Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2011 року Справа № 2а/2370/5403/2011
28.07.2011
15 год. 15 хв.м. Черкаси Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Коваленка В.І.,
при секретарі Поповій Ю.Є.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_1 за довіреністю,
відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в Черкаському районі Черкаської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення 2873 грн. 50 коп.,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Черкаському районі Черкаської області звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення 2873 грн. 50 коп. штрафних (фінансових) санкцій.
Представник позивача в судовому засіданні зазначає, що відповідач фізична особа підприємець ОСОБА_2 є платником податків. Працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області проведено перевірку за дотриманням відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Під час перевірки встановлено порушення відповідачем пунктів 9, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». У звязку з чим, позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2873 грн. 50 коп.
Дане рішення відповідачем виконано не було.
На підставі вищевказаного представник позивача просить суд задовольнити позов у повному обсязі та стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції, згідно рішення державної податкової інспекції у Черкаському районі від 13.01.2011р. № 0000132303 в розмірі 2873 грн. 50 коп.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не зявився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд встановив, що відповідач зареєстрований Черкаською районною державною адміністрацією Черкаської області 01.06.2007р., перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Черкаському районі з 01.06.2007р.
При дослідженні письмових матеріалів справи, в судовому засіданні встановлено, що працівниками державної податкової адміністрації в Черкаській області, на підставі направлень № 009908 та № 009910 від 23.12.2010р. за адресою: Черкаська обл., Черкаський р-н, с. Леськи, вул. Жовтнева, 51б, де здійснює підприємницьку діяльність відповідач, проведено перевірку готівкових коштів на місці здійснення розрахунків, а також друку фіскальних звітних чеків.
При дослідженні акту перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №004808 від 25.12.2010 року судом встановлено, що фактично, на час перевірки рахується 181 грн., а відповідно денному звіту РРО (х-звіт) повинно рахуватися 14 грн. 30 коп.
Отже, судом встановлено, що невідповідність готівкових коштів на місці проведення перевірки склала 166 грн. 70 коп.
Виявленими обставинами порушено пункт 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі Закон № 265/95).
Крім того, вищевказаним актом перевірки встановлено, що відповідачем не здіснено роздрукування фіскальних звітних чеків за 18.09.2010р., 22.09.2010р., 01.10.2010р., 18.10.2010р., 05.11.2010р. та 13.11.2010р. чим порушено пункт 9 статті 3 Закону № 265/95.
За наслідками зазначеної перевірки позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій від 13.01.2011р. № 0000132303, яке відповідач отримав в той же день, про що свідчить його особистий підпис на корінці рішення. Загальна сума штрафних (фінансових) санкцій по вищевказаному рішенню становить 2873 грн. 50 коп.
У відповідності зі статтею 25 Закону № 265/95 від 06.07.1995 року суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Судом встановлено, що вказане рішення не оскаржувалося відповідачем до податкового органу протягом десяти календарних днів з дня наступного за днем отримання даного рішення, штрафні (фінансові) санкцій відповідачем добровільно сплачені не були.
Статтею 22 Закону № 265/95 (в редакції, що діяла до 01.01.2011р.), передбачено, що за порушення вимог вищевказаного Закону, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги) застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, а саме: 166 грн. 70 коп. х 5 кратний розмір = 833 грн. 50 коп.
Пунктом 4 статті 17 Закону № 265/95 (в редакції, що діяла до 01.01.2011р.) передбачено, що за порушення вимог вищевказаного Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій, застосовується фінансова санкція у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а саме: 340 грн. х 6 нероздрукованих чеків = 2040 грн.
Отже, на підставі вищевказаного суд встановив, що загальна сума боргу по штрафних (фінансових) санкціях відповідача перед позивачем згідно рішення становить 2873 грн. 50 коп.
Судом також встановлено, що згідно вимог пунктів 9, 13 статті 3 Закону № 265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України встановлено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно підпункту 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 11, 14, 70, 71, 159 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2, який проживає за адресою: 19604, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь бюджету через державну податкову інспекцію у Черкаському районі Черкаської області, що знаходиться за адресою: 18003, Черкаська обл., м. Черкаси, вул. Енгельса, 157, ідентифікаційний код 34503239 штрафні (фінансові) в сумі 2873 (дві тисячі вісімсот сімдесят три) грн. 50 коп.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у строки та порядку передбаченому статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.І. Коваленко