Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2011 року Справа № 2а/2370/8499/2011
26.12.11
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Грицаєнко О.Л.,
при секретарі Кириченко Н.В.,
за участю представників: позивача ОСОБА_1 (за довіреністю), відповідача не зявився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Смілянської обєднаної державної податкової інспекції до автокооперативу «Мрія»про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Смілянська ОДПІ звернулася до суду з адміністративним позовом до автокооперативу «Мрія»про стягнення податкового боргу у сумі 680 грн. У позові позивач просить стягнути з автокооперативу «Мрія»податковий борг у сумі 680 грн., який складається із заборгованості по комунальному податку у розмірі 510 грн. та заборгованості з орендної плати за землю у сумі 170 грн.
Представник позивача у судовому засіданні просив позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Відповідач заперечень проти позову не надав, у судове засідання свого представника не направив.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Автокооператив «Мрія»зареєстрований як субєкт господарської діяльності виконавчим комітетом Смілянської міської ради Черкаської області 02.09.2004 р., ідентифікаційний код 33094263.
Згідно довідки про взяття на облік платника податків від 21.06.2010 року № 10762 відповідача взято на облік в органах державної податкової служби 22.09.2004 р. за № 987.
Відповідно до статті 15 Закону України «Про систему оподаткування»від 25 червня 1991 року №1251-XII (що був чинним на момент виникнення спірних правовідносин) комунальний податок віднесений до місцевих податків і зборів.
Підпунктом 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року №2181-III (далі Закон № 2181-III), що був чинним до 01.01.2011р. встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених п.п. "г" п.п. 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюється Податковим кодексом України 02.12.2010 року №2755-VI (далі Кодекс № 2755-VI).
За приписами ст. 14 Кодексу №2755-VI земельний податок - це обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Відповідно до статті 269 Кодексу №2755-VI платниками податку за землю є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), землекористувачі.
Згідно статті 270 Кодексу №2755-VI обєктами оподаткування є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), що перебувають у власності.
У відповідності до пункту «в»ст. 91 Земельного кодексу України власники земельних ділянок зобов'язані своєчасно сплачувати земельний податок.
Статтею 285 Кодексу №2755-VI встановлено, що базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Пунктом 286.2 статті 286 Кодексу №2755-VI визначено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
За змістом ст. 49 Кодексу №2755-VI податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді. Податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює: календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Згідно ст. 75 Кодексу №2755-VI органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Згідно актів перевірки: від 27.09.2011 року № 2352/15-025/33094263 та від 27.09.2011 року № 2353/15-025/33094263 відповідачем не подано податкові декларації з комунального податку за ІІ квартал 2010 р., ІІІ квартал 2010 р., ІV квартал 2010 р. та не подано податкової декларації з плати за землю (земельного податку) за 2011 р.
Відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181-III платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно зі статтею 120 Кодексу №2755-VI за неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
З огляду на викладені вище положення Закону №2181-III та Кодексу №2755-VI та на підставі даних актів перевірки позивачем прийнято податкові повідомлення-рішення від 27.09.2011 р. № 0031851501 та від 27.09.2011 р. № 0031831501, якими визначено зобовязання відповідача щодо сплати штрафу у сумі 680 грн.
Зазначені податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем 30.09.2011 р. Податкові повідомлення-рішення відповідачем не оскаржено, визначену ними суму податкового зобовязання не сплачено.
Згідно п. 17.3 ст. 17 Закону № 2181-III сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Згідно п.п. 14.1.4 п. 16.1 ст. 16 Кодексу №2755-VI податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 18 п. 1 ст. 20 Кодексу №2755-VI органи державної податкової служби мають право звертатися до суду про стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що у позивача є підстави для примусового стягнення за рішенням суду з відповідача у рахунок погашення податкового боргу 680 грн. та вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до частини четвертої статті 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем субєктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11, 86, 89, 94, 159, 162 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з автокооперативу «Мрія»(20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Телеграфна, 11-А, ідентифікаційний код 33094263) у доход бюджету через Смілянську обєднану державну податкову інспекцію (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Леніна, 76, ідентифікаційний код 21367325) податковий борг у сумі 680 (шістсот вісімдесят) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, що може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Суддя О.Л. Грицаєнко