Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 квітня 2011 р. справа № 2а/0570/5888/2011
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11-30
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Маслоід О.С.
при секретаріЦарук Я.Ю.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
позовом Державної податкової інспекції у м. Дзержинську (м. Дзержинськ)
до Дзержинського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс»
(м. Дзержинськ)
про надання дозволу на погашення боргу
за участю представників сторін: від позивача Желябіна І.Г.
від відповідача Субичев А.І.
Державна податкова інспекція у м. Дзержинську (надалі ДПІ) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дзержинського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» (надалі відповідач) про надання дозволу на погашення суми боргу з податку на прибуток у розмірі 30436,65 грн. шляхом продажу майна, згідно акту опису № 2 від 23.12.2010 року.
ДПІ обґрунтовує позовні вимоги наступним. Відповідач станом на 02.12.2009 року має заборгованість з податку на прибуток, у звязку із чим йому були направлені перша та друга податкові вимоги. 15.02.2010 року було прийнято рішення про стягнення коштів та продаж активів платника податків. Було здійснено опис майна відповідача. Станом на 11.04.2011 року згідно облікової картки за відповідачем рахується заборгованість у сумі 30436,65 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні підтримав надану 26 квітня 2011 року заяву, відповідно до якої, позовні вимоги ДПІ визнає у повному обсязі.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та заслухавши пояснення представників сторін, суд
ВСТАНОВИВ:
Дзержинське комунальне підприємство «Дзержинськжитлосервіс» (код ЄДРПОУ 31217526) є юридичною особою, свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серія АОО № 579941, зареєстровано Виконавчим комітетом Дзержинської міської ради Донецької області 28.10.2003 року, номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР 12581200000000229. Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 03.11.2003 року як платник податків відповідач перебуває на обліку в державній податковій інспекції у м. Дзержинську з 03.11.2003 року.
Станом на 02.12.2009 року за відповідачем рахується заборгованість з податку на прибуток.
З метою погашення боргу на адресу відповідача було спрямовано першу податкову вимогу № 1/90 від 02.12.2009 року, якою його повідомлено про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобовязаннями. Податкова вимога отримана відповідачем 02 грудня 2009 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи на корінці першої податкової вимоги.
З метою погашення боргу на адресу відповідача було спрямовано другу податкову вимогу № 2/1 від 12.01.2010 року, якою його повідомлено про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобовязаннями. Податкова вимога отримана відповідачем 12 січня 2010 року, що підтверджується підписом уповноваженої особи на корінці другої податкової вимоги.
Зазначені податкові вимоги вручено відповідачу у 2009 та 2010 роках, з цього періоду відповідач постійно мав несплачену податкову заборгованість, у звязку з чим вказані податкові вимоги не втратили своєї юридичної сили.
15.02.2010 року ДПІ прийнято рішення № 5 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Вказані заходи, здійснені ДПІ до погашення податкового боргу не призвели.
Згідно ст.. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (надалі Закон), завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платники податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовані Податковим кодексом України (надалі ПК України), який набрав чинності з 01 січня 2011 року.
П.п. 20.1.28 п. 20.1. ст.. 20 ПК України, визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.
Тобто, ДПІ є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків суми самостійно визначеного податкового зобовязання, повноваження якого на звернення до суду визначені Законом та ПК України.
Відповідно до ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” встановлено обов'язок платників податків сплачувати належні суми податків, зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.
Згідно до п. 16.1.5 ст. 16 ПК України, платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Порядок погашення податкового боргу визначений гл. 9 ПК України.
Ст. 95 ПК України визначений перелік заходів направлених на погашення податкового боргу платника податків, що здійснюються податковим органом. П. 95.1. ст.. 95 ПК України передбачено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Згідно з аб. 2 п. 95.3 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби, у свою чергу, звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Приписами п. 95.1. ст. 95 ПК України, встановлено черговість прийняття податковим органом заходів щодо погашення податкового боргу, а саме, першочергово, податковим органом приймаються заходи зі стягнення коштів з платника податків, та лише у разі їх недостатності, податковий орган може приймати заходи щодо погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків, в якого наявний податковий борг. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Дзержинська міська рада Донецької області рішенням від 13.12.2010 року за № 6/2-15 «Про реалізацію активів Дзержинського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс»» надала згоду ДПІ на реалізацію активів відповідача, які знаходяться у його повному господарському віданні.
23 грудня 2010 року ДПІ проведений опис активів відповідача, на які поширюється право податкової застави, за наслідками проведення якого складений акт № 2. Право податкової застави було зареєстровано 30 грудня 2010 року, що підтверджується витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна.
Згідно наявного в матеріалах справи зворотного боку облікової картки з податку на прибуток, станом на 11 квітня 2011 року, сума податкового боргу відповідача складає 30436,65 грн., з яких основний борг у сумі 29190,51 грн. та пеня у сумі 1246,14 грн.
Як встановлено у судовому засіданні та підтверджується довідкою банківської установи, що обслуговує відповідача, Філіала ПАО КБ «Надра» ДРУ, на рахунку відповідача грошові кошти відсутні, що є передумовою для погашення податкового боргу за рахунок майна платника податків.
За правилами п. 3 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування ” обовязок юридичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою.
Доказів сплати податкового боргу відповідач не надав. Наявність податкового боргу відповідача та недостатність коштів, які перебувають у його власності, на час розгляду справи, доведено ДПІ належними доказами. Заходи, прийняті ДПІ щодо стягнення податкових зобовязань, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати сплили.
У відповідності до п. 87.2 ст. 87 ПК України встановлено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Таким чином, враховуючи вищевикладені норми законодавства, позивач має право на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, відповідно позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ст.. 136 КАС України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими ст.. 112, 113 цього Кодексу.
Ч. 3, 4 ст. 112 КАС України передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Дослідивши наявні в матеріалах справи документи, враховуючи встановлені судом обставини, суд дійшов висновку про те, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує чиїх-небудь прав, свобод або інтересів, що є підставою для прийняття судом визнання позову та можливості прийняття постанови про задоволення заявлених позивачем вимог.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного та керуючись Податковим кодексом України, Законом України “Про державну податкову службу в Україні ”, Законом України “Про систему оподаткування”, ст. ст. 2, 7 - 11, 40, 69-72, 94, 112, 136, 158 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Надати дозвіл на погашення суми податкового боргу у податку на прибуток у сумі 30436,65 грн. за рахунок майна Дзержинського комунального підприємства «Дзержинськжитлосервіс» (код ЄДРПОУ 31217526, адреса: 85200, Донецька область, м. Дзержинськ, вул. Щорса, 3), згідно акту опису № 2 від 23.12.2010 року.
В судовому засіданні 28 квітня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови у присутності представників позивача та відповідача.
Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Дана постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Скарга подається на імя Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Постанову підписано 04 травня 2011 року.
Суддя Маслоід О.С.