Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
07.09.11Справа №2а-2365/11/2770 Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя до Громадської організації інвалідів України в м. Севастополі «Надія»про стягнення заборгованості в розмірі 168,00 грн.,
в с т а н о в и в:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Громадської організації інвалідів України в м. Севастополі «Надія»про стягнення заборгованості в розмірі 168,00 грн. Вказує, що 23.12.2010 року ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя було проведено невиїзну документальну перевірку Громадської організації інвалідів України в м. Севастополі «Надія»з питань своєчасності подання податкової звітності. За результатами перевірки складений акт № 9559/10/15-1/33166128 від 23.12.2010 року. На підставі акту перевірки керівництвом ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000390151/0 від 09.02.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій з податку на прибуток у розмірі 170,00 грн. Узгоджені суми податкових зобовязань з податку на прибуток платником сплачено не було, у звязку з чим на його обліковій картці виникла заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток підприємств у розмірі 168,00 грн. (з урахуванням переплати у сумі 168,00 грн.). Отже на момент подачі позовної заяви до суду загальна сума заборгованості відповідача складає 168,00 грн.
Просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 168,00 грн.
Ухвалою від 27 липня 2011 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 27 липня 2011 року підготовче провадження було закінчено та справу призначено до судового розгляду.
07 вересня 2011 року від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує у повному обсязі (а.с.43).
Відповідач, явку повноважних представників у судове засідання не забезпечив, письмові заперечення на позовну заяву не надав, про час та місце проведення судових засідань повідомлений належним чином за місцем реєстрації (а.с.6).
В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідачів за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до пункту пятого частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України. Згідно зі ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. Тому, з огляду на вказане, спір належить розглядати за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено наступне: Громадська організація інвалідів України в м. Севастополі «Надія»зареєстрована Ленінською районною державною адміністрацією м. Севастополя та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції в Ленінському районі м. Севастополя з 21.09.2004 року (а.с.8) як платник податків і зборів (обовязкових платежів).
23.12.2010 року ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя проведено невиїзну документальну перевірку Громадської організації інвалідів України в м. Севастополі «Надія»з питання своєчасності надання податкової звітності. За результатами перевірки складений акт перевірки № 9559/10/15-1/33166128 від 23.12.2010 року (а.с.13). Перевіркою було встановлено порушення з боку відповідача п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(що діяв на момент виникнення відносин) та п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме: Громадською організацією інвалідів України в м. Севастополі «Надія»податковий звіт про використання коштів неприбутковими установами й організаціями за 2009 рік фактично було надано 10.02.2010 року, граничний строк подання 09.02.2010 року.
Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-III (далі Закон № 2181) (що діяв на момент виникнення відносин) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств. Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно з п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28.12.1994 року № 334/94-ВР (далі Закон № 334) платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
Згідно з п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Для фізичних осіб, які займають посади, що підпадають під визначення суб'єктів корупційних діянь відповідно до закону, за неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи таких фізичних осіб, отриманих протягом зайняття такої посади, штраф застосовується у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
На підставі вказаного акту перевірки керівництвом ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000390151/0 від 09.02.2011 року про застосування штрафних санкцій з податку на прибуток в розмірі 170,00 грн. (а.с.11), яке було отримано уповноваженою особою відповідача 14.02.2011 року (зворотній а.с.11).
Проте узгоджені суми податкових зобовязань з податку на прибуток платником сплачено не було, у звязку з чим на його обліковій картці виникла заборгованість перд бюджетом з податку на прибуток підприємств у розмірі 168,00 грн. (з урахуванням переплати у сумі 2,00 грн.).
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На виконання п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя на адресу відповідача було направлено податкову вимогу № 162 від 25.02.2011 року з пропозицією погасити наявну заборгованість в сумі 168,00 грн. (а.с.16), яка була повернута на адресу ДПІ з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».
Згідно з п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що заборгованість з податку на прибуток в сумі 168,00 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005 року, суд
п о с т а н о в и в:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Громадської організації інвалідів України в м. Севастополі «Надія» (99055, м. Севастополь, пр. Ген. Острякова, буд. 201-А, кв. 3, код ЄДРПОУ 33166128, р/р 26008110100020 у ПАТ «ВіЕйБі Банк», МФО 380537) на користь Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Кулакова, 37) у дохід державного бюджету Ленінського району м. Севастополя заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток організацій і підприємств споживчої кооперації, кооперативів та громадських обєднань у розмірі 168,00 грн. (сто шістдесят вісім грн. 00 коп.) на р/р 31111008700007, банк отримувача - Головне управління Державного казначейства України у м. Севастополі, МФО 824509, код ЄДРПОУ 24035598, код платежу 11020900, шляхом стягнення коштів, які перебувають у власності підприємства, у тому числі за рахунок готівки, що належить платник у податків, а також стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих платника; продажу майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк, з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя< підпис >О.І. Майсак
< З оригіналом згідно >
< Суддя ><підпис ><Суддя >