Постанова № 20564425, 31.03.2011, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.03.2011
Номер справи
2а-1079/11/1070
Номер документу
20564425
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31 березня 2011 року 2а-1079/11/1070

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лиска І.Г., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовомУправління Пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Буковина Транс Буд»

простягнення заборгованості в сумі 85936 грн. 14 коп.

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області звернулось з позовною заявою до суду, в якій просить (з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог) стягнути з відповідача ТОВ «Буковина Транс Буд» заборгованість у сумі 85936 грн. 14 коп.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Буковина Транс Буд»є платником страхових внесків, відповідно до Закону України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування»та Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»і зобовязаний сплачувати до Пенсійного фонду України відповідну суму внесків у порядку та строки визначені чинним законодавством. За грудень 2008 року , лютий грудень 2009 року відповідач має заборгованість по сплаті внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у розмірі 83830 грн. 16 коп. та фінансовим санкціям у розмірі 2105 грн. 98 коп.

Відповідач у добровільному порядку заборгованість не сплатив, тому УПФУ у Вишгородському районі Київської області звернулось до суду .

Представник позивача у судове засідання не зявились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, 31березня 2011 року на адресу суду надійшла заява від представника УПФУ у Вишгородському районі Київської області С.О. Мельник про розгляд справи у відсутності представника Управління Пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області у порядку письмового провадження.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив. Оскільки поштове відправлення, направлене на адресу відповідача повернулось до суду і не було вручене відповідачу з незалежних від суду причин, відповідно до вимог ст. 34 КАС України, вважається, що повістка вручена відповідачу належним чином.

На підставі ст. 122, ч. 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Відповідач ТОВ «Буковина Транс Буд»зареєстровано, як юридичну особу, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії А01 №069554 ( а.с 7) та Довідкою АА №174702 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 11.02.2008 року ( а.с 8) .

Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР (далі Закон № 400/97-ВР) платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Згідно з ч. 1 статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»від 09 липня 2003 року № 1058-IV (далі Закон № 1058-ІV), платниками страхових внесків до солідарної системи є страхувальники, зазначені в статті 14 цього Закону, і застраховані особи, зазначені в частині першій статті 12 цього Закону.

Пунктом 1 статті 14 Закону № 1058-ІV зі змінами та доповненнями встановлено, що страхувальниками відповідно до цього Закону є роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Статтею 1 Закону № 1058-ІV передбачено, що страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до вказаної статті страхові внески це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

Частинами 3 та 4 статті 15 Закону № 1058-ІV встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків із дня їх реєстрації у територіальному органі Пенсійного фонду, а особи, визначені частиною першою статті 12 цього Закону, - з дня набрання чинності договором про їх добровільну участь; платникам страхових внесків у десятиденний термін після їх реєстрації видається повідомлення про реєстрацію платника страхових внесків за формою, встановленою правлінням Пенсійного фонду.

Як вбачається з наведених норм та підтверджується матеріалами справи, відповідач ТОВ «Буковина Транс Буд» перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області та зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області, як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, відповідач є платником страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Частиною 6 статті 19 Закону № 1058-ІV та п.п 5.1.3 п. 5.1 ст. 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003р., розробленої відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Інструкція) передбачено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.

Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону № 1058-ІV, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідно до пп. 5.1.4 Інструкції, нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Базовим звітним періодом є календарний місяць.

Пунктом 6 частини 2 статті 17 Закону № 1058-ІV встановлено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Станом на день розгляду спору за відповідачем обліковується заборгованість зі сплати страхових внесках до Пенсійного фонду України за грудень 2008 року, лютий грудень 2009 року у розмірі 83830 грн. 16 коп., що підтверджується розрахунками суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування , що підлягають сплаті за грудень 2008 року та за лютий грудень 2009 року (щомісячні розрахунки), в якому відповідач самостійно задекларував суму страхових внесків, які підлягають сплаті у загальній сумі 83830 грн. 16 коп.

Відповідно до ч. 10 ст. 20 Закону № 1058-ІV якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 та 3 ст. 106 Закону № 1058-ІV, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до п. 3 ч. 9 ст. 106 Закону України № 1058-ІV виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників такі фінансові санкції: за приховування (заниження) страхувальником суми заробітної плати (виплат, доходу), на які нараховуються страхові внески, накладається штраф у розмірі всієї суми прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу), а в разі повторного протягом року такого порушення - штраф у триразовому розмірі суми прихованої (заниженої) заробітної плати (виплат, доходу).

Рішенням №0766 від 3 листопада 2009 року про застосування фінансових санкцій за приховування (заниження) страхувальником сум заробітної плати (виплат, доходу), на які нараховуються страхові внески до відповідача застосовано фінансову санкцію у розмірі 1764грн. 39 коп. Рішення №0766 від 3 листопада 2009 року отримано відповідачем 23.11.2011 року, що підтверджується підписом бухгалтера ТОВ «Буковина Транс Буд»на вказаному рішенні.

Рішенням №0767 від 3 листопада 2009 року про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків до відповідача застосовано фінансову санкцію у розмірі 351 грн. 59 коп. Рішення №0767 від 3 листопада 2009 року отримано відповідачем 23.11.2011 року, що підтверджується підписом бухгалтера ТОВ «Буковина Транс Буд»на вказаному рішенні.

Доказів оскарження зазначених вище рішень, як і доказів сплати фінансових санкцій на загальну суму 2105 грн. 98 коп. відповідачем не надано.

Також, позивачем, в звязку з несплатою ТОВ «Буковина Транс Буд» заборгованості по страхових внескам було надіслано відповідачу вимогу про сплату боргу № Ю 639 від 01.02.2010 року , яка була отримана відповідачем - 08.02.2010року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.

Станом на день розгляду спору заборгованість по сплаті внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування та фінансовим санкціях у розмірі 85936 грн. 14 коп. відповідачем не сплачена.

Частиною 3 статті 106 Закону № 1058-ІV встановлено, що у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

Згідно зі статтею 23 Закону № 1058-ІV спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Беручи до уваги те, що суму заборгованості у розмірі 85936 грн. 14 коп. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 60, 71, 72, 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Управління Пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Буковина Транс Буд»про стягнення заборгованості в сумі 85936 грн. 14 коп. - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Буковина Транс Буд» (07330, Київська область, Вишгородський район, смт Димер, вул. Шевченка, 89, ідентифікаційний код юридичної особи 34961434) на користь Управління Пенсійного фонду України у Вишгородському районі Київської області заборгованість у сумі 85936 (вісімдесят пять тисяч девятсот тридцять шість)грн. 14 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Лиска І.Г.