Рішення № 20440013, 26.12.2011, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
26.12.2011
Номер справи
12/5025/1869/11
Номер документу
20440013
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"26" грудня 2011 р.Справа № 12/5025/1869/11

За позовом Хмільницького міжрайпрокурора Вінницької області м. Хмільник в інтересах держави в особі Хмільницької міської ради м. Хмільник

до Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Старокостянтинів

про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 18.08.2003 року, укладеного з ПП ОСОБА_1, а саме в абзаці 1 п.п. 2.3. п.2 Договору слова “1680(одну тисячу шістсот вісімдесят) грн. 88 коп. щорічно” замінити на слова “12 581 (дванадцять тисяч п'ятсот вісімдесят одна) грн. 93 коп. щорічно”; п.1 абз. 4 викласти в новій редакції “Грошова нормативна оцінка земельної ділянки, що передається в оренду, згідно довідки відділу Держкомзему у м.Хмільнику від 01.06.2011 року №01-68/51 складає 419397(чотириста дев'ятнадцять тисяч триста дев'яносто сім) грн. 55 коп.”

Суддя Шпак В.О.

Представники сторін:

Від позивача: не з'явися.

Від відповідача: ОСОБА_3 - за довіреністю від 17.10.2008р.

представник прокуратури: не з'явився

Суть спору:

Хмільницьким міжрайпрокурором Вінницької області подано позов в інтересах держави в особі Хмільницької міської ради до Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Старокостянтинів про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 18.08.2003 року, укладеного з ПП ОСОБА_1, а саме в абзаці 1 п.п. 2.3. п.2 Договору слова “1680(одну тисячу шістсот вісімдесят) грн. 88 коп. щорічно” замінити на слова “12 581 (дванадцять тисяч п'ятсот вісімдесят одна) грн. 93 коп. щорічно”; п.1 абз. 4 викласти в новій редакції “Грошова нормативна оцінка земельної ділянки, що передається в оренду, згідно довідки відділу Держкомзему у м.Хмільнику від 01.06.2011 року №01-68/51 складає 419397(чотириста дев'ятнадцять тисяч триста дев'яносто сім) грн. 55 коп.”

Вимоги обґрунтовує тим, що 18.08.2003 року між Хмільницькою міською радою та ПП ОСОБА_1 укладено договір оренди землі, який зареєстрований у Хмільницькій міській раді про що у книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі вчинено запис від 22.08.2003 року. Договір оренди землі укладено до 01 липня 2027 року. Даним договором була обумовлена оренда земельної ділянки площею 750,0 кв.м. з земель запасу міста, що знаходиться на території Хмільницької міської ради Вінницької області, а саме в АДРЕСА_1.

Відповідно до п. 2.3 договору визначено орендну плату за використання земельної ділянки у розмірі 1680,88 грн. щорічно.

Рішенням 5 сесії міської ради 6 скликання від 27.01.2011року „Про встановлення розмірів орендної плати” Хмільницька міська рада визначила новий розмір орендної плати за землю 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки та відповідає трикратному розміру земельного податку, що передбачено ст. 288 Податкового кодексу України та зобов'язала відповідача внести зміни до відповідного договору оренди, що до цього часу не зроблено. На виконання статті 18 Закону України „Про оцінку земель”, якою передбачено проведення нормативної грошової оцінки земель розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення не рідше ніж один раз на 5-7 років, з 2010 року в м. Хмільнику згідно рішення 56 сесії міської ради 5 скликання введена нова нормативна грошова оцінка землі у м. Хмільнику.

Відповідно до довідки відділу Держкомзему у м. Хмільнику станом на 01.06.2011 р. розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 750,0 кв. м, що перебуває у користуванні відповідача становить 419397,55 грн.

Статтею 288 Податкового кодексу України визначено, що орендна плата за земельні ділянки встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу для інших категорій земель ніж сільськогосподарські не може бути меншою трикратного розміру податку, що встановлюється відповідним розділом Податкового кодексу України.

З метою приведення укладеного договору земельної ділянки у відповідність до вимог Податкового кодексу України, враховуючи зміни розміру земельного податку для відповідної земельної ділянки, у зв'язку зі зміною нормативної грошової оцінки, рішенням 8 сесії Хмільницької міської ради 6 скликання від 24.03.2011року було прийнято рішення про внесення змін в п. 2.3 договору оренди земельної ділянки площею 750,0 кв.м. та встановлення розміру орендної плати всього в сумі 12 581грн. 93 коп. щорічно виходячи із нормативної грошової оцінки 419397 грн. 55 коп.

Нормативна грошова оцінка ділянки визначена на підставі Технічної документації щодо визначення нормативної грошової оцінки земель м. Хмільника, яка затверджена рішенням 56 сесії Хмільницької міської ради 5 скликання і становить на момент прийняття рішення про внесення змін 419 397,55 грн. відповідно до довідки Відділу Держкомзему в м. Хмільнику.

Розмір земельного податку відповідно до ст. 274 Податкового кодексу становить 1% від нормативної грошової оцінки.

Таким чином, орендна плата за земельну ділянку по АДРЕСА_1 яка не віднесена до земель сільськогосподарського призначення має становити не менше 3% від нормативної грошової оцінки землі, про що сказано в рішенні 56 сесії Хмільницької міської ради 5 скликання від 2010 року та дорівнює: 419397,55 (розмір нормативної грошової оцінки зем. ділянки по АДРЕСА_1)*3 % = 12581,93 грн.

У відповідності до п.3.1 договору, укладеного між Хмільницькою міською радою та ПП ОСОБА_1, Орендодавець має право вимагати від Орендаря збільшення розмірів орендної плати у разі збільшення відповідно до закону розмірів земельного податку та інше.

Прокурор з посиланням на ст.ст.651,652 Цивільного кодексу України просить винести рішення, яким внести зміни до договору оренди земельної ділянки.

Відповідач проти позову заперечив. У відзиві на позов зазначив, що договір оренди земельної ділянки площею 750,00кв.м під нерухомим майном, яке належить ОСОБА_1 і знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 до якого пропонується внести зміни згідно запропонованої додаткової угоди, було укладено між сторонами 16.04.2002 року, посвідчено нотаріально та зареєстровано у Хмільницькій міській раді згідно запису у книзі реєстрації договорів оренди від 22.08.2003 року за № 208.

Згідно ч.1 п.2.3. Договору встановлено орендну плату в сумі 1680,88 грн. щорічно.

В подальшому розмір орендної плати, що є істотною умовою такого виду правочину, неодноразово переглядався сторонами, що відображалося у реєстраційній картці кадастрового обліку земельних ділянок без внесення відповідних змін до тексту договору. Разом з тим ст.654 ЦК України передбачено:

“1.Зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту”.

У зв'язку із змінами чинного законодавства України, що відбулися протягом строку договору, відпала необхідність обов'язкового нотаріального посвідчення договорів оренди земельних ділянок, разом із тим змінився порядок державної реєстрації договорів та ряд інших вимог до такого виду правочинів.

Згідно ст. 15 Закону України “Про оренду землі” істотними умовами договору оренди земельної ділянки є зокрема:

-об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);

-строк дії договору оренди.

В договорі відсутній кадастровий план земельної ділянки із її кадастровим номером, що унеможливлює державну реєстрацію речових прав за договором в порядку встановленому законом, а з огляду на положення ч.2 ст.377 ЦК України практично позбавляє орендаря можливості відчуження належного йому нерухомого майна.

Крім того, відповідач зазначає, що у тексті договору із самого початку допущено також помилку щодо площі орендованої ділянки визначеної проектом відведення, яка також потребує виправлення.

Представником Орендаря проводились переговори із представником Орендодавця щодо внесення змін до договору оренди та викупу земельної ділянки. Так, 05.11.2010 року представником Орендаря було подано заяву в якій заперечувалося збільшення річного розміру орендної плати до 12 581,93 грн. і заявлено про намір викупу земельної ділянки.

Згідно рішення 2 сесії 6 скликання Хмільницькою міською радою було прийнято рішення про включення земельної ділянки по АДРЕСА_1 до переліку земельних ділянок які підлягають продажу в 2011 році та визначено Управління ЖКГ та КВ Хмільницької міської ради органом, здійснюватиме продаж земельної ділянки.

В зв'язку із цим Орендарем 04.02.2011р. було замовлено технічну документацію із землеустрою з метою уточнення площі земельної ділянки, що орендується і підлягає викупу.

Відповідно до п.8 ст.128 ЗК України: “Ціна земельної ділянки визначається за експертною грошовою оцінкою, що проводиться організаціями, які мають відповідну ліцензію на виконання цього виду робіт, на замовлення органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування. Фінансування робіт з проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки здійснюється за рахунок внесеного покупцем авансу, що не може бути більшим ніж 20 відсотків вартості земельної ділянки, визначеної за нормативно грошовою оцінкою земельної ділянки”.

Експертна оцінка земельної ділянки на сьогоднішній день не проведена, договір купівлі-продажу земельної ділянки не укладено з незалежних від орендаря причин.

Орендар також висловлює свій сумнів щодо об'єктивності визначення та розрахунку прийнятої грошової оцінки земель, оскільки значне її збільшення (більш як у три рази) навіть із врахуванням статусу Хмільника як курортного міста на наш погляд не відповідає реальному і потребує незалежної експертизи. В зв'язку із цим вважаємо за необхідне зобов'язати Хмільницьку міську раду надати суду технічну документацію із нормативно грошової оцінки земель населеного пункту для ознайомлення відповідача та можливого проведення незалежної експертизи.

Разом із тим, відповідач не заперечує щодо внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 18.08.2003 року в тому числі і щодо розміру орендної плати за умови викладення його в новій редакції, яка б відповідала вимогам чинного законодавства України в галузі земельних правовідносин.

З огляду на викладене, відповідач просить в задоволенні позову відмовити та зобов'язати Хмільницьку міську раду внести зміни до договору оренди земельної ділянки виклавши його у новій редакції з метою приведення у відповідність з вимогами чинного законодавства України щодо такого типу правовідносин.

У судовому засіданні представник відповідача зверну увагу на те, що фактичний розмір орендованої земельної ділянки не відповідає розміру, зазначеному у договорі.

Розглядом наявних матеріалів справи встановлено:

18.08.2003р. між Хмільницькою міською радою (орендодавець) та відповідачем (орендар) укладено договір оренди земельної ділянки.

Орендодавець на підставі рішення 9 сесії Хмільницької міської ради 24 скликання від 24.04.2003р. надає, а орендар набуває право на оренду земельної ділянки площею 750м.кв. по АДРЕСА_1. Договір оренди землі укладено строком до 01.07.2027р., починаючи з дати його реєстрації (п.1, п.2.2).

Відповідно до п.2.3 договору орендна плата вноситься орендарем у грошовому вигляді у розмірі 1680грн. 88коп. щорічно. Розмір орендної плати щорічно переглядається у випадках та з моменту, зокрема, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляційних процесів; збільшення розмірів ставки земельного податку, в інших випадках, передбачених чинним законодавством. Згідно п. 4 договору зміна умов договору можлива за взаємною згодою сторін. В разі відсутності взаємної згоди сторін щодо зміни умов цього договору ці питання вирішуються у судовому порядку.

На виконання статті 18 Закону України “Про оцінку земель”, якою передбачено проведення нормативної грошової оцінки земель розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення не рідше ніж один раз на 5-7 років, з 2010 року в м. Хмільнику згідно рішення 56 сесії міської ради 5 скликання введена нова нормативна грошова оцінка землі.

Рішенням 5 сесії Хмільницької міської ради 6 скликання № 72 від 27.01.2011 року “Про встановлення розмірів орендної плати” визначений новий розмір орендної плати за землю - 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки та відповідає трикратному розміру земельного податку та зобов'язала відповідача внести зміни до відповідного договору оренди.

Згідно рішення 8 сесії Хмільницької міської ради 6 скликання від 24.03.11 року зобов'язано внести зміни до п.2.3 договору оренди земельної ділянки площею 750,0кв.м. по АДРЕСА_1, надану для підприємницької діяльності ОСОБА_1 та встановити розмір орендної плати всього на суму 12581,93 грн. щорічно.

Згідно розрахунку позивача розмір орендної плати встановлений наступним чином: 419397,55грн. (розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки по АДРЕСА_1) *3% = 12581,93грн.

На підставі зазначеного позивачем направлено відповідачу листа-пропозицію про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 08.06.2011р.

Відповідач пропозицію позивача не прийняв.

Відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №01-13/1661 від 07.12.2011р. розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 750кв.м., що перебуває у користуванні відповідача становить 419397,55грн.

У зв'язку цим прокурором в інтересах позивача подано позов.

Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх у сукупності, судом до уваги береться таке:

Відповідно до ст.21 Закону України „Про оренду землі” орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України. Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Згідно зі ст.23 Закону України “Про оренду землі” орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, переглядається за згодою сторін. Відповідно до ст. 30 Закону України „Про оренду землі” зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 3.06.2008р. внесено зміни до ч.ч. 4 та 5 ст. 21 Закону України “Про оренду землі”, відповідно до яких річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою для інших категорії земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України “Про плату за землю”. Річна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, не може перевищувати 12% їх нормативної грошової оцінки.

Податковим кодексом України, зокрема п. 288.5 ст. 288, встановлено, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом, а для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом. При цьому статтею 274.1 Податкового кодексу України передбачено, що ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки, за винятком земельних ділянок, зазначених у статтях 272, 273, 276 і 278 цього Кодексу.

Відповідно до п. 14.1.125. ст. 14 Податкового кодексу України нормативна грошова оцінка земельних ділянок для цілей розділу XIII, глави 2 розділу XIV цього Кодексу - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений відповідно до законодавства центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Ставка орендної плати згідно п. 2.3 укладеного між сторонами договору оренди становить 1680,88грн., що не відповідає вимогам Податкового кодексу України, є значно меншою, ніж передбачено нормами чинного законодавства.

Відповідно до наявної в матеріалах копії довідки відділу Держкомзему у м.Хмільнику станом на 01.02.2010р. розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 750,0 кв. м, що перебуває у користуванні відповідача становить 419397,55 грн. Згідно Витягу Відділу Держкомзему у м.Хмільник Вінницької області №01-13/1661 від 07.12.11р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 750,0 кв.м по АДРЕСА_1 - сума 419397,55грн. Використання зазначених оцінок передбачено ст.289.1 Податкового Кодексу України , згідно з якою для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

З метою приведення укладеного договору земельної ділянки у відповідність до вимог Податкового кодексу України, враховуючи зміни розміру земельного податку для відповідної земельної ділянки, у зв'язку зі зміною нормативної грошової оцінки, рішенням 8 сесії Хмільницької міської ради 6 скликання від 24.03.11 було прийнято рішення про внесення змін в п. 2.3 договору оренди земельної ділянки площею 750,0 кв.м. та встановлення розміру орендної плати всього в сумі 12581,93грн.грн. щорічно, виходячи із нормативної грошової оцінки 419397,55грн. Зазначене рішення відповідачем у встановленому порядку не оскаржено, відповідно є підставою для внесення змін в укладений між сторонами договір, який відповідає вимогам чинного законодавства щодо порядку його укладання.

Суд встановив, що позивач звертався до відповідача з пропозицією внести зміни до договору в частині розміру орендної плати. Сторони у договорі передбачили, що за згодою сторін розмір орендної плати може бути переглянуто у випадках зміни розмірів ставки земельного податку, та в інших випадках, передбачених законодавчими актами України. Відповідно сторони у договорі передбачили можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору. Тому, враховуючи наявність підстав для зміни розміру орендної плати у договорі через його невідповідність встановленому законом розміру, позивач вправі вимагати від орендаря приведення цього договору у відповідність до вимог законодавства шляхом внесення відповідних змін з метою усунення порушення сторонами договору вимог законодавства, обов'язкового для сторін.

Така ж правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України від 27.12.10 №10/58 та від 30.05.11 №11/042, які є обов'язковими для всіх судів України згідно з ст.111-28 ГПК України, а також у п.2.19 Постанову Пленуму Вищого Господарського суду України №6 від 17.05.2011 року “Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин”.

Згідно п.4 договору оренди земельної ділянки в разі відсутності взаємної згоди сторін щодо зміни умов цього договору ці питання вирішуються у судовому порядку.

Відповідно до ч.1 ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. За змістом ст. 652 ЦК України у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання. Якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони.

Порядок зміни та розірвання господарських договорів визначений ст. 188 ГК України, відповідно до якої зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду. Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.

Суд враховує, що зміна умов договору зумовлена причинами, які орендодавець не міг уникнути, оскільки зміна розміру земельного податку, який входить в розмір орендної плати, змінювався на законодавчому рівні, і орендар не міг не виконати вимогу закону.

Доводи відповідача з посиланням на Типову форма договору оренди земельної ділянки затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 3.03.2004 р. N220 “Про затвердження Типового договору оренди землі”, безпідставні, оскільки предметом спору по справі є внесення змін в конкретний пункт договору, відповідач не зазначав розбіжностей або своїх пропозицій і не позбавлений такого права у майбутньому.

На підставі зазначеного, суд вважає правомірними вимоги щодо внесення змін до укладеного між сторонами договору оренди земельної ділянки від 18.08.2003р. щодо збільшення розміру орендної плати до 12581,93грн. щорічно.

За таких обставин позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Доводи відповідача на те, що розмір земельної ділянки 750,0кв.м., зазначений у договорі не відповідає фактичному розміру земельної ділянки, яка виділена в натурі, судом не приймаються до уваги з наступних підстав.

Статтею 123 ЗК України встановлено, що надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.

Рішенням Хмільницької міської ради від 24.04.2003р. відповідачу було надано в оренду земельну ділянку площею 750,0кв.м. В подальшому на вказаний розмір земельної ділянки було укладено договір оренди.

Згідно ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Таким чином, відповідач у передбаченому чинним законодавством порядку згідно договору отримав в оренду земельну ділянку площею 750,0кв.м.

Вирішуючи вказаний спір, суд бере до уваги, що предметом судового розгляду по даній справі є внесення змін у договір оренди щодо розміру орендної плати, а не спір про розмір земельної ділянки.

Крім того, сторони підписавши договір оренди ще у 2003році дійшли до згоди стосовно істотної умови договору розміру земельної ділянки.

Поряд з цим, посилання відповідача на різні площі земельної ділянки, які зазначені у п.1.1. укладеного договору (750кв.м.) та експлікації земельних угідь (715 кв.м.) судом до уваги не беруться, тому що згідно з ст.288.1. Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Статтею 204 Цивільного кодексу України передбачено, що правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

При цьому, суд звертає увагу на те, що протягом усієї дії договору відповідач не оспорював вказаного положення до договору. На час прийняття рішення положення вказаного договору є чинними і не оскаржуються.

При визначенні розміру судових витрат, які підлягають стягненню з відповідача, суд виходить з наступного.

Статтею 44 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ч.3 ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір, від сплати якого позивач у встановленому порядку звільнений, стягується з відповідача в доход бюджету пропорційно розміру задоволених вимог, якщо відповідач не звільнений від сплати судового збору.

Позивач при поданні позову позивач був звільнений від сплати судових витрат.

Таким чином, суд вирішуючи питання про розподіл судових витрат між сторонами приймає до уваги те, що ним не відшкодовується державне мито на користь сторони в інтересах якої задоволено позов, а стягуються судові витрати в доход державного бюджету.

З 1 листопада 2011року вступив у дію Закон України „Про судовий збір”, відповідно до п.2 ст.4, якого за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється державне мито в розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Тобто, на час прийняття рішення (і відповідно на час розподілу судових витрат) положення Декрету Кабінету Міністрів України стосовно стягнення державного мита за результатами розгляду справ втратили чинність. Тому, суд керується положеннями Закону України „Про судовий збір”.

Судовий збір відповідно до ст.49 ГПК України покласти на відповідача пропорційно до задоволених вимог.

Керуючись ст.ст. 44, 49, 82, 84, 85,116 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов Хмільницького міжрайпрокурора Вінницької області м. Хмільник в інтересах держави в особі Хмільницької міської ради м. Хмільник до Приватного підприємця ОСОБА_1 м. Старокостянтинів про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 18.08.2003 року, укладеного з ПП ОСОБА_1, а саме в абзаці 1 п.п. 2.3. п.2 Договору слова “1680(одну тисячу шістсот вісімдесят) грн. 88 коп. щорічно” замінити на слова “12 581 (дванадцять тисяч п'ятсот вісімдесят одна) грн. 93 коп. щорічно”; п.1 абз. 4 викласти в новій редакції “Грошова нормативна оцінка земельної ділянки, що передається в оренду, згідно довідки відділу Держкомзему у м.Хмільнику від 01.06.2011 року №01-68/51 складає 419397(чотириста дев'ятнадцять тисяч триста дев'яносто сім) грн. 55 коп.” задовольнити.

Внести зміни до договору оренди земельної ділянки від 18.08.2003 року, укладеного з ПП ОСОБА_1, а саме в абзаці 1 п.п. 2.3. п.2 Договору слова “1680 (одну тисячу шістсот вісімдесят) грн. 88 коп. щорічно” замінити на слова “12 581 (дванадцять тисяч п'ятсот вісімдесят одна) грн. 93 коп. щорічно”; п.1 абз. 4 викласти в новій редакції “Грошова нормативна оцінка земельної ділянки, що передається в оренду, згідно довідки відділу Держкомзему у м.Хмільнику від 01.06.2011 року №01-68/51 складає 419 397(чотириста дев'ятнадцять тисяч триста дев'яносто сім) грн. 55 коп.”.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_2 (і.н. НОМЕР_1) в дохід державного бюджету України на р/р 31213206700002 ГУДКУ у Хмельницькій області, отримувач коштів УДК у м. Хмельницькому, код ОКРО 23565225, МФО 815013, код бюджетної класифікації 22030001, символ звітності банку 206 - 941грн. (дев'ятсот сорок одна гривня) судового збору.

Видати наказ.

СуддяВ.О. Шпак

Віддруковано 5 примірників:

1 до справи;

2 позивачу м. Хмільник Вінницької області, вул. Столярчука, 10 рекомендованим з повідомленням;

3 відповідачу АДРЕСА_2;

4 прокуратурі Хмельницької області м. Хмельницький, пров. Військоматський, 3 рекомендованим з повідомленням;

5 Хмільницькій міжрайпрокуратурі м. Хмільник Вінницької області, вул. Столярчука, 10 рекомендованим з повідомленням.

Повний текст рішення складено 28.12.2011р.