Постанова № 20566962, 21.12.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.12.2011
Номер справи
2а-11038/11/1270
Номер документу
20566962
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 грудня 2011 року Справа № 2а-11038/11/1270 < Текст >

< Текст >

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

суддіУшакова Т.С.,

при секретарі Гаврилюк В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародні логістичні системи» до Стахановської обєднаної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування наказу від 29.09.2011 року № 1058, визнання протиправними дій,-

ВСТАНОВИВ:

24 листопада 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародні логістичні системи» до Стахановської обєднаної державної податкової інспекції, в якому позивач просив суд:

- визнати протиправним та скасувати наказ Стахановської обєднаної державної податкової інспекції від 29.09.2011 року № 1058 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародні логістичні системи», код 37179009, з питань правомірності нарахування податкових зобовязань та податкового кредиту в декларації за липень 2011 року;

- визнати протиправними дії Стахановської обєднаної державної податкової інспекції щодо проведення документальної позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародні логістичні системи» (код ЄДРПОУ 37179009) з питань правомірності нарахування податкових зобовязань та податкового кредиту в декларації за липень 2011 року;

- визнати протиправними дії відповідача щодо визнання та визначення в акті перевірки від 03.10.2011 року № 282/23-37179009 нікчемними правочинів, укладених ТОВ «Міжнародні логістичні системи» з ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» у липні 2011 року;

- визнати протиправними дії відповідача щодо визнання та визначення в акті перевірки від 03.10.2011 року № 282/23-37179009 нікчемними правочинів, укладених ТОВ «Міжнародні логістичні системи» з ТОВ «Люксметалснаб», а також з ТОВ «Дніпропостач», з ПП «Транс буд Кр» у липні 2011 року.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що 03.10.2011 року Стахановською ОДПІ було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ «Міжнародні логістичні системи», код ЄДРПОУ 37179009, з питань правомірності нарахування податкових зобов'язань та податкового кредиту в деклараціях з податку на додану вартість за період з 01.07.2011 року по 31.07.2011 року.

За результатами зазначеної перевірки Стахановською ОДПІ було складено Акт від 03.10.2011 року №282/23-37179009, в якому Стахановською ОДПІ були зроблені висновки, зокрема, що наслідком діяльності ТОВ «Міжнародні логістичні системи» є виключно чи переважно формування податкових зобов'язань та податкового кредиту на адресу інших контрагентів, а також те, що ТОВ «Міжнародні логістичні системи» безпідставно сформовано податкові зобов'язання з ПДВ по операціям продажу товарів (робіт, послуг) за липень 2011 року на загальну суму 1 384 308 грн., у т.ч. ПДВ на суму 230 718 грн., тим самим ТОВ «Міжнародні логістичні системи» порушило положення ст. ст. 203, 215, 216 та 228 ЦК України, в зв'язку з чим правочини з контрагентами - постачальниками: ПП «Мегалоджистік-11» та отримувачем послуг ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод», ТОВ «Люксметалснаб», ТОВ «Дніпропостач» та ПП «Транс буд Кр» є нікчемними в силу закону.

На підставі викладеного Стахановська ОДПІ зменшило ТОВ «Міжнародні логістичні системи» задекларовані податкові зобов'язання по ПДВ за період липень 2011 року, а також податковий кредит по ПДВ за вказаний період.

Позивач вважає, що у відповідача були відсутні підстави для прийняття наказу від 29.09.2011 року за № 1058 та вчинення дій щодо проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Міжнародні логістичні системи» з питань правомірності нарахування податкових зобов'язань та податкового кредиту в деклараціях з податку на додану вартість за період з 01.07.2011 року по 31.07.2011 року.

Зі змісту тексту наказу від 29.09.2011 року за № 1058 про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки неможливо встановити, що останній прийнято за наявності обставин для проведення такої перевірки, визначених пп. 78.1.1. п. 78.1 ст. 78 ПК України, таким чином рішення керівника Стахановської ОДПІ, яке оформлене спірним наказом, прийнято фактично за відсутності підстав для проведення такої перевірки, отже є протиправним.

В свою чергу, на підставі абз. 2 п. 78.4. ст. 78. ПК України право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу, про проведення документальної позапланової перевірки.

Про факт проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Міжнародні логістичні системи» було несвоєчасно проінформовано, тому Стахановська ОДПІ не мала права 30.09.2011 року (дата початку проведення перевірки згідно з наказом від 29.09.2011 року № 1058) розпочинати проведення документальної невиїзної перевірки, доки не виконала вимоги ПК України, щодо вручення платнику податків (ТОВ «Міжнародні логістичні системи») копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

Внаслідок несвоєчасного інформування про проведення перевірки ТОВ «Міжнародні логістичні системи» було позбавлено права бути присутніми при проведенні перевірки та самостійно надати будь-які пояснення або документи в ході її проведення.

Крім того, позивачем у позові зазначено, що Стахановська ОДПІ в жодному разі не мала можливості оформити результати проведення вказаної перевірки раніше ніж 04.10.2011 року. В порушення встановлених норм, Стахановська ОДПІ безпідставно склала та зареєструвала акт перевірки 03.10.2011 року.

Також, в позові зазначено, що з акта перевірки не вбачається жодних доведених фактів порушень норм чинного законодавства з боку ТОВ «Міжнародні лінгвістичні системи». Крім того, викладення в акті перевірки висновків про нікчемність правочинів суперечить нормам цивільного законодавства та не входить до повноважень органів державної податкової служби, а правочини, які зазначені в акті перевірки як нікчемні, не відповідають визначенню нікчемного правочину, яке міститься в Цивільному кодексі України.

На підставі викладеного позивач просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі, підтримав доводи, викладені у позові, просив суд задовольнити позов.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, просив суд відмовити у задоволенні позову у звязку з його необґрунтованістю, підтримав доводи, викладені у письмових запереченнях проти позову, в яких зазначив, що 15.09.2011 року до Стахановської ОДПІ від СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Луганську надійшов запит від 15.09.2011 року № 15758/7/08-3111 про проведення перевірки взаємовідносин ТОВ «Міжнародні логістичні системи» з ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» з питань підтвердження правомірності формування податкового кредиту за липень 2011 року. На підставі вказаного запиту до ТОВ «Міжнародні логістичні системи» було направлено письмові запити від 19.09.2011 року № 10707/0/23 та від 23.09.2011 року № 4074/7/26-155 про надання документів, що підтверджують правомірність формування податкових зобовязань та податкового кредиту за липень 2011 року. На вказані запити 28.09.2011 року було отримано відповідь про ненадання документів з підстав відсутності законних підстав для їх отримання.

На підставі п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78, п. 79.1 ст. 79 Податкового кодексу України та інформації про відсутність ТОВ «Міжнародні логістичні системи» за юридичною адресою Стахановською ОДПІ було видано наказ про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Міжнародні логістичні системи» з питань правомірності нарахування податкових зобовязань та податкового кредиту за липень 2011 року. Копія наказу та повідомлення про проведення перевірки вручено під особистий підпис керівнику позивача Шевченко А.В. 30.09.2011 року.

Жодних документів, що підтверджують правомірність формування податкових зобовязань та податкового кредиту за липень 2011 року ТОВ «Міжнародні логістичні системи» до перевірки не надало.

Аналізуючи податкову звітність ТОВ «Міжнародні логістичні системи» за липень 2011 року, Стахановська ОДПІ дійшла висновку стосовно того, що сума реалізованих транспортно-експедиційних послуг не знайшла суміжне відображення в обсязі придбаних ТОВ «Міжнародні логістичні системи» послуг, внаслідок чого не задекларовано податкове зобовязання іншими платниками по наданню транспортно-експедиційних послуг іншими платниками, що унеможливлює настання правових наслідків.

Враховуючи викладене, відповідач вважає, що всі операції з постачання та реалізації послуг ТОВ «Міжнародні логістичні системи» з його постачальниками та покупцями за липень 2011 року не спричиняють реального настання правових наслідків, а тому є нікчемники по ланцюгу «вигодонабувача».

Суд, вислухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази, приходить до наступного.

Відповідно до Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій, чи бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобовязані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до ст. 2 КАС України у справах про оскарження рішень субєктів владних повноважень слід перевіряти чи прийняті такі рішення на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України, з виконанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України та застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, що в період з 30.09.2011 року по 03.10.2011 року Стахановською ОДПІ згідно із п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78, п. 79.1 ст. 79 Податкового кодексу України, відповідно до наказу Стахановської ОДПІ від 29.09.2011 року № 1058, у звязку з відпрацюванням декларацій платників ПДВ ІІ категорії, відповідно до вимог наказу ДПА України від 18.04.2008 року № 266 старшим державним податковим ревізором інспектором відділу податкового контролю юридичних осіб Стахановської ОДПІ Бабаком Г.В. проведено документальну позапланову невиїзну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародні логістичні системи» (код за ЄДРПОУ 37179009) з питань правомірності нарахування податкових зобовязань та податкового кредиту з податку на додану вартість за період з 01.07.2011 року по 31.07.2011 року.

За результатами проведеної перевірки складено акт від 03.10.2011 року № 282/23-37179009, у висновках якого зазначено, що ТОВ «Міжнародні логістичні системи» безпідставно сформовано податкові зобов'язання з ПДВ по операціям продажу товарів (робіт, послуг) за липень 2011 року на загальну суму 1 384 308 грн., у т.ч. ПДВ на суму 230 718 грн., тим самим ТОВ «Міжнародні логістичні системи» порушило положення ст. ст. 203, 215, 216 та 228 ЦК України, в зв'язку з чим правочини з контрагентами - постачальниками: ПП «Мегалоджистік-11» та отримувачем послуг ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод», ТОВ «Люксметалснаб», ТОВ «Дніпропостач» та ПП «Транс буд Кр» є нікчемними.

Як вбачається з матеріалів справи, Стахановською ОДПІ було направлено на адресу ТОВ «Міжнародні логістичні системи» письмовий запит про надання необхідних документів для проведення зустрічної звірки ТОВ «Міжнародні логістичні системи» з питань підтвердження взаємовідносин з ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» по факту відвантаження товарів (робіт, послуг) підприємством за період з 01.06.2011 року по 31.07.2011 року (вих. № 10707/10/23 від 19.09.2011 року).

Матеріалами справи підтверджено, що вищевказаний запит отримано ТОВ «Міжнародні логістичні системи» 24.10.2011 року, тобто вже після проведення перевірки.

Крім того, судом встановлено, що 23.09.2011 року керівником ТОВ «Міжнародні логістичні системи» особисто було отримано письмовий запит Стахановської ОДПІ від 23.09.2011 року № 4074/7/26-155 про надання пояснень та копій документів, що підтверджують фінансово-господарські взаємовідносини ТОВ «Міжнародні логістичні системи» з ВАТ «Стахановський вагонобудівний завод» за липень 2011 року.

Незважаючи на це, 29.09.2011 року Стахановською ОДПІ було видано наказ № 1058 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Міжнародні логістичні системи», код 37179009, з питання правомірності нарахування податкових зобовязань та податкового кредиту в декларації за липень 2011 року. Підставами видання вищевказаного наказу зазначено п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78, ст. 79 Податкового кодексу України.

Суд вважає, що наказ Стахановської ОДПІ від 29.09.2011 року № 1058 є протиправним та підлягає скасуванню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 14 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 № 509-XII зі змінами та доповненнями (далі Закон № 509), рішення, дії або бездіяльність органів державної податкової служби та їх посадових осіб можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку.

Стаття 10 Закону № 509 визначає, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані спеціалізовані державні податкові інспекції виконують, зокрема, такі функції: здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів; забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а також здійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та інших обовязкових платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, повязаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення обєктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; аналізують причини і оцінюють дані про факти порушень податкового законодавства; проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків та зборів (обовязкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та іншими законами України та інше.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Стаття 20 Податкового кодексу України визначає права органів державної податкової служби. Відповідно до п. 20.1 цієї статті органи державної податкової служби, зокрема, мають право:

20.1.1. запрошувати платників податків або їх представників для перевірки правильності нарахування та своєчасності сплати податків та зборів, дотримання вимог іншого законодавства, здійснення контролю за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби. Письмові повідомлення про такі запрошення надсилаються в порядку, встановленому статтею 42 цього Кодексу, не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня запрошення рекомендованими листами, в яких зазначаються підстави запрошення, дата і час, на які запрошується платник податків (представник платника податків);

20.1.3. одержувати безоплатно від платників податків, а також від установ Національного банку України, комерційних банків та інших фінансових установ довідки, у порядку встановленому Законом України «Про банки і банківську діяльність» та цим Кодексом, довідки та/або копії документів про наявність банківських рахунків, а на підставі рішення суду - інформацію про обсяг та обіг коштів на рахунках, у тому числі про ненадходження у встановлені терміни валютної виручки від субєктів підприємницької діяльності;

20.1.4. проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом;

20.1.6. для здійснення функцій, визначених податковим законодавством, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, у порядку, визначеному цим Кодексом, інформацію, довідки, копії документів (засвідчені підписом платника податків або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності) про фінансово-господарську діяльність, отримувані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, повязану з обчисленням та сплатою податків, дотриманням вимог іншого законодавства, здійснення контролю за яким покладено на органи державної податкової служби, а також фінансову та статистичну звітність, в порядку та на підставах, визначених цим Кодексом.

Згідно п. 73.3 ст. 73 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звернутися до платників податків та інших субєктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій, завдань, та її документального підтвердження.

Такий запит підписується керівником (заступником керівника) органу державної податкової служби і повинен містити перелік інформації, яка запитується, та документів, що її підтверджують, а також підстави для надіслання запиту.

Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим субєктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав:

1) за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби;

2) для визначення рівня звичайних цін на товари (роботи, послуги) під час проведення перевірок;

3) в інших випадках, визначених цим Кодексом.

Запит вважається врученим, якщо його надіслано поштою листом з повідомленням про вручення за податковою адресою або надано під розписку платнику податків або іншому субєкту інформаційних відносин або його посадовій особі.

Платники податків та інші субєкти інформаційних відносин зобовязані подавати інформацію, визначену у запиті органу державної податкової служби, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом). У разі коли запит складено з порушенням вимог, викладених в абзацах першому та другому цього пункту, платник податків звільняється від обовязку надавати відповідь на такий запит.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року № 1245 затверджено Порядок періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом (надалі Порядок № 1245). Порядок № 1245 визначає процедуру періодичного подання органам державної податкової служби субєктами інформаційних відносин або подання за письмовим запитом таких органів податкової інформації.

Згідно п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.

Відповідно до п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Порядок проведення документальних позапланових перевірок визначено ст. 78 ПК України.

Так, відповідно до п.78.1 ст. 78 ПК України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин:

- за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливість порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обовязковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту (п.п. 78.1.1 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України);

- виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обовязковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту (п.п. 78.1.4 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України).

Відповідно до ст. 79 Податкового кодексу України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.

Документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.

Присутність платників податків під час проведення документальних невиїзних перевірок не обов'язкова.

Матеріалами справи підтверджується, що відповідач, незважаючи на те, що позивачем були отримані письмові запити податкового органу 23.09.2011 року та 24.10.2011 року, виніс наказ про проведення перевірки ТОВ “Міжнародні логістичні системи” 29.09.2011 року та провів саму перевірку до закінчення передбаченого законом 10-денного строку для надання документів, чим порушив вимоги п.п. 78.1.1 п. 78 ст. 78 Податкового кодексу України.

Зважаючи на викладене, наказ Стахановської ОДПІ від 29.09.2011 року № 1058 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародні логістичні системи», код 37179009, з питань правомірності нарахування податкових зобовязань та податкового кредиту в декларації за липень 2011 року» є протиправним та підлягає скасуванню.

Оскільки наказ Стахановської ОДПІ від 29.09.2011 року № 1058 про проведення перевірки є протиправним та підлягає скасуванню, дії податкового органу по проведенню документальної позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародні логістичні системи» (код ЄДРПОУ 37179009) з питань правомірності нарахування податкових зобовязань та податкового кредиту в декларації за липень 2011 року також є протиправними.

Стосовно вимог позивача щодо визнання протиправними дій Стахановської обєднаної державної податкової інспекції щодо проведення документальної позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародні логістичні системи» (код ЄДРПОУ 37179009) з питань правомірності нарахування податкових зобовязань та податкового кредиту в декларації за липень 2011 року та щодо визнання та визначення в акті перевірки від 03.10.2011 року № 282/23-37179009 нікчемними правочинів, укладених ТОВ «Міжнародні логістичні системи» з ТОВ «Люксметалснаб», а також з ТОВ «Дніпропостач», з ПП «Транс буд Кр» у липні 2011 року, суд вважає їх необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Акт перевірки не є рішенням субєкта владних повноважень, не спричиняє виникнення будь-яких прав і обовязків осіб чи субєктів владних повноважень, а отже, не породжує правовідносин, що можуть бути предметом спору.

Висновки контролюючого органу, викладені в акті перевірки, мають юридичне значення лише після того, як вони будуть втіленні в рішенні, прийнятому уповноваженою особою цього органу, - податковому повідомленні-рішенні. Саме податкове повідомлення-рішення як акт індивідуальної дії несе правові наслідки для платника податків, має вплив на його права та обовязки, а тому може бути предметом оскарження в адміністративному судочинстві.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги в частині визнання протиправними дій Стахановської обєднаної державної податкової інспекції щодо проведення документальної позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародні логістичні системи» (код ЄДРПОУ 37179009) з питань правомірності нарахування податкових зобовязань та податкового кредиту в декларації за липень 2011 року та щодо визнання та визначення в акті перевірки від 03.10.2011 року № 282/23-37179009 нікчемними правочинів, укладених ТОВ «Міжнародні логістичні системи» з ТОВ «Люксметалснаб», а також з ТОВ «Дніпропостач», з ПП «Транс буд Кр» у липні 2011 року не підлягають задоволенню.

Згідно ч. 3 ст. 94. Кодексу адміністративного судочинства України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародні логістичні системи» до Стахановської обєднаної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування наказу від 29.09.2011 року № 1058, визнання протиправними дій задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати наказ Стахановської обєднаної державної податкової інспекції від 29.09.2011 року № 1058 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародні логістичні системи», код 37179009, з питань правомірності нарахування податкових зобовязань та податкового кредиту в декларації за липень 2011 року».

Визнати протиправними дії Стахановської обєднаної державної податкової інспекції щодо проведення документальної позапланової перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародні логістичні системи» (код ЄДРПОУ 37179009) з питань правомірності нарахування податкових зобовязань та податкового кредиту в декларації за липень 2011 року.

В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити за необґрунтованістю.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Міжнародні логістичні системи» витрати по сплаті судового збору в сумі 14,12 грн. (чотирнадцять гривень 12 копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 26 грудня 2011 року.

< Текст >

Суддя Т.С. Ушаков