Постанова № 20564510, 19.05.2011, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.05.2011
Номер справи
1585/11/1070
Номер документу
20564510
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

19 травня 2011 року 2а-1585/11/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лиска І.Г., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом

Бориспільський міжрайонний прокурор Київської області в інтересах держави у особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області

до Відкритого акціонерного товариства «Племінний завод «Бортничі»

простягнення штрафу у розмірі 1020 грн.

ВСТАНОВИВ:

Бориспільський міжрайонний прокурор Київської області в інтересах держави у особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області звернувся з позовною заявою до суду, в якій просить стягнути з відповідача - Відкритого акціонерного товариства «Племінний завод «Бортничі»штраф у сумі 1020 грн. 00 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не сплачено штрафні санкції, застосовані до нього Постановою Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області №1148 - КУ від 8 грудня 2010 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, у встановлені Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»строки.

Позивачем було вжито всіх заходів щодо добровільного погашення відповідачем заборгованості перед бюджетом але заборгованість до цього часу відповідачем не погашена, тому Бориспільський міжрайонний прокурор Київської області в інтересах держави у особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області звернувся до суду.

У судове засідання представник позивача не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, 19 травня 2011 року представником позивача Кутєповим О.Є. надано суду клопотання про розгляд справи без участі представника позивача, в якому зазначено, що позивач підтримує позовні вимоги у повному обсязі та просить розглянути справу у порядку письмового провадження.

Прокурор та відповідач в судове засідання не зявились, про день, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляли, явку своїх представників в судове засідання не забезпечили. Відповідач відзив на позов не надав.

На підставі ст. 122, ч. 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Актом про правопорушення на ринку цінних паперів № 11195-КУ від 30 листопада 2010 року встановлено ознаки порушення ВАТ «Племінний завод «Бортничі»вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», пункту 1, глави 7, Розділу 5 положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року №1591 зі змінами та доповненнями, а саме: неподання ВАТ «Племінний завод «Бортничі»регулярної річної інформації за 2009 рік до Територіального органу Комісії за місцезнаходженням емітента в електронній та паперовій формах (строк подання регулярної річної інформації за 2009 р. до 01.06.2010 року) .

Постановою Територіально управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1148-КУ від 8 грудня 2010 року про накладення санкції за порушення на ринку цінних паперів, за неподання річної інформації на ВАТ «Племінний завод «Бортничі»накладено штраф у розмірі 1020 грн.

Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»30.10.1996 N 448/96-ВР визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.

Частиною першою статті пятої Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Відповідно до вимог статті 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.

Положеннями статті 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»визначено основні завданнями Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, зокрема якими є: формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних в Україні, сприяння адаптації національного ринку цінних паперів до міжнародних стандартів; сприяння розвитку ринку цінних паперів; узагальнення практики застосування законодавства України з питань випуску та обігу цінних паперів в Україні, розроблення пропозицій щодо його вдосконалення.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань: встановлює порядок і реєструє саморегулівні організації, що створюються особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів; встановлює вимоги та стандарти щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства; розробляє і організовує виконання заходів, спрямованих на запобігання порушенням законодавства України про цінні папери.

Відповідно до положень статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; проводити самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності емітентів, осіб, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондових бірж та саморегулівних організацій; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; надсилати матеріали в правоохоронні органи стосовно фактів правопорушень, за які передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, якщо до компетенції комісії не входить накладення адміністративних стягнень за відповідні правопорушення.; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», регулярна інформація про емітента річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку ( втому числі в електронному вигляді). Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента(річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно з п. 1 глави 7 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року №1591, розкриття річної інформації емітентами цінних паперів здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Відповідач не подав регулярної річної інформації за 2009 рік до Територіального органу Комісії за місцезнаходженням емітента в електронній та паперовій формах (строк подання регулярної річної інформації за 2009 р. до 01.06.2010 року), що свідчить про порушення ним вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», пункту 1, глави 7, Розділу 5 положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів»

Статтею 11 (п. 7) Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” встановлено відповідальність юридичних осіб за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»передбачено порядок накладення штрафів за порушення юридичними особами правил діяльності на ринку цінних паперів: штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.

Посадова особа Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.

Аналізуючи матеріали справи, суд дійшов висновку, що Постанова Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області № 1148-КУ від 8 грудня 2010 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якими до відповідача застосовано штраф у загальній сумі 1020 грн. прийнята в порядку та спосіб, визначений законодавством України, в тому числі Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», в судовому порядку не оскаржена, є обовязковою для виконання.

У відповідності до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 60 КАС України, прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Беручи до уваги те, що штраф у розмірі 1020 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; рішення про його застосування не оскаржив, доказів погашення відповідачем зазначеної суми станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Бориспільського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави у особі Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області до Відкритого акціонерного товариства «Племінний завод «Бортничі» про стягнення штрафу у розмірі 1020 грн. задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Племінний завод «Бортничі»(08320, Київська область, Бориспільський район, с. Щасливе, вул. Л. Українки, 15, ідентифікаційний код юридичної особи - 00849634) до Державного бюджету України штраф у сумі 1020 (одна тисяча двадцять) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Лиска І.Г.