УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
23.12.11р.Справа № Б15/331-07 Суддя господарського суду Дніпропетровської області Примак С.А.
при секретарі судового засідання Юдін О.П.
за участю представників сторін:
від кредитора: не з'явився
від боржника: не з'явився
ліквідатор: не з'явився
від Софіївського центру зайнятості: ОСОБА_1, дов. №66 від 05.02.2009р.
розглянувши справу
за заявою Управління Пенсійного фонду України в Софіївському районі Дніпропетровської області, смт. Софіївка
до боржника Обласного комунального підприємства "Софіївський комбінат комунальних підприємств", Дніпропетровська область, смт. Софіївка, вул. Жовтнева, 103 (код ЄДРПОУ 03342327)
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Справа за заявою Управління Пенсійного фонду України в Софіївському районі м. Дніпропетровська про визнання банкрутом Обласне комунальне підприємство "Софіївський комбінат комунальних Підприємств" (ЄДРПОУ 03342327) перебуває на стадії ліквідації.
01.12.11р. до господарського суду надійшло клопотання ліквідатора боржника про звільнення активів Обласного комунального підприємства "Софіївський комбінат комунальних підприємств" з податкової застави та зобов'язання Криничанської МДПІ включити рухоме і нерухоме майно боржника з Державного реєстру застав рухомого майна.
Клопотання обґрунтоване тим, що відповідно до витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна на підставі рішення Криничанської МДПІ активи Обласного комунального підприємства "Софіївський комбінат комунальних підприємств" перебувають у податковій заставі відповідно до ст. 8 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Враховуючи, що податкова застава є способом забезпечення виконання податкового зобов'язання, а порядок виконання цього зобов'язання платником податків, щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство, Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" не регулюється, то не може бути застосована і податкова застава на час провадження у справі про банкрутство, а активи боржника повинні бути звільнені з податкової застави.
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про можливість задоволення клопотання ліквідатора боржника з огляду на наступне.
Відповідно до п.87.10 ст. 87 Податкового кодексу України з моменту винесення судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство платника податків порядок погашення грошових зобов'язань, які включені до конкурсних кредиторських вимог контролюючих органів до такого боржника, визначається згідно із Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" без застосування норм цього Кодексу.
Одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство господарський суд вводить мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Згідно з п.1.3 ст. 1 Податкового кодексу України цей Кодекс не регулює питання погашення податкових зобов'язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Податкова застава визначається п. 14.1.155 ст. 14 Податкового кодексу України як спосіб забезпечення сплати платником податків грошового зобов'язання та пені, не сплачених таким платником у строк, визначений цим Кодексом.
Згідно п. 93.1.3 ст. 93 Податкового кодексу України майно платника податків звільняється з податкової застави з дня прийняття відповідного рішення судом у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства.
Крім того, відповідно до підпункту 5.1 п. V Порядку застосування податкової застави органами державної податкової служби, що затверджений Наказом ДПА України №1043 від 24.12.10р., у випадках, визначених підпунктами 93.1.1-93.1.5, пункту 93.1 розділу ІІ Податкового кодексу України, майно платника податків звільняється з податкової застави, про що такому платнику направляється повідомлення.
Враховуючи, що податкова застава є способом забезпечення виконання податкового зобов'язання, а порядок виконання цього зобовязання платником податків, щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство, Податковим кодексом України не регулюється, то не може бути застосована і податкова застава на час провадження у справі про банкрутство, а активи боржника повинні бути звільнені з податкової застави.
На підставі викладеного, керуючись ст.86 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 1, 87, 93 Податкового кодексу України, ст.ст. 1, 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд
УХВАЛИВ:
Звільнити активи Обласного комунального підприємства "Софіївський комбінат комунальних підприємств" (ЄДРПОУ 03342327) з податкової застави до припинення провадження у справі № Б15/331-07 про банкрутство або залишення заяви без розгляду.
Зобов'язати Криничанську міжрайонну державну податкову інспекцію виключити активи Обласного комунального підприємства "Софіївський комбінат комунальних підприємств" (ЄДРПОУ 03342327) з Державного реєстру застав рухомого майна.
Суддя
С.А. Примак