрема індексація заробітної плати за січень-травень 2010 року проведена тільки в червні 2010 року, індексація заробітної плати за січень-березень 2011 року проведена в квітні 2011 року, крім того базовий період для нарахування індексації встановлюється невірно у зв'язку з чим в 2010 році індексація заробітної плати працівників проводилася не у встановленому законом порядку; порушуючи ст. 30 Закону України «Про оплату праці», типової форми первинного обліку, затвердженої наказом Мінстата України від 05.12.2008г. №489 «Про затвердженні типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» в табелях обліку робочого часу працівників відбитий не достовірний облік виконуваної працівником роботи, зокрема табеля обліку робочого часу не відповідають формі первинного обліку, затвердженої наказом Мінстата України від 05.12.2008г. №489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці»; порушуючи ст.110 КЗпП України, при кожній виплаті заробітної плати працівники не повідомляються про загальну суму заробітної плати з розшифровкою за видами виплат, розмірами і підставами відрахувань та утримань із заробітної плати, заробітної плати що належить до виплати.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину не визнав, пояснив, що згідно Закону України „Про бюджет” встановлена сума мінімальної заробітної платні, а оскільки сільська рада є на 50 % дотаціонним, керівництво сільської ради забезпечує працівникам мінімальну заробітну плату, можливості сплачувати більше заробітну плату працівникам не має, у звязку з відсутністю грошових коштів; на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення недоліки щодо індексації заробітної платні усуненні, протокол про адміністративне правопорушення складався 31 травня 2011 року, а недоліки щодо індексації заробітної платні були у квітні 2011 року; наказ Мінстату України від 05.12.2008 року № 489 «Про затвердженні типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» у Раді Міністрів не зареєстрований, тому має рекомендаційний характер, тобто заповняти табеля обліку робочого часу згідно вищевказаного наказу не обовязково; пояснив, що при кожній виплаті заробітної плати працівники повідомляються про загальну суму заробітної плати з розшифровкою за видами виплат, розмірами і підставами відрахувань та утримань із заробітної плати, заробітної плати що належить до виплати, а стаття 110 ЗУпП не передбачає повідомляти про це працівників в письмовій формі.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, вважаю, що його провина в частинах:
- встановлення розміру оплати праці працівникам без дотримання норм і гарантій, передбачених генеральним, регіональним угодами;
- заповнення табелів обліку робочого часу без дотримання форми первинного обліку, затвердженої наказу Мінстату України від 05.12.2008 року № 489 «Про затвердженні типових форм первинної облікової документації за статистикою праці»;
- не повідомлення про загальну суму заробітної плати з розшифровкою по видах виплат, розмірах і підставах відрахувань і утримань із заробітної плати, заробітної плати що належить до виплати в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 41 ч. 1 КУпАП, оскільки зміст протоколу про адміністративне правопорушення відповідно до Постанови Пленуму ВСУ від 25.12.2005р за № 14, не відповідає вимогам, передбаченим ст.ст. 283, 284 КУпАП, зокрема, не представлені докази, на яких обґрунтовується висновок вчинення особою адміністративного правопорушення, окрім цього, в судовому засідання ОСОБА_1 пояснив, що при кожній виплаті заробітної плати повідомляє працівників про загальну суму заробітної плати з розшифровкою за видами виплат, розмірами і підставами відрахувань та утримань із заробітної плати, заробітної плати що належить до виплати; в частині порушення порядку проведення індексації заробітної платні винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 41 ч 1 КУпАП підтверджується:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення № 01-20-25/509 31.05.2011 року, згідно якого ОСОБА_1, працюючи головою Пшеничненської сільської ради АР Крим порушив Закон України „Про оплату праці” /а.с. 3/;
- актом перевірки № 01-20-25/563 від 13.05.2011 року, з якого слідує, що у результаті перевірки в Пшеничненській сільській раді Нижньогірського району АР Крим виявлено порушення Закону України „Про оплату праці” (а.с.4);
- рішенням Пшеничненської сільської ради Нижньогірського району АР Крим від 16.11.2010 року підтверджується, що ОСОБА_1 є головою Пшеничненської сільської ради Нижньогірського району АР Крим (а.с.5).
Відповідно до ст.ст. 34, 35 КУпАП, обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність ОСОБА_1, судом не встановлено.
При визначенні міри і виду адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст. 23,33-35 КУпАП враховую характер вчиненого правопорушення, відсутність обставин, які пом'якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, з метою виховання правопорушника, попередження здійснення ним нових правопорушень, вважаю за необхідне і достатнє накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальних розмірах, передбаченого санкцією статті 41 ч. 1 КУпАП, оскільки цей вид стягнення, з урахуванням викладених вище обставин, буде достатньою мірою відповідальності за вчинене правопорушення і відповідати цілям адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33-35, 283, 284 КУпАП,
у х в а л и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 41 ч. 1 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 510 (п'ятсот десять) гривень.
Суму штрафу перерахувати в дохід держави на р/р 31118106700192 в ГУ ГКУ в АРК м. Сімферополь МФО: 824026, ОКПО: 34740615, код платежу: 21081100 одержувач: держбюджет Нижньогірського району.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду АР Крим або на постанову може бути внесений протест прокурора через Нижньогірський районний суд АР Крим протягом десяти днів з моменту винесення.
Копію ухвали направити правопорушникові для виконання.
Штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше 15 днів з дня вручення йому ухвали про накладення штрафу, а у разі оскарження або опротестовування такої ухвали не пізніше 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
Роз'яснити правопорушникові, що при відмові виплатити штраф добровільно, сума буде стягнута в примусовому порядку в двократному розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) грн...
Постанова набирає законної сили після закінчення терміну на подачу апеляційної скарги або протесту прокурора і звертається до виконання протягом трьох місяців з моменту набрання законної сили.
Суддя М.А.Бриндя