Постанова № 203103, 18.10.2006, Господарський суд Закарпатської області

Дата ухвалення
18.10.2006
Номер справи
9/216
Номер документу
203103
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

18 жовтня 2006 р. Справа № 9/216

За позовом Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Ужгород

до відповідача Закарпатської облспоживспілки, м. Ужгород

про стягнення 12 033 грн.

Суддя - Бобрик Г.Й

Представники:

від позивача: Шибаєв А.М. - представник по дов. від 17.04.06 р.

від відповідача: Василиндра М.М. –представник по дов. від 24.09.2006 р. № 70

СУТЬ СПОРУ: Закарпатським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, м. Ужгород заявлено позов до Закарпатської облспоживспілки, м. Ужгород про стягнення 12 033 грн., з них 11 552 грн. адміністративно-господарських санкцій та 481 грн. пені.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач, всупереч вимогам ст.ст. 19, 20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" № 875 (далі –Закон) не виконав встановлений на 2005 рік норматив створення робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів та не сплатив позивачеві у зв’язку з цим санкцій у розмірі середньої річної заробітної плати на підприємстві відповідача за два нестворені робочі місця для працевлаштування інваліда. Що становить предмет позовних вимог.

В судовому засіданні 16.10.2006 р., відповідно до ст. 150 КАС України, за згодою сторін, оголошувалась перерва до 18.10.2006 р. до 12 год., для добровільного врегулювання спору.

Про дату та час оголошення перерви сторони повідомлено.

Після оголошення перерви, представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач письмовим запереченням від 27.09.2006 р. № 71, клопотанням від 13.10.2006 р. № 72 та присутній в судовому засіданні представник, адмінпозов не визнав, посилаючись на те, що підприємством у 2005 році дотримано встановлений ст. 19 Закону № 875 норматив сворення робочих місць для працевлаштування інваліда та створено 2 робочих місця –ревізора, про що, у відповідності до ст. 18 Закону № 875, щомісяця звітом Ф № 3-ПН був повідомлений Ужгородський міський центр зайнятості.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідачеві за змістом Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" № 875 встановлено на 2005 рік норматив створення робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у кількості 2 робочих місця, оскільки за даними звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік (форма №10-ПІ) середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу на підприємстві відповідача становить 50 осіб.

З матеріалів справи, зокрема, звіту відповідача про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 рік, вбачається, що встановлений Законом № 875 норматив працевлаштування інвалідів відповідачем у 2005 році не виконано та підприємством не сплачено самостійно у встановленому порядку санкції за 2 нестворені робочі місця.

Відповідно до ст. 20 Закону № 875 підприємства (об’єднання), установи та організації, незалежно від форм власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (об’єднанні), установі та організації за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, самостійно, в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.

Сума адміністративно –господарських санкцій, згідно розрахунку позивача, складає 11 552 грн.

Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, відповідно до ст. 20 вказаного Закону. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Сума пені заявлена позивачем до стягнення з відповідача, обчислена з урахуванням вимог вказаної статті Закону і становить, згідно розрахунку позивача, 481 грн. за період прострочення з 16.04.06 р. по 11.09.06 р. (11 552 х 120% х 9.5% х 149 : 365).

Розрахунки сум адміністративно –господарської санкції за недотримання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів та пені судом перевірені та визнані обґрунтованим.

Мотиви заперечення на позов відповідача судом відхилено, з огляду на те, що за змістом ст.ст. 216, 218 Господарського кодексу України учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов’язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

Оскільки, відповідач не довів, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у кількості, що відповідає встановленому Законом нормативу, відповідальність за недотримання встановленого порядку для працевлаштування інваліда належить покласти на відповідача.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст. 19, 20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, ст.ст. 18, 19 Закону України „Про зайнятість населення”, ст.ст. 126, 218 Господарського кодексу України, ст.ст. 11, 70, 71, 86, 94, 121, 128, 136, 150, 158-163, п. 6 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

1. Позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Закарпатської облспоживспілки, м. Ужгород, вул. Гойди, 10 (код ЄДРПОУ 01750565) на користь Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, м. Ужгород, пл. Ш. Петефі, 14 (код ЄДРПОУ 13592841) суму 12 033 грн., з них 11 552 грн. адміністративно –господарська санкція за недотримання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів та 481 грн. пені.

3. Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.

Суддя Бобрик Г.Й.