Постанова № 20263545, 15.12.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.12.2011
Номер справи
2а-15901/11/2670
Номер документу
20263545
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 Вн. №27/348

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

15 грудня 2011 року 09:41 № 2а-15901/11/2670

за позовомДержавної податкової інспекції у Дарницькому районі м.Києва

до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1

простягнення заборгованості у розмірі 50 007,57 грн.

Суддя О.В.Головань

Секретар Х.І.Філяк

Представники:

Від позивача: ОСОБА_3 (довіреність № 3 від 04.01.2011 р.);

Від відповідача: не зявився.

Обставини справи

Державна податкова інспекція у Дарницькому районі м. Києва звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 заборгованості у розмірі 50 007,57 грн.

Ухвалою суду від 01.11.2011 р. відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 28.11.2011 р.

У судовому засіданні 28.11.2011 р. оголошено перерву до 15.12.2011 р.

До судового засідання 15.12.2011 р. представник відповідача не зявився; позивач повідомлений про час та місце розгляду справи належним чином.

У судовому засіданні 15.12.2011 р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови про задоволення позову.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Субєкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 (надалі відповідач) зареєстрований Дарницькою районною у м. Києві державною адміністрацією як підприємець 26.07.2000 р. (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1), що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця, наявною в матеріалах справи.

Відповідач перебуває на обліку як платник податку у Державній податковій інспекції у Дарницькому районі міста Києва (надалі позивач).

Як вбачається з матеріалів справи, станом на момент розгляду справи у суді заборгованість відповідача складає 50 007,57 грн., у тому числі з податку на доходи фізичних осіб 7,57 грн.; по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки 50000,00 грн.

Заборгованість з податку на доходи фізичних осіб виникла на підставі акту про результати виїзної планової перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2007 р. по 30.06.2010 р. № 5837/17/4/НОМЕР_1 від 16.09.2010р.

На підставі акту було винесено податкове повідомлення рішення від 12.11.2010 р. № 0021191704/0/43809 на суму 707,82 грн. (податок з доходів фізичних осіб). Cуму податкового зобов'язання - 707,82 грн. - було сплачено відповідачем. Позивачем було нараховано пеню у розмірі 7,57 грн.

Заборгованість по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки виникла на підставі акту про результати виїзної планової перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства від 16.09.2010 р. № 5837/17/4/НОМЕР_1

На підставі акту перевірки було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0021201704/0/43808 від 12.11.2010 р. на суму 50000,00 грн.

Документальною перевіркою ДПІ у Дарницькому районі м. Києва встановлено порушення вимог п. 4 ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" від 26.12.1992 р. № 13-92 (відповідач не подав декларацію про доходи за 2009 рік по строку подачі на 09.02.2010 р.); вимог п. 19.1 "а" ст. 19 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003 р. № 889-VI (відповідач занизив оподатковуваний дохід за 2009 рік на суму 4718,80 грн., що призвело до заниження суми податкового зобовязання з податку з доходів фізичних осіб на суму 707,82 грн.); п.1, п. 2, п. 3 та п. 5 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р. № 265/95 ВР (відповідач отримав готівкові кошти за реалізовані товари в сумі 10000,00 грн., які не провів на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій).

Відповідно до п.1 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту проведення розрахункових операцій з використанням реєстраторів розрахункових операцій або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті, а в разі використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання:

- вчинене вперше - 1 гривня;

- вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг);

- за кожне наступне вчинене порушення - у п'ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

У звязку з тим, що відповідач не зявився для ознайомлення та підписання акту виїзної планової перевірки, позивачем було складено акт щодо неявки для ознайомлення та підписання акта документальної перевірки відповідача від 16.07.2010 р. № 669.

Згідно із ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу.

Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Якщо контролюючий орган, що визначив суми грошового зобов'язання платника податків, не є органом державної податкової служби, такий контролюючий орган надсилає відповідному органу державної податкової служби подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків, а також розрахунок його розміру, на підставі якого орган державної податкової служби надсилає податкову вимогу. Форма зазначеного подання затверджується Кабінетом Міністрів України.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

У звязку із виникненням податкового боргу відповідачу було відправлено податкову вимогу від 19.01.2011 р. № 9 на суму 707,82 грн., яка була отримана особисто відповідачем 07.02.2011 р.

Відповідно до п.п. 4.2.2. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо: платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію; дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях; контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання; згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.

Згідно із п.п. 17.1.5 п. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, штрафні санкції не застосовуються, за винятком випадків, які підпадають під дію підпункту 17.1.7 цього пункту.

Згідно з п. 14.1.175 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 20.1.18 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Отже, з урахуванням того, що узгоджена сума податкового зобовязання станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 50 007,57 грн.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі вищевикладеного, ст.ст. 160-163, 186 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) заборгованість у розмірі 50 007,57 грн.:

- заборгованість з податку на прибуток в сумі 7 (сім) грн. 57 коп. на р/р 33115341700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 в банку ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, кодова строка 11010200;

- заборгованість по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки в сумі 50000 (п'ятдесят тисяч) грн. 00 коп. на р/р 31116104700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 в банку ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, кодова строка 21080900.

3. Постанова може бути оскаржена в порядку ст. 186 КАС України.

Суддя О.В. Головань

Повний текст постанови

виготовлено і підписано 19.12.11 р.