Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.12.2011 р.Справа №18/3422/11
за позовом Оржицького районного центру зайнятості, адреса: вул. Леніна, 22, смт. Оржиця, Полтавська обл., 37700
до Фізичної особи субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, адреса: АДРЕСА_1, 37700
про стягнення 8102,79 грн.
Суддя: Ціленко В.А.
Секретар судового засідання: Колотій Ю.С.
Представники:
від позивача ОСОБА_2, доручення № 891 від 12.12.2011 року;
від відповідача ОСОБА_3, довіреність від 16.12.2011 року.
Суть спору: Стягується 8102,79 грн. заборгованості за отриману дотацію для створення нових робочих місць для працевлаштування безробітних відповідно до умов договору № 6 від 29.03.2002 року.
Відповідач позовні вимоги заперечує, посилаючись на те, що договірні зобовязання приватним підприємцем виконані, а повернення дотації за порушення строку реєстрації трудових договорів договором не передбачено.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд встановив:
Оржицький районний центр зайнятості відповідно до Положення є місцевим органом державної виконавчої влади і підпорядковується Полтавському обласному центру зайнятості та місцевим органам державної виконавчої влади.
Центр зайнятості створений з метою забезпечення реалізації питань, пов"язаних з регулюванням зайнятості населення, професійною орієнтацією, професійним навчанням та соціальною підтримкою тимчасово непрацюючих громадян.
На органи служби зайнятості, відповідно до ст. 12 вищевказаного Закону, покладається обов"язок щодо контролю правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків, а також витрат на страхування на випадок безробіття та представляти інтереси Фонду в судовому та інших органах.
29.03.2002 року між Оржицьким районним центром зайнятості та Приватним підприємцем ОСОБА_1 укладено Договір № 6, відповідно до умов якого центр надає роботодавцю згідно зі ст. 30 Закону України "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" дотацію щомісяця протягом року на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних. Центр зобов"язується направити до 01.04.2002 року для працевлаштування 3-х безробітніх, а роботодавець - прийняти їх/
Відповідно до п. 6 Договору у разі порушення роботодавцем гарантій зайнятості осіб, направлених Центром для працевлаштування, роботодавець повертає суму одержаної дотації з урахуванням індексації на рівень інфляції протягом 10 календарних днів з моменту виявлення порушення.
Представник позивача свої позовні вимоги обгрунтовує тим, що приватним підприємцем ОСОБА_1 порушено договірні зобов"язання, а саме: вона несвоєчасно зареєструвала трудові договори з найманими працівниками та несплачувала за них страхові внески. Свою позицію Центр зайнятості підтверджує довідкою Управління пенсійного фонду в Оржицькому районі № 227 від 30.05.2008 року.
Суд не може погодитися з позицією Оржицького районного центру зайнятості, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 16 "Порядку надання роботодавцю дотації для працевлаштування безробітних, у тому числі молоді на перше робоче місце", затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 10.01.2001 року № 1 ( далі в тексті - Порядок) рішення про відшкодування коштів роботодавцем приймається директором центру зайнятості і оформлюється наказом. Протягом двох робочих днів після прийняття рішення про відшкодування коштів роботодавцем центр зайнятості надсилає роботодавцю рекомендованим листом повідомлення про необхідність повернути кошти протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення. У разі неможливості вручення повідомлення про необхідність повернути кошти з підстав, передбачених абзацом першим пункту 132 Правил надання послуг поштового зв"язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.2002 р. № 1155, відмови роботодавця повернути кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється в судовому порядку відповідно до законодавства.
Доказів прийняття і належного відправлення вищевказаних документів позивачем не надано, згідно наданих в судовому засіданні пояснень представника, такі документи взагалі відсутні .
Окрім цього, п. 15 Порядку визначено, що у разі порушення гарантій зайнятості осіб (розірвання трудового договору з працівником, працевлаштованим за направленням державної служби зайнятості до закінчення двох років з дня працевлаштування у зв"язку зі змінами в організації виробництва і праці, в тому числі реорганізації або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату, за угодою сторін (пункт 1 статті 36 Кодексу законів про працю України) через невиконання роботодавцем законодавства про працю, умов колективного чи трудового договору (частина третя статті 38 Кодексу законів про працю України) та використання дотації з порушенням законодавства роботодавець повертає суму одержаної дотації в повному обсязі з урахуванням індексації на рівень інфляції.
Таким чином, Порядком вичерпно визначено перелік підстав та порушень для стягнення сум одержаних дотацій, і серед них відсутнє таке порушення як несвоєчасність реєстрації роботодавцем трудових договорів із найманими працівниками, тому суд вважає, що позивач розширено тлумачить поняття "забезпечення гарантій зайнятості осіб", що призвело до помилкового нарахування ним відповідачу сум дотацій до сплати (повернення грошових коштів).
Окрім цього, суд враховує при прийнятті рішення, що відповідачем повністю перераховано до Пенсійного фонду суми заборгованості по сплаті внесків 16.04.2004 року (нарахування проводились за результатами перевірки - акт № 15 від 09.04.2004 року), а вимога позивача про повернення відповідачем сум дотацій викладена тільки 28.09.2008 року за № 643 з порушенням вимог п. 16 Порядку (відсутність відповідного наказу та рішення і доказів направлення рекомендованим листом повідомлення про необхідність повернути кошти) .
Проаналізувавши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги необгрунтовані, непідтверджені матеріалами справи та задоволенню не підлягають.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на позивача.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ :
1. У позові відмовити.
2. Стягнути із Оржицького районного центру зайнятості (37700, Полтавська обл., смт. Оржиця, вул. Леніна, 22, ідентифікаційний код 23549556, поточний рахунок № 37177161703202 в УДКУ у Полтавській області, МФО 831019 у ВДК в Оржицькому районі) в доход Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1411,50 грн. (одна тисяча чотириста одинадцять грн. 50 коп.).
3. Видати наказ після вступу рішення в законну силу.
Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 85 ГПК України та може бути оскаржене в порядку, визначеному ст. 93 ГПК України.
Суддя В.А. Ціленко