Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
15.08.11Справа №2а-1962/11/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:
cуддя - Водяхін С.А.,
cекретар - Філімонцева О.В.,
за участю сторін:
представника позивача Товариства з обмеженою відповідальністю «Севастопольський мясопереробний завод»- Уряда Миколи Володимировича, паспорт серії НОМЕР_1, виданий Ленінським РВ УМВС України у м. Севастополі 20 лютого 1998 року, довіреність № 01 від 20 червня 2011 року;
представника відповідача Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя - ОСОБА_2, довіреність № 1894/9/10-039 від 06 червня 2011 року;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Севастопольський мясопереробний завод»до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
У червні 2011 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Севастопольський мясопереробний завод»звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення № 0003090151/0 від 25 травня 2011 року про визначення штрафу за платежем податок на прибуток у розмірі 464,70 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 24 червня 2011 року відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-1962/11/2770.
15 серпня 2011 року позивачем надано до суду заяву про зміну (уточнення) позовних вимог, відповідно до якої Товариство з обмеженою відповідальністю «Севастопольський мясопереробний завод»просить податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя № 0003090151/0 від 25 травня 2011 року про визначення штрафу за платежем податок на прибуток у розмірі 464,70 грн. визнати протиправним та скасувати.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач не допускав порушення вимог законодавства в частині своєчасної сплати податкового зобовязання та платіжне доручення на перерахування грошових коштів до установи банку було подано завчасно. Крім того, застосовуючи до позивача санкції за несвоєчасну сплату суми грошового зобовязання з податку на прибуток підприємств відповідач безпідставно не взяв до уваги положення пункту 7 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення»Податкового кодексу України, згідно з яким штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
У судовому засіданні представник позивача підтримав уточнені позовні вимоги у повному обсязі та наполягав на їх задоволенні.
Представник відповідача у судовому засіданні з позовом не погодився з підстав викладених у письмових запереченнях. Вказав, що в обовязки позивача входить своєчасна сплата податкових зобовязань. Однак, свій обовязок позивач належним чином не виконав, податкове зобовязання з податку на прибуток за 1 квартал 2011 по терміну сплати 20 травня 2011 року фактично сплатив 24 травня 2011 року, тому повинен нести відповідальність у вигляду штрафу, передбачену пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України. Стосовно необхідності застосування пункту 7 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення»Податкового кодексу України зазначив, що відповідальність за порушення податкового законодавства згідно з цим пунктом застосовується за період з 01 січня по 30 червня 2011 року тільки за порушення нових, відмінних від старого законодавства, норм права, тому при прийнятті оскаржуваного податкового повідомлення-рішення не було порушено норми податкового законодавства.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, встановивши обставини у справі, перевіривши докази та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 25 травня 2011 року Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя було проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на прибуток за звітний податковий період 1 квартал 2011 року.
За результатами перевірки встановлено порушення пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, яке виразилося у порушенні граничного терміну сплати самостійно визначеного грошового зобовязання з податку на прибуток підприємств. Грошове зобовязання фактично сплачено 24 травня 2011 року, в той час, як граничний строк сплати 20 травня 2011 року.
Вказане порушення документально зафіксовано в акті перевірки від 25 травня 2011 року № 4092/10/15-1/32216319 (а.с. 7,8).
25 травня 2011 року Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя на підставі пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України прийнято податкове повідомлення-рішення № 0003090151/0 про визначення штрафу за платежем податок на прибуток у розмірі 464,70 грн. (а.с. 6).
Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Грошовим зобов'язанням платника податків згідно підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України є сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Пункт 126.1 статті 126 Податкового кодексу України визначає, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання.
Відповідно до пункту 109.1 статті 109 Податкового кодексу України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Об'єктивна сторона даного правопорушення сформульована як бездіяльність несплата грошових зобов'язань. Аналізуючи положення глави 11 Податкового кодексу України можна дійти висновку, що будь-яке порушення норм Кодексу є порушенням податкового законодавства. Отже, порушуючи граничні терміни сплати грошових зобовязань, визначених у податкових деклараціях (звітах), платники податків порушують податкове законодавство та до них повинні бути застосовані штрафні (фінансові) санкції (штрафи).
Відповідно до пункту 113.3 статті 113 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
З матеріалів справи вбачається та встановлено судом у ході судового розгляду, що позивач 19 травня 2011 року платіжним дорученням № 73 перерахував до державного бюджету задекларовану ним суму податку на прибуток за 1 квартал 2011 року у розмірі 4647,00 грн., по строку сплати 20 травня 2011 року, що повністю відповідає вимогам пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України.
Судом не приймається до уваги посилання відповідача на те, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Севастопольський мясопереробний завод»помилково були перераховані кошті на рахунок 31110009700007, який відповідає платежу за КБК 11021000 податок на прибуток приватних підприємств, оскільки позивач, як організація, створена за участю іноземних інвесторів, повинен був перераховувати податок на картку КБК 11020300 за іншим розрахунковим рахунком 31116003700007, у звязку з наступним.
Відповідно до частини першої статті 116 Господарського кодексу України підприємство, створене відповідно до вимог цього Кодексу, в статутному капіталі якого не менш як десять відсотків становить іноземна інвестиція, визнається підприємством з іноземними інвестиціями. Підприємство набуває статусу підприємства з іноземними інвестиціями з дня зарахування іноземної інвестиції на його баланс.
Згідно зі статутом Товариства з обмеженою відповідальністю «Севастопольський мясопереробний завод»одним зі засновників позивача є громадянин Російської Федерації ОСОБА_3, який має частку у статному фонді підприємства 0,05300 відсотка, тобто менш ніж 10 відсотків.
Таким чином, у розумінні Господарського кодексу України Товариство з обмеженою відповідальністю «Севастопольський мясопереробний завод»не підпадає під поняття «підприємство з іноземними інвестиціями», а тому податковий орган не повинен був відкривати позивачу картку з КБК 11020300.
Отже, за таких обставин, Товариством з обмеженою відповідальністю «Севастопольський мясопереробний завод»не були порушені строки перерахування сум податку на прибуток за 1 квартал 2011 року.
Згідно зі статтею 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.
Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з пунктом 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого Державна податкова інспекція в Ленінському районі м. Севастополя зобов'язана діяти на підставі та межах повноважень та у способі, що передбачені Конституцією та Законами України, застосовує інші нормативно-правові акти, прийняти відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач не надав суду доказів того, що при визначенні Товариству з обмеженою відповідальністю «Севастопольський мясопереробний завод»штрафу з податку на прибуток підприємств у розмірі 10 відсотків несвоєчасно погашеної суми узгодженого грошового зобовязання він діяв у спосіб, що передбачений нормами діючого податкового законодавства стосовно притягнення до відповідальності при порушенні податкового законодавства.
З врахуванням наведеного, оцінюючи у сукупності встановлені обставини та перевіривши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що дії Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя по застосуванню до Товариства з обмеженою відповідальністю «Севастопольський мясопереробний завод»штрафу з податку на прибуток за 1 квартал 2011 року у розмірі 464,70грн., не можуть бути визнані судом законними, а тому позов підлягає задоволенню, а податкове повідомлення-рішення № 0003090151/0 від 25 травня 2011 року визнанню протиправним та скасуванню.
Згідно зі статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України суд присуджує з Державного бюджету України на користь позивача витрати зі сплати судового збору у розмірі 3 грн. 40 коп.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя від 25 травня 2011 року № 0003090151/0 про визначення Товариству з обмеженою відповідальністю «Севастопольський мясопереробний завод»штрафу за платежем податок на прибуток у розмірі 464 (чотириста шістдесят чотири) грн. 70 коп.
Стягнути з Державного бюджету України (31113095700007, ГУДКВ М, Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Севастопольський мясопереробний завод»судові витрати в сумі 3 (три) грн. 40 коп.
Постанова набирає законної сили у порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядку і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складено 22 серпня 2011 року.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя С.А. Водяхін