Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
14 грудня 2011 р. № 2-а- 12965/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі :
головуючого судді - Волошина Д.А.
за участю секретаря судового засідання Боклаг А.С.
представника позивача Рукавіцина Г.О., відповідача Гіль А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" в особі Харківської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" до Спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Харкові про скасування податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И В:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Українське державне підприємство поштового зв'язку "Укрпошта" в особі Харківської дирекції Українського державного підприємства поштовогозв'язку "Укрпошта", з адміністративним позовом до Спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Харкові, в якому просить суд, скасувати податкове повідомлення - рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові від 25.07.2011р. № 0000900854 у частині збільшення суми грошового зобов'язання з податку на землю за основним платежем в розмірі 89940,73 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 22485,18 грн. (всього 112425,91 грн.)
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що з 13.01.2004р. правові основи проведення оцінки землі визначає Закон України «Про оцінку землі» від 11.12.2003р. № 1378-ІУ, частиною 3 ст.18 якого встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які отримали ліцензію на проведення робіт по землеустрою. Діючим законодавством України Харківська дирекція УДППЗ «Укрпошта» як землекористувач не наділена правом вносити зміни у проведену Державним комітетом України по земельних ресурсах оцінку земельної ділянки, змінюючи коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки. Проведення або зміна грошової оцінки земельної ділянки, встановлення або зміна коефіцієнта функціонального призначення земельної ділянки також не відноситься до компетенції органів державної податкової служби згідно Закону України «Про державну податкову службу в Україні».Таким чином позивач вважає, що донарахування СДПІ по роботі з ВПП у м. Харкові земельного податку за 2008р. в сумі 34487,84 грн. по результатам перевірки (внаслідок зміни розміру грошової оцінки земельних ділянок у зв'язку із збільшенням коефіцієнта функціонального використання земельних ділянок з 0,8 до 1) є неправомірним. Крім того, донарахування земельного податку за 2008р. в акті перевірки від 12.07.2011р. № 1773/23-106/22721970 є неправомірним у зв'язку із закінченням терміну давності визначення суми цього грошового зобов'язання податковим органом відповідно до п. 102.1 ст.102 Податкового кодексу України. Також СДПІ по роботі з ВПП у м. Харкові необґрунтовано встановлено суми заниження земельного податку в 2009р. в розмірі 70743,77 грн., в 2010р. в розмірі 27345,12 оскільки здійснений податковим органом розрахунок не відповідає даним про грошову оцінку у формі "Дані державного земельного кадастру", "Витягам з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки". Враховуючи викладене позивач вважає, що за 2008р. заниження податкового зобов'язання земельного податку відсутнє. Сума заниженого податкового зобов'язання з земельного податку за 2009, 2010р.р. становить 42636 грн.
Відповідач, Спеціалізована Державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у місті Харкові в письмових запереченнях та представник відповідача в судових засіданнях проти позову заперечував з посиланням на матеріали перевірки, зазнаючи, що з 2002р. Харківською дирекцією УД ППЗ «Укрпошта» не поновлювались довідки у формі «Дані державного земельного кадастру» навіть з моменту набрання чинності «Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України від 27.01.2006р. № 18/15/21/11.В додатку 1 до цього «Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів» змінено коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельних ділянок транспорту та зв'язку з 0,8 на 1,0. Таким чином, позивачу для правильності нарахування податку на землю з 2006р. необхідно було отримати нові довідки у формі «Дані державного земельного кадастру» або застосовувати відповідний коефіцієнт функціонального використання земельних ділянок транспорту та зв'язку. Враховуючи викладене, СДПІ ВПП у м. Харкові, правомірно проведено донарахування земельного податку шляхом застосування коефіцієнта функціонального використання земельних ділянок транспорту та зв'язку за період 2001р.- 2010 р. Відповідно до вимог чинного законодавства форма "Дані державного земельного кадастру " втратила чинність з прийняттям Рішення Харківської міськради від 27.02.2008р. № 42/08 "Про затвердження "Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007р." Зазначене Рішення втратило чинність з прийняттям Рішення Харківської міськради від 25.12.2007р. № 335/17 "Про затвердження "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007р.». П.2 рішення № 335/17 встановлено, що плата за землю на підставі даних "Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007р." вводиться в дію з 01.03.2008 р. Інформація про нормативну грошову оцінку земельних ділянок наведена в акті перевірки від 12.07.2011 №1773/23-106/22721970. В ході перевірки розрахунок земельному податку проводився з моменту отримання «Витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки».
Представник позивача в судове засідання зявився, позов просив задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання зявився, просив відмовити в задоволені позову з підстав, що зазначені в запереченнях на адміністративний позов та матеріалах перевірки.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, встановив наступне.
Харківська дирекція Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" (далі - Харківська дирекція УДППЗ "Укрпошта") є філією Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" (далі - УДППЗ "Укрпошта"), здійснює свою діяльність від імені УДППЗ "Укрпошта". Харківська дирекція УДППЗ "Укрпошта"діє відповідно до Положення про Харківську дирекцію УДППЗ "Укрпошта", затвердженого наказом генерального директора УДППЗ "Укрпошта" від 09.11.2006р. № 852. Головне підприємство УДППЗ "Укрпошта" перебуває на податковому обліку в СДПІ ВПП у м. Києві. Харківська дирекція УДППЗ "Укрпошта" взято на податковий облік в СДПІ ВПП у м. Харкові 01.09.2000р. за №123. У періоді, за який проводилась перевірка, Харківська дирекція УДППЗ «Укрпошта» не є платником податку на додану вартість. Платником податку на додану вартість є головна організація УДППЗ "Укрпошта"(м. Київ). Харківська дирекція УДППЗ "Укрпошта" не є юридичною особою і здійснює свою діяльність від імені Підприємства.
В ході судового розгляду перелічені обставини були визнані сторонами, суд не має підстав для сумнівів у добровільності визнання цих обставин сторонами та їх достовірності, а тому ці обставини окремо перед судом не доказуються.
Спеціалізованою Державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Харкові була проведена виїзна планова перевірка Харківської дирекції УДППЗ "Укрпошта" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008р. по 31.12.2010р., про що було складено акт від 12.07.2011р. № 1773/23-106/22721970.
На підставі висновків акту перевірки Спеціалізованою Державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Харкові було винесено податкове повідомлення-рішення від 25.07.2011 р. № 0000900854 про збільшення суми грошового зобов'язання з податку на землю у загальному розмірі 165720,91 грн., у т.ч. за основним платежем в розмірі 132576,73 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 33144,18 грн.
Позивач з прийнятим рішенням не погодився та звернувся в межах адміністративного оскарження зі скаргами на прийняте податкове повідомлення рішення. За результатами розгляду скарг, рішенням вповноважених податкових органів в задоволенні скарг було відмовлено.
З позовних вимог вбачається, що позивач просить скасувати податкове повідомлення-рішення від 25.07.2011р. № 0000900854 в частині збільшення суми грошового зобов'язання з податку на землю за основним платежем в розмірі 89940,73 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 22485,18 грн.
Як зясовано судовим розглядом, фактичною підставою для винесення податкового повідомлення-рішення слугували відображені в акті перевірки № 1773/23-106/22721970 від 25.07.2011 року висновки відповідача про порушення Харківською дирекцією Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" абз.1 ст. 7, ст. 13, ст.23 Закону України від 03 06.1992р. № 2535-ХП "Про плату за землю", п.3 "Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів", затвердженого Наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України від 27.01.2006р. №18/15/21/11, п.2.7, п. 9.1 "Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова" затвердженого Рішенням Харківської міської ради від 27.02.2008р. № 42/08 , що привело до заниження податку на землю на загальну суму 132576,73 грн., в тому числі: в 2008 році на 34487,84 грн.; в 2009 році на 70743,77 грн., в 2010 році на 27345,12 грн.
Перевіряючи вказаний висновок відповідача, а відтак і прийняте на їх підставі спірне податкове повідомлення-рішення, на відповідність вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України, суд виходить з такого.
Як вбачається з акту № 1773/23-106/22721970 від 25.07.2011 року перевіркою повноти визначення податкового зобов'язання по податку на землю та земельні ділянки м. Харкова, встановлена грошова оцінка, за період з січня 2008 року по грудень 2010 року встановлено заниження податкового зобов'язання в загальному розмірі 132576,73 грн., в т.ч. за 2008 рік - 34487,84 грн., за 2009 рік -70743,77 грн., за 2010 рік - 27345,12 грн.
В 2008р. Харківська дирекція УДППЗ "Укрпошта" розраховувала та сплачувала земельний податок, зокрема за 13 земельних ділянок м. Харкова, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що знаходяться на балансі Харківської дирекції УДППЗ "Укрпошта" (за адресами: вул. Благодатна,2; вул. Кірова, 6; вул. Кірова, 6; вул. Кірова, 6; вул. Кірова, 6; вул. 1 Кінної Армії, 52; пров. Дінамічний, 1; вул. Дружби народів, 253; вул. Котлова, 123; вул. Жовтнева, 46; пл. Привокзальна ; пл. Привокзальна, ; вул. Благодатна,2).
Згідно «Даних державного земельного кадастру» отриманих Харківською дирекцією УДППЗ "Укрпошта" в 2002 році коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки складає 0,8. У 2009, 2010 роках згідно до «Витягу з технічної документації» коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки складає 1,0.
Судом встановлено, що позивач розраховував земельний податок у розмірі 1% від грошової оцінки земельних ділянок, згідно до довідок «Данні державного земельного кадастру» та витягів «Витяги з технічної документації» з місяця їх отримання з урахуванням коефіцієнта індексації у відповідності до ч. 1 ст. 7, ст. 13, ст. 23 Закону України «Про плату за землю».
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992 № 2535-XII використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Згідно зі ст. 5 Закону України "Про плату за землю" об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди.
Статтею 7 Закону України "Про плату за землю" передбачено, що ставки земельного податку з земель, грошову оцінку яких встановлено, встановлюються у розмірі одного відсотка від їх грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у частинах п'ятій - десятій цієї статті та частині другій статті 6 цього Закону.
Відповідно до ст.13 Закону України "Про плату за землю" підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
Згідно з ст.15 Закону України "Про плату за землю" власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Відповідно до ст.23 Закону України "Про плату за землю" грошова оцінка земельної ділянки проводиться Державним комітетом України по земельних ресурсах за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України. Грошова оцінка земельної ділянки щороку станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, порядок проведення якої затверджується Кабінетом Міністрів України.
З отриманих підприємством довідок у формі «Дані державного земельного кадастру» вбачається, що Державним комітетом України по земельних ресурсах при оцінці земельних ділянок був використаний коефіцієнт функціонального використання ділянки 0,8, що відповідало Додатку № 3 до Порядку грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженому наказом Державного комітету України по земельним ресурсам, Міністерства сільського господарства та продовольства України, Державного комітету України по справам містобудування та архітектури та Української академії аграрних наук від 27.11.1995 р. № 76/230/325/150 (в редакції наказу від 15.04.1997р. № 46/131/63/34), зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 30.11.1995р. під № 427/963.
З 16.04.2006 р. набрав чинності Порядок нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затверджений наказом Державного комітету України по земельним ресурсам, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва та житлово-комунального господарства, Української академії аграрних наук від 27.01.2006р. № 18/15/21/11, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05.04.2006р. під № 388/12262. Згідно Додатку № 1 до пунктів 3.5, 3.7, 3.9, 3.10 даного Порядку коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки, для земель транспорту, зв'язку складає 1,0.
Методика нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів затверджена Постановою Кабінету Міністрів України № 213 від 23.03.1995 р. Згідно п. 21 даної Методики коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки, є одним із складових формули для визначення нормативної грошової оцінки землі.
Згідно до вимог ч. 3 ст.18 Закону України «Про оцінку землі» від 11.12.2003р. № 1378-ІУ нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які отримали ліцензію на проведення робіт по землеустрою.
Аналогічне положення містить п. 17 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів затвердженого наказом Державного комітету України по земельним ресурсам, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства, Української академії аграрних наук від 27.01.2006 р. № 18/15/21/11, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05.04.2006 р. №388/12262.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення, згідно до статті 18 Закону України «Про оцінку землі», проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років і підставою для проведення оцінки земель є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (що передбачено статтею 15 Закону).
«Данні державного земельного кадастру» в формі довідки, Харківською дирекцією УДППЗ «Укрпошта» були отримані 2002 року. «Витяги з технічної документації» позивачем були отримані в період з 2009 по 2010 роки.
Почавши проведення нормативно грошової оцінки земель з 2009 року, позивач строк зазначений в у Закону України «Про оцінку землі» не порушив.
Діючим законодавством Харківська дирекція УДППЗ «Укрпошта» як землекористувач не наділена правом вносити зміни у проведену Державним комітетом України по земельних ресурсах оцінку земельної ділянки, змінюючи коефіцієнт функціонального використання земельної ділянки.
Проведення або зміна грошової оцінки земельної ділянки, встановлення або зміна коефіцієнта функціонального призначення земельної ділянки також не відноситься до компетенції органів державної податкової служби згідно Закону України «Про державну "їлаткову службу в Україні» від 04.12.1990р. № 509-ХІІ, Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-УІ, які зазначають компетенцію даного контролюючого органу.
Доказів отримання належно складеної іншої грошової оцінки земельних ділянок відповідач суду не подав.
Враховуючи вищевикладене, донарахування СДПІ по роботі з ВПП у м. Харкові земельного податку за 2008р. в сумі 34487,84 грн. по результатам перевірки, внаслідок зміни розміру грошової оцінки земельних ділянок у зв'язку із збільшенням коефіцієнта функціонального використання земельних ділянок з 0,8 до 1 є неправомірним.
Суд зазначає, що згідно з п. 102.1 ст.102 Податкового кодексу України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до ст.14 Закону України "Про плату за землю" платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Отже, граничний строк подання податкового розрахунку земельного податку за 2008 рік - до 01.02.2008р., позивач скористався зазначеним правом та подав річну декларацію з податку на землю. СДПІ по роботі з ВПП у м. Харкові самостійно не визначила суму грошових зобов'язань з земельного податку за 2008р. - до 01.02.2011р. . Відповідно до вищевказаної норми закону платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.
Щодо не нарахування податку на землю по отриманим довідкам «Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки» судом встановлено.
Харківською дирекцією УДППЗ «Укрпошта» у 2009, 2010р.р. було отримано "Витяги з технічної документації", за якими не проведено перерахунок податкового зобов'язання з податку на землю, а саме: -витяг № 1463/09 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки за кадастровим № 6310138500:10:010:0516 за адресою: вул. Благодатна, 2, площею 1794 кв. м. зареєстрований від 11.06.2009р. № 3159; -витяг № 2060/10 № 6310138800:02:012:0054 за адресою: вул. Кірова, 6, площею 9729 кв.м. , зареєстрований від 01.11.2010р. № 5005; -витяг № 1465/09 № 6310138800:03:016:0501 за адресою: вул. 1 Кінної Армії, 52, площею 755 кв.м, зареєстрований від 11.06.2009р. № 3158; -витяг № 1464/09 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки за кадастровим № 6310137200:02:034:0006 за адресою: пров. Дінамічний, 1, площею 19032 кв.м, зареєстрований від 11.06.2009р. № 3160; -витяг № 2061/10 № 6310136600:15:003:0041 за адресою: вул. Дружби народів, 253,площею 943 кв.м, зареєстрований від 01.11.2010р. № 5004; -витяг № 1462/09 № 6310137200:02:022:0503 за адресою: вул. Котлова, 123, площею 494 кв.м, зареєстрований від 11.06.2009р. № 3161; - витяг № 848/10 № 6310137200:01:031:0007 за адресою: м-н Привокзальний, 2, площею 12543 кв.м, зареєстрований від 05.05.2010р. № 1964.
Як вбачається з зазначених витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки фактично Харківською дирекцією УДППЗ «Укрпошта» занижено земельний податок в 2009р. на 33691 грн., а не на 70743,77 грн., в 2010р. на 8945 грн., а не на 27345,12 грн., як зазначено в акті перевірки .
Судом встановлено, що СДПІ по роботі з ВПП у м. Харкові необґрунтовано встановлено суми заниження земельного податку в 2009р. в розмірі 70743,77 грн. та в 2010р. в розмірі 27345,12 оскільки здійснений податковим органом розрахунок не відповідає даним про грошову оцінку зазначену у довідках "Дані державного земельного кадастру", "Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки ", позивачем здійснено розрахунок земельного податку виходячи з зазначеної грошової оцінки з моменту отримання такого витягу.
Частиною 2 ст.71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
В ході розгляду справи, відповідач не надав суду доказів отримання іншої оцінки земельних ділянок на підставі якої розраховане податкове зобовязання, не довів правомірності та обґрунтованості мотивів винесення спірного податкового повідомлення-рішення. Вчинення відповідачем дій по самостійному розрахунку грошової оцінки земельних ділянок для визначення податкового зобовязання не грутується на вимогах чинного законодавства.
У звязку з тим, що відсутнє правомірне збільшення суми грошового зобовязання з податку плата за землю в розмірі 89940,73 грн., суд приходить до висновку про відсутність підстав для застосування штрафної (фінансової) санкції передбаченої п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України в сумі 22485,18 грн.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Серед критеріїв оцінювання судом рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які одночасно є принципами адміністративної процедури, є принцип законності, що закріплений у ч.2 ст.19 Конституції України, відповідно до якого органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України,
З огляду на викладене, вимога позивача про скасування податкового повідомлення-рішення від 25.07.2011р. № 0000900854 в частині збільшення суми грошового зобов'язання з податку на землю за основним платежем в розмірі 89940,73 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 22485,18 грн. обґрунтована та підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Керуючись ст.19 Конституції України, ст.ст. 7-11, 71, 160-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" в особі Харківської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" до Спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Харкові про скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити.
Скасувати податкове повідомлення - рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові від 25.07.2011р. № 0000900854 в частині збільшення суми грошового зобов'язання з податку на землю за основним платежем в розмірі 89940,73 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 22485,18 грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" в особі Харківської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" (61052, м. Харків пл. Привокзальна 2, код 22721970) витрати по сплаті судового збору у розмірі 3,40 грн. (три грн. 40 коп.)
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 19 грудня 2011 року.
Суддя Волошин Д.А.