Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
20 квітня 2011 року № 2а-1181/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Винокурова К.С. при секретарі судового засідання Ісакової Є.К. розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу
За позовом Київський міський центр зайнятості
до Акціонерне страхове товариство «Вексель»
про стягнення штрафних санкцій в розмірі 17 760 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Київський міський центр зайнятості (далі позивач) звернувся до суду з позовом до Акціонерного стразового товариства «Вексель»(далі АСТ «Вексель», відповідач) про стягнення штрафних санкцій в розмірі 17760 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що у відповідача в період з 31 грудня 2008 року по 9 березня 2009 року та з 10 березня 2009 року по 31 липня 2009 року займав посади виконуючого обовязки начальника Київського центру страхових послуг та на посаді начальника Київського центру страхових послуг АСТ «Вексель»- громадянин Білорусії ОСОБА_3, праця іноземця на цих посадах використовувалась без дозволу на використання, чим порушено вимоги статті 8 Закону України «Про зайнятість населення». В звязку з чим до відповідача на підставі статті 8 Закону було застосовано штрафні санкції у розмірі 17760,00 грн.
Представник відповідача, а саме ліквідатор АСТ «Вексель» арбітражний керуючий ОСОБА_2, у своїх письмових запереченнях проти задоволення позову заперечував повністю, посилаючись на ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», зазначав, що у справі про банкрутство немає поточних кредиторів, оскільки у справі відсутні процедури розпорядження майном та санації, а після визнання боржника, який ліквідується банкрутом, не може виникати нових зобовязань в силу ст. 23 Закону.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Як підтверджено матеріалами справи, під час перевірки АСТ «Вексель»(код ЄДРПОУ НОМЕР_2) Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість Київського міського центру зайнятості виявлено порушення відповідачем ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення», про що складено акт 12/77-2-ш від 26.08.2010 р. про порушення законодавства України про зайнятість населення (далі - акт). Актом встановлено наступне.
Наказом АСТ «Вексель» № 001/К-0940 від 01.12.2008 року на посаду заступника начальника страхових послуг був призначений громадянин Білорусії ОСОБА_3.
Наказом АСТ «Вексель» № 1201 від 30.12.2008 року іноземця призначено виконувачем обовязки начальника Київського центру страхових послуг з 31.12.2008 року.
У відповідності до наказу АСТ «Вексель»№ 19/К-00189 від 10.03.2009 року ОСОБА_3 в.о. начальника Київського центру страхових послуг, переведено з 10.03.2009 р. на посаду начальника Київського центру страхових послуг.
Відповідно до наказу АСТ «Вексель»№ 19/К-00617 від 23.07.2009 року ОСОБА_3 звільнено з посади начальника Київського центру страхових послуг з 31.07.2009 р. на підставі ст. 38 КЗпП України.
Дозвіл на працевлаштування громадянина Білорусії ОСОБА_3 АСТ «Вексель»отримувало за № 33487 від 21.11.2008 року до 21.11.2009 року на посаду заступника начальника страхового центру.
В період з 31.12.2008 р. по 09.03.2009 р. та з 10.03.2009 р. по 31.07.2009 р. праця громадянина Білорусії ОСОБА_3 на посаді виконуючого обовязки начальника Київського центру страхових послуг та на посаді начальника Київського центру страхових послуг відповідно, АСТ «Вексель»використовувалась без дозволу на використання праці іноземця на цих посадах, чим порушено вимоги статті 8 Закону України «Про зайнятість населення».
Зазначені обставини підтверджуються матеріалами справи.
Згідно з ст. 8 Закону України “Про зайнятість населення” у разі використання роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства на умовах трудового договору без дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства державна служба зайнятості стягує з роботодавця штраф за кожну таку особу у 20-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом. На момент перевірки розмірі мінімальної заробітної плати складає 888 грн.
Згідно Акту про порушення законодавства України про зайнятість населення № 12/77-2-ш від 26.08.2010 року сума штрафу, яка підлягає стягненню з АСТ «Вексель», складає 17760 грн.
Ліквідатор АСТ «Вексель»ОСОБА_2 відмовився від ознайомлення та підписання Акту про порушення законодавства України про зайнятість населення № 12/77-2-ш від 26.08.2010 р., про що було зафіксовано в даному акті.
Як свідчать матеріали справи, з метою досудового врегулювання питання, ліквідатору Акціонерного страхового товариства «Вексель»ОСОБА_2 направлено копію Акту про порушення законодавства України про зайнятість населення № 12/77-2-ш від 26.08.2010 р. та листи № 12-8512 та №12-8513 від 27.08.2010 р. з проханням підписати вищевказаний акт та сплатити штраф за порушення вимог с. 8 Закону України «Про зайнятість населення»у сумі 17760 грн., у разі несплати якого Київським міським центром зайнятості стягнення даної штрафної санкції буде здійснене шляхом звернення до суду.
Від ліквідатора АСТ «Вексель»ОСОБА_2 12.10.2010 р. була отримана підписана ним копія Акта про порушення законодавства України про зайнятість населення № 12/77-2-ш від 26.08.2010 р.
Станом на час розгляду спору кошти у сумі 17 760 грн. на рахунок Київського міського центру зайнятості не надходили. Доказів зворотного суду не надано.
Розглядаючи спір по суті, суд відзначає, що право Київського міського центру зайнятості нараховувати (стягувати) з підприємств, установ, організацій штрафи за порушення п. 5 ст. 20 Закон України “Про зайнятість населення” регламентовано цим Законом та Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991 № 47 „Про затвердження положень щодо застосування Закону УРСР „Про зайнятість населення” (далі постанова Кабінету Міністрів України № 47).
Згідно з пунктами 1, 2, 4 (пп. “ф”), 8 (пп. “л”) Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 47, державна служба зайнятості складається з Державного центру зайнятості Мінпраці, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості.
У відповідності до п. 4, 5 Порядку дозвіл на працевлаштування оформляється і видається Державним центром зайнятості Мінпраці (далі - Державний центр зайнятості) або за його дорученням відповідними центрами зайнятості Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя для роботи на підприємстві, в установі, організації, які запросили іноземця на певну посаду (за фахом). Для отримання дозволу роботодавцем подаються до відповідного центру зайнятості такі документи: заява (у довільній формі); обґрунтування необхідності використання праці іноземців і можливості створення для них необхідних умов перебування та діяльності; копія контракту між іноземним та українським суб'єктами господарської діяльності на виконання певного обсягу робіт або послуг (якщо такий контракт укладено); копії статуту та свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарської діяльності, засвідчені в установленому порядку; список іноземців із зазначенням їх повного імені та прізвища, року народження, номера паспорта, спеціальності (фаху), статі; копія проекту контракту роботодавця з працівником - іноземним громадянином; документ (наказ, витяг з протоколу, доручення тощо), оформлений в установленому порядку, який посвідчує право представника роботодавця представляти його інтереси у центрі зайнятості; копії документів про освіту або кваліфікацію; довідка органу державної податкової служби про сплату роботодавцем передбачених законодавством податків та зборів; квитанція про внесення плати за розгляд заяви. Рішення про надання дозволу на працевлаштування або відмову в ньому приймається у термін не пізніше 30 днів з дня одержання зазначених вище документів. Про прийняте рішення відповідний центр зайнятості письмово повідомляє заявника.
Статтею 8 Закону України «Про зайнятість населення»передбачено, що у разі використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу державної служби зайнятості України з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку особу у п'ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Ці кошти спрямовуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Як визначено ч. 1 ст. 18 Закону України «Про зайнятість населення», для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Державна служба зайнятості складається з:
Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.
Згідно з Положенням про Київський міський центр зайнятості, затвердженим директором Державного центру Зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України 05.12.1997 (копія у справі) Київський міський центр зайнятості є місцевим органом державної виконавчої влади та місцевим органом державної служби зайнятості і підпорядковується Державному центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України та Київській міській держадміністрації.
Відповідно до пп. 11 п. 4 Положення Київський міський центр зайнятості за згодою Державного центру зайнятості видає іноземним громадянам дозволи на працевлаштування на підприємствах, в установах і організаціях всіх форм власності і господарювання, які знаходяться на підвідомчій території.
Згідно з ч. 1 ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» Державна служба зайнятості консультує громадян, власників підприємств, установ і організацій або уповноважені ними органи, які звертаються до служби зайнятості, про можливість одержання роботи і забезпечення робочою силою, вимоги, що ставляться до професії, та з інших питань, що є корисними для сприяння зайнятості населення.
З урахуванням того, що на момент розгляду справи, ні позивач, ні відповідач доказів припинення діяльності АСТ «Вексель»не надали, суд розглядає справу за наявними матеріалами у справі.
Згідно з ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи наведене, а також те, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, судом визнається, що в позовній заяві достатньо доказів, що підтверджують обґрунтованість застосування до відповідача адміністративно-господарських санкцій.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163, 183-2 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Акціонерного страхового товариства «Вексель»(юридична дареса - 03150, м.Київ, вул. Червоноармійська, буд. 57/3, фактична адреса - 04070, м.Київ, вул. Набережно-Хрещатицька, буд. 57/3, адреса для листування - 04070, м.Київ, а/с 10, адреса ліквідатора Кудл яка Є.В. 04210, АДРЕСА_1, р/р НОМЕР_1 ПАТ «УкрСібБанк», МФО 351005, код ЄДРПОУ НОМЕР_2) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м.Київ, вул. Жилянська, 47-Б, р/р 37179301900001 ГУ Державного Казначейства України у м.Києві, МФО 820019, код 03491091) штраф у сумі 17760 грн. (сімнадцять тисяч сімсот шістдесят грн. 00 коп.)
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та в строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.С. Винокуров
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 05.05.2011.