Постанова № 20595369, 21.11.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.11.2011
Номер справи
13624/11/2070
Номер документу
20595369
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія< >

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

21 листопада 2011 р. Справа № 2а- 13624/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Мельникова Р.В.,

розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова до Приватного підприємства "Україна-Китай 21" про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства "Україна-Китай 21", в якому просив суд стягнути з Приватного підприємства "Україна-Китай 21" податковий борг у сумі 75984,82 грн.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що ПП "Україна-Китай 21" є платником податків і зборів. Відповідач не виконував обовязок сплачувати податки і збори та обовязок подавати декларації до державних податкових органів відповідно до законів з питань оподаткування. В зв'язку з несплатою відповідачем сум податків, зборів, а також штрафних санкцій, накладених на нього ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова, у відповідача виникла заборгованість, яка станом на дату звернення до суду з позовом складає 75984,82 грн. У звязку з тим, що вказана заборгованість погашена не була, дану суму позивач просить стягнути з відповідача у судовому порядку.

Згідно з п.3 ч.1 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України дана справа розглядається у порядку скороченого провадження.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження отримана відповідачем 03.11.2011 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Враховуючи зазначене, відповідач належним чином повідомлений про наслідки неподання до суду заперечень проти позову або заяви про визнання позову.

Однак, у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження відповідачем не надано до суду ні заперечення проти позову, ні заяву про визнання позову.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, прийшов до висновку про задоволення позову з наступних підстав.

Відповідно до ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (тут і далі нормативно-правові акти в редакції, чинній на час виникнення відповідних правовідносин) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції, як здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів); здійснення контролю за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно п. 1 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова здійснює контроль за додержанням законодавства про податки та інші платежі та забезпечує правильність обчислення та своєчасність надходження цих податків.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. 30 ст. 2 Бюджетного Кодексу України, органами стягнення являються податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право на стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.

Пунктом 3 ст. 50 Бюджетного Кодексу України передбачено, що органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів відповідно до законодавства.

Судом встановлено, що відповідач, ПП "Україна-Китай 21", зареєстровано 18.11.2004 р., що підтверджується довідкою з ЄДРПОУ (а.с. 4-6). Відповідача взято на облік як платника податків в ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова 28. 21.2004 р.

Згідно з п.2, 3 ч.1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" (в редакції, чинній на час виникнення відповідних правовідносин), платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Підпунктами 16.1.1-16.1.4, 16.1.11 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, повязані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця.

Згідно з п.20.1.28 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Пунктом п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Підпунктом 4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Строки подання податкових декларацій встановлено п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21 грудня 2001 року №2181-ІІІ та п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України.

Відповідно до п.49.2 ст.49 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.

Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків. (абз.2 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами").

Відповідно до п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Згідно з п.п.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Виникнення та існування заборгованості Приватного підприємства "Україна-Китай 21" зі сплати податків, зборів та штрафних санкцій підтверджується наступним:

-1 - борг зі сплати податку на прибуток в сумі 39254,75 грн. - підтверджується податковим повідомленням рішенням ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова: № 0000481800/1 від 27.10.2010р (а.с. 20)., яке отримано головним бухгалтером Рябцевою Л.Г. 27.10.2010 р.

-2 - борг зі сплати податку на додану вартість в сумі 36724,66 грн. - підтверджується податковим повідомленням рішенням ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова: № 0000471800/1від 27.10.2010р. (а.с. 21), яке отримано головним бухгалтером Рябцевою Л.Г. 27.10.2010 р.

-3 борг зі сплати податку на доходи найманих працівників в сумі 5,41 грн. декларацією № 52851 від 21.03.2011 р.

Згідно підпункту 57.3 ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення рішення.

Згідно з п. 58.3. ст.58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

До суду не було подано доказів на підтвердження того, що податкові повідомлення рішення були оскаржені в установленому порядку, тому відповідно до п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкові зобовязання відповідача вважаються узгодженими.

Таким чином, судом встановлено, що відповідач не сплатив узгоджену суму податкового зобовязання з податку на прибуток, податку на додану вартість, податку на доходи найманих працівників. Станом на день розгляду справи відповідач має заборгованість перед бюджетом у розмірі 75984,82 грн., що підтверджується вищевказаними матеріалами справи та обліковою карткою платника податку (а.с. 10-19).

Враховуючи, що на момент розгляду справи відповідачем зазначена сума узгодженого податкового зобовязання не була сплачена, суд приходить до висновку, що позовні вимоги щодо стягнення вказаної суми боргу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.158-163, 183-2, 186, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова до Приватного підприємства "Україна-Китай 21" про стягнення податкового боргу - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Приватного підприємства "Україна-Китай 21" (61204, м. Харків, пр. Перемоги, б. 72 в, кв. 150, код ЄДРПОУ 33207750) податковий борг у сумі 75984,82 грн. (сімдесят пять тисяч девятсот вісімдесят чотири грн. 82 коп.). <Текст >.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя (підпис)< >Р.В. Мельников

З оригіналом згідно. Оригінал постанови знаходиться в матеріалах справи.< >

Суддя< >Р.В. Мельников< >