ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" грудня 2011 р.
Справа № 5004/2099/11 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Трансбуд-сервіс"
до відповідача 1) Приватного підприємства "Спеціалізоване підприємство "Юстиція"
відповідача 2) Першого відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції
про визнання аукціону ( публічних торгів) недійсними та скасування протоколу проведення аукціону №09/340/11/3-48 від 07.10.2011р.
Суддя Дем'як В.М.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1 - за дов. №132 від 11.10.2011р.
від відповідача 1) ОСОБА_2.- за дов. №39/11 від 25.01.2011р.
від відповідача 2) не прибув
Суть спору: Позивач ТзОВ "Трансбуд-сервіс" звернувся із позовом до Приватного підприємства "Спеціалізоване підприємство "Юстиція" та Першого відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції та просить визнати недійсним аукціон (публічні торги) з реалізації рухомого майна Лоту № 48: автомобіля марки VOLVO FМ 400, 2007 року, шасі №YV2JS0G57A638775 , свідоцтво про реєстрацію АСС 020208, проведений Волинською філією приватного підприємства «Спеціалізоване підприємство «Юстиція» оформлений протоколом проведення аукціону з реалізації арештованого рухомого майна № 09/340/11/3-48 від 07 жовтня 2011 року.
Заявлені вимоги обґрунтовує такими порушеннями допущеними Приватним підприємством "Спеціалізоване підприємство "Юстиція" :
- Боржника не було повідомлено про результати визначення вартості арештованого майна як це передбачено ст. 58 Закону України «Про виконавче провадження»;
- в протоколі проведення аукціону № 09/340/11/3-48 від 07.10.11р. в розділі пропозиції покупців зазначено, що ТОВ «Фінансово-промисловий концерн «Вітязь» було запропоновано ціну 810 700,00 (вісімсот десять тисяч сімсот) гривень, а ТОВ «Фарба- Люкс" запропоновано ціну 810 900,00 (вісімсот десять тисяч дев'ятсот) гривень, тоді як п.11 Положення про порядок проведення аукціонів (публічних торгів) з реалізації заставного майна, затвердженого постановою КМ України від 22.12.1997 р. № 1448 передбачено, що початком аукціону вважається момент оголошення початкової ціни реалізації і кожна наступна ціна, запропонована покупцями на аукціоні, повинна перевищувати попередню не менше як на 10 відсотків, тоді як з даного протоколу вбачається,. що перший покупець запропонував ціну в розмірі 810 700,00 грн., що на 0,013% більша від стартової ціни, а другий покупець запропонував ціну 810 900,00 грн., що на 0,037% більша від стартової ціни;
- в порушення п. 42 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття обліку автомобілів, затвердженого постановою КМ України від 07.09.1998 р. за № 1388 не маючи у свідоцтві про реєстрацію технічного засобу запису «Транспортний засіб знято з обліку для реалізації в межах України» проведеного його відчуження;
- порушено п.5 Положення про порядок проведення аукціонів (публічних торгів) з реалізації заставленого майна, затвердженого постановою КМ України від 22.12.1997 р. № 1448, яке передбачає що Відповідач-1 (Організатор) не пізніш як за 30 днів до дня проведення аукціону публікує у місцевій пресі інформацію про майно, що підлягає реалізації, однак Відповідач-1 з запізненням на 16 днів розмістив оголошення на сайті Мінюста України, а не в місцевій пресі.
- в порушення п.5 Положення про порядок проведення аукціонів (публічних торгів) реалізації заставленого майна, затвердженого постановою КМ України від 22.12.1997 р. № 1448, Відповідачем-1 (Організатор) не було повідомлено Позивача (Заставодержателя) про час та місце проведення аукціону, початкову вартість реалізації майна.
Додатково у письмовому поясненні та представник позивача в судовому засіданні в обґрунтування заявленого позову доводить про те, що арештоване майно яке було реалізовано на аукціоні є заставним майном, а отже його реалізація повинна була здійснюватись відповідно до вимог Положення про порядок проведення аукціонів ( публічних торгів) з реалізації заставного майна, яке затверджене постановою КМУ від 22.12.1997р. №1448.
Відповідач 1) у поданому на адресу суду відзиву та представник в судовому засіданні проти позову заперечує посилаючись на те, що порушень щодо порядку підготовки та проведення аукціону з реалізації майна працівниками філії допущено не було.
Представник Відповідача 2) в судовому засіданні проти позову також заперечує. В підтвердження заперечень надала суду матеріали виконавчого провадження на підставі якого здійснювалась реалізація майна.
Третя особа "Фарба- Люкс" на вимогу суду письмових пояснень суду не подала. представник в судове засідання не прибув.
Дослідивши матеріали справи, матеріали зведеного виконачого провадження №16941107, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд,-
ВСТАНОВИВ:
Приватне підриємство "Спеціалізоване підприємство Юстиція" здійснює свою діяльність як спеціалізована організація , яка надає послуги по організації і проведенню аукціону з реалізації майна у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження" від 21.04.1999 року №606-ХІУ, Порядком реалізації арештованого майна, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 15 липня 1999 року № 42/5 (із змінами і доповненнями) та діяла на виконання вимог Генерального договору № 1 від 14.01.2011 року укладеним між Міністерством юстиції України та спеціалізованою організацією ПП «СП Юстиція».
7 жовтня 2011 року Волинською філією приватного підприємства " Спеціалізоване підприємство Юстиція" було проведено аукціон ( публічні торги) з реалізації рухомого майна, Лот №48 : автомобіль марки VOLVO FМ 400, 2007 року, шасі №YV2JS0G57A638775 , свідоцтво про реєстрацію АСС 020208, результати якого оформлені протоколом проведення аукціону з реалізації арештованого рухомого майна № 09/340/11/3-48 .
Як слідує із матеріалів справи реалізація арештованого майна була здійснена ПП "СП Юстиція" на підставі договору №09/340/11/3 укладеного 21.09.2011р. з Першим відділом ДВС Луцького МУЮ з метою примусового виконання наказів господарського суду Волинської області , виконавчих написів нотаріуса Київського міського нотаріального округу та виконавчого листа Волинського окружного адміністративного суду у межах зведеного виконавчого провадження Першого відділу ДВС Луцького міського управління юстиції №16941107 про стягнення з боржника - ТзОВ "Трансбуд-сервіс" ( позивача у справі) заборгованості на загальну суму 13 331 763,63 грн.
Даючи правову оцінку проведеному аукціону ( публічним торгам) суд дійшов висновку про те, що останні були проведені із дотриманням вимог законодавства, яке встановлює порядок їх організації та проведення.
Предмет торгів - Лот №48 : автомобіль марки VOLVO FМ 400, 2007 року, шасі №YV2JS0G57A638775 , свідоцтво про реєстрацію АСС 020208 - рухоме майно, яке арештоване згідно акту опису і арешту майна 27.01.2011р. державним виконавцем Першого відділу ДВС Луцького МУЮ в межах зведеного виконавчого провадження № 16941107.
Пунктом 5.12.1.( в редакції наказу Міністерства юстиції України від 21.04.2005 р. N 40/5 ) Інструкції "Про проведення виконавчих дій", затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 15.12.1999р. з послідуючими змінами та доповненнями за № 74/5 встановлено, що реалізація арештованого майна, за винятком майна, вилученого за законом з обігу та зазначеного в пункті 5.1.2 цієї Інструкції, здійснюється спеціалізованими організаціями, які залучаються на тендерній (конкурсній) основі, на підставі договорів між Державною виконавчою службою та спеціалізованими організаціями шляхом його продажу на прилюдних торгах, аукціонах.
Порядок реалізації арештованого майна затверджено наказом Міністерства юстиції України від 15 липня 1999 року за N 42/5, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 липня 1999 року 480/3773, із змінами і доповненнями.
Доводи позивача про те, що майно, яке реалізовувалось на аукціоні має статус заставного майна , а отже його реалізація повинна була здійснюватись відповідно до приписів Положення про порядок проведення аукціонів ( публічних торгів) з реалізації заставного майна, яке затверджене Постановою КМУ від 22.12.1997р. №1448 не взято до уваги суду, оскільки суперечить дійсним матеріалам виконавчого провадження.
Разом з тим, як визначено Порядком реалізації арештованого майна затверджено наказом Міністерства юстиції України від 15 липня 1999 року за N 42/5, із змінами і доповненнями, спеціалізована організація проводить аукціон за заявкою державного виконавця, у якій зазначається початкова ціна майна, що виставляється на аукціон.
До заявки додаються:
1) копія виконавчого документа, а в разі наявності зведеного виконавчого провадження також довідка державного виконавця щодо загальної кількості виконавчих документів та суми, що підлягає стягненню за ними;
2) копія акта опису й арешту майна;
3) копії документів, що характеризують майно, та копії правовстановлювальних документів, що підтверджують право власності або право користування майном;
4) документ, що підтверджує вартість майна (експертний висновок, акт оцінки майна);
5) у разі продажу майна державних підприємств та господарських товариств, у статутних фондах яких частка держави становить не менше 25 відсотків, - довідка про розмір частки державної власності в статутному фонді підприємства-боржника та копія повідомлення Фонду державного майна України про накладення арешту на майно такого боржника;
6) інші необхідні документи, передбачені Інструкцією про проведення виконавчих дій, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 15.12.99 N 74/5, зареєстрованим у Мін'юсті України 15.12.99 за N 865/4158 (із змінами і доповненнями).
Згідно п. 3.5. із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства юстиції України від 27.10.99 р. N 67/5 та п.3.6. із змінами, внесеними згідно знаказом Міністерства юстиції України від 17.11.2009 р. N 2166/5 , організатор аукціону визначає дату і час проведення аукціону та не пізніше ніж за 15 днів до дня проведення аукціону розміщує в порядку, визначеному Положенням про Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 20.05.2003 N 43/5, зареєстрованим у Мін'юсті 21.05.2003 за N 388/7709 (зі змінами), на відповідному веб-сайті інформацію про майно, що реалізується. Оголошення про проведення аукціону має бути розміщене не пізніше семи днів з моменту укладення договору про реалізацію майна, а у випадку проведення повторного аукціону - не пізніше семи днів з моменту складання акта переоцінки майна.
Одночасно ця інформація може бути розміщена в засобах масової інформації.
Зміст інформаційного повідомлення повинен містити:
а) найменування, опис і характеристику майна;
б) місцезнаходження майна;
в) стартову ціну;
г) строки сплати та суму гарантійного внеску учасника аукціону, найменування, адресу банку, номер рахунка спеціалізованої організації для його сплати;
ґ) порядок та строки розрахунку за придбане на аукціоні майно, номер депозитного рахунка органу державної виконавчої служби для сплати коштів;
д) дату, час та місце ознайомлення з майном;
е) дату, час та місце проведення аукціону;
є) реквізити спеціалізованої організації, яка проводить аукціон;
ж) кінцевий термін реєстрації для участі в аукціоні.
Інформація може містити інші відомості, потрібні для проведення аукціону.
Для участі в аукціоні покупець подає організатору аукціону: заяву на участь в аукціоні , копію документа, що підтверджує сплату гарантійного внеску. Організатор аукціону зобов'язаний забезпечити безперешкодне прийняття всіх заяв на участь в аукціоні, а також забезпечити вільний доступ покупців до місця проведення аукціону.
Порядок проведення аукціону здійснюється згідно приписів розділу 4 даного Порядку.
Матеріалами справи вставлено, що порушень щодо порядку підготовки та проведення аукціону з реалізації майна з боку Першого відділу ДВС Луцького МУЮ та ПП "СП Юстиція" допущено не було.
Доводи позивача про підвищення стартової ціни на 10 відсотків є безпідставним, оскільки п. 2.10 на який останній посилається виключений із Тимчасового положення (27.10.1999 рок №67/5).
Згідно пункту 3.6 Порядку реалізації арештованого майна оголошення про проведення аукціону було розміщене без порушень та вчасно, а саме шляхом опублікуввння оголошення на сайті інформюста 19.09.2011р. та призначення проведення аукціону на 07.10.2011р. , як це визначено п 3.6 Порядку.
Не підтверджені відповідними доказами з посиланням на приписи норм закону доводи позивача необхідність зняття автомобілів з державного обліку для реалізації в межах України .
Ч.2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Згідно ст.21 Цивільного кодексу України ,п.2 ст.249 Господарського кодексу України суд визнає незаконний та скасовує акт індивідуальної дії , який виданий органом державної влади, органу місцевого самоврядування, якщо він суперечить актам законодавства і порушує законні права або інтереси.
Беручи до уваги вищезазначене, дії державного виконавця Першого відділу ДВС Луцького МУЮ, Спеціалізованого підприємства "Юстиція" є правомірними, такими, що не суперечать Закону України "Про виконавче провадження", Інструкції "Про проведення виконавчих дій", затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 15.12.1999р. з послідуючими змінами та доповненнями за № 74/5 , Порядку реалізації арештованого майна, затвердженому наказом Міністерства юстиції України від 15.07.1999р. №42/5, а протокол проведення аукціону з реалізації арештованого рухомого майна №09/340/11/3-48 від 07.10.2011р. є законним.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. ч.2 ст.19 Конституції України, Законом України “Про виконавче провадження”, Інструкцією про проведення виконавчих дій, Порядком реалізації арештованого майна, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 15.07.1999р. №42/5, , ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
ВИРІШИВ:
1.В позові відмовити.
Суддя В. М. Дем`як
Повний текст рішення
складено та підписано
06.12.11