Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
05.12.11 місто Севастополь Справа №2а-3565/11/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі: головуючого судді - Прохорчук О.В.; секретар судового засідання Олійник С.О.,
у відсутність сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Севастополі справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В :
Державна податкова інспекція у Гагарінському районі міста Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості перед бюджетом з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 7356,39 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем вимог діючого законодавства, що виразилося у заниженні податку з доходів фізичних осіб за період з січня 2008 року по вересень 2010 року у сумі 2800,00 грн. та заниженні чистого оподатковуваного прибутку на суму 3324,12 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 03.11.2011 відкрито провадження в адміністративній справі. Іншою ухвалою суду від 03.11.2011 закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.
Судовий розгляд відкладався з 17.11.2011 на 05.12.2011 у звязку з незявленням відповідача.
У судове засідання 05.12.2011 представник позивача не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю та про підтримання позовних вимог в повному обсязі.
Відповідач в судові засідання не зявився, про дати, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причин незявлення суду не повідомив.
Суд ухвалив розглянути справу у відсутність відповідача, оскільки відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Ці ж наслідки застосовуються у разі повторного неприбуття за таких самих умов відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований Гагарінською районною державною адміністрацією міста Севастополя 12.05.2006 за № НОМЕР_2 та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя як платник податків і зборів.
З 29.12.2010 по 20.01.2011 Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі міста Севастополя проведено планову документальну перевірку фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 з питання дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 по 30.09.2010, за результатами якої складено акт № 130/172/НОМЕР_1 від 27.01.2011.
У ході перевірки встановлено порушення вимог підпункту 8.1.2 пункту 8.1 статті 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-IV від 22.05.2003 (який діяв на час виникнення порушення), а саме: за результатами проведеної перевірки сума нарахованого податку склала 8068,19 грн., що на 2800,00 грн. менше, ніж перераховано відповідачем у бюджет за перевіряє мий період, встановлено заниження податку з доходів фізичних осіб за період з січня 2008 року по вересень 2010 року у сумі 2800,00 грн.
Статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування»№ 1251-ХІІ від 25.06.1991 (який діяв на час виникнення спірних правовідносин) встановлено, що платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 9 вказаного Закону платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-IV від 22.05.2003 встановлено, що загальний річний оподатковуваний дохід складається з суми загальних місячних оподатковуваних доходів звітного року, а також іноземних доходів, одержаних протягом такого звітного року.
Згідно з пунктом 7.1 статті 7 вказаного Закону ставка податку становить 15 відсотків від об'єкта оподаткування, крім випадків, визначених у пунктах 7.2 - 7.4 цієї статті.
Підпунктом 8.1.2 пункту 8.1 статті 8 Закону України № 889-IV від 22.05.2003 встановлено, що податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Відповідно до пункту 127.1. статті 127 Податкового кодексу України ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
На підставі акту перевірки, відповідно до пункту 127.1. статті 127 Податкового кодексу України, начальником Державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя прийнято податкове повідомлення-рішення №91720/0 від 09.02.2011 про визначення грошового зобовязання з податку з доходів фізичних осіб на загальну суму 3500,00 грн., з яких: 2800,00 грн. основний платіж, 700,00 грн. штрафні (фінансові) санкції. Вказане повідомлення отримано особисто фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 09.02.2011, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення-рішення.
Також, перевіркою встановлено порушення статей 13, 14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» № 13-92 від 26.12.1992, що виразилось у заниженні чистого оподатковуваного прибутку на суму 3324,12 грн.
Підпунктом 4.2.1 пункту 4.2 статті 4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-IV від 22.05.2003 встановлено, що до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються доходи у вигляді заробітної плати, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору.
Відповідно до частин 1, 2 статті 13 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» № 13-92 від 26.12.1992 оподаткуванню підлягають доходи громадян, одержані протягом календарного року від здійснення підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також інші доходи громадян, не передбачені як об'єкти оподаткування у розділах II та III цього Декрету. Оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий доход, тобто різниця між валовим доходом (виручки у грошовій та натуральній формі) i документально підтвердженими витратами, безпосередньо пов'язаними з одержанням доходу. Якщо ці витрати не можуть бути підтверджені документально, то вони враховуються податковими органами при проведенні остаточних розрахунків за нормами, визначеними Головною державною податковою інспекцією України за погодженням з Міністерством економіки України та Державним комітетом України по сприянню малим підприємствам та підприємництву.
Згідно з абзацами 1-3 пункту 2 статті 14 Декрету Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» № 13-92 від 26.12.1992 оподаткування доходів громадян податковими органами здійснюється на підставі: декларацій громадян про очікуваний (оціночний) у поточному році або про фактично одержані ними протягом року доходи; матеріалів перевірок діяльності громадян, проведених податковими органами.
Відповідно до матеріалів проведеної перевірки чистий дохід від підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 складає 22160,82 грн. та згідно з пунктом 7.1 статті 7 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» № 889-IV від 22.05.2003 донарахований податок з доходів фізичних осіб у розмірі 3324,12 грн. (22160,82 грн. х 15%).
На підставі акту перевірки, начальником Державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя прийнято податкове повідомлення-рішення № 71720/0 від 09.02.2011 про визначення грошового зобовязання з податку з доходів фізичних осіб на загальну суму 4155,15 грн., з яких: 3324,12 грн. основний платіж, 831,03 грн. штрафні (фінансові) санкції. Вказане повідомлення отримано особисто фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 09.02.2011, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення-рішення.
У звязку з наявністю у відповідача переплати з податку з доходів фізичних осіб у сумі 298,76 грн. заборгованість за податковим повідомленням-рішенням №71720/0 від 09.02.2011 складає 3856,39 грн.
Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем ані в адміністративному порядку, ані в судовому порядку оскаржені не були.
Згідно зі статтею 58.3 Податкового кодексу України у разі, коли пошта не може вручити платнику податків податкову вимогу, вона вважається врученою платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Згідно з пунктами 95.1-95.2 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Таким чином, відповідач має заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 7356,39 грн. (3500,00 грн. + 3856,39 грн.).
На день подачі позову до суду у добровільному порядку заборгованість відповідачем не сплачена.
Враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача щодо стягнення заборгованості з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (99059, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, інших реквізитів у справі немає) в доход місцевого бюджету Гагарінського району міста Севастополя (р/р 33210801700006, код платежу 11010200, в УДК м.Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612) заборгованість з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 7356,39 грн. (сім тисяч триста пятдесят шість гривень 39 коп.).
Постанова може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
СуддяО.В. Прохорчук Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 12 грудня 2011 року.