Справа № 2а-24/08
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 березня 2008 р. Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі
судді: Іванова С.М.
при секретарі: Богдан О.О.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду у м. Кривому Розі адміністративну справу за позовною заявою управління праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради до ОСОБА_1 про стягнення безпідставно отриманої державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вищенаведеним позовом та просить суд винести рішення, яким стягнути з ОСОБА_1 на користь управління праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради суму безпідставно отриманої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 872,42 грн., а також звільнити управління праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради від оплати державного мита згідно п. 7 ст. 4 Декрету КМУ «Про державне мито» від 21.01.1993 року № 7-93.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю та суду пояснила, що 13.09.2005р. гр.ОСОБА_1 звернулася з письмовою заявою до управління праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради про призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Згідно поданої заяви та наданого пакету документів, протоколом №399 від 13.09.2005р., їй була призначена допомога з 13.09.2005 по 24.07.2008р. у розмірі 90,00 грн. у відповідності до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми». При цьому при призначенні допомоги гр. ОСОБА_1була попереджена що згідно ст.22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та ст.46 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою КМУ №1751 від 27.12.2001р, вона зобов'язана повідомити орган, що призначає виплату державної допомоги, про зміни всіх обставин, що впливають на виплату допомоги, про що вона навіть дала письмове зобов'язання у своїй заяві. На підставі отриманого 09.11.2007р. управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради, листа від комунального підприємства «КРИВБАСВОДОКАНАЛ» встановлено що гр. ОСОБА_1працевлаштована з 22.03.2007р., про що вона своєчасно не сповістила управління праці та соціального захисту населення. На підставі цього, та керуючись абзацом 2 ст.23 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою КМУ №1751 від 27.12.2001р., розпорядженням від 12.11.2007р. останній було припинено нарахування призначеної допомоги з 22.03.2007р., але приховування гр. ОСОБА_1 факту працевлаштування з 22.03.2007р. призвело до безпідставного нарахування їй бюджетних коштів в розмірі 872,42 грн. за період з 22.03.2007 р. по 30.11.2007р. включно, а саме:
березень 2007р.(з урахування індексації)- 33,71грн;
квітень 2007р.(з урахування індексації)- 104,49грн;
травень 2007р.(з урахування індексації)- 104,49грн;
червень 2007р.(з урахування індексації)- 104,49грн;
липень 2006 р.(з урахування індексації) - 105,93 грн;
серпень 2007 р.(з урахування індексації) - 108,18 грн;
вересень 2007 р.(з урахування індексації) - 108,18 грн;
жовтень 2007 р.(з урахування індексації)- 108,18грн;
листопад 2007 р.(з урахування індексації)- 94,77грн.
Про необхідність та порядок повернення коштів незаконно отриманої державної допомоги 22.11.2007р. було направлено письмове повідомлення гр. ОСОБА_1 Але станом на 20.01.2008р. кошти на рахунок управління не надійшли.
Відповідач у судове засідання не з'явилась, була повідомлена належним чином, своїх заперечень до суду не надала. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача.
Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає встановленими такі обставини та відповідні їм правовідносини.
13.09.2005р. гр.ОСОБА_1 звернулася з письмовою заявою до управління праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради про призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку /а.с. 4/.
Згідно поданої заяви та наданого пакету документів, протоколом №399 від. 13.09.2005р., їй була призначена допомога з 13.09.2005 по 24.07.2008р. у розмірі 90,00 грн. у відповідності до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» /а.с. 5/.
На підставі отриманого 09.11.2007р. управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради, листа від комунального підприємства «КРИВБАСВОДОКАНАЛ» встановлено що гр. ОСОБА_1працевлаштована з 22.03.2007р., про що вона своєчасно не сповістила управління праці та соціального захисту населення /а.с. 6/.
Про необхідність та порядок повернення коштів незаконно отриманої державної допомоги 22.11.2007р. було направлено письмове повідомлення гр. ОСОБА_1 Але станом на 20.01.2008р. кошти на рахунок управління не надійшли /а.с. 8/.
Відповідно до п. 49 Порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, суми державної допомоги, виплачені надміру, внаслідок зловживання з боку громадян (зокрема внаслідок приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги), стягуються згідно із законом.
Згідно зі ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми» встановлено відповідальність громадян за недостовірність документів, поданих для призначення державної допомоги. Одержувачі державної допомоги зобов'язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом. Органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, мають право перевіряти матеріальний стан сімей з дітьми.
У зв'язку з вищевикладеним позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сімям з дітьми» від 21.11.1992 р. № 2811, п. 49 Порядку призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1751, ч. 4 ст. 94, ст.ст. 159,160, 162, 163, 167 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги управління праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради до ОСОБА_1 про стягнення безпідставно отриманої державної соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь управління праці та соціального захисту населення виконкому Інгулецької районної у місті ради (р/р 35413029000483 ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012 ОКПО 03192342) суму безпідставно отриманої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 872 (вісімсот сімдесят дві) грн. 42 коп.
Постанову може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Інгулецький районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня складення постанови у повному обсязі.
Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Суддя (підпис)
З оригіналом згідно
Суддя С. М. Іванов