Вирок № 20767425, 22.12.2011, Апеляційний суд Вінницької області

Дата ухвалення
22.12.2011
Номер справи
11-1091/11
Номер документу
20767425
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 11-1091/11 Категорія: 31

Головуючий у суді 1-ї інстанції Осаулов А.А.

Доповідач : Старинець

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Вінницької області в складі:

головуючого-судді: Старинця Ю.В.

суддів: Пікановського Б.В., Сілакова С.М.

секретаря: Діденко В.В.

за участю прокурора: Кузьміна С.В.

адвоката: ОСОБА_2

розглянула 22 грудня 2011 року у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці кримінальну справу за апеляцією прокурора, який приймав участь у розгляді справи в суді, адвоката ОСОБА_2 в інтересах засудженої ОСОБА_3 на вирок Ленінського райсуду від 19 квітня 2011 року, яким

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка с. Дружне Калинівського району Вінницької області, українка, громадянка України, з вищою освітою, вдова, пенсіонерка, проживаюча за адресою АДРЕСА_1, раніше судима 29.05.2009 року Ленінським районним судом м. Вінниці за ч.1 ст.212, ч.2 ст.366, ч.1 ст.389, ч.1,3 ст. 358, ст.70 КК України до 3 років позбавлення волі з позбавленням права займати керівні посади підприємств, установ організацій строком на 2 роки з іспитовим строком на 1 рік і 6 місяців,

засуджена за ст. 212 ч 3 КК України до 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади в органах влади та підприємствах і організаціях усіх форм власності строком на 3 роки та з конфіскацією усього майна, що є її приватною власністю.

За ч.2 ст.366 КК України призначено їй покарання у виді - трьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади в органах влади та підприємствах і організаціях усіх форм власності строком на два роки.

За ч.1 ст.389 КК України - без призначення кримінального покарання.

Відповідно до ст.70 КК України призначено ОСОБА_3 покарання за сукупністю злочинів шляхом поглиненням більш суворим покаранням менш суворого та остаточно призначено їй покарання у виді - шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади в органах влади та підприємствах і організаціях усіх форм власності строком на 3 роки та з конфіскацією усього майна, що є її приватною власністю.

На підставі ст.71 КК України призначено ОСОБА_3 покарання за сукупністю вироків шляхом часткового приєднання невідбутого покарання за вироком Ленінського районного суду м. Вінниці від 29.05.2009 року, та остаточно призначено їй покарання у виді шести років і восьми місяців позбавлення волі з позбавлення права обіймати керівні посади в органах влади та підприємствах і організаціях усіх форм власності строком на 3 роки та з конфіскацією усього майна, що є її приватною власністю.

ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженець м. Вінниці, з вищою освітою, одружений, на утриманні 2-є неповнолітніх дітей, раніше не судимий, не працюючий, проживаючий в АДРЕСА_1

засуджений за ч.3 ст. 364 КК України на пять років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах влади та державних установах строком на три роки.

За ч.2 ст. 366 КК України на три роки і шість місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах влади та державних установах строком на два роки.

За ч.5 ст. 27 ч.2 ст.212 КК України на три роки обмеження волі з позбавленням права обіймати посади в органах влади та державних установах строком на один рік.

Відповідно до ст.70 КК України призначити ОСОБА_4 покарання за сукупністю злочинів шляхом поглинення більш суворим видом покаранням менш суворого та остаточно призначено йому покарання у виді пяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах влади та державних установах строком на три роки.

На підставі ст.75 КК України звільнено ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на три роки.

Відповідно до п. 2,3 ч.1 ст.76 КК України зобовязано ОСОБА_4 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи при УМВС України у Вінницькій області про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Стягнуто в рівних долях з ОСОБА_4 та ОСОБА_3 на користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України у Вінницькій області кошти в сумі 4918 грн. 56 коп. за проведення експертиз.

Речові докази, а саме: системний блок компютера, інвентарний номер 10481096, марка HP Compaq, серії ИАА72500СВ, що перебуває на зберіганні в кімнаті речових доказів прокуратури м.Вінниці, - повернуто власнику до Державної податкової інспекції м.Вінниці.

Цивільний позов прокуратури м.Вінниці до ОСОБА_3 задоволено повністю.

Стягнуто з ОСОБА_3 на користь Державної податкової інспекції м.Вінниці в бюджет кошти матеріальної шкоди в сумі 3047133 гривні у відшкодування збитків, заподіяних злочином.

Цивільний позов прокуратури м.Вінниці до ОСОБА_4 - задоволено повністю.

Стягнуто з ОСОБА_4 на користь Державної податкової інспекції м.Вінниці в бюджет кошти матеріальної шкоди в сумі 568 494 гривні у відшкодування збитків, заподіяних злочином.

Колегія суддів, -

В С Т А Н О В И Л А :

ОСОБА_3 відповідно до наказу про призначення №4 від 01.11.2007 року була директором приватного підприємства торгової фірми „Оксана-Л” (код ЄДРПОУ 35297500, м. Вінниця, вул. Келецька, буд. №118, кв.№57), являючись службовою особою, що виконує організаційнорозпорядчі функції, на яку згідно з ст. 8 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” №996-ХІV від 16.07.1999 року та Порядку “Про затвердження форми податкової декларації та порядку її заповнення та подання” (затвердженого наказом ДПА України від 30.05.1997 року №166, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 9.07.1997 року №250/2054) покладена відповідальність за правильність обчислення і своєчасність сплати податків, за організацію бухгалтерського обліку обєктів оподаткування, подання податкових декларацій, розрахунків, платіжних доручень та документів, повязаних з обчисленням і сплатою податків, на протязі періоду з 01.11.2007 року по 01.12.2009 року, при проведенні фінансово-господарської діяльності, шляхом не ведення податкового обліку, перекручування податкової звітності та імітування наявності фінансово-господарських взаємовідносин з субєктами підприємницької діяльності: ПП “Агровіта-В”(код ЄДРПОУ 35110894, м. Вінниця), СПД ОСОБА_5 (і.п.н. НОМЕР_1, Вінницька область, Вінницький район), СГП “Агрос - Віста”(код ЄДРПОУ 23651875, Хмельницька область), ТОВ “Колорит-Агро”(код ЄДРПОУ 34700975, м. Вінниця), ВАТ “Богуславське хлібоприймальне підприємство”(код ЄДРПОУ 0095452, Київська область, м. Богуслав), а саме: використовуючи завідомо підроблені фінансово-господарські документи про придбання у вказаних субєктів підприємницької діяльності товарно-матеріальних цінностей, та шляхом внесення недостовірної інформації до податкової звітності, в порушення п.п. 4.1.1, п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст.4, п.5.9 ст.5 п.п. 11.3 ст. 11 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.94 року, безпідставно завищила валові витрати підприємства, чим ухилилася від сплати податку на прибуток підприємств на суму 1 509 295 грн., в порушення ст.3 п.п.7.2.3 п.7.2, п.п.7.3.1 п.7.3, п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7, п.п.7.5.1 п.7.5 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” від 03.04.97 року, безпідставно завищила податковий кредит з податку на додану вартість, чим ухилилася від сплати даного податку на суму 832142 грн., а також в порушення п.п.4.2.15 п.4.2 ст.4, п.п.9.10.3, п.п.9.10.2, п.9.10. ст.9 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” №889-ІV від 22.05.03 року ухилилася від сплати податку з доходів фізичних осіб на суму - 705161 грн., а всього на загальну суму 3046 598 грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах (в 10071,3 рази перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян).

Так, ОСОБА_3, достовірно знаючи про дату виникнення податкових зобовязань та податкового кредиту при здійсненні операцій з купівлі-продажу товарів (робіт, послуг), переслідуючи злочинний намір, направлений на умисне ухилення від сплати податків, з корисливих мотивів, шляхом заниження обєкту оподаткування, перекручення бухгалтерського обліку, внесення в офіційні документи завідомо неправдивих відомостей та використовуючи документи, в які внесені завідомо неправдиві відомості, частково діючи за попередньою змовою з пособництва з ОСОБА_4 (старшим державним податковим ревізором-інспектором відділу адміністрування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб Державної податкової інспекції у м.Вінниці), в порушення ст.3 п.п.7.2.3 п.7.2, п.п.7.3.1 п.7.3, п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7, п.п.7.5.1 п.7.5 ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” №168/97-ВР від 03.04.97р. (зі змінами та доповненнями), в період з 01.05.08 по 01.12.09, умисно ухилилася від сплати податку на додану вартість на загальну суму - 832142 грн., а саме: за травень 2008 р. на суму - 7977 грн., липень 2008 р. 104767 грн., вересень 2008 р. 40689 грн., жовтень 2008 р. 54241 грн., березень 2009 р. 96745 грн., квітень 2009 р. 31812 грн., травень 2009 р. 83497 грн., червень 2009 р. 45688 грн., липень 2009 р. 105058 грн., серпень 2009 р. 67454 грн., вересень 2009 р. 194214 грн.

Так, в період з 01.05.08 по 01.12.09, ОСОБА_3, здійснюючи фінансово-господарську діяльність, умисно, з метою ухилення від сплати податку на додану вартість:

в червні 2008 року, ОСОБА_3, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4, завідомо знаючи, що податкове зобовязання з податку на додану вартість за травень 2008 року становить 7984,00 грн., а податковий кредит 0 грн. і в бюджет необхідно сплатити 7 984 грн., з метою зменшення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету, в податковій декларації з податку на додану вартість за травень 2008 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №83888 від 18.06.2008 року вказали, що сума податкового зобовязання становить 7 984 грн., та безпідставно вказали, що податковий кредит становить 7 977 грн., і податкове зобовязання, яке необхідно сплатити в бюджет становить 7 грн. (7984-7977), чим фактично занизили суму податкового зобовязання, яке необхідно сплатити у бюджет на 7 977 грн. (7984-7).

в серпні 2008 року, ОСОБА_3, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4, завідомо знаючи, що податкове зобовязання з податку на додану вартість за липень 2008 року становить 127 850 грн., а податковий кредит 22 586 грн. і в бюджет необхідно сплатити 105 264 грн., з метою зменшення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету, в податковій декларації з податку на додану вартість за липень 2008 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №152009 від 20.08.2008 року вказали, що сума податкового зобовязання становить 127 850 грн., та безпідставно вказали, що податковий кредит становить 127 353 грн., і податкове зобовязання, яке необхідно сплатити в бюджет становить 497 грн. (127850-127353), чим фактично занизили суму податкового зобовязання, яке необхідно сплатити у бюджет на 104 767 грн. (105264 - 497).

в жовтні 2008 року, ОСОБА_3, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4,завідомо знаючи, що податкове зобовязання з податку на додану вартість за вересень 2008 року становить 40 724 грн., а податковий кредит 0 грн. і в бюджет необхідно сплатити 40 724 грн., з метою зменшення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету, в податковій декларації з податку на додану вартість за вересень 2008 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №194047 від 20.10.2008 року вказали, що сума податкового зобовязання становить 40 724 грн., податковий кредит становить 40 695 грн., і податкове зобовязання, яке необхідно сплатити в бюджет становить 29 грн. (40724-40695), та в березні 2009 року, подали уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість за вересень 2008 року за вх. №18524 від 30.03.2009 року, в якому вказали суму податкового зобовязання, що не врахована у декларації за вересень 2008 року у сумі 59938 грн., суму податкового кредиту, що не врахована у цій же декларації у сумі 59932 грн., та відповідно збільшення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету на - 6 грн., чим фактично занизили суму податкового зобовязання, яке необхідно сплатити у бюджет на 40689 грн. (40724-29-6).

в листопаді 2008 року, ОСОБА_3, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4, завідомо знаючи, що податкове зобовязання з податку на додану вартість за жовтень 2008 року становить 54 262 грн., а податковий кредит 0 грн. і в бюджет необхідно сплатити 54 262 грн., з метою зменшення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету, в податковій декларації з податку на додану вартість за жовтень 2008 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №226304 від 20.11.2008 року, вказали, що сума податкового зобовязання становить 54262 грн., та безпідставно вказали, що податковий кредит становить 54 241 грн., і податкове зобовязання, яке необхідно сплатити в бюджет становить 21 грн. (54262-54241), чим фактично занизили суму податкового зобовязання, яке необхідно сплатити у бюджет на 54 241 грн. (54262-21).

в квітні 2009 року, ОСОБА_3, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4, завідомо знаючи, що податкове зобовязання з податку на додану вартість за березень 2009 року становить 116 189 грн., а податковий кредит 19 444 грн. і в бюджет необхідно сплатити 96 745 грн., з метою зменшення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету, в податковій декларації з податку на додану вартість за березень 2009 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №52038 від 21.04.2009 року, вказали, що сума податкового зобовязання становить 236190,00 грн., та безпідставно вказали, що податковий кредит становить 235 187 грн. і податкове зобовязання, яке необхідно сплатити в бюджет становить 1 003 грн. (236190 - 235 187), чим фактично занизили суму податкового зобовязання, яке необхідно сплатити у бюджет на 95 742 грн. (96745 - 1 003).

Крім того, ОСОБА_3 в листопаді 2009 року самостійно подала уточнюючі розрахунки за березень 2009 року за вх. №250974 від 23.11.2009 року, де вказала, що сума податкового зобовязання становить 116 189 грн., та безпідставно вказала, що податковий кредит становить 235 187 грн., а відємне зазначення по ПДВ за березень 2009 року становить 118 998 грн., чим фактично занизила суму податкового зобовязання, яке необхідно сплатити у бюджет на 96 745 грн., та завищила відємне значення по ПДВ за березень 2009 року на суму 118998 грн.

в травні 2009 року, ОСОБА_3, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4, завідомо знаючи, що податкове зобовязання з податку на додану вартість за квітень 2009 року становить 31 812 грн., а податковий кредит 0 грн. і в бюджет необхідно сплатити 31 812 грн., з метою зменшення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету, в податковій декларації з податку на додану вартість за квітень 2009 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №81088 від 20.05.2009 року, ,вказали, що сума податкового зобовязання становить 61 339 грн., та безпідставно вказали, що податковий кредит становить 61026,00 грн., і податкове зобовязання, яке необхідно сплатити в бюджет становить 313 грн. (61 339 61 026), чим фактично занизили суму податкового зобовязання, яке необхідно сплатити у бюджет на 31 499 грн. (31 812- 313).

Також, ОСОБА_3 в листопаді 2009 року самостійно подала уточнюючі розрахунки за квітень 2009 року за вх. №250962 від 23.11.2009 року, де вказала, що сума податкового зобовязання становить 31812 грн., та безпідставно вказала, що податковий кредит становить 61026 грн., а чиста відємне значення по ПДВ за квітень 2009 року становить 29 214 грн., чим фактично занизила суму податкового зобовязання, яке необхідно сплатити у бюджет на 31812 грн. та завищила відємне значення по ПДВ на суму 29214 грн..

в червні 2009 року, ОСОБА_3, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4, завідомо знаючи, що податкове зобовязання з податку на додану вартість за травень 2009 року становить - 83553 грн., а податковий кредит 0 грн. і в бюджет необхідно сплатити - 83553 грн., з метою зменшення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету, в податковій декларації з податку на додану вартість за травень 2009 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №93050 від 22.06.2009 року, вказали, що сума податкового зобовязання становить 83 553 грн., та безпідставно вказали, що податковий кредит становить 83497 грн., і податкове зобовязання, яке необхідно сплатити в бюджет становить 56 грн. (83553-83497), чим фактично занизили суму податкового зобовязання, яке необхідно сплатити у бюджет на 83 497 грн. (83553-56).

в липні 2009 року, ОСОБА_3, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4, завідомо знаючи, що податкове зобовязання з податку на додану вартість за червень 2009 року становить - 45952 грн., а податковий кредит 0 грн. і в бюджет необхідно сплатити - 45952 грн., з метою зменшення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету, в податковій декларації з податку на додану вартість за червень 2009 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №129274 від 20.07.2009 року, вказали, що сума податкового зобовязання становить 45952 грн., та безпідставно вказали, що податковий кредит становить 45688 грн., і податкове зобовязання, яке необхідно сплатити в бюджет становить 264 грн. (45952-45688), чим фактично занизили суму податкового зобовязання, яке необхідно сплатити у бюджет на 45 688 грн. (45952-264).

в серпні 2009 року, ОСОБА_3, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4, завідомо знаючи, що податкове зобовязання з податку на додану вартість за липень 2009 року становить 105 058 грн., а податковий кредит 0 грн. і в бюджет необхідно сплатити 105058 грн., з метою зменшення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету, в податковій декларації з податку на додану вартість за липень 2009 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №165758 від 20.08.2009 року, вказали, що сума податкового зобовязання становить 86764,00 грн., податковий кредит становить 86100,00 грн., а чиста сума податкового зобовязання з ПДВ становить 664,00 грн. (86764-86100), чим фактично занизили суму податкового зобовязання, яке необхідно сплатити у бюджет на 104394,00 грн. (105 058-664).

Крім того, в листопаді 2009 року, ОСОБА_3 самостійно подала уточнюючі розрахунки податкових зобовязань з податку на додану вартість за липень 2009 року за вх. №250961 від 23.11.2009 року, в якому вказала суму податкового зобовязання, що не врахована у декларації за липень 2009 року у сумі 18 294 грн., суму податкового кредиту, що не врахована у цій же декларації у сумі 18 219 грн., та за вх. №250967 від 23.11.2009 року, суму податкового кредиту, що не врахована у декларації за липень 2009 року у сумі 12 565 грн..

В результаті чого, ОСОБА_3 безпідставно заявлено до відшкодування з бюджету в рахунок зменшення суми податкового боргу з ПДВ підприємства ПП ТФ „Оксана-Л” в сумі 11901 грн., що фактично призвело до ухилення від сплати податку на додану вартість за липень 2009 року в сумі 105 058 грн. (105058-0).

в вересні 2009 року, ОСОБА_3 завідомо знаючи, що податкове зобовязання з податку на додану вартість за серпень 2009 року становить - 85544 грн., а податковий кредит 0 грн. і в бюджет необхідно сплатити - 85544 грн., з метою зменшення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету, в податковій декларації з податку на додану вартість за серпень 2009 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №176565 від 21.09.2009 року, вказала, що сума податкового зобовязання становить 68361 грн., податковий кредит становить 67454 грн., і податкове зобовязання, яке необхідно сплатити в бюджет становить 907 грн., та в листопаді 2009 року, подала уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість за серпень 2009 року за вх. №250960 від 23.11.2009 року, в якому вказала суму податкового зобовязання, що не врахована у декларації за серпень 2009 року у сумі 17183 грн., та відповідно збільшення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету на - 17183 грн..

В результаті чого, ОСОБА_3 умисно ухилилася від сплати податку на додану вартість за серпень 2009 року в сумі 67 454 грн. (85544 17183 907).

в жовтні 2009 року, ОСОБА_3, завідомо знаючи, що податкове зобовязання з податку на додану вартість за вересень 2009 року становить - 194964 грн., а податковий кредит 0 грн. і в бюджет необхідно сплатити - 194964 грн., з метою зменшення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету, в податковій декларації з податку на додану вартість за вересень 2009 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №214403 від 20.10.2009 року, вказала, що сума податкового зобовязання становить 194964 грн., та безпідставно вказала, що податковий кредит становить 194214 грн., і податкове зобовязання, яке необхідно сплатити в бюджет становить 750 грн. (194964-194214), чим фактично занизила суму податкового зобовязання, яке необхідно сплатити у бюджет на 194 214 грн. (194964-750).

Отже, ОСОБА_3, являючись директором ПП ТФ „Оксана-Л” (код ЄДРПОУ 35297500), в період з 01.11.07 по 01.12.09 року, умисно, ухилилася від сплати податку на додану вартість підприємства на загальну суму 832142 грн..

Крім того, ОСОБА_3, будучи обізнаною з порядком ведення бухгалтерського обліку та звітності, одноособово проводячи фінансово-господарські операції, шляхом внесення в офіційні документи завідомо неправдивих відомостей та використовуючи документи, в які внесені завідомо неправдиві відомості, в період з 30.07.07 по 01.12.09 року, в порушення п.п. 4.1.1, п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст.4, п.5.9 ст.5 п.п. 11.3 ст. 11 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” № 283/97-ВР від 22.05.97 р., безпідставно завищила валові витрати підприємства, чим умисно ухилилася від сплати податку на прибуток підприємств на суму 1 509295 грн., а саме: за ІV квартал 2007 р. в сумі - 136348 грн., І квартал 2008 р. - 371617грн., ІІ квартал 2008 р. - 22837 грн., ІІІ квартал 2008 р. - 26413 грн., ІV квартал 2008 р. - 51700 грн., ІІ квартал 2009 р. - 47740 грн., ІІІ квартал 2009 р. - 853175 грн.

Так, згідно декларації з податку на прибуток підприємства за 2007 рік №273235 від 07.02.2008 р. ОСОБА_3 показала, що валовий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) складає 1105821 грн., валові витрати 1102 621 грн.. Тобто підприємство отримало оподаткований прибуток в сумі 3 200 грн. (1105821- 1102621), звідки податок на прибуток складає - 800 грн. (3200 х 25%).

Однак, згідно первинних бухгалтерських документів та руху коштів по розрахунковому рахунку підприємства встановлено, що валовий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) складає 1618 014 грн., валові витрати 1069 423 грн.. Тобто, підприємство отримало оподаткований прибуток в сумі 548 591 грн. (1618 014 1069 423), звідки податок на прибуток складає 137148 грн. (548591 х 25%).

Таким чином, ОСОБА_3 умисно ухилилася від сплати податку на прибуток підприємства за 2007 рік в сумі 136 348 грн. (137148 800).

Згідно декларації з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2008 року №48958 від 22.04.2008 р. ОСОБА_3 показала, що валовий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) складає 353 232 грн., валові витрати 352 192 грн.. Тобто, підприємство отримало оподаткований прибуток в сумі - 1040 грн. (353232-352192), звідки податок на прибуток складає - 260 грн. (1040 х 25%).

Однак, згідно первинних бухгалтерських документів та руху коштів по розрахунковому рахунку підприємства встановлено, що валовий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) складає - 2250898 грн., валові витрати - 763390 грн.. Тобто, підприємство отримало оподаткований прибуток в сумі 1487508 грн. (2250898 763390), звідки податок на прибуток складає 371 877 грн. (1487508 х 25%).

Таким чином, ОСОБА_3 умисно ухилилася від сплати податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2008 року в сумі 371 617 грн. (371877 260).

Згідно декларації з податку на прибуток підприємства за півріччя 2008 року №141496 від 08.08.2008 р. ОСОБА_3 показала, що валовий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) складає - 410152 грн., валові витрати - 408762 грн. Тобто підприємство отримало оподаткований прибуток в сумі - 1390 грн. (410152 408762), звідки податок на прибуток складає - 348 грн. (1390 х 25%).

Однак, згідно первинних бухгалтерських документів та руху коштів по розрахунковому рахунку підприємства встановлено, що валовий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) складає - 2343153 грн., валові витрати - 763947 грн.. Тобто, підприємство отримало оподаткований прибуток в сумі 1579206 грн. (2343153 763947), звідки податок на прибуток складає 394802 грн. (1579206 х 25%).

Таким чином, ОСОБА_3 умисно ухилилася від сплати податку на прибуток підприємства за півріччя 2008 року в сумі 394 454 грн. (394802 348).

Також, згідно декларації з податку на прибуток підприємства за три квартали 2008 року №219675 від 10.11.2008 р. ОСОБА_3 показала, що валовий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) складає - 1253023 грн., валові витрати 1250062 грн.. Тобто, підприємство отримало оподаткований прибуток в сумі - 2961 грн. (1253023 1250062), звідки податок на прибуток складає - 740 грн. (2961 х 25%).

Однак, згідно первинних бухгалтерських документів та руху коштів по розрахунковому рахунку підприємства встановлено, що валовий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) складає - 2562338 грн., валові витрати складають 875912 грн.. Тобто, підприємство отримало оподаткований прибуток в сумі 1686426 грн. (2562338 - 875912), звідки податок на прибуток складає 421 607 грн. (1686426 х 25%).

Таким чином, ОСОБА_3 умисно ухилилася від сплати податку на прибуток підприємства за три квартали 2008 року в сумі 420 867 грн. (421607 740).

Згідно декларації з податку на прибуток підприємства за 2008 рік №275735 від 24.01.2009 р. ОСОБА_3 показала, що валовий дохід від реалізації товарів (робіт послуг) складає - 1524332 грн., валові витрати 1521265 грн.. Тобто, підприємство отримало оподаткований прибуток в сумі - 3067 грн. (1524332 - 1521265), звідки податок на прибуток складає - 767 грн. (3067 х 25%).

Однак, згідно первинних бухгалтерських документів та руху коштів по розрахунковому рахунку підприємства встановлено, що валовий дохід від реалізації товарів (робіт послуг) складає - 2769247 грн., валові витрати - 875912 грн.. Тобто, підприємство отримало оподаткований прибуток в сумі 1893335 грн. (2769247 875912), звідки податок на прибуток складає 473334 грн. (1893335 х 25%).

Таким чином, ОСОБА_3 умисно ухилилася від сплати податку на прибуток підприємства за 2008 рік в сумі 472 567 грн. (473334 767).

Згідно декларації з податку на прибуток підприємства за півріччя 2009 року №152485 від 07.08.2009 р. ОСОБА_3 показала, що валовий дохід від реалізації товарів (робіт послуг) складає - 2146955 грн., валові витрати - 2143803 грн.. Тобто, підприємство отримало оподаткований прибуток в сумі 3152 грн. (2146955 2143803), звідки податок на прибуток складає - 788 грн. (3152 х 25%).

Однак, згідно первинних бухгалтерських документів та руху коштів по розрахунковому рахунку підприємства встановлено, що валовий дохід від реалізації товарів (робіт послуг) складає - 1248901 грн., валові витрати - 1056928 грн.. Тобто, підприємство отримало оподаткований прибуток в сумі 191973 грн. (1248901 1056928), звідки податок на прибуток складає 47993 грн. (191973 х 25%).

Таким чином, ОСОБА_3 умисно ухилилася від сплати податку на прибуток підприємства за півріччя 2009 року в сумі 47 205 грн. (47993 788).

Також, згідно декларації з податку на прибуток підприємства за три квартали 2009 року №236650 від 09.11.2009 р. ОСОБА_3 показала, що валовий дохід від реалізації товарів (робіт послуг) складає - 3927149 грн., валові витрати - 3922000 грн.. Тобто, підприємство отримало оподаткований прибуток в сумі - 5149 грн. (3927149 3922000), звідки податок на прибуток складає - 1287 грн. (1287 х 25 %).

Однак, згідно первинних бухгалтерських документів та руху коштів по розрахунковому рахунку підприємства встановлено, що валовий дохід від реалізації товарів (робіт послуг) складає - 4663596 грн., валові витрати - 1056928 грн.. Тобто, підприємство отримало оподаткований прибуток в сумі 3606668 грн. (4663596 1056928), звідки податок на прибуток складає 901667 грн. (3606668 х 25%).

Таким чином, ОСОБА_3 умисно ухилилася від сплати податку на прибуток підприємства за три квартали 2009 року в сумі 900 380 грн. (901667 1287).

Отже, ОСОБА_3, являючись директором ПП ТФ „Оксана-Л” (код ЄДРПОУ 35297500), в період з 01.11.07 по 01.12.09 року, умисно, ухилилася від сплати податку на прибуток підприємства на загальну суму 1 509295 грн. (136348 грн. за 2007 рік + 472567 грн. за 2008 рік + 900380 грн. за 3 квартали 2009 року).

Крім того, ОСОБА_3 в порушення п.п.4.2.15,п.4.2.ст.4 Закону України від 22.05.2003 року № 889-IY (із змінами та доповненнями), не оподатковано податком з доходів фізичних осіб суму надміру витрачених коштів, отриманих ПП “ТФ Оксана-Л”податку під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки.

Так, ОСОБА_3 витратила готівкові кошти без подання платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем цих коштів, тобто відсутні відповідні підтверджуючі документи, що додаються до звітів про використання коштів.

В період з 01.11.2007 року по 01.12.2009 року ОСОБА_3, як директором ПП “ТФ “Оксана-Л”одержувались готівкові кошти під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції, та матеріалів на загальну суму 4954443 грн. З них, лише авансові звіти на суму 958529 грн. підтверджені відповідними документами.

З метою ухилення від сплати податку з доходів фізичних осіб, ОСОБА_3 сформовані авансові звіти з приходними касовими ордерами про витрачання коштів виданих під звіт на загальну суму 1531295,07 грн., а саме:

авансовий звіт від 07.02.2008 року на суму 482880 грн., приходний касовий ордер від ВАТ „Богуславське хлібоприймальне підприємство”.

- авансовий звіт від 04.02.2008 року на суму 190334 грн., приходний касовий ордер від ВАТ „Богуславське хлібоприймальне підприємство”.

авансовий звіт за використані кошти від 07.07.2009 р. на суму 268650 грн., приходний касовий ордер від СПД ОСОБА_5.

- авансовий звіт за використані кошти від 30.07.2009 р. на суму 75391 грн., приходний касовий ордер від СПД ОСОБА_5.

- авансовий звіт за використані кошти від 30.07.2009 р. на суму 31.07.2009 р. на суму 109316 грн., приходний касовий ордер від СПД ОСОБА_5.

- авансовий звіт за використані кошти від 25.09.2009 р. на суму 166 899,07грн., приходний касовий ордер від СПД ОСОБА_5.

- авансовий звіт за використані кошти 28.09.2009 р. на суму 137 000 грн., приходний касовий ордер від СПД ОСОБА_5

- авансовий звіт за використані кошти від 31.08.2009 р. на суму 100825 грн. приходний касовий ордер від СПД ОСОБА_5.

Однак, між ПП “ТФ “ОСОБА_6 з контрагентом ВАТ „Богуславське хлібоприймальне підприємство ” та СПД ОСОБА_5 не здійснювались.

Всього витрачено готівкових коштів без подання платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документу), який би підтверджував сплату покупцем цих коштів, на загальну суму 3995 914 грн. відповідно, сума ухилення від сплати податку з доходів фізичних становить - 705 161,54 грн..

Таким чином, ОСОБА_3 умисно ухилилася від сплати податку з доходів фізичних осіб в період з 01.11.2007 року по 01.12.2009 року в сумі 705161,54 грн.

Крім того, ОСОБА_3, будучи засудженою 29.05.2009 Ленінським районним судом м. Вінниці за вчинення злочинів, передбачених ч.1 ст.212, ч.2 ст.366, ч.1 ст.389, ч.1 ст.358, ч.3 ст.358 КК України до 3 років позбавлення волі з позбавленням права займати керівні посади на підприємствах усіх форм власності строком на 2 роки та звільненою від відбування призначеного основного покарання на підставі ст.75 КК України з іспитовим строком на 1,6 роки, усвідомлюючи та знаючи про встановленні щодо неї обмеження щодо заборони займати керівні посади, умисно з корисливих мотивів ухилилась від виконання покарання та продовжувала перебувати на посаді директора приватного підприємства торгової фірми „Оксана-Л” (код ЄДРПОУ 35297500, м.Вінниця, вул. Келецька, буд. №118, кв.№57), здійснюючи фінансово-господарські операції з метою ухилення від сплати податків та обовязкових платежів, продовжувала здійснювати підприємницьку діяльність від імені службової особи директора ПП ТФ „Оксана-Л” від часу вступу вироку суду від 15.06.2009 року в законну силу до 23.11.2009 року, що виразилося у проведенні фінансово-господарських операцій, а саме: у продажу товарно-матеріальних цінностей, складанні документів податкової звітності, завіренні їх своїм підписом, печаткою цього підприємства та подачі документів податкової звітності до ДПІ у м.Вінниці.

В свою чергу, ОСОБА_4 в період з 05.10.2006 року по 16.09.2009 року перебував на державній службі в Державній податковій інспекції у м.Вінниці і наказом №67-о від 14.03.2007 року був призначений на посаду старшого державного податкового інспектора відділу адміністрування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб Державної податкової інспекції у м.Вінниці, а в подальшому наказом №275-о від 01.10.2008 року його призначено на посаду старшого державного податкового ревізора-інспектора відділу адміністрування ПДВ управління оподаткування юридичних осіб Державної податкової інспекції у м.Вінниці.

В зазначений період, ОСОБА_4 являвся представником влади, повноваження якого, визначені Законом України “Про Державну податкову службу”від 4 грудня 1990 року та іншими нормативно-правовими та підзаконними актами, тобто, - службовою особою. Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів” від 4 лютого 1994 року він, як працівник органу державної податкової служби, являвся працівником правоохоронного органу.

В посадові обовязки ОСОБА_7 зокрема входило:

(Посадова інструкція від 14.03.2007 року)

-п.3.2.4. Отримує оперативні звіти та реєстри платників податків за ознаками платників, обєктів оподаткування та податкових порушень після автоматизованої обробки податкової звітності по податку на додану вартість;

-п.3.2.5. Аналізує надходження, податкову звітність платника податку;

-п.3.2.19. Проводить камеральні перевірки податкових декларацій;

-п.3.2.23. Реалізує результати перевірок (камеральних, документальних);

-п.3.2.47. Приймає участь у роботі щодо виявлення сумнівних фінансових операцій, надання інформації регіональним підрозділам боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом;

-п.3.2.48. Дотримується інструкцій, методичних рекомендацій та інших нормативно-правових актів з питань оподаткування по податку на додану вартість, контроль за їх правильним застосуванням платниками податку;

-п.3.2.52. Контролює сплату податку на додану вартість;

(Посадова інструкція від 07.10.2008 року)

-п.3.2.4. Отримує оперативні звіти та реєстри платників податків за ознаками платників, обєктів оподаткування та податкових порушень після автоматизованої обробки податкової звітності по податку на додану вартість;

-п.3.2.5. Аналізує надходження, податкову звітність платника податку;

-п.3.2.18. Проводить невиїзні документальні (камеральні) перевірки податкових декларацій;

-п.3.2.19 Визначає податкові зобовязання платника податку при проведенні попередніх (камеральних) перевірок податкових декларацій (розрахунків); застосуванні непрямих методів;

-п.3.2.22. Реалізує результати перевірок (камеральних, документальних);

-п.3.2.45. Взаємодіє зі структурними підрозділами контрольно-перевірочної роботи, забезпечення податкових зобовязань, податкової міліції з питань адміністрування та забезпечення надходжень податків до бюджету. Передача їм матеріалів за встановленими фактами податкових порушень для подальшої реалізації;

-п.3.2.46. Приймає участь у роботі щодо виявлення сумнівних фінансових операцій, надання інформації регіональним підрозділам боротьби з відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом;

-п.3.2.47. Дотримується інструкцій, методичних рекомендацій та інших нормативно-правових актів з питань оподаткування по податку на додану вартість, контроль за їх правильним застосуванням платниками податку;

-п.3.2.51. Контролює сплату податку на додану вартість;

30.07.2007 року ДПІ у м.Вінниці на податковий облік взято платника податків, - Приватне підприємство “Торгова фірма “Оксана-Л” (код ЄДРПОУ 35297500). Дане підприємство включено в перелік субєктів підприємницької діяльності, по яких ОСОБА_8 проводив камеральні перевірки.

В подальшому, ОСОБА_4, в період часу з липня 2007 року по вересень 2009 року, діючи умисно, в інтересах Приватного підприємства “Торгова фірма “Оксана-Л”, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, шляхом надання засобів та усуненням перешкод сприяв їй в ухиленні від сплати податку на додану вартість на суму - 568494,00 грн. (що в 1879,3 раз перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян) .

Так, ОСОБА_4, будучи службовою особою, реалізуючи спільний з ОСОБА_3 злочинний намір на ухилення від сплати податку на додану вартість ПП “ТФ “Оксана-Л”, з метою мінімізації податкових зобовязань з податку на додану вартість підприємством, діючи умисно, в період з липня 2007 року по вересень 2009 року, склав та видав ОСОБА_3 завідомо неправдиві офіційні документи, по придбанню підприємством ПП ТФ „Оксана-Л” товарно-матеріальних цінностей, а саме:

1.видаткова накладна №ВН-0000407 від 21.11.07 на суму - 493641,46 грн. від постачальника ТОВ „Колорит Агро” підприємству - ПП „ТФ „Оксана-Л”;

2.податкова накладна №407 від 21.11.07 на суму - 493641,46 грн. від постачальника ТОВ „Колорит Агро”;

3.видаткова накладна №ВН-0000064 від 17.01.08 на суму 116656,66 грн. від постачальника ТОВ „Колорит Агро”;

4.податкова накладна №64 від 17.01.08 на суму 116656,66 грн. від постачальника ТОВ „Колорит Агро” ;

5.видаткова накладна №ВН-112 від 01.10.08 на суму 199707,79 грн. від постачальника ПП „Агровіта-В” підприємству - ПП „ТФ „Оксана-Л” ;

6.податкова накладна №112 від 01.10.08 на суму 199707,79 грн. від постачальника ПП „Агровіта-В”;

7.видаткова накладна №ВН-114 від 03.10.08 на суму 36901,53 грн. від постачальника ПП „Агровіта-В”;

8.податкова накладна №114 від 03.10.08 на суму 36901,53 грн. від постачальника ПП „Агровіта-В;

9.видаткова накладна №ВН-116 від 06.10.08 на суму 88834,42 грн. від постачальника ПП „Агровіта-В”;

10.податкова накладна №116 від 06.10.08 на суму 88834,42 грн. від постачальника ПП „Агровіта-В”;

11.видаткова накладна №ВН-103 від 02.09.08 на суму 110869,20 грн. від постачальника ПП „Агровіта-В”;

12.податкова накладна №103 від 02.09.08 на суму 110869,20 грн. від постачальника ПП „Агровіта-В”;

13.видаткова накладна №ВН-106 від 05.09.08 на суму 78837,92 грн. від постачальника ПП „Агровіта-В”;

14.податкова накладна №107 від 05.09.08 на суму 78837,92 грн. від постачальника ПП „Агровіта-В”;

15.видаткова накладна №ВН-106 від 04.09.08 на суму 54462,27 грн. від постачальника ПП „Агровіта-В”;

16.податкова накладна №106 від 04.09.08 на суму 54462,27 грн. від постачальника ПП „Агровіта-В”;

17.видаткова накладна №ВН-317 від 07.02.08 на суму 482880,74 грн. від постачальника ВАТ „Богуславське хлібоприймальне підприємство” підприємству - ПП „ТФ „Оксана-Л”;

18.податкова накладна №317 від 07.02.08 на суму 482880,74 грн. від постачальника ВАТ „Богуславське хлібоприймальне підприємство”;

19.видаткова накладна №ВН-313 від 05.02.08 на суму 190334,92 грн. від постачальника ВАТ „Богуславське хлібоприймальне підприємство”;

20.податкова накладна №313 від 05.02.08 на суму 190334,92 грн. від постачальника ВАТ „Богуславське хлібоприймальне підприємство” ;

21.видаткова накладна №000022/2 від 31.08.09 на суму 237825,00 грн. від постачальника СПД ОСОБА_5 підприємству - ПП „ТФ „Оксана-Л” ;

22.податкова накладна №000022/2 від 31.08.09 на суму 237825,00 грн. від постачальника СПД ОСОБА_5 на 1-ому аркуші ;

23.видаткова накладна №000021/2 від 28.08.09 на суму 166899,07 грн. від постачальника СПД ОСОБА_5;

24.податкова накладна №000021/2 від 28.08.09 на суму 166899,07 грн. від постачальника СПД ОСОБА_5;

25.видаткова накладна №000020/2 від 03.08.09 на суму 109316,91 грн. від постачальника СПД ОСОБА_5;

26.податкова накладна №000020/2 від 03.08.09 на суму 109316,91 грн. від постачальника СПД ОСОБА_5;

27.видаткова накладна №000018/2 від 07.07.09 на суму 268650,00 грн. від постачальника СПД ОСОБА_5;

28.податкова накладна №000018/2 від 07.07.09 на суму 268650,00 грн. від постачальника СПД ОСОБА_5;

29.видаткова накладна №000019/2 від 03.08.09 на суму 75391,15 грн. від постачальника СПД ОСОБА_5;

30.податкова накладна №000019/2 від 03.08.09 на суму 75391,15 грн. від постачальника СПД ОСОБА_5;

31.видаткова накладна №000045 від 19.02.08 на суму 583745,79 грн. від постачальника ТОВ „СГП „Агрос-Віста” підприємству - ПП „ТФ „Оксана-Л”;

32.податкова накладна №45 від 19.02.08 на суму 583745,79 грн. від постачальника ТОВ „СГП „Агрос-Віста”;

В даних документах, ОСОБА_4 за допомогою копіювально-множильної техніки, струменевим друком нанесені відбитки печаток субєктів підприємницької діяльності: ПП “Агровіта-В”(код ЄДРПОУ 35110894, м. Вінниця), СПД ОСОБА_5 (і.п.н. НОМЕР_1, Вінницька область, Вінницький район), СГП “Агрос-Віста”(код ЄДРПОУ 23651875, Хмельницька область), ТОВ “Колорит-Агро”(код ЄДРПОУ 34700975, м. Вінниця), ВАТ “Богуславське хлібоприймальне підприємство”(код ЄДРПОУ 0095452, Київська область, м. Богуслав).

В подальшому, отримані від ОСОБА_4 документи, директор ПП “ТФ “Оксана Л”, - ОСОБА_3 відобразила у бухгалтерському та податковому обліку підприємства, хоча насправді вказане підприємство не купувало у даних підприємств товарно-матеріальних цінностей.

Крім того, ОСОБА_4, будучи службовою особою, в період з 18.06.2008 року по 16.09.2009 року, на своєму робочому компютері, в приміщенні ДПІ у м.Вінниці (м.Вінниця, вул. 30-річчя перемоги, буд. 21), діючи за попередньою змовою з директором ПП “ТФ “ОСОБА_9, достовірно знаючи про всю фінансово-господарську діяльність, що здійснювалась підприємством, умисно, з метою ухилення від сплати податку на додану вартість, внесли завідомо неправдиві відомості в офіційні документи податкової звітності, а саме:

-в податковій декларації з податку на додану вартість за травень 2008 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №83888 від 18.06.2008 року, в рядку 9 вказали, що сума податкового зобовязання становить 7984 грн., в рядку 17 вказали невідповідну дійсності суму податкового кредиту 7977 грн., та в рядку 20 невідповідну дійсності суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет 7 грн., достовірно знаючи, що сума податкового зобовязання з податку на додану вартість за травень 2008 року становить - 7984 грн., сума податкового кредиту 0 грн., а сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить - 7984 грн.. У результаті чого занизили суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет на 7977 грн.

-в податковій декларації з податку на додану вартість за липень 2008 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №152009 від 20.08.2008 року, в рядку 9 вказали, що сума податкового зобовязання становить 127850 грн., в рядку 17 вказали невідповідну дійсності суму податкового кредиту 127353 грн., та в рядку 20 невідповідну дійсності суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет 497 грн., достовірно знаючи, що сума податкового зобовязання з податку на додану вартість за липень 2008 року становить - 127850 грн., сума податкового кредиту 22586 грн., а сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить - 105264 грн.. У результаті чого занизили суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет на 104 767 грн.

-в податковій декларації з податку на додану вартість за вересень 2008 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №194047 від 20.10.2008 року, в рядку 9 вказали, що сума податкового зобовязання становить 40724 грн., в рядку 17 вказала невідповідну дійсності суму податкового кредиту 40695 грн., та в рядку 20 невідповідну дійсності суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет 29 грн., а також в уточнюючому розрахунку податкових зобовязань з податку на додану вартість за вересень 2008 року за вх. №18524 від 30.03.2009 року, вказали суму податкового зобовязання, що не врахована у декларації за вересень 2008 року у сумі 59938 грн., суму податкового кредиту, що не врахована у цій же декларації у сумі 59932 грн., та відповідно збільшення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету на - 6 грн., достовірно знаючи, що сума податкового зобовязання з податку на додану вартість за вересень 2008 року становить - 40724 грн., сума податкового кредиту 0 грн., а сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить - 40724 грн.. У результаті чого занизили суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет на 40689 грн. (40724-29-6).

-в податковій декларації з податку на додану вартість за жовтень 2008 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №226304 від 20.11.2008 року, в рядку 9 вказали, що сума податкового зобовязання становить 54262 грн., в рядку 17 вказали невідповідну дійсності суму податкового кредиту 54241 грн., та в рядку 20 невідповідну дійсності суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет 21 грн., достовірно знаючи, що сума податкового зобовязання з податку на додану вартість за жовтень 2008 року становить - 54262 грн., сума податкового кредиту 0 грн., а сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить - 54262 грн.. У результаті чого занизили суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет на 54 241 грн.

-в податковій декларації з податку на додану вартість за березень 2009 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №52038 від 21.04.2009 року, в рядку 9 вказали, що сума податкового зобовязання становить 236 190 грн., в рядку 17 вказала невідповідну дійсності суму податкового кредиту 235 187 грн., та в рядку 20 невідповідну дійсності суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет 1 003 грн., достовірно знаючи, що податкове зобовязання з податку на додану вартість за березень 2009 року становить 116 189 грн., а податковий кредит 19 444 грн. і в бюджет необхідно сплатити 96 745 грн.. У результаті чого занизили суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет на 95 742 грн.

-в податковій декларації з податку на додану вартість за квітень 2009 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №81088 від 20.05.2009 року, в рядку 9 вказали, що сума податкового зобовязання становить 61 339 грн., в рядку 17 вказали невідповідну дійсності суму податкового кредиту 61 026 грн., та в рядку 20 невідповідну дійсності суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет 313 грн. достовірно знаючи, що податкове зобовязання з податку на додану вартість за квітень 2009 року становить - 31812 грн., а податковий кредит 0 грн. і в бюджет необхідно сплатити - 31812 грн.. У результаті чого занизили суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет на 31 499 грн.

-в податковій декларації з податку на додану вартість за травень 2009 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №93050 від 22.06.2009 року, рядку 9 вказали, що сума податкового зобовязання становить 83 553 грн., в рядку 17 вказали невідповідну дійсності суму податкового кредиту 83 497 грн., та в рядку 20 невідповідну дійсності суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет 56 грн., достовірно знаючи, що сума податкового зобовязання з податку на додану вартість за травень 2009 року становить - 83553 грн., сума податкового кредиту 0 грн., а сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить - 83553 грн.. У результаті чого занизили суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет на 83 497 грн.

-в податковій декларації з податку на додану вартість за червень 2009 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №129274 від 20.07.2009 року, в рядку 9 вказали, що сума податкового зобовязання становить 45952 грн., в рядку 17 вказали невідповідну дійсності суму податкового кредиту 45688 грн., та в рядку 20 невідповідну дійсності суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет 264 грн., достовірно знаючи, що сума податкового зобовязання з податку на додану вартість за червень 2009 року становить - 45952 грн., сума податкового кредиту 0 грн., а сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить - 45952 грн.. У результаті чого занизили суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет на 45 688 грн.

-в податковій декларації з податку на додану вартість за липень 2009 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №165758 від 20.08.2009 року, в рядку 9 вказали, що сума податкового зобовязання становить 86764 грн., в рядку 17 вказали невідповідну дійсності суму податкового кредиту 86100 грн., та в рядку 20 невідповідну дійсності суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет 664 грн., достовірно знаючи, що сума податкового зобовязання з податку на додану вартість за липень 2009 року становить - 105058 грн., сума податкового кредиту 0 грн., а сума ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет становить - 105058 грн.. У результаті чого занизили суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет на 104 394 грн.

Таким чином, ОСОБА_4, спільно з ОСОБА_3, шляхом службового підроблення, що виразилось у внесенні, в період з 18.06.2008 року по 16.09.2009 року, завідомо неправдивих відомостей в декларації з податку на додану вартість, занизили суму ПДВ, яка підлягає сплаті в бюджет на 568494, 00 грн. (що в 1879,3 раз перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян), чим спричинили тяжкі наслідки.

Крім того, ОСОБА_4, будучи службовою особою, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою усунення перешкод для ухилення від сплати податку на додану вартість ПП “ТФ Оксана-Л”, вніс в наступні офіційні документи завідомо неправдиві відомості:

·акт №1232/15-2/35297500 від 12.11.2008 році про результати документальної невиїзної (камеральної перевірки податкової декларації з податку на додану вартість за липень 2008 року ПП ТФ “Оксана-Л”, у якому зазначив, що: “до податкових зобовязань не включено суму податку на додану вартість в розмірі 460,67 грн., відображених в податковому кредиті ПП “Колос Клембівки”(код за ЄДРПОУ 34244149) про що свідчать дані автоматизованого співставлення податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України за липень 2008р. станом на 07.11.2008р. Таким чином, ПП “ТФ “Оксана-Л”в порушення п.п.7.3.1 п.7.3 Закону України “Про податок на додану вартість”№168/97 від 03.04.1997 року (із змінами та доповненнями) було занижено податкові зобовязання з ПДВ за липень 2008 року в сумі 460,67 грн.”

·акт №1362/15-2/35297500 від 16.12.2008 році про результати документальної невиїзної (камеральної перевірки податкової декларації з податку на додану вартість за вересень 2008 року ПП ТФ “Оксана-Л”, у якому зазначив, що: “до податкових зобовязань не включено суму податку на додану вартість в розмірі 5883,00 грн., відображених в податковому кредиті ТОВ “Будівельник-3”(код за ЄДРПОУ13304871) про що свідчать дані автоматизованого співставлення податкових зобовязань та податкового кредиту в розрізі контрагентів на рівні ДПА України за вересень 2008р. станом на 05.12.2008р. та завірена ТОВ “Будівельник-3 копія податкової накладної, виписаної ПП “ТФ “Оксана-Л”за №11/1 від 09.09.2008 року. Таким чином, ПП “ТФ “Оксана-Л”в порушення п.п.7.3.1 п.7.3 Закону України “Про податок на додану вартість”№168/97 від 03.04.1997 року (із змінами та доповненнями) було занижено податкові зобовязання з ПДВ за вересень 2008 року в сумі 5883 грн.”

Однак, в серпні 2008 року, завідомо знаючи, що податкове зобовязання з податку на додану вартість за липень 2008 року становить - 127850 грн., а податковий кредит 22586 грн. і в бюджет необхідно сплатити - 105264 грн., з метою зменшення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету, в податковій декларації з податку на додану вартість за липень 2008 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №152009 від 20.08.2008 року, ОСОБА_4 та ОСОБА_3 вказали, що сума податкового зобовязання становить 127850 грн., та безпідставно вказали, що податковий кредит становить 127353 грн., і податкове зобовязання, яке необхідно сплатити в бюджет становить 497 грн. (127850-127353), чим фактично занизили суму податкового зобовязання, яке необхідно було сплатити у бюджет на - 104767 грн. (105264 - 497).

В жовтні 2008 року, завідомо знаючи, що податкове зобовязання з податку на додану вартість за вересень 2008 року становить 40724,00 грн., а податковий кредит 0 грн. і в бюджет необхідно сплатити 40 724 грн., з метою зменшення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету, в податковій декларації з податку на додану вартість за вересень 2008 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №194047 від 20.10.2008 року, безпідставно вказали, що сума податкового зобовязання становить 40 724 грн., податковий кредит становить 40 695 грн., і податкове зобовязання, яке необхідно сплатити в бюджет становить 29 грн. (40724-40695), та в березні 2009 року, подали уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість за вересень 2008 року за вх. №18524 від 30.03.2009 року, в якому вказали суму податкового зобовязання, що не врахована у декларації за вересень 2008 року у сумі 59938 грн., суму податкового кредиту, що не врахована у цій же декларації у сумі 59932 грн., та відповідно збільшення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету на - 6 грн., чим фактично занизили суму податкового зобовязання, яке необхідно сплатити у бюджет на 40 689 грн. (40724-29-6).

Таким чином, ОСОБА_4, достовірно знаючи про допущені ПП “ТФ “Оксана-Л”порушення Закону України “Про податок на додану вартість”, з метою усунення перешкод для ухилення від сплати податку на додану вартість підприємством, умисно, не виявив та не відобразив в актах перевірки №1232/15-2/35297500 від 12.11.2008 року та №1362/15-2/35297500 від 16.12.2008 року всі допущені підприємством порушення і відповідно, фактичні, повні суми на які занижено податкові забовґязання з ПДВ за липень та за вересень 2008 року, (замість 104767 грн. за липень 2008 року та 40689 грн. за вересень 2008 року, виявив та відобразив у актах перевірки 460,67 грн. за липень 2008 року та 5883 грн. за вересень 2008 року), чим завдав збитки державному бюджету України у сумі 139112,33 грн., тобто спричинив тяжкі наслідки (в 540,2 рази перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян) .

Крім того, ОСОБА_4, відповідно до інформації, зазначеної у частині IV податкової декларації з податку на додану вартість (що заповнюється службовими особами ДПІ (ДПА)), зловживаючи службовим становищем, умисно, з метою усунення перешкод для ухилення від сплати податку на додану вартість ПП “ТФ Оксана-Л”, не проводив камеральні перевірки по деклараціям з податку на додану вартість ПП “ТФ “Оксана-Л”за

-травень 2008 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №83888 від 18.06.2008 року

-липень 2008 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №152009 від 20.08.2008 року,

-вересень 2008 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №194047 від 20.10.2008 року

-жовтень 2008 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №226304 від 20.11.2008 року

-березень 2009 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №52038 від 21.04.2009 року

-липень 2009 року, поданій до ДПІ м. Вінниці за вх. №165758 від 20.08.2009 року

Відповідно, не склав акти про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкових декларацій і відповідно, не відобразив фактичні, повні суми на які підприємством занижено податкові зобовязання з ПДВ, чим унеможливив їх реальне стягнення до бюджету.

В апеляції зі змінами прокурор, який приймав участь у розгляді справи судом першої інстанції просить вирок відносно засудженого ОСОБА_4 скасувати та постановити новий вирок, яким призначити ОСОБА_4 покарання: за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 212 КК України 3 роки обмеження волі з позбавленням права обіймати будь-які посади в органах державної влади на 2 роки; за ч. 3 ст. 364 КК України на 6 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати будь-які посади в органах державної влади на 3 роки з конфіскацією майна; за ч. 2 ст. 366 КК України на 3 роки позбавлення волі з позбавленням права займати будь-які посади в органах державної влади на 1 рік.

На підставі ст. 70 КК України остаточне покарання визначити, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, у вигляді 6 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати будь-які посади в органах державної влади на 3 роки з конфіскацією майна.

Заслухавши доповідача, вивчивши матеріали справи, доводи апеляції прокурора, які були підтримані прокурором в суді, колегія суддів вважає, що апеляція прокурора підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Суд, визнавши ОСОБА_4 винуватим у скоєнні злочинів та призначивши засудженому покарання за скоєне на підставі ст. 75 КК України, звільнив останнього від відбування як основного, так і додаткового покарання у вигляді позбавлення права обіймати посади в органах влади та державних установах строком на 3 роки, чим порушив вимоги ст. 75 КК України, яка передбачає лише звільнення від відбування покарання з випробуванням тільки призначених судом основних покарань.

Крім того, суд в порушення вимог ст. 76 КК України поклав на ОСОБА_4 зобовязання не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально-виконавчої системи та повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання, однак ст. 76 КК України контроль за поведінкою засуджених, на яких покладені зобовязання здійснюються кримінально-виконавчою інспекцією, а не кримінально-виконавчою системою, як зазначив суд у вироку.

Застосовуючи до ОСОБА_4 положення ст. 75, 76 КК України, суд у вироку мотивував своє рішення зазначивши, що засуджений судимий вперше, повністю визнав свою вину та розкаявся у скоєному, скоїв злочин в звязку із скрутним матеріальним становищем, має на утриманні двох неповнолітніх дітей.

З цими висновками суду першої інстанції, колегія суддів повністю погоджується і вважає, що за таких підстав апеляція прокурора в частині призначеного засудженому покарання без застосування ст. 75 КК України задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 365-366 КПК України, судова колегія, -

З А С У Д И Л А:

Апеляцію прокурора, який приймав участь у розгляді справи з внесеними змінами задовольнити частково.

Вирок Ленінського районного суду м. Вінниці від 19.04.2011 року в частині призначення покарання ОСОБА_4 скасувати.

Визнати ОСОБА_4 винним у скоєнні злочинів, передбачених ст.ст. 364 ч. 3, 366 ч. 2, 27 ч. 5, 212 ч. 2 КК України та вважати його засудженим: за ч.3 ст. 364 КК України на пять років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах влади та державних установах строком на три роки;

за ч.2 ст. 366 КК України на три роки і шість місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах влади та державних установах строком на 1 рік;

за ч.5 ст. 27 ч.2, ст.212 КК України на три роки обмеження волі з позбавленням права обіймати посади в органах влади та державних установах строком на один рік.

На підставі ст.70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити ОСОБА_4 покарання у виді 5 років позбавлення валі з позбавленням права обіймати посади в огранах влади та державних установах строком на 3 роки.

Згідно ст.75 КК України ОСОБА_4 від призначеного основного покарання звільнити з іспитовим строком на три роки.

Відповідно до п.п. 2, 3 ч. 1 ст. 76 КК України зобовязати ОСОБА_4 не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання та роботи.

В іншій частині вирок Ленінського районного суду м. Вінниці від 19.04.2011 року відносно засудженого ОСОБА_4 залишити без змін.

Вирок може бути оскаржено до Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ на протязі одного місяця з моменту проголошення вироку.

Міру запобіжного заходу залишити попередню підписку про невиїзд.

Судді:

З оригіналом згідно: