ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"09" липня 2008 р. Справа №10/4182-А
за позовом Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції м. Старокостянтинів
до Приватного підприємця ОСОБА_1м. Старокостянтинів
про стягнення 340,00 грн.
Суддя Виноградова В.В. Секретар судового засідання Дідик Н.Д.
Представники сторін:
позивача - Онищук Н.Ф. - за довіреністю №2 від 15.01.08р.
відповідача - не з'явився
Суть спору:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 340 грн. заборгованості по штрафних санкціях, застосованих рішенням від 17.12.2007р. №0002362302/0 ,за порушення вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Відповідач в судове засідання повноважного представника не направив, письмових заперечень щодо позовних вимог суду не надав, своїм процесуальним правом не скористався, хоча був належним чином повідомлений про судовий розгляд справи (ухвали та повістки вручені 17.06.2008 р., 01.07.2008р.).
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
ОСОБА_1 м. Старокостянтинів 08.12.2003р. зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа , про що видано свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_1.
Податковим органом проведено перевірку господарської одиниці -магазину "Автоцентр", м. Старокостянтинів вул. Грушевського,12, що належить приватному підприємцю ОСОБА_1., щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності, за результатами якої складено акт перевірки № 003816.
В акті перевірки зафіксовано нещоденне друкування на реєстраторах розрахункових операцій фіскальних звітних чеків, а саме № 569 z- звіт роздруковано 12.01.07р. о 8 год. 58 хв. , а необхідно було роздрукувати 11.01.07р., в результаті чого зроблено висновки про порушення вимог п.9 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. Акт перевірки підписано без зауважень та заперечень.
На підставі акта перевірки, Старокостянтинівською ОДПІ прийнято рішення № 0002362302/0 від 17.12.2007р. про застосування до відповідача згідно п.4 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” 340 грн. штрафних санкцій.
Оскільки відповідач в добровільному порядку штрафні санкції не сплатив, позивачем подано позов до суду про їх стягнення.
Аналізуючи обставини справи, судом враховується наступне:
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до п.4 ст.10 Закону України „Про держану податкову службу в Україні” №509-XII від 04.12.1990р. передбачено, що до функцій Державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних держаних податкових інспекцій віднесено здійснення в межах своїх повноважень контролю за законністю валютних операцій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами з використанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків за товари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності.
Згідно п.2 ст.11 вказаного Закону, органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; одержувати від посадових осіб, громадян у письмові формі пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають під час перевірок.
При цьому відповідно до п. 11 ст.11 Закону України №509-XII від 04.12.1990р.органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються в судовому порядку.
Враховуючи вищенаведене та вимоги ст. 14 вказаного Закону, податковий орган реалізовує свої права та функції на підставі прийнятого керівником відповідного рішення.
Статтею 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” встановлено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
За порушення вимог цього Закону згідно ст.17 до суб'єктів підприємницької діяльності, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у визначених розмірах.
Відповідно до ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” на суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг покладено обов'язок дотримання встановленого даною статтею порядку проведення розрахунків. За порушення даних вимог, законодавством передбачена відповідна відповідальність у вигляді застосування штрафних санкцій передбачених ст.17 та ст.22 вищевказаного закону.
Як вбачається з матеріалів справи, в ході проведення перевірки податковим органом встановлено та зафіксовано в акті перевірки від 06.12.07р., нещоденне друкування на реєстраторах розрахункових операцій фіскальних звітних чеків, а саме № 569 z- звіт роздруковано 12.01.07р. о 8 год. 58 хв., а необхідно було роздрукувати 11.01.07р., в результаті чого порушено вимоги п.9 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
На підставі акту перевірки, позивачем винесено рішення № 0002362302/0 від 17.12.2007р. про застосування до відповідача згідно п.4 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” 340 грн. штрафних санкцій.
Судом зважається на те, що викладені в акті перевірки факти порушень відповідачем не спростовані, а рішення № 0002362302/0 від 17.12.2007р. про застосування штрафних санкцій у визначеному законом порядку не скасоване, доказів про сплату штрафних санкцій суду не подано.
За таких обставин, позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженні матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 51, 71, 86, 94, 104, 105, 112, 158-163, 167, 254-259, п.п.3, 6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції м. Старокостянтинів до приватного підприємця ОСОБА_1м. Старокостянтинів про стягнення 340 грн. задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1АДРЕСА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції (м. Старокостянтинів, вул. Красовського,4, код 23565058) 340 грн. (триста сорок гривень) заборгованості по штрафних санкціях.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено, КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.В. Виноградова
Віддрук. 3 прим. : 1 - до справи, 2 - позивачу, 3 - відповідачу.