Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
05.09.11Справа №2а-2505/11/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:
суддя Водяхін С.А.,
секретар Авчиян К.Е.,
за участю:
представника позивача управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя у судове засідання не зявився, повідомлявся належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутність;
відповідач Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 - у судове засідання не зявився, повідомлявся належним чином, причин неявки або поважності причин суду не повідомив,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі міста Севастополя до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В :
У серпні 2011 року Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі міста Севастополя звернулось до Окружного адміністративного суду м. Севастополя з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про заборгованості зі сплати фінансових санкцій та пені у розмірі 93 гривні 71 копійки.
Позов обґрунтовано тим, що рішеннями начальника управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі міста Севастополя від 21 квітня 2011 року № 338 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 застосовані фінансові санкції у розмірі 87,58 грн. та нарахована пеня у сумі 6,13 грн. Коштів на погашення відповідачем зазначеної заборгованості не надходило.
Представник позивача надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю.
Відповідач в судове засідання не зявився, повідомлявся належним чином, причин неявки суду не повідомив.
Заслухавши думку представника позивача, встановивши обставини справи, дослідивши докази, якими обґрунтовуються позовні вимоги, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що фізична особа підприємець ОСОБА_1 є субєктом підприємницької діяльності, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію (а.с.7), та зареєстрована як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України у Ленінському районі міста Севастополя. Відповідач підлягає загальнообовязковому пенсійному страхуванню та є страхувальником.
21 квітня 2011 року начальником Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя на підставі пункту 2 частини девятої статті 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування»прийнято рішення № 338 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій у розмірі 87 гривень 58 копійок та пені 6,13 гривні за несвоєчасну сплату страхувальником страхових внесків (а.с.5). Загальна сума санкцій та пені склала 93 гривні 71 копійки.
Розмір пені та фінансових санкцій підтверджується відповідними розрахунками (а.с.5 зворот).
Рішення № 338 від 21 квітня 2011 року відповідачем не узгоджено, у звязку з поверненням поштової кореспонденції (а.с.4).
Згідно зі статтею 14 Закону України “Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” (далі Закон) страхувальниками є, зокрема підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, обєднання громадян, профспілки, політичні партії, фізичні особи субєкти підприємницької діяльності та інші особи.
Пунктом 6 частини другої статті 17 Закону визначено, що страхувальник зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Порядок обчислення та сплати страхових внесків визначено статтею 20 Закону.
Страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду (абзац перший частини шостої статті 20 Закону).
Відповідно до частини першої статті 106 Закону у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобовязані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Згідно з частиною другою цієї статті суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. При цьому, протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобовязаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій (частина третя статті 106 Закону).
Згідно з частиною восьмою статті 106 Закону на недоїмку нараховується пеня у розмірі 0,1 відсоток суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Крім того, пунктом 2 частини девятої статті 106 Закону встановлено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу (абзац другий пункту 2 частини девятої статті 106 Закону).
За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (пункт 5 частини девятої статті 106 Закону).
Відповідно до частини дванадцятої статті 106 Закону нарахування пені, передбаченої частинами девятою і десятою цієї статті, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій.
Про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами девятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій (частина тринадцята статті 106 Закону).
У порушення зазначених норм діючого законодавства фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 заборгованість зі сплати фінансових санкцій та пені у загальному розмірі 93,71 грн. до теперішнього часу не сплачена.
Таким чином, відповідач не виконав свій обовязок щодо сплати збору на обовязкове державне пенсійне страхування у порядку і строки, встановлені відповідними законами.
Відповідно до статті 106 Закону, органи Пенсійного фонду України мають право на звернення до суду з позовами про стягнення недоїмки.
Відповідно ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно вимог частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а ч. 1 ст. 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
З врахуванням зазначеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, а сума заборгованості у розмірі 93 гривні 71 копійки підлягає стягненню з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі м. Севастополя.
Керуючись статтями 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України,
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України у Ленінському районі міста Севастополя (99008, м. Севастополь, вул. Карантинна, б. 16, кв. 56-58, ЄДРПОУ 22274991, р/р 256022 і СМВ № 4548 ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 384027) заборгованість у розмірі 93 (девяносто три) гривні 71 копійка.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядку і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складений 12 вересня 2011 року.
Постанова не набрала законної сили.
СуддяС.А. Водяхін