Копія< >
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"22" грудня 2011 р. Справа № 2а-6642/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді - Мельникова Р.В.
за участю: секретаря судового засідання - Вороніної І.О.,
представника позивача - Дубрової К.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м.Харкова до товариства з обмеженою відповідальністю "Прок-2" про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Прок-2", в якому просив суд стягнути кошти з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю "Прок-2" у банках, що його обслуговують у сумі 59226,25 грн.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що ПП "Прок-2" є платником податків і зборів. Відповідно облікових даних ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова (згідно даних Особових рахунків ) станом на 25.03.2011 р. підприємство має податковий борг перед бюджетом України по податку на додану вартість, який складає - 59226,25 грн., що виник внаслідок: прийнятого ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова податкового повідомлення-рішення №0000791540/3 від 13 10.2010 року на суму 55663,5 грн.; самостійно поданих декларацій №68932 від 29.11.2010 року на суму 2286,00 грн., №9005324588 від 22.11.2010 року на суму 1737,00 грн., №9005424166 від 09.12.2010 року на суму 3215,00 грн., №9005429337 від 09.12.2010 року на суму 1885,00 грн., №9005719797 від 20.12.2010 року на суму 2751,00 грн., №9006251406 від 19.01.2011 р. на суму 2132,00 грн., №9000693500 від 21.02.2011 року на суму 933,00 грн. Також за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання в автоматичному порядку донараховано пеню у розмірі 35,75 грн. Податкове зобов'язання було погашено частково за рахунок сплати у сумі 11412,00 грн. У відповідача виникла заборгованість, яка станом на дату звернення до суду з позовом складає 59226,25 грн. У звязку з тим, що вказана заборгованість погашена не була, дану суму позивач просить стягнути з відповідача у судовому порядку.
Представник позивача в судовому засіданні просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, подав до суду клопотання, в якому просив відкласти розгляд справи на іншу дату, в зв'язку з неможливістю прибуття у судове засідання.
Суд відмовив в задоволенні клопотання в зв'язку з його необгрунтованістю та відсутністю доказів на підтвердження викладених у клопотанні обставин.
Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідач не прибув в судове засідання, без поважних причин, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, прийшов до висновку про задоволення позову з наступних підстав.
Відповідно до ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (тут і далі нормативно-правові акти в редакції, чинній на час виникнення відповідних правовідносин) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції, як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); здійснення контролю за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно п. 1 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова здійснює контроль за додержанням законодавства про податки та інші платежі та забезпечує правильність обчислення та своєчасність надходження цих податків.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п. 30 ст. 2 Бюджетного Кодексу України, органами стягнення являються податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право на стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.
Пунктом 3 ст. 50 Бюджетного Кодексу України передбачено, що органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів відповідно до законодавства.
Судом встановлено, що відповідач, ТОВ "Прок-2", пройшло державну реєстрацію та зареєстровано виконавчим комітетом Харківської міської ради 30.06.2006 року, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію (а.с. 6), копією витягу з ЄДРПОУ (а.с. 27-28). Перебуває на податковому обліку в ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова за № 173 від 30.06.2006 року (а.с. 6).
Згідно з п.2, 3 ч.1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" (в редакції, чинній на час виникнення відповідних правовідносин), платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Підпунктами 16.1.1-16.1.4, 16.1.11 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, повязані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця.
Згідно з п.20.1.28 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Пунктом п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Підпунктом 4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Строки подання податкових декларацій встановлено п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2001 року №2181-ІІІ та п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України.
Відповідно до п.49.2 ст.49 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.
Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків. (абз.2 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами").
Відповідно до п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно з п.п.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Виникнення та існування заборгованості ТОВ "Прок-2" зі сплати податку на додану вартість в сумі 59226,25 грн. підтверджується наступним:
19.05.2010 року ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова складено акт перевірки №1869/15-409/34391170 за результатами проведеної перевірки TOB "Прок-2" щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків TOB "Релан" (а. с. 24-26).
На підставі висновків акту № 1869/15-409/34391170 від 19.05.2010 року, податковим органом прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000791540/0 від 01.06.2010 року. За результатами адміністративного оскарження податкового повідомлення-рішення ДПІ у Комінтернівському районі міста Харкова № 0000791540/0 від 01.06.2010 року, прийняті податкові повідомлення-рішення № 0000791540/1 від 01.07.2010 р., №0000791540/2 від 02.08.2010 р., № 0000791540/3 від 13.10.2010 р. (а. с. 29).
Податкове повідомлення-рішення ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова №0000791540/3 від 13.10.2010 р. оскаржено TOB "Прок-2" до суду у справі №2а-3484/11/2070 за позовом ТОВ "Прок-2" до ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова про скасування податкових повідомлень-рішень.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 30.06.2011 р., залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 10.11.2011 р., відмовлено в задоволенні клопотання представника позивача - TOB "Прок-2" про поновлення строку звернення до адміністративного суду по справі за адміністративним позовом TOB "Прок-2" до ДПІ у Комінтернівському районі міста Харкова про скасування податкових повідомлень-рішень. Залишено без розгляду адміністративний позов TOB "Прок-2" до ДПІ у Комінтернівському районі міста Харкова про скасування податкових повідомлень-рішень.
Таким чином, відповідно до п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобовязання відповідача за податковим повідомленням-рішенням ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова №0000791540/3 від 13.10.2010 вважається узгодженим.
Згідно підпункту 57.3 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення рішення.
Разом з тим, виникнення та існування заборгованості ТОВ "Прок-2" зі сплати податку на додану вартість підтверджується самостійно поданими деклараціями №68932 від 29.11.2010 року на суму 2286,00 грн., №9005324588 від 22.11.2010 року на суму 1737,00 грн., №9005424166 від 09.12.2010 року на суму 3215,00 грн., №9005429337 від 09.12.2010 року на суму 1885,00 грн., №9005719797 від 20.12.2010 року на суму 2751,00 грн., №9006251406 від 19.01.2011 р. на суму 2132,00 грн., №9000693500 від 21.02.2011 року на суму 933,00 грн. (а.с. 7-22).
У зв'язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання у встановлені Законом строки ДПІ у Комінтернівському районі м. Харкова в порядку ст.6 Закону України №2181-111 від 21.12.2000р. направила ТОВ "Прок-2" першу податкову вимогу на суму 75526,00грн. № 1/1209 від 04.11.2010 р. про сплату податковою боргу, в якій було повідомлено про суму узгодженого податкового боргу та виникнення податкової застави, яка отримана відповідачем 29.11.2010 р. (а.с.4). 29.12.2010 року було направлено другу податкову вимогу №2/1411 на суму 83789,75 грн., яка отримана відповідачем 07.02.2011 р. (а.с.5).
Таким чином, судом встановлено, що відповідач не сплатив узгоджену суму податкового зобовязання з податку на додану вартість. Станом на день розгляду справи відповідач має заборгованість перед бюджетом у сумі 59226,25 грн., що підтверджується вищевказаними матеріалами справи та обліковою карткою платника податку (а.с. 30-34).
Враховуючи, що на момент розгляду справи відповідачем зазначена сума узгодженого податкового зобовязання не була сплачена, суд приходить до висновку, що позовні вимоги щодо стягнення вказаної суми боргу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.2, 11, 71, 86, 159-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комінтернівському районі м.Харкова до товариства з обмеженою відповідальністю "Прок-2" про стягнення коштів - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути кошти з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю "Прок-2" (ідент. код 34391170; пр-т Гагаріна, 43, секція 2, оф. 6, м.Харків,61001) у банках, що його обслуговують, (рах.№26001000603489 в ПАТ "УНІВЕРСАЛ БАНК", МФО банку 322001; рах.№26001052302699, №26005052301470, №26008052303851, №26057052301655 в Харків. ГРУ ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК", м.Харків, МФО банку 351533) у сумі 59226.25 грн. (п'ятдесят дев'ять тисяч двісті двадцять шість грн. 25коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
У повному обсязі постанову складено 29 грудня 2011 року.
Суддя (підпис)< >Р.В. Мельников
З оригіналом згідно. Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи.< >
Суддя< >Р.В. Мельников< >