Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2011 року Справа № 2а/2370/8435/2011
22.12.11
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Гаращенка В.В.,
при секретарі Бондар Т.П.,
за участю:
представника позивача: ОСОБА_1 за довіреністю;
представника відповідача: не зявився;
розглянувши у судовому засіданні в порядку письмового провадження в м. Черкаси адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області до приватного підприємства «Євроремонт від А до Я»про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області звернулося до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства «Євроремонт від А до Я»про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій та пені.
Позов обґрунтований тим, що за період з 21.06.2010 року по 07.10.2011 року відповідачем страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування сплачувались несвоєчасно, внаслідок чого позивачем прийняті рішення про застосування фінансових санкцій в розмірі 897 грн. 31 коп. та нараховано пеню в розмірі 3080 грн. 47 коп., загальна сума складає 3977 грн. 78 коп. Крім того, підприємством частково сплачено фінансову санкцію в розмірі 49 грн. 05 коп. та пеню в розмірі 168 грн. 48 коп. Таким чином загальна сума боргу складає 3760 грн. 25 коп.
Позов обґрунтований тим, що за період з 21.06.2010 року по 07.10.2011 року відповідачем страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування сплачувались несвоєчасно, внаслідок чого позивачем прийняті рішення про застосування фінансових санкцій в розмірі 848 грн. 26 коп. та нараховано пеню в розмірі 2911 грн. 99 коп., отже, загальна сума боргу складає 3760 грн. 25 коп.
Оскільки сума фінансової санкції та пені у строки, встановлені п. 6 ст. 20, ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою Правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 року, відповідачем не сплачена, позивач просить стягнути її у судовому порядку.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити повністю.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не зявився, представника не направив, хоча належним чином повідомлена про дату, час і місце судового розгляду справи.
Частиною 6 ст. 128 КАСУ визначено, що, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Частиною 1 ст. 67 Конституції України закріплено обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Приватне підприємство «Євроремонт від А до Я»зареєстроване як юридична особа 22.04.2004 року, про що державним реєстратором виконавчого комітету Черкаської міської ради зроблено запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, ідентифікаційний код 32940957.
Відповідно до ст. 3 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.97р. № 400/97-ВР (далі «Закон № 400/97-ВР»), збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку визначеному законодавством України.
Частиною 1 ст. 1 Закону № 400/97-ВР визначено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Спеціальним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування є Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року № 1058-IV (далі «Закон № 1058-IV»).
Статтею 1 Закону № 1058-IV визначено, що страхувальниками є роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ч. 6 ст. 17 Закону № 1058-IV страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Частиною 2 ст. 20 зазначеного Закону встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальником на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування заробітної плати, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Пунктом 6 ст. 20 Закону № 1058-IV передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Для страхувальників, що мають найманих працівників, базовим звітним періодом є календарний місяць. Згідно ч. 12 ст. 20 вищезазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
За період з 21.06.2010 року по 07.10.2011 року відповідачем страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування сплачувались несвоєчасно, внаслідок чого позивачем прийняті рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені від 25.06.2011 року № 885, яким нарахована фінансова санкція в сумі 209 грн. 33 коп. та пеня в сумі 723 грн. 15 коп., від 26.07.2011 року № 937 нарахована фінансова санкція в сумі 112 грн. 62 коп. та пеня в сумі 409 грн. 70 коп., від 28.09.2011 року № 1065 нарахована фінансова санкція в сумі 361 грн. 34 коп. та пеня в сумі 1284 грн. 09 коп., від 04.10.2011 року №1074 нарахована фінансова санкція в сумі 117 грн. 48 коп. та пеня в сумі 395 грн. 77 коп., від 10.10.2011 року № 1107 нарахована фінансова санкція в сумі 96 грн. 54 коп. та пеня в сумі 267 грн. 76 коп.
Отже, враховуючи часткову сплату фінансових санкцій в розмірі 49 грн. 05 коп. та пені в розмірі 168 грн. 48 коп., загальна сума заборгованості складає 3760 грн. 25 коп.
Чинною на час виникнення правовідносин частиною 9 ст. 106 Закону №1058-IV передбачено право виконавчих органів Пенсійного фонду застосовувати до страхувальників фінансові санкції, зокрема, відповідно до п. 2 цієї статті за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф в розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Частиною 13 ст. 106 Закону № 1058-IV визначено, що суми пені та штрафів, передбачених ч. 9 і ч. 10 цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Відповідач рішення про застосування фінансової санкції та пені не оскаржив, суму заборгованості в розмірі 3760 грн. 25 коп. добровільно не сплатив.
За таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 17, 86, 159, 162, 163, 186, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства «Євроремонт від А до Я», (18002, м. Черкаси, вул. Гоголя, буд. 266, кв. 2, код ЄДРПОУ 32940957) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Черкасах Черкаської області, (18002, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 195, код ЄДРПОУ 37930126) заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 848 грн. 26 коп. та пені в сумі 2911 грн. 99 коп., а всього 3760 грн. (три тисячі сімсот шістдесят) грн. 25 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, що може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову прийнято у письмовому провадженні, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 28 грудня 2011 року.
Суддя В.В. Гаращенко