Справа № 2-а-1236/11
Постанова
Іменем України
08 листопада 2011 року Скадовський районний суд Херсонської області в складі: головуючої судді Ведмідської Н.І., при секретарі Камчатній І.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Скадовська адміністративну справу за позовом Прокурора Скадовського району Херсонської області в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв’язку України, головної державної інспекції на автомобільному транспорті, структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
Встановив:
Прокурор Скадовського району Херсонської області звернувся в інтересах держави в особі Міністерства транспорту та зв’язку України, головної державної інспекції на автомобільному транспорті, структурного підрозділу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Херсонській області до ОСОБА_1 з позовом про стягнення фінансових санкцій.
В судовому засіданні прокурор позов підтримав та в обґрунтування заявлених вимог пояснив, що 09.06.2011 року о 08:45 годин під час проведення перевірки фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення експлуатації ОСОБА_1 автомобіля НОМЕР_1, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки. Начальник територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області 29.06.2011 року виніс постанову № 122775 про застосування до ОСОБА_1 фінансових санкцій у сумі 510 гривень. ОСОБА_1 сума застосованих фінансових санкцій добровільно не сплачена. Постанова № 122775 від 09.06.2011 року про застосування фінансових санкцій до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю чи до суду протягом 10 днів після її винесення не оскаржувались, не опротестована прокурором. Відомостей про виконання постанови не надходило. На підставі викладеного просить суд позов задовольнити та стягнути до Державного бюджету з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції по постанові № 122775 від 29.06.2011 р. на загальну суму 510 грн.
Відповідач в судове засідання не з’явився, причини неявки не повідомив, про час, день та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку.
За таких обставин відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідачів на підставі наявних доказів.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення прокурора, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
09.06.2011 року о 08:45 годин під час проведення перевірки державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції в Херсонській області виявлено порушення, а саме експлуатація водієм ОСОБА_2 легкового автомобіля, облаштованого як таксі, що належить ОСОБА_1, без наявності ліцензійної картки. Відповідальність за порушення передбачена ст. 60 Закону України „Про автомобільний транспорт".
Згідно постанови начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Херсонській області № 122775 від 29.06.2011 року до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 застосовані фінансові санкції у сумі 510 гривень.
Статтею 60 Закону України „Про автомобільний транспорт" передбачено застосування до автомобільних перевізників стягнення - штраф у розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій ОСОБА_1 добровільно не сплачена. Постанова № 122775 від 09.06.2011 року про застосування фінансових санкцій в порядку передбаченому п. 32 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю чи до суду протягом 10 днів після її винесення не оскаржувались, не опротестована прокурором.
Відповідно до ст. 1 Бюджетного кодексу України доходами бюджету визнано усі податкові, неподаткові та інші надходження на безповоротній основі, справляння яких передбачено законодавством України. Одним із видів доходів бюджету згідно зі ст. 9 вказаного кодексу є неподаткові надходження, до яких відносять надходження від штрафів та фінансових санкцій.
Отримані доходи від надходжень фінансових санкцій використовуються для реалізації завдань і функцій, які здійснюються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду.
Отже, несплата фінансових санкцій, не оскарження постанови про застосування фінансових санкцій та неповідомлення органу державного контролю в сфері автомобільного транспорту в п'ятнадцятиденний строк про сплату до державного бюджету фінансових санкцій автоматично відносить відповідача в категорію боржників перед Державою.
Відповідно до ст.ст. 298, 299 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обов’язковим для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами і звертається до виконання органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Стаття 305 КУпАП передбачає, що контроль за правильним і своєчасним виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення здійснюється органом (посадовою особою), який виніс постанову та іншими органами державної влади в порядку, встановленим законом.
Відомостей про виконання постанови про застосування фінансових санкцій № 122775 від 09.06.2011 року до Головавтотрансінспекції не надходило, тому звернення Головавтотрансінспекції до суду про стягнення фінансових санкцій є способом звернення адміністративного стягнення до виконання та здійснення контролю за виконанням постанови про застосування адміністративних стягнень.
Не дотримання вимоги діючого законодавства по сплаті штрафних санкцій ОСОБА_1, які були застосовані до нього за вчинення діянь, що порушує встановлений порядок надання послуг з перевезень пасажирів (вантажів) автомобільним транспортом є порушенням інтересу держави.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги Прокурора Скадовського району Херсонської області обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 298, 299, 305 КУпАП, ст.ст. 10, 11, 159-163, 183-2 КАС України, суд –
Постановив:
Позовні вимоги Прокурора Скадовського району Херсонської області задовольнити.
Стягнути до Державного бюджету (рахунок 31111106700267 ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010, Держбюджет Скадовського району, код доходу 21081100,код ОКПО 24103683) з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції по постанові № 122775 від 29.06.2011 року на загальну суму 510 грн.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 3,40 грн.
Постанова може бути оскаржена до адміністративного апеляційного суду Одеської області через Скадовський районний суд шляхом подачі протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Ведмідська Н.І.