Постанова № 20553500, 08.12.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.12.2011
Номер справи
2а/0570/18996/2011
Номер документу
20553500
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 грудня 2011 р. справа № 2а/0570/18996/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11 год.50 хв

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Маслоід О.С.

при секретаріСметані М.В.

розглянувши адміністративний позов Добропільського міського центру зайнятості робочого органу Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

до Державного підприємства «Добропіллявугілля» (м. Добропілля)

про стягнення суми,

за участю представників сторін:

від позивача: Петрова А.М.

від відповідача : Жолоб Я.С.

Добропільський міський центр зайнятості робочий орган дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (надалі - позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Добропіллявугілля» (Відокремленого підрозділу «Шахта «Білецька») (надалі - відповідач) про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 125887,60 грн. на користь позивача.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав та просив задовольнити його в повному обсязі. Свої позовні вимоги обґрунтовував тим, що відповідач є платником страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття і зобовязаний своєчасно та в повному обсязі їх сплачувати. При проведенні перевірки Державного підприємства «Добропіллявугілля» щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття Добропільським міським центром зайнятості встановлені порушення діючого законодавства, а саме п. 3 ст. 17, пп. 2 п. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (надалі Закон). У звязку з чим недоїмка зі сплати страхових внесків склала 114670,86 грн. та нарахована пеня у розмірі 11216,74 грн.

Просив стягнути з відповідача зазначену суму заборгованості.

Відповідач у судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог. Надав до суду письмові заперечення,в яких зазначив наступне. Відповідач суму заборгованості зі сплати страхових внесків визнає, оскільки ним дійсно страхові внески сплачувалися не своєчасно та не в повному обсязі. Проти стягнення пені заперечував з наступних підстав. Нарахування пені позивачем було зроблено всупереч Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування». Закону, який передбачав би нарахування та стягнення пені за несплату (несвоєчасну сплату) даного виду страхування не існує. Відповідач також зазначив, що рішення не оскаржено, оскільки шестимісячний строк звернення до суду ним ще не пропущений.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, заслухавши пояснення сторін, суд, -

ВСТАНОВИВ :

Відповідач, Державне підприємство «Добропіллявугілля» знаходиться на обліку позивача та є платником страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, код ЄДРПОУ 32186934.

При проведенні перевірки відповідача щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття за період з 01 січня 2010 року до 31 грудня 2010 року позивачем встановлені порушення діючого законодавства, а саме ч. 3 ст. 17, п. 2 ч.2 ст. 35 Закону а саме: не в повному обсязі та не своєчасно сплачувалися страхові внески на загальнообовязкове державне страхування на випадок безробіття до Фонду, встановлено недоїмку у розмірі 114670,86 грн. та згідно п.1 ст. 38 Закону не несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків нарахована пеня у сумі 11216,74 грн.

За результатами перевірки був складений акт № 57 від 22.09від 24.12.2010 року (о Закону овані до 01.01.2011 року.а, що діяло на момент виникнення ткої .2011 року.

За наслідками зазначеної перевірки, позивачем прийняте рішення від 03.10.2011 року № 17 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, а саме: простроченої заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмки) у розмірі 114670,86 грн. та пені у розмірі 11216,74 грн. Вказане рішення отримане відповідачем 03.10.2011 року та до теперішнього часу не оскаржене.

Під час судового розгляду справи, відповідачеві було повідомлено, що строк звернення до суду щодо оскарження вказаного рішення, згідно ч.5 ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України, складає один місяць, який вже відповідачем пропущений. Відповідач пояснив суду, що рішення не буде оскаржуватися.

Відповідно до ст. 8 Закону Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом. Діяльність Фонду регулюється основами законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Законом України "Про зайнятість населення", цим Законом та статутом Фонду, який затверджується правлінням Фонду.

Відповідно до ч. 2 ст. 34 Закону на Фонд покладений обовязок забезпечувати збір страхових внесків.

Відповідно до Положення про Добропільський міський центр зайнятості, затвердженого Директором Донецького обласного центру зайнятості 17.03.2011р. позивач є місцевим органом державної служби зайнятості юридичною особою і виконує функції робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття відповідно до Закону. Центр зайнятості підпорядковується Донецькому обласному центру зайнятості. Центр зайнятості забезпечу реалізацію державної політики зайнятості населення, працевлаштування, професійну орієнтацію, підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, соціальну підтримку тимчасово не працюючих громадян на території міста (району), а також забезпечує виконання рішень Правління Фонду.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону (в редакції, яка діяла у період спірних правовідносин) роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

У порушення зазначених вимог законодавства відповідач сплачував страхові внески несвоєчасно та не в повному обсязі.

Абз. 1 ч. 3 ст. 17 Закону визначено, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг).

Ст. 38 Закону передбачено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Сума заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 114670,86 грн. представником відповідача визнається, у звязку з чим суд відповідно до вимог ч. 3 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України вважає ці обставини доведеними, як такі, що визнаються сторонами.

Водночас, суд вважає необґрунтованими посилання представника відповідача на необґрунтованість нарахування пені, з огляду на наступне.

Як вже зазначалося, нарахування пені передбачено ст. 38 Закону, у редакції,яка діяла у період виникнення заборгованості, тобто, до 01.01.2011року.

П.2 р.8 Прикінцевих положень Закону передбачено, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Крім цього, за позивачем зберігаються повноваження за Законом згідно Закону України

«Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

З огляду на зазначене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи викладене та керуючись Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Законом України "Про зайнятість населення", ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Добропіллявугілля» суму простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків у т.ч. донарахованих сум страхових внесків (недоїмки) у розмірі 114670,86 грн. на р/р 37175301900035 код платежу 50040100, р/р 37174302900035 код платежу 50040200 в ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 23126132 та пеню у розмірі 11216,74 грн. на р/р 37171305900035 код платежу 5004050 в ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код ЄДРПОУ 23126132.

Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Дана постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Скарга подається на імя Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 13 грудня 2011 року.

Суддя Маслоід О.С.