Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 3-0117-2543/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"19" грудня 2011 р. м.Саки
Суддя Сакського міськрайонного суду Автономної Республіки Крим Глухова Є.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Сакського міського відділу ГУ МВС України в АР Крим, відносно
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Туябугуз Утрачирчикського району ташкентської області, не працюючого, проживаючого по АДРЕСА_2, зареєстрованого по АДРЕСА_1
про притягнення його до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ст. 164-10 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 29 листопада 2011 року, по вул. Трудовій, б. 23 в с. Крайнє Сакського району здійснював прийом лому чорного металу у кількості 64 кг. за ціною 1 грн. 60 коп. за кг. у порушення вимог ст. 4 Закону України «Про металобрухт» від 5 травня 1999 року.
У судове засідання ОСОБА_1 не зявився. Про місце і час розгляду справи судом повідомлений своєчасно і належним чином. На підставі ст. 268 ч.1 КУпАП, враховуючи відсутність клопотання від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути справу під час його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 164-10 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 002654 від 29 листопада 2011 року, його було складено відносно ОСОБА_1 за те, що він 29 листопада 2011 року, по вул. Трудовій, б. 23 в с. Крайнє Сакського району здійснював прийом лому чорного металу у кількості 64 кг. за ціною 1 грн. 60 коп. за кг. у порушення вимог ст. 4 Закону України «Про металобрухт» від 5 травня 1999 року.
Зазначені в протоколі обставини підтверджуються в повному обсязі матеріалами справи.
Як вбачається з пояснень Шов катова, які містяться в матеріалах справи, він пояснив, що виявлений в нього на території домоволодінні металобрухт, він прийняв у населення за ціною 1 грн. 60 коп. за кг. Також пояснив, що приблизно з кінця жовтня 2011 року він вирішив займатися купівлею металобрухту, який він скуповував у населення за зазначеною ціною, а після здавав придбаний металобрухт до приватного підприємства.
Так, відповідно до протоколу огляду місця події, а саме території домоволодіння за місцем проживання ОСОБА_1 по вул. Трудова, б. 23 в с. Крайнє Сакського району, де було виявлено металобрухт, а саме металеві трубки, листи, кутки, загальною вагою 64 кг. А також поряд з металобрухтом було виявлено електронні ваги загальною вантажопідйомністю 40 кг. (а.с. 4-5).
Вага виявленого металобрухту підтверджується актом контрольного зважування, відповідно до якого вага виявлених металевих виробів складає 64 кг. (а.с. 6).
Все зазначене в протоколі огляду було вилучено і передано ОСОБА_1 на відповідальне зберігання, що підтверджується його розпискою (а.с. 11).
Обставини виявлення металобрухту підтверджується поясненнями свідків ОСОБА_2 і ОСОБА_3 (а.с. 9, 10).
Відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про металобрухт» від 5 травня 1999 року, діяльність, пов'язана із заготівлею, переробкою брухту чорних та кольорових металів і його металургійною переробкою, провадиться на підставі ліцензії, що видається в порядку, встановленому законодавством.
Ст. 1 та ст. 4 цього Закону передбачено, що заготівля металобрухту, тобто діяльність, пов'язана із збиранням, купівлею, зберіганням та реалізацією металобрухту, здійснюється юридичними або фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які здійснюють операції з металобрухтом.
Крім того, як вбачається з вимог ст. 4 зазначеного Закону, ліцензуванню не підлягає тільки діяльність фізичних осіб, пов'язана із збиранням та реалізацією побутового брухту чорних та кольорових металів, а також діяльність фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності і юридичних осіб, пов'язана із збиранням та реалізацією промислового брухту чорних та кольорових металів, тільки такого, який утворився в результаті їх діяльності.
Відповідно до ст. 1 Закону, побутовий металобрухт це непридатні для прямого використання вироби побутового призначення або частини цих виробів, які містять у собі чорні або кольорові метали чи їх сплави і які втратили експлуатаційну цінність.
Що стосується збирання, заготівлі, переробки, реалізації промислового металобрухту фізичними особами, то відповідно до ст. 4 Закону, така діяльність забороняється.
Згідно з вимогами ст. 1 цього Закону, промисловий металобрухт це непридатні для прямого використання в промисловості та інших галузях економіки вироби або частини цих виробів, які містять у собі чорні або кольорові метали чи їх сплави і які за рішенням власника втратили експлуатаційну цінність внаслідок фізичного або морального зносу, а також вироби з металу, що мають непоправний брак, залишки чорних і кольорових металів і їх сплавів. Таким чином, враховуючи вищенаведені вимоги діючого законодавства, дії ОСОБА_1 щодо вищезазначеного металобрухту, який не є побутовим, є порушенням законодавства, що регулює здійснення операцій з металобрухтом, тобто в його діях наявний склад правопорушення, передбачений ст. 164-10 КУпАП, а саме порушення законодавства, що регулює здійснення операцій з металобрухтом. Відповідно до вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.
Так, враховуючи відсутність обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1, а також ту обставину, що він раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, суд вважає за можливе обрати стягнення у виді штрафу в мінімальній межі санкції ст. 164-10 КУпАП з конфіскацією металобрухту загальною вагою 64 кг., який переданий на зберігання ОСОБА_1.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 280, 283, 284 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 164-10 КУпАП, і накласти стягнення у виді штрафу в сумі 340 грн. з конфіскацією металобрухту загальною вагою 64 кг., який знаходиться на зберіганні ОСОБА_1 за адресою вул. Трудова, б. 23 в с. Крайнє Сакського району.
Штраф підлягає сплаті в пятнадцятиденний строк зі дня отримання копії постанови на розрахунковий рахунок 31119106700243 код платежу 21081100 МФО 824026 ОКПО 34740887 банк ГУ ДКУ в АРК м. Сімферополь.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесений протест прокурора протягом 10 днів з дня її винесення до Апеляційного суду АР Крим через Сакський міськрайонний суд АР Крим.
Суддя Глухова Є.М