Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
12 грудня 2011 року <Час проголошення >№ 2а-6097/10/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К. при секретарі судового засідання Латишевій Л.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовомДочірнього підприємства «Київенергобудпостач»Акціонерного товариства «Київенергобуд»
до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва
провизнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення
за участю представників сторін:
від позивача: Ікранов О.А., представник,
від відповідача: Чайка М.О., представник.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Дочірнє підприємство «Київенергобудпостач» Акціонерного товариства «Київенергобуд»звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі м. Києва, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення від 21.08.2009 №0014741530/0.
Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що відповідач безпідставно визначив суму податкового зобовязання по земельному податку за період з квітня по червень 2009р. пропорційно з 1% до 3% задекларованої суми за кожен місяць на підставі Рішення Київської міської ради від 25.12.2008р. №944/944 «Про врегулювання питання користування земельними ділянками в місті Києві». Земельна ділянка, що знаходиться у користуванні підприємства, відноситься до земель, грошову оцінку яких встановлено і не відноситься до земельних ділянок, зазначених у частинах пятій десятій статті 7 та частині другій статті 6 Закону України «Про плату за землю». Позивач вважає, що оскаржувані податкові повідомлення рішення винесені з порушенням Законів України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», «Про плату за землю», та просить скасувати повністю.
Відповідач в своїх запереченнях проти позову зазначив, що за результатами камеральної перевірки податкової декларації позивача складено акт №711/15-30/24591365 від 29.07.2009р., яким встановлено порушення ст.14 Закону України «Про плату за землю»та п. 2 Рішення Київської міської ради від 25.12.2008р. №944/944 «Про врегулювання питання користування земельними ділянками в місті Києві», внаслідок чого винесено оскаржуване податкове повідомлення - рішення від 21.08.2009 №0014741530/0 про визначення податкового зобовязання по земельному податку з юридичних осіб в загальній сумі 150 841,59 грн., яке вважається правомірним та таким, що винесене у відповідності з вимогами чинного законодавства.
Ухвалою суду від 03.06.2010р. було зупинено провадження у даній справі до набрання законної сили рішення у справі №2а-3417/09 за позовом ВГО «Український союз промисловців», Українського союзу обєднань, підприємств, організацій побутового обслуговування населення «Укрсоюзсервіс», ВАТ «Фармак» до Київської міської ради про визнання протиправним та скасування п. 2 Рішення Київської міської ради від 25.12.2008р. №944/944 «Про врегулювання питання користування земельними ділянками в місті Києві».
Ухвалою суду від 28.11.2011р. було поновлено провадження у справі, оскільки рішення по справі №2а-3417/09, на підставі якого було зупинено провадження, прийнято та набрало законної сили.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у Голосіївському районі м. Києва було проведено камеральну перевірку податкової декларації (розрахунку) земельного податку Дочірнього підприємства «Київенергобудпостач»Акціонерного товариства «Київенергобуд»(код ЄДРПОУ 24591365), поданого на 2009 рік, за результатами якої складено акт перевірки №711/15-30/24591365 від 29.07.2009р.
Камеральною перевіркою встановлено, що розмір зобовязання з земельного податку ДП «Київенергобудпостач»Акціонерного товариства «Київенергобуд», зазначений платником податку у розрахунку земельного податку на 2009 рік (№1257 від 23.01.2009р.), є меншим ніж визначено за результатами перевірки, оскільки товариством не враховано вимоги п. 2 Рішення Київської міської Ради від 25.12.2008р. №944/944 «Про врегулювання питання користування земельними ділянками в місті Києві», що призвело до заниження податкового зобовязання на 143658,66 грн.
За висновками вищезазначеного акту перевірки від 29.07.2009р. та на підставі п.п. «в»п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 , пп.17.1.4 п. 17.1 ст.17 Закону України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який був чинний на момент виникнення правовідносин, ДПІ у Голосіївському районі м. Києва винесено податкове повідомлення рішення №0014741530/0 від 21.08.2009р. про визначення податкового зобовязання по земельному податку з юридичних осіб у розмірі 150841,59 грн., в т.ч. 143658,66 грн. - основний платіж, 7182,93 грн. штрафні (фінансові) санкції.
Також, за результатами адміністративного оскарження (під час якого скарги позивача були залишені без задоволення) відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 09.11.2009 № 0014741530/1, від 13.01.2010р. №0014741530/2.
Як вбачається з матеріалів справи, при винесенні рішення відповідач керувався рішенням Київської міської ради від 25.12.2008р. №944/944 «Про врегулювання питання користування земельними ділянками в місті Києві», яким встановлено, що 01.04.2009р. плата за земельні ділянки (крім земель, які використовуються державними та комунальними підприємствами, установами, організаціями для ведення лісового господарства, для водогосподарських потреб, та земель, зайнятих зеленими насадженнями загального користування, житловим фондом, обєктами інженерно-транспортної інфраструктури, крім присадибних і садових земельних ділянок, а також визначених Київською міською радою, прийняті рішення про їх передачу у власність або в користування, але документи, що посвідчують права на такі земельні ділянки, не зареєстровані), які використовуються субєктами господарської діяльності, але право власності на які або право оренди яких у встановленому законодавством порядку не оформлено (не переоформлено), справляється в розмірі мінімальної річної орендної плати за земельні ділянки, встановленої статтею 21 Закону України «Про оренду землі»(3%).
Крім цього, постановою Шевченківського районного суду м.Києва від 27.09.2010 у справі №2а-332/10, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 31.03.2011 та ухвалою Вищого адміністративного суду України від 22.09.2011 у справі №К/9991/23210/11, визнано незаконним і нечинним з моменту прийняття п. 2 рішення Київської міської ради №944/944 від 25.12.2008 “Про врегулювання питання користування земельними ділянками в місті Києві”.
Зокрема, Шевченківський районний суд м. Києва дійшов висновку, що приймаючи п. 2 оскаржуваного рішення, Київська міська рада діяла всупереч ч. 2 ст.2, ч.1 ст. 7, ст.. 13 Закону України «Про плату за землю», ст.ст. 18, 21 Закону України «Про оренду землі», з перевищенням повноважень, передбачених ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч. 2 ст. 19 Конституції України.
Враховуючи викладене, Окружний адміністративний суд м. Києва вважає, що відповідачем безпідставно зроблено висновок про заниження позивачем податкового зобовязання з земельного податку.
Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Всупереч наведеним вимогам, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірності прийнятого ним спірного рішення з урахуванням всіх встановлених фактичних обставин та вимог законодавства.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов Дочірнього підприємства «Київенергобудпостач»Акціонерного товариства «Київенергобуд»задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва від 21.08.2009 № 0014741530/0.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя С.К. Каракашьян