Постанова № 2052019, 23.06.2008, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2008
Номер справи
2-а-199/2008
Номер документу
2052019
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №2-а-199/08

 

 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 червня 2008 року 13 год. 47 хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шевчук С.М. за участю секретаря судового засідання Минько Н.З. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивач: представник Бойчук В.О. (копія довіреності в матеріалах справи);

третьої особи на стороні позивача: представник Пастушок Т.С. (копія довіреності в матеріалах справи);

відповідач: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції до Селянського (фермерського) господарства “Полісся” про стягнення пені в сумі 4434,75 грн., суд, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач - Костопільська міжрайонна державна податкова інспекція - звернулася до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості за бюджетною позичкою в сумі 9549,50 грн., в тому числі по пені в сумі 4434,75 грн.

До початку судового розгляду справи від позивача надійшло клопотання про зменшення розміру позовних вимог, відповідно до якого позивач просив стягнути з відповідача суму пені в розмірі 4434,75 грн.

В судовому засіданні представники позивача та третьої особи на стороні позивача надали пояснення, які повністю співпадають з позицією, що викладена в позовній заяві. Просили стягнути з відповідача 4434,75 грн. пені.

Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча відповідач був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, що підтверджується повідомленням органу поштового зв'язку. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача на підставі наявних доказів.

Судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи, які подані позивачем.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача, представника третьої особи на стороні позивача, дослідивши подані позивачем письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.

Селянське (фермерське) господарство “Полісся” рішенням виконавчого комітету Березнівської районної ради народних депутатів від 04.06.1993 року № 152 і відповідно до статуту є правонаступником КСП ім. Франка (а.с.8-11, 12).

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 11.09.1997р. №1003 «Про фінансову допомогу на проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997-1998 рр.», від 10.12.1998р. №1953 «Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1999 році», управління Державного казначейства у Березнівському районі надало КСП ім. Франка (правонаступником якого є відповідач) фінансову допомогу в сумі 7,1 тис грн. та 3,4 тис. грн. відповідно, що підтверджується договорами про надання фінансової допомоги, складеними за участю КСП ім. Франка та відділення державного казначейства у Березнівському районі від 30.09.1997р. № 104, від 26.02.1999 р. №014 (а.с.3-5), копіями платіжних доручень (а.с.52-53, 55-56), поданням № 15/25 від 27.11 2006 року (а.с.6).

Відповідно до укладених договорів, відповідач зобов'язувався забезпечити повне повернення фінансової допомоги не пізніше 01.10.1998 року та 01.10.1999 року відповідно.

Заборгованість по бюджетній позичці, наданій згідно Постанови КМ України №1953 від 10.12.1998року в розмірі 1450грн. була реструктуризована на період 2007-2011 років (а.с. 50), відповідно до Закону України від 18.01.2001 року № 2237 “Про врегулювання заборгованості за бюджетними позичками, наданими державним та іншим сільськогосподарським підприємствам усіх форм власності і господарювання через обслуговуючі, заготівельні і переробні підприємства, та реструктуризацію заборгованості зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) переробних підприємств агропромислового комплексу”.

Заборгованість по бюджетній позичці, наданій згідно Постанови КМ України №1003 від 31.12.1997року в розмірі 4 917,00грн., реструктуризації не підлягала.

З подання про стягнення заборгованості по фінансовій допомозі від 27.11.2006 року № 15/25 та розрахунку пені (а.с.49) вбачається, що сума заборгованості по пені становить 4434,75 грн.

За період 01.01.1999року по 21.12.2000року сума пені розрахована відповідно до Декрету КМ України від 21.01.1993 року «Про стягнення не внесених в строк податків і неподаткових платежів» № 8-93. Відповідно до п.п « а» п.п 1 ст. 1, п.1 ст. 4 названого Декрету, у порядку передбаченому даним декретом проводиться стягнення не внесених у встановлені строки податків, податкового кредиту та інших платежів до державного бюджету України, місцевих бюджетів. Після закінчення встановлених строків сплати відповідних платежів невнесена сума вважається недоїмкою і стягується з нарахуванням пені, якщо законодавством не встановлено стягнення недоїмки за окремими платежами без нарахування пені. Пеня із сум недоїмки нараховується із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки національного банку України від сумі недоплати, розрахованої за кожен день прострочення платежу.

За період з 21.12.2001року по 27.11.2006року сума пені розрахована відповідно до ч. 4 ст.17 Бюджетного Кодексу, який передбачає, що у разі невиконання юридичними особами своїх зобов'язань щодо погашення та обслуговування наданих на умовах повернення кредитів, залучених державою або під державні гарантії, інших гарантованих державою зобов'язань, та стягнення заборгованості перед Державним бюджетом України з наданих підприємствам і організаціям позичок із державного бюджету, позичок, наданих за рахунок коштів, залучених державою або під державні гарантії, плати за користування цими позичками органи стягнення застосовують механізм стягнення цієї заборгованості у порядку, передбаченому законом для стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна боржників.

Відповідно до п.п.16.4.1 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Відповідно до ст. 21 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік”, ст.20 Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», органи державної податкової служби України визнано органами стягнення заборгованості юридичних осіб перед державою за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою, наданою на поворотній основі.

 Пунктом 11 ст.10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

 Суд не приймає до уваги заперечень підписаних ОСОБА_1., оскільки вказаною особою не надано доказів того, що вона є керівником СФГ «Полісся» або іншою уповноваженою особою яка наділена відповідними повноваженнями щодо представництва інтересів відповідача в суді.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції задовольнити повністю.

Присудити до стягнення з відповідача - Селянського (фермерського) господарства “Полісся” (34632, с. Голубне, Березнівського району, Рівненської області, код ЄДРПОУ 22578136) на користь Костопільської міжрайонної державної податкової інспекції (35000, м. Костопіль, вул. С.Руданського, 5, код ЗКПОУ 35051284) пеню в сумі 4434,75 грн. (чотири тисячі чотириста тридцять чотири гривні сімдесят п'ять копійок), які перерахувати за такими реквізитами: р/р 31114115600006 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017.

Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 Суддя С.М.Шевчук

Повний текст постанови складено 24.06.2008 року

Постанова законної сили не набрала.