Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 грудня 2011 р. № 2а-13588/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі :
головуючої –судді Потабенко В.А.
за участю секретаря судового засідання Гойни Є.А.,
з участю представників сторін:
від відповідача –ОСОБА_1, згідно довіреності,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю "Сучасні дорожні технології" про стягнення заборгованості,
встановив:
ЛОВФ соціального захисту інвалідів звернулося до суду з позовом до ТзОВ "Сучасні дорожні технології" про стягнення заборгованості в розмірі 7983,87 грн. та пені 520,80 грн.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що в порушення ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" у ТзОВ "Сучасні дорожні технології" чисельність інвалідів у 2010 році становила 0 осіб, а норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів становить 1 робоче місце. Крім того, в порушення ст. 20 вищезгаданого Закону, відповідачем вчасно не сплачено адміністративно-господарські санкції та нараховану пеню за несвоєчасну сплату адміністративно-господарських санкцій. Сума заборгованості за 2010 рік становить 7983,87 грн. адміністративно-господарських санкцій та 502,80 грн. пені.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Просить задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, не забезпечив явку свого належного представника, не подав до суду мотивованого клопотання про розгляду справи за його відсутності, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце судового розгляду справи.
За таких обставин суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності представника відповідача на підставі наявних доказів, згідно ст. 71 КАС України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити.
Відповідно до ч.1 ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Зі звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2010 рік, самостійно поданого ТзОВ "Сучасні дорожні технології" до Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вбачається, що середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу відповідача становить у цьому році 31 осіб, з них - 0 інвалідів (штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність). Кількість інвалідів –штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до нормативу, передбаченого ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" –1 особа.
Крім того, позивач самостійно визначив собі суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів в сумі 7983,55 грн.
Згідно ч.1 ст. 20 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Частиною 2 цієї ж статті передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.
Таким чином, створення робочих місць для інвалідів супроводжується обов'язком підприємства вжити всіх перерахованих заходів.
Актом позивача від 27.10.2011 року про наслідки перевірки виконання статей 19, 20 ЗУ “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” ТзОВ "Сучасні дорожні технології" встановлено, що станом на день проведення перевірки встановлений законодавством норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів за 2010 рік відповідачем не виконано.
Оскільки, в штаті ТзОВ "Сучасні дорожні технології" інвалідів не було, а повинен був бути 1, то суд приходить до висновку щодо правомірності стягнення адміністративно-господарських санкцій.
Оскільки, відповідно до поданого позивачем розрахунку заборгованості, середньорічна заробітна плата штатного працівника на підприємстві становить за 2010 рік 7983,87 грн., сума адміністративно-господарських санкцій, відповідно, становить 7983,87 грн.
Розрахунком заборгованості по платежу до Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів за 2010 рік визначено, станом на день подання позову, суму адміністративно-господарських санкцій в розмірі 7983,87 грн. та правомірно нараховано пеню за несвоєчасну сплату таких за період з 16.04.2011 року по 18.11.2011 року в розмірі 502,80 грн.
Станом на день подання позову відповідачем заборгованість не сплачена, а, отже, сума її залишається незмінною та становить 8504,67 грн., яку і слід стягнути з відповідача в користь позивача.
На підставі ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України із урахуванням того, що рішення ухвалене на користь позивача, який є суб'єктом владних повноважень, жодні судові витрати понесені відповідачем не підлягають до відшкодування з Державного бюджету України.
Керуючись ст. ст. 7 - 14, 18, 19, 69, 70, 71, 86, 94, 128, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Сучасні дорожні технології", що знаходиться за адресою: 80300, Львівська область, м. Жовква, вул. Вокзальна, 14, ЄДРПОУ 32793214, на користь Львівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (79000, м. Львів, пл. Маланюка, 6; ідентифікаційний код 23949066, р/р 31213230700002 в ГУДКУ у Л/о, МФО 825014) - адміністративно-господарські санкції за нестворені робочі місця для інвалідів в сумі 7983 (сім тисяч дев’ятсот вісімдесят три) гривні 87 коп. та пеню в сумі 502 (п’ятсот дві) гривні 80 коп., а всього 8504 (вісім тисяч п’ятсот чотири) гривні 67 коп.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови виготовлений 31.12.2011 року.
Суддя Потабенко В.А.
З оригіналом згідно
Суддя Потабенко В.А.