Єдиний державний реєстр судових рішень
Миколаївський окружний адміністративний суд
вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
10:20
15.03.2011 Справа № 2а-7748/10/1470
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді МельникаО.М., за участю секретаря судового засідання Бондарь В. О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Корабельному районі м. Миколаєва, вул. Артема, 1-А, м. Миколаїв, 54000 доТовариства з обмеженою відповідальністю "Хелмерс-Україна", пр. Корабелів, 16, кв. 47, м. Миколаїв, 54052
простягнення узгодженої суми податкових зобовязань з податку на додану вартість в сумі 121029,05 грн., В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Корабельному районі м. Миколаєва (надалі позивач) про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Хелмерс-Україна" (надалі відповідач) на користь Державного бюджету України податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 121029,05 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності відповідно до частини 3 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (ар. с. 68).
Відповідач в судове засідання не прибув, про причини неприбуття не повідомив, заяву про розгляд справи за його відсутності не надав, заперечень проти позову не подав.
Враховуючи те, що відповідач був повідомлений належним чином про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (ар. с. 67), суд розглянув справу за відсутності відповідача.
Відповідно до ст.41 КАС України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив таке.
15.04.2002 відповідач був зареєстрований виконавчим комітетом Миколаївської міської ради, про що свідчить копія Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серія А00 № 709780 (ар. с. 55).
24.04.2002 відповідач був узятий на облік у Державній податковій інспекції у Корабельному районі м. Миколаєва за № 050442, про що свідчить копія довідки про взяття на облік платника податків від 25.04.2002 № 2640/10/28-015 (ар. с. 60).
11.03.2008 позивачем був складений Акт про результати виїзної позапланової перевірки з питань дотримання відповідачем вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2005 по 21.02.2008 (№ 397-23-32003605, надалі акт № 397, ар. с. 11). Як зазначено в акті № 397, перевіркою встановлено порушення відповідачем
- підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3, пункту 6.1 статті 6 Закону України від 03.04.1997 № 168/97 -ВР "Про податок на додану вартість" (надалі Закон № 168/97), а саме занижено податок на додану вартість в сумі 80697 грн.;
- підпункту 6.3.2 пункту 6.3 статті 6, підпункту а) пункту 19.2 статті 19 Закону України від 22.05.2003 № 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (чинний на час складання акту №397), в результаті чого донараховано податку з доходів фізичних осіб за 2006 рік в сумі 29,54 грн., за 2005- 2007 роки в сумі 137,31 грн.
11.03.2008 було складено акт № 10-23-32003605 відмови від підпису посадових осіб суб'єкта господарювання.
На підставі акту № 397 позивач 31.07.2008 склав податкове повідомлення-рішення №0000592300/2, яким застосував до відповідача штрафні (фінансові) санкції в сумі 40349 грн. (ар. с. 8).
Оскільки відповідач суму податкового боргу не сплатив, 30.08.2010 позивачем була сформована перша податкова вимога № 1/75 на суму 121029,05 грн. (ар. с. 52), яка, в звязку з відсутністю відповідача за юридичною адресою (про що свідчить акт від 06.09.2010 №24/32003605/1, ар. с. 53), була розміщена 06.09.2010 на дошці податкових оголошень. 07.10.2009 позивачем була сформована друга податкова вимога № 2/86, яка отримана відповідачем 11.10.2010 (ар. с. 54).
Згідно з підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21.12.2000 № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (надалі - Закон № 2181) податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Як встановлено у підпункті 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону № 2181, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
У відповідності з підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181 у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно з підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу. Податковим боргом (недоїмкою) є податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Пунктом 17.3 статті 17 Закону № 2181 встановлено, що сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку.
Пунктом 11 частини 1 статті 11 Закону України від 04.12.1990 № 509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" органу державної податкової служби надано право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 2.3 статті 2 Закону № 2181 органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
У відповідності з підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону № 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
На підставі викладеного суд дійшов до висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись статтями 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Хелмерс-Україна", ідентифікаційний код 32003605, місцезнаходження вул. Заводська площа, 1, м. Миколаїв, 54050, на користь Державного бюджету України податковий борг з податку на додану вартість в сумі 121029,05 грн. (сто двадцять одна тисяча двадцять дев'ять гривень 05 копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Суддя О.М. Мельник