Постанова № 20264949, 01.09.2011, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
01.09.2011
Номер справи
2а-1966/11/2770
Номер документу
20264949
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

01.09.11 об 15 год. 20 хв.Справа №2а-1966/11/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Лотової Ю.В.; при секретарі: Бартиші В.О.,

за участю представників:

позивача ОСОБА_1, довіреність № 6421/0/2-11 від 14.04.2011 року;

відповідача ОСОБА_2, довіреність № 6 від 28.12.2010 року;

третьої особи ОСОБА_3, довіреність № 01/109 від 21.01.2011 року, ОСОБА_4, довіреність № 05/66 від 15.01.2011 року;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомпублічного акціонерного товариства «Енергетична компанія «Севастопольенерго» (вул. Хрустальова, буд. 44, м. Севастополь, 99040);доНаціональної комісії регулювання електроенергетики України (вул. Смоленська, буд. 19, м. Київ, 03680);

третя особа - державне підприємство Міністерства оборони України «102 підприємство електричних мереж» (вул. 4-а Бастіонна, буд. 32, м. Севастополь, 99007)

про визнання дій незаконними та зобовязання вчинити певні дії.

Обставини справи:

21.06.2011 року публічне акціонерне товариство «Енергетична компанія «Севастопольенерго»(далі по тексту позивач або товариство) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до Національної комісії регулювання електроенергетики України (далі по тексту відповідач або НКРЕ) про визнання дій відповідача в частині прийняття постанови 23.12.2010 року № 1935, якою затверджений Перелік місцевих (локальних) електричних мереж, що ухвалюють межи території здійснення діяльності по переданню електричної енергії місцевим (локальним) електричним мережам державним підприємством Міністерства оборони України «102 підприємство електричних мереж»станом на 23.12.2010 року по ТП-1160, ТП-1107, ТП-1407,ТП1502, ТП1510, ТП-1954, ТП1968, КТП-798, ТП-1401, ТП-1991, КТП-724, КТП1415; кабельні лінії 6 кВ: П1 ос. 18-ТП-1401, ПС-1 ос. 21-ТП-1407, ТП-1407-ТП-1401, ПС-11 л. 22-ТП-1502, ТП-1502-ТП-106, ТП-505-ТП1502, ТП-1152-ТП-1510, ТП1510-ТП-1154, ТП-1064-ТП-1107, ТП-1954-ТП-1968, ТП-497-ТП-1107, ПС-15 л. 66-ТП-497, ТП-1047-ТП-1954, ТП-1147-ТП-5, ПС-7-РП47 л. 13, КТП-1415-ТП-52, КТП-1415-КТП-1405, кабельне відпаювання 6 кВ у сторону КТП-742 від оп. 54 ЛЕП-6 кВ ПС-14 л. 11-ТП-732-КТП-798 протиправними та зобовязання відповідача виключити з Переліку місцевих (локальних) електричних мереж, якими ухвалюються межи території здійснення діяльності по переданню електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережам державним підприємством Міністерства оборони України «102 підприємство електричних мереж»станом на 23.12.2010 року, затвердженим постановою відповідача від 23.12.2010 року № 1935, а саме з: п. 1.1. ТП 1401, ТП 1407, КТП 1415; п. 1.2. ПС1 осередок 18-ТП 1401, ПС1 осередок 21-ТП 1407, ТП 1407 ТП 1401, КТП 1415-ТП 52, КТП 1415-КТП 1405; п. 2.1. ТП 1107, ТП 1160, ТП 1954, ТП 1968, ТП 1991; п. 2.2 ПС 15 л. 66 ТП 497, ТП 497 ТП 1107, ТП 1064 ТП-1107, ТП 1047 ТП1954, ТП 1954 ТП 1968; п. 3.1. ТП 1502, ТП 1510;п. 3.2. ПС 11 л. 22- ТП 1502, ТП 1502- ТП 106, ТП 505- ТП 1502, ТП 1152 ТП 1510, ТП1510 ТП 1154, ТП 1147 ТП 5; п. 4.1. КТП 742, КТП 798; п. 4.2. ПС 7 РП 47 л. 13, леп 6 кВ КТП 742 оп. № 54 ЛЕП 6 кВ ПС 14 л.11- ТП 732- КТП 798.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 23.06.2011 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-1966/11/2770.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 23.06.2011 року закінчено підготовче провадження, до участі у справі у якості третьої особи на стороні відповідача залучено державне підприємство Міністерства оборони України «102 підприємство електричних мереж»(далі по тексту третя особа або підприємство), справа призначена до судового розгляду.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримала у повному обсязі та просила його задовольнити. Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем Закону України «Про електроенергетику», Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами, Господарського кодексу України. Зазначила, що договір № 6/1-08 від 18.02.2010 року укладений з порушенням діючого законодавства, є удаваним правочином, а тому підприємство не мало право на одержання ліцензії. Крім того, зазначила, що право на одержання ліцензії має лише власник мереж.

Представник відповідача у судовому засіданні надала заперечення проти позовних вимог, відповідно до яких просила у задоволені адміністративного позову відмовити у повному обсязі. Вважає, дії відповідача в частині прийняття постанови 23.12.2010 року № 1935 є такими, що вчинені у межах компетенції та відповідно діючого законодавства, а саму постанову правомірною та такою, що прийнята відповідно до вимог законодавства, зокрема Закону України «Про електроенергетику», Указу Президента України від «Про заходи щодо забезпечення діяльності Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України», постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок видачі Національною комісією регулювання електроенергетики ліцензій на провадження діяльності, пов'язаної з виробництвом, передачею та постачанням електричної енергії, комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії, виробництвом теплової енергії на теплоелектроцентралях та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії», Інструкції про порядок видачі ліцензій Національною комісією регулювання електроенергетики на здійснення окремих видів підприємницької діяльності, та на підставі заяви державного підприємства Міністерства оборони України «102 підприємство електричних мереж»про переоформлення ліцензії.(арк.с. 83-86)

Представники третьої особи у судовому засіданні проти позову заперечували та просили у задоволені позовних вимог відмовити з підстав, що викладені у запереченнях. (арк.с. 103-104)

На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 01 вересня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Розглянувши документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача, відповідача та третьої особи, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство Міністерства оборони України «102 підприємство електричних мереж» зареєстровано як юридична особа Ленінською районною державною адміністрацією у місті Севастополі 03.03.1999 року, ідентифікаційний код 24964620, вид діяльності за КВЕД 40.13.0 розподілення та постачання електроенергії.

23.12.2010 року на відкритому засіданні Національної комісії регулювання електроенергетики України далі по тексту НКРЕ) було прийнято постанову № 1935 «Щодо переоформлення підприємству ліцензій на передачу електричної енергії місцевими (локальними) електричними межами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом, виданих ДП МО України 102 ПЕМ» (далі по тексту постанова) (арк.с.117-118). Відповідач постановив: - переоформити ліцензію АВ № 399871 на право провадження діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та ліцензію АВ № 469903 на право провадження діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, видані державному підприємству Міністерства оборони України «102 підприємство електричних мереж», у звязку із зміною місця провадження ліцензованої діяльності; затвердити територію здійснення ліцензованої діяльності з передачі електричної енергії місцевим (локальними) електричними мережами державному підприємству Міністерства оборони України «102 підприємство електричних мереж» згідно з Переліком місцевих(локальних) електричних мереж, які визначають межі території провадження діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними електричними мережами підприємством, станом на 23.12.2010 року, що додається та затвердити закріплену територію з постачання електричної енергії за регульованим тарифом цьому підприємству, як територію здійснення ліцензованої діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та розташування електричних мереж споживачів, які живляться від мереж ліцензіата або від приєднаних до мереж ліцензіата інших власників електричних мереж, які не мають ліцензії на постачання електричної енергії за регульованим тарифом. Ліцензії АВ № 399871 та АВ № 469903 визнано недійсними.

У перелік місцевих (локальних) електричних мереж, які визначають межі території здійснення діяльності по передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами державного підприємства Міністерства оборони України «102 підприємство електричних мереж» (арк.с.119-130), крім іншого, були включені наступні електроустановки, розташовані на території м. Севастополя: ТП-1160 (п. 2.1 постанови), ТП-1107 (п. 2.1 постанови), ТП-1407 (п. 1.1 постанови), ТП-1502 (п. 3.1 постанови), ТП-1510 (п. 3.1 постанови), ТП-1954 (п. 2.1 постанови), ТП-1968 (п. 2.1. постанови), КТП-798 (п. 4.1. постанови), ТП-1401(п.1.1 постанови), ТП-1991 (п.2.1 постанови), КТП-742 (п.4.1 постанови), КТП-1415(п.1.1 постанови); кабельні лінії 6 кВ: П1 ос. 18-тп-1401 (п.1.2 постанови), ПС-1 ос. 21- ТП-1407(п.1.2 постанови), ТП-1407, ТП-1401(п.1.2 постанови), ПС-11 л. 22- ТП-1502 (п. 3.2 постанови), ТП-1502, ТП-106(п. 3.2 постанови), ТП-505, ТП-1502 (п. 3.2 постанови), ТП-1152, ТП-1510 (п.3.2 постанови), ТП -1510, ТП-1154 (п. 3.2 постанови), ТП-1064, ТП-1107 (п. 2.2 постанови), ТП-1954, ТП-1968 (п. 2.2 постанови), ТП-497, ТП-1107 (п. 2 постанови), ПС-15 л. 66-ТП-497(п. 2.2 постанови), ТП-1047, ТП-1954 (п. 2 постанови), ТП-1147, ТП-5 (п. 3.2), ПС-7, РП-47 л. 13 (п. 4.2 постанови), КТП-1415, ТП-52 (п. 1.2 постанови), КТП-1415, КТП-1405 (п. 1.2 постанови), кабельне відпаювання 6кВ убік КТП-742 від оп. 54 ЛЕП-6 кВ ПС-14 л. 11-ТП-732-КТП-798 (п. 4.2 постанови).

Листом № 06/577 від 04.05.2011 року державне підприємство Міністерства оборони України «102 підприємство електричних мереж» направило на адресу позивача додаткову угоду до договору на передачу електричної енергії №1494/10-1/01 від 26.01.2010 року (арк.с.27-31), якою передбачалась передача електричної енергії вказаними вище електроустановками.

Частиною 2 статті 19 Конституції України від 28.06.1996 року визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 та 2 ст. 11 Закону України від 16.10.1997 року № 575/97-ВР "Про електроенергетику" державне регулювання діяльності в електроенергетиці провадиться шляхом надання ліцензій на здійснення окремих видів діяльності в електроенергетиці, формування тарифної політики, встановлення порядку здійснення контролю за діяльністю суб'єктів електроенергетики, інших учасників оптового ринку електричної енергії та відповідальності за порушення ними умов і правил здійснення діяльності на оптовому ринку електричної енергії. Органом державного регулювання діяльності в електроенергетиці є національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

Статтею 12 вказаного Закону визначено, що основними завданнями національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, зокрема є: державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці; видача суб'єктам підприємницької діяльності ліцензій на виробництво, передачу та постачання електричної енергії.

Згідно з ч. 1, 2 та 3 ст. 13 Закону України "Про електроенергетику" діяльність з виробництва, передачі та постачання електричної енергії в Україні здійснюється за умови отримання відповідної ліцензії. Ліцензія на здійснення діяльності з виробництва, передачі та постачання електричної енергії видається національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики. Ліцензія видається окремо на кожний вид діяльності відповідно до інструкції, умов і правил здійснення окремих видів діяльності, що затверджуються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

Указом Президента України від 14.03.1995 року № 213/95 «Про заходи щодо забезпечення діяльності Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України» було затверджено Положення про Національну комісію регулювання електроенергетики України (далі по тексту Положення про НКРЕ). Відповідно до п. 1 вказаного Положення Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ) є незалежним позавідомчим постійно діючим державним органом.

Згідно з п. 3 Положення про НКРЕ основними завданнями Комісії є, у тому числі: державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці та нафтогазовому комплексі; видача суб'єктам підприємницької діяльності ліцензій на виробництво електричної енергії в обсягах, що перевищують рівень, який встановлюється умовами та правилами здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії (ліцензійними умовами), передачу та постачання електричної енергії, зберігання природного газу в обсягах, що перевищують рівень, який встановлюється умовами та правилами здійснення підприємницької діяльності зі зберігання природного газу (ліцензійними умовами), і постачання природного газу, транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами, транспортування природного і нафтового газу трубопроводами.

Пунктом 4 Положення про НКРЕ передбачено, що Комісія відповідно до покладених на неї завдань видає суб'єктам підприємницької діяльності ліцензії на виробництво електричної енергії в обсягах, що перевищують рівень, який встановлюється умовами та правилами здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії (ліцензійними умовами), передачу та постачання електричної енергії, зберігання природного газу в обсягах, що перевищують рівень, який встановлюється умовами та правилами здійснення підприємницької діяльності зі зберігання природного газу (ліцензійними умовами), і постачання природного газу, транспортування нафти та нафтопродуктів магістральними трубопроводами, транспортування природного і нафтового газу трубопроводами.

Згідно з п. 13 зазначеного Положення Комісія в межах своїх повноважень на основі та на виконання законодавства приймає рішення у вигляді постанов і розпоряджень. Рішення Комісії, прийняті в межах її повноважень, є обов'язковими для виконання підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності, які здійснюють діяльність на оптовому ринку електроенергії, ринках газу, нафти та нафтопродуктів.

Таким чином, відповідач є спеціально уповноваженим органом, до компетенції якого віднесено вирішення питання про надання (переоформлення) ліцензій на передачу електроенергії.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.1999 року № 753 було затверджено Положення про порядок видачі Національною комісією регулювання електроенергетики ліцензій на провадження діяльності, пов'язаної з виробництвом, передачею та постачанням електричної енергії, комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії, виробництвом теплової енергії на теплоелектроцентралях та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії. (далі по тексту Положення № 753)

Згідно з п. 10 вказаного Положення ліцензія підлягає переоформленню у разі зміни: місцезнаходження юридичної особи; найменування юридичної особи;відомостей, зазначених у ліцензії, виданій громадянину-підприємцю; місця провадження ліцензіатом певного виду ліцензованої діяльності. Переоформлення ліцензії у зв'язку із зміною місця провадження ліцензіатом певного виду ліцензованої діяльності, якщо ця зміна виникла у зв'язку з розширенням ліцензіатом території своєї діяльності, здійснюється у порядку та в терміни, передбачені для видачі ліцензії. Переоформлення ліцензії проводиться протягом 10 днів з дня подання заяви разом з відповідними документами. До проведення цього переоформлення діє раніше видана ліцензія.

Відповідно до п.п. 3, 4, 5 Положення № 753 для отримання ліцензії на кожний вид діяльності суб'єкт підприємницької діяльності подає до Комісії заяву за формою згідно з додатком 1. У заяві зазначаються: відомості про заявника: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, банківські реквізити, організаційно-правова форма, ідентифікаційний код; місце здійснення діяльності (якщо підприємницька діяльність, вид якої підлягає ліцензуванню, здійснюється у кількох територіально відокремлених підрозділах суб'єкта підприємницької діяльності, у заяві зазначаються їх адреси); вид діяльності, на який заявник має намір отримати ліцензію; встановлена потужність та річні обсяги; термін дії ліцензії. До заяви додаються такі документи: юридичними особами - копії свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності та установчих документів та довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій; документи, що підтверджують: достатність у суб'єкта підприємницької діяльності власних коштів; можливість додержання інших показників та вимог, що обмежують ризики операцій на оптовому ринку електроенергії, згідно з нормативами, встановленими Комісією; можливість здійснення заявником даного виду діяльності відповідно до умов та правил здійснення окремих видів підприємницької діяльності (ліцензійних умов); копія документа, що підтверджує право користування майном, яке забезпечує виконання умов і правил здійснення даного виду підприємницької діяльності (ліцензійних умов); документ про внесення плати за видачу ліцензії.

Відповідно до Указу Президента України від 17.11.98 N 1257/98 "Про запровадження ліцензування діяльності господарюючих суб'єктів у сфері природних монополій" та Положення про порядок видачі Національною комісією регулювання електроенергетики ліцензій на провадження діяльності, пов'язаної з виробництвом, передачею та постачанням електричної енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 1999 року N 753 була розроблена Інструкція про порядок видачі ліцензій Національною комісією регулювання електроенергетики на здійснення окремих видів підприємницької діяльності (далі по тексту Інструкція), затвердженая постановою Національної комісії регулювання електроенергетики від 6 жовтня 1999 р. N 1305, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 жовтня 1999 р. за N 738/4031.

Згідно з п. 2.1. Інструкції ліцензія видається НКРЕ окремо на кожний вид діяльності, зокрема на передачу електроенергії місцевими (локальними) електричними мережами.

Пунктом 4.1. Інструкції визначено, що ліцензія підлягає переоформленню у разі зміни: місцезнаходження юридичної особи; найменування юридичної особи; відомостей, зазначених у ліцензії, виданій громадянину-підприємцю; місця провадження ліцензіатом певного виду ліцензованої діяльності.

Згідно з п. 4.2. Інструкції для переоформлення ліцензії суб'єкт підприємницької діяльності зобов'язаний у 10-денний термін з дня настання однієї із зазначених змін подати НКРЕ заяву на переоформлення ліцензії за встановленою формою (додаток 16).

Відповідно до п. 4.5. Інструкції переоформлення ліцензії проводиться протягом 10 днів з дня подання заяви разом з відповідними документами. До проведення цього переоформлення діє раніше видана ліцензія. Переоформлення ліцензії у зв'язку із зміною місця провадження ліцензіатом певного виду ліцензованої діяльності, якщо ця зміна виникла у зв'язку з розширенням ліцензіатом території своєї діяльності, здійснюється у порядку та в терміни, передбачені для видачі ліцензії. До проведення цього переоформлення діє раніше видана ліцензія.

В пункті 2.5. Інструкції визначено, що до заяви додаються документи згідно з Переліком документів на певний вид підприємницької діяльності (додатки 2 - 7, 24, 25).

До заяви про видачу, переоформлення, продовження дії або внесення змін до ліцензії щодо території здійснення ліцензованої діяльності ліцензії з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережамидодаються: доручення на право представництва заявника (у разі потреби), документ про внесення плати за видачу (переоформлення) ліцензії, копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності (нотаріально посвідчена), копія статуту (нотаріально посвідчена),копія установчого договору (нотаріально посвідчена), опис заявленої діяльності (річний баланс надходження, розподілу та обсягів власного споживання електроенергії за рівнями напруги; опис систем обліку електроенергії, що використовується заявником, у тому числі і погодинних; технічна характеристика мереж; звітні та нормативні витрати ел. енергії за минулий рік; структура органу диспетчерського управління), документ, що підтверджує Норматив достатності власних активів суб'єктів підприємницької діяльності (копія бухгалтерської звітності ф-N 1 за звітний період), копія довідки про включення до Реєстру суб'єктів підприємницької діяльності,розрахунок коефіцієнтів нормативних технологічних витрат електроенергії,розрахунок тарифів на передачу електроенергії за класами напруги, опис території здійснення ліцензованої діяльності за формою, наведеною у додатку 22 Інструкції, копія повідомлення у засобах масової інформації про намір отримати ліцензію (додаток 20).

Відповідно до Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами територія здійснення ліцензованої діяльності це територія адміністративно-територіальної одиниці, де розташовані місцеві (локальні) електричні мережі, що перебувають у власності ліцензіата, яку ліцензіат погоджує з центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління в електроенергетиці, указується ліцензіатом в описі за формою, наведеною в додатку до Умов та Правил, і затверджується НКРЕ в установленому порядку. Якщо на території адміністративно-територіальної одиниці розташовані електричні мережі інших ліцензіатів, то територія здійснення ліцензованої діяльності кожного з цих ліцензіатів визначається відповідно до території розташування об'єктів електроенергетики, що перебувають у власності ліцензіата.

Судом під час розгляду справи було встановлено, що 14.12.2010 року підприємством була подана заява про переоформлення ліцензії на передачу електроенергії місцевими (локальними) - мережами у зв'язку із розширенням території здійснення ліцензованої діяльності. До заяви був наданий відповідний перелік документів, що містив, зокрема, опис території здійснення ліцензованої діяльності, який відповідно до листа Міністерства палива та енергетики України від 09.12.2010 року № 05/32-1227 був погоджений Мінпаливенерго без зауважень. Подані державним підприємством Міністерства оборони України «102 підприємство електричних мереж» заява та документи до неї відповідали вимогам Положення № 753 та Інструкції. (арк.с. 139-179)

З урахуванням вказаних обставин суд вважає, що у відповідача не було підстав для відмови підприємству у переоформленні ліцензії. Тому, постанова та дії відповідача щодо її прийняття є правомірними та такими, що відповідають вимогам діючого законодавства.

Щодо твердження представника позивача, що підприємство не є власником електричних мереж, а тому не мало право на одержання ліцензії, то суд зазначає наступне.

Підставою для включення вишезазначених обєктів у територію здійснення ліцензованої діяльності з передачі електричної енергії місцевим (локальними) електричними мережами державному підприємству Міністерства оборони України «102 підприємство електричних мереж» став договір № 6/1/-08 від 18.02.2010 року, що укладений між Міністерством оборони Російської Федерації в особі начальника 1997 відділення морської інженерної служби Чорноморського флоту Російської Федерації та підприємством. Відповідно до п. 1.1. цього договору в порядку та на умовам, передбачених договором підприємство прийняло в господарське відання електроустановки 1997 ОМИС. (арк.с. 9-12, 162-165).

Згідно з ч. 1 ст. 317 Цивільного кодексу України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Відповідно до ст. 136 Господарського кодексу України право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами. Власник майна, закріпленого на праві господарського відання за суб'єктом підприємництва, здійснює контроль за використанням та збереженням належного йому майна безпосередньо або через уповноважений ним орган, не втручаючись в оперативно-господарську діяльність підприємства. Щодо захисту права господарського відання застосовуються положення закону, встановлені для захисту права власності. Суб'єкт підприємництва, який здійснює господарську діяльність на основі права господарського відання, має право на захист своїх майнових прав також від власника.

Таким чином, законодавець фактично прирівняв права власника та права особи, якій належить майно на праві господарського відання, а тому підприємство мало право на одержання ліцензії з урахуванням переданих Міністерством оборони Російської Федерації електроустановок.

Щодо законності укладення договору № 6/1/-08 від 18.02.2010 року, то суд зазначає, що вказаний договір не є предметом розгляду у цій справі. Крім того, відповідно до Господарського процесуального кодексу України справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав віднесено до юрисдикції господарських судів.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Право на судовий захист має лише та особа, яка є суб'єктом (носієм) порушених прав, свобод чи інтересів. Тож для того, щоб особі було надано судовий захист, суд повинен встановити, що особа дійсно має право, свободу чи інтерес, про захист яких вона просить, і це право, свобода чи інтерес порушені відповідачем.

Відповідно до ч. 1 ст. 70 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позивачем не надано доказів, що її права, свободи та інтереси порушені діями та рішеннями НКРЕ.

Суд не може прийняти до уваги посилання представника позивача, що у товариства у звязку з прийняттям постанови збільшилися витрати, а тому позивач несе збитки.

Так, згідно з постановами НКРЕ № 681 та 683 від 21.04.2011 року, відповідач не лише збільшив витрати позивача, а й компенсував ці витрати збільшення тарифу для третьої особи. (арк.с. 131-138)

Представник позивача жодних доказів, що цієї компенсації не достатньо для покриття витрат не надав.

З огляду на вказане, позовні вимоги публічного акціонерного товариства «Енергетична компанія «Севастопольенерго» задоволенню не підлягають.

Постанова викладена у повному обсязі 06.09.2011 року.

Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили у порядку та строки відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня отримання копії постанови за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя< підпис >Ю.В. Лотова

< З оригіналом згідно >

Суддя< підпис >Ю.В. Лотова