Постанова № 20596773, 20.12.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.12.2011
Номер справи
15372/11/2070
Номер документу
20596773
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія< >

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"20" грудня 2011 р. Справа № 2а-15372/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді - Сагайдак В.В.,

за участю:

секретаря судового засідання - Шевченка І.С.,

представника прокуратури - Старченко Ю.П.,

позивача - Горлова М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства інфраструктури України і йому підпорядковується в особіГоловної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській областідоТовариства з обмеженою відповідальністю"Лаккі" про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В:

Харківський міжрайонний транспортний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лаккі", в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лаккі" на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в дохід Державного бюджету 1700,00 грн. на р/р 31114106700005 УДК у Комінтернівському районі м.Харкова, код 24134589, код платежу 21081100.

В обгрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Лаккі" має заборгованість перед Державним бюджетом України в сумі 1700,00 грн., що виникла на підставі постанови про застосування фінансових санкцій №129876, винесеної 18.07.2011 року т.в.о. начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Харківській області, якою встановлено порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт та застосовано фінансові санкції в сумі 1700,00 грн.

Представник прокуратури в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини своєї неявки до суду не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за його відсутності не надавав.

Згідно зі ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання.

Суд вважає, що неявка відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників позивача, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до ч.11, 12 ст.6 Закону України “Про автомобільний транспорт” від 5 квітня 2001 року N 2344-III державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті визначає Кабінет Міністрів України (ч.18 ст.6 Закону N 2344-III).

Відповідно до п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006р. N1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м.м. Києві та Севастополі.

Пунктом 21 Порядку N1567 передбачено, що у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт.

На підставі вищевказаних нормативно-правових актів 31.05.2011 року посадовими особами територіального управління Головавтотрансінспекції в Харківській області була здійснена перевірка транспортного засобу, номерний знак АХ 83-44 АВ, що належить ТОВ "Лаккі". Перевіркою виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, про що складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №025508 від 31.05.2011 року (а.с.7).

Вказаним актом було встановлено таке порушення: надання послуг з перевезення вантажу згідно товарно-транспортної накладної №728484 від ТОВ "Мегаполіс" до ТОВ "Здоровье" з порушенням ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме на момент перевірки у водія відсутній поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Відповідно до ч.1 Переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.02.2009 року №207, для водія юридичної особи або фізичної особи - підприємця, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, передбачена наявність полісу (сертифікату) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 48 Закону N 2344-III автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Згідно з абз.3 ч.1 ст.60 Закону N 2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті (ч.4 ст.60 Закону N 2344-III).

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України (ч.5 ст.60 Закону N 2344-III).

Відповідно до п.25, 26 Порядку N1567 справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

ТОВ "Лаккі" надсилалось повідомлення про необхідність прибуття до територіального управління Головавтотрансінспекції у Харківській області для розгляду справи про вчинене порушення Закону України “Про автомобільний транспорт” (а.с.9).

Пунктом 27 Порядку N1567 передбачено, що за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Згідно з вимогами Порядку N1567, т.в.о. начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Харківській області на підставі акту перевірки від 31.05.2011 року прийняв 18.07.2011 року постанову за №129876 про застосування до ТОВ "Лаккі" фінансових санкцій на суму 1700,00 грн. (а.с.6).

Копія постанови надсилалась відповідачу, про що свідчить копія супровідного листа (а.с.8) та копія списку згрупованих поштових відправлень.

Відповідно до п.28 Порядку N1567 фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Станом на день розгляду справи накладена фінансова санкція відповідачем на зазначений у постанові рахунок до Державного бюджету не перерахована.

Інформації про оскарження постанови від 18.07.2011 року №129876 про застосування фінансових санкцій суду не надано.

Таким чином, судом встановлено, що заборгованість відповідача зі сплати штрафу станом на день розгляду справи залишається не сплаченою і складає 1700,00 грн., тому суд прийшов до висновку, що позовні вимоги щодо стягнення з відповідача вказаної суми заборгованості обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 8 і 19 Конституції України, ст.ст. 7-11, ч. 1 ст. 158, ст. 159, ч. ч. 1, 2 ст. 160, ст. 161, ч. 1 ст. 162, ст. 163 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Харківського міжрайонного транспортного прокурора в інтересах урядового органу державного управління, що діє у складі Міністерства інфраструктури України і йому підпорядковується в особіГоловної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській областідоТовариства з обмеженою відповідальністю"Лаккі" про стягнення коштів - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лаккі" (61168, м.Харкі, Київський район, вул.Академіка Павлова, б.319-А, кв.25) на користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в дохід Державного бюджету 1700.00 грн.(одна тисяча сімсот гривень 00 копійок) р/р 31114106700005 УДК у Комінтернівському районі м.Харкова, код 24134589, код платежу 21081100.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

У повному обсязі постанову складено 26.12.2011 року.

Суддя (підпис)< >В.В.Сагайдак

З оригіналом згідно. Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи.Постанова не набрала законної сили.< >

Суддя< >В.В.Сагайдак< >