Постанова № 20564483, 18.04.2011, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.04.2011
Номер справи
1382/11/1070
Номер документу
20564483
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 квітня 2011 року 2а-1382/11/1070 приміщення суду за адресою: м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , кабінет № 1003

час прийняття постанови : 12 год. 35 хв.

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Лиска І.Г.

при секретарі -Пономаренко Б.В.

за участю представників сторін:

прокурора:Лугіна А.Ю.

від позивача:Кутєпова О.Є.

від відповідача : не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом

Прокурора Сквирського району Київської області в інтересах держави у особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області

до ПрАТ «Банкомзвязок»

простягнення штрафу у розмірі 2040 грн.

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Сквирського району Київської області в інтересах держави у особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області звернувся з позовною заявою до суду, в якій просить стягнути з відповідача - ПрАТ «Банкомзвязок»штраф у загальній сумі 2040 грн. 00 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не сплачено штрафні санкції, застосовані до нього Постановами Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області № 955-КУ від 17.11.2010 р., №956-КУ від 17.11.2010 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, у встановлені Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»строки.

Позивачем було вжито всіх заходів щодо добровільного погашення відповідачем заборгованості перед бюджетом але заборгованість до цього часу відповідачем не погашена, тому Прокурор Сквирського району Київської області в інтересах держави у особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області звернувся до суду.

Прокурор Лугін А.Ю. у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, підтвердив обставини, викладені у позовній заяві, просив суд позов задовольнити та стягнути з відповідача 2040 грн. штрафу.

Представник позивача Кутєпов О.Є. у судовому засіданні підтвердив обставини, викладені у позовній заяві, позовні вимоги підтримав та просив суд стягнути з відповідача штрафні санкції, застосовані до нього Постановами Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області № 955-КУ від 17.11.2010 р. та №956-КУ від 17.11.2010 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у загальній сумі 2040 грн.

У судове засідання представник позивача - Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в судове засідання не зявився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив.

Відповідач в судове засідання не зявився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, відзив на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив.

Судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності представника Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Приватне акціонерне товариство «Банкомзвязок»зареєстроване як юридична особа 25.05.1993 року, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців №9034536.

Як вбачається з Постанови про порушення справи про порушення на ринку цінних паперів від 20 жовтня 2010 року, Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області було встановлено: при розгляді особливої інформації від 08.04.2010 року вх. 2389/05-02 щодо діяльності ПрАТ «Банкомзвязок»було виявлено ознаки порушення вимог ст.41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 глави 3 Розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року №1591, а саме: не опублікування у термін визначений чинним законодавством ПрАТ «Банкомзвязок»особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента в офіційному друкованому виданні (інформація виникла - 24.03.2010 року, а опублікована - 07.04.2010 року. Також, вказаною постановою порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ПрАТ «Банкомзвязок»та для підписання акту правопорушення на ринку цінних паперів та надання письмових пояснень викликано керівника або повноважного представника відповідача 04 листопада 2010 року 10-20 год.

Актом про правопорушення на ринку цінних паперів № 996-КУ від 4 листопада 2010 року встановлено ознаки порушення відповідачем вимог ст. 41 Закону України „Про цінні папери та фондовий ринок»та п. 1 глави 3 Розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів»", а саме: неопублікування у термін визначений чинним законодавством ПрАТ «Банкомзвязок»особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента в офіційному друкованому виданні, інформація опублікована 07.04.2010 року , а дата вчинення дії 23.04.2010 р.

Постановою Територіально управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 955-КУ від 17 листопада 2010 року про накладення санкції за порушення на ринку цінних паперів, за неопублікування у термін, визначений чинним законодавством особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента в офіційному друкованому виданні на ПрАТ «Банкомзвязок»накладено штраф у розмірі 1020 грн.

Як вбачається з Постанови про порушення справи про порушення справи про порушення на ринку цінних паперів від 20 жовтня 2010 року Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області було встановлено: при розгляді особливої інформації від 08.04.2010 року вх. 2389/05-02 щодо діяльності ПрАТ «Банкомзвязок»було виявлено ознаки порушення вимог ст.41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 глави 3 Розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року №1591, а саме: нерозміщення у термін визначений чинним законодавством ПрАТ «Банкомзвязок»особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР, за Інтернет адресою www.stokmarket.gov.ua (інформація виникла 24.03.2010 року, а розміщена в стрічці новин 05.04.2010 року. Також, вказаною постановою порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ПрАТ «Банкомзвязок»та для підписання акту правопорушення на ринку цінних паперів та надання письмових пояснень викликано керівника або повноважного представника 04 листопада 2010 року 10-15 год.

Актом про правопорушення на ринку цінних паперів № 997-КУ від 4 листопада 2010 року встановлено ознаки порушення відповідачем вимог ст. 41 Закону України „Про цінні папери та фондовий ринок»та п. 1 глави 3 Розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів»", а саме: нерозміщення у термін визначений чинним законодавством ПрАТ «Банкомзвязок»особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР, за Інтернет адресою www.stokmarket.gov.ua (інформація виникла 24.03.2010 року, а розміщена в стрічці новин 05.04.2010 року.)

Постановою Територіально управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 956-КУ від 17 листопада 2010 року про накладення санкції за порушення на ринку цінних паперів, за нерозміщення у термін визначений чинним законодавством ПрАТ «Банкомзвязок»особливої інформації про зміну складу посадових осіб емітента в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР, за Інтернет адресою www.stokmarket.gov.ua на ПрАТ «Банкомзвязок»накладено штраф у розмірі 1020 грн.

Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»30.10.1996 N 448/96-ВР визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.

Частиною першою статті пятої Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.

Відповідно до вимог статті 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.

Положеннями статті 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»визначено основні завданнями Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, зокрема якими є: формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних в Україні, сприяння адаптації національного ринку цінних паперів до міжнародних стандартів; сприяння розвитку ринку цінних паперів; узагальнення практики застосування законодавства України з питань випуску та обігу цінних паперів в Україні, розроблення пропозицій щодо його вдосконалення.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань: встановлює порядок і реєструє саморегулівні організації, що створюються особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів; встановлює вимоги та стандарти щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства; розробляє і організовує виконання заходів, спрямованих на запобігання порушенням законодавства України про цінні папери.

Відповідно до положень статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; проводити самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності емітентів, осіб, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондових бірж та саморегулівних організацій; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; надсилати матеріали в правоохоронні органи стосовно фактів правопорушень, за які передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, якщо до компетенції комісії не входить накладення адміністративних стягнень за відповідні правопорушення.; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до ст. 41 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», особлива інформація про емітента - інформація про будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів. Строки, порядок та форми подання особливої інформації про емітента встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно з п. 1 глави 3 розділу 2 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року №1591, розкриття особливої інформації має здійснюватись шляхом оприлюднення у стрічці новин, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

Розкриття особливої інформації здійснюється у такі строки:

у стрічці новин - протягом двох робочих днів з дати вчинення дії, але не пізніше 10.00 години третього робочого дня, з дня вчинення дії;

в офіційному друкованому виданні - протягом п'яти робочих днів з дати вчинення дії;

подання до Комісії - протягом десяти робочих днів з дати вчинення дії.

Відповідач розмістив особливу інформацію про зміну складу посадових осіб емітента в загальнодоступній інформаційній базі даних ДКЦПФР (стрічці новин) - 05.04.2010 року, опублікував інформацію про зміну складу посадових осіб емітента в офіційному друкованому виданні 07.04.2010 року, тоді як датою вчинення дій є 24.03.2010 року, що свідчить про не розміщення інформації у термін, визначений чинним законодавством.

Статтею 11 (п. 6) Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” встановлено відповідальність юридичних осіб за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у вигляді штрафу у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено порядок накладення штрафів за порушення юридичними особами правил діяльності на ринку цінних паперів: штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії, начальником відповідного територіального органу або за його письмовим дорученням його заступником після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.

Посадова особа Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.

Аналізуючи матеріали справи, суд дійшов висновку, що Постанови Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області № 955-КУ від 17.11.2010 р., №956-КУ від 17.11.2010 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якими до відповідача застосовано штраф у загальній сумі 2040 грн. прийнята в порядку та спосіб, визначений законодавством України, в тому числі Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», в судовому порядку не оскаржена, є обовязковою для виконання.

Беручи до уваги те, що штраф до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у розмірі 2040 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; рішення про його застосування не оскаржив, доказів погашення відповідачем зазначеної суми станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

У відповідності до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 60 КАС України, прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Прокурора Сквирського району Київської області в інтересах держави у особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області до ПрАТ «Банкомзвязок» про стягнення штрафу у розмірі 2040 грн.

Стягнути Приватного акціонерного товариства «Банкомзвязок»(09025, Київська область, Сквирський район, с. Безпечна, вул. Ордаша, 19, ідентифікаційний код юридичної особи - 19353391) до Державного бюджету України штраф у сумі 2040 (дві тисячі сорок) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя:Лиска І.Г.

Повний текст постанови виготовлено 20.04.2011р.