ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
за результатами скороченого провадження
м. Київ
30 листопада 2011 року № 2а-15792/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П. розглянувши, в порядку скороченого провадження, адміністративну справу
за позовомДержавної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до Товариства з обмеженою відповідальністю "КУА АПФ "Раціональні інвестиційні технології"
простягнення штрафних санкцій в розмірі 8 500,00грн. В С Т А Н О В И В:
Відповідно до частини першої статті 5 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Згідно із статтею 6 зазначеного Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат ітериторіальні органи.
Статтею 7 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" передбачено, що до завдань Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, зокрема, відноситься здійснення державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних на території України, а також у сфері спільного інвестування та захист прав інвесторів шляхом застосування заходів щодо запобігання і припинення порушень законодавства на ринку цінних паперів, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень.
Частиною першою статті 39 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", встановлено, що розкриття інформації на фондовому ринку здійснюється емітентами цінних паперів шляхом: розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Додаткові вимоги до розкриття інформації емітентами цінних паперів, які пройшли процедуру лістингу на фондовій біржі, встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Пунктами 4 та 5 розділу ІІ Положення про порядок складання та розкриття інформації компанією з управління активами про результати діяльності та розрахунок вартості чистих активів інститутів спільного інвестування (пайових та корпоративних інвестиційних фондів)" затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 216 від 01.08.2002 (у редакції рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 50 від 19.01.2010) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.07.2002 за № 697/6985), встановлено, що щоквартальну інформацію щодо діяльності венчурних фондів Компанія зобов'язана надсилати в електронній формі на електронну адресу, визначену у пункті 10 розділу I цього Положення. На письмовий запит Комісії Компанія зобов'язана надати паперову форму Інформації відповідно до запиту. Щорічна Інформація - це Інформація Компанії щодо результатів діяльності ІСІ за рік. Щорічна Інформація подається до Комісії в паперовій формі та в електронній формі на електронну адресу, визначену у пункті 10 розділу I цього Положення.
Згідно із пунктом 6 розділу ІІ зазначеного Положення, компанія подає інформацію щодо діяльності ІСІ до Комісії у терміни: щоденну - до 13-ї години наступного робочого дня; щоквартальну - не пізніше останнього числа місяця, що настає за звітним кварталом, інформація за четвертий квартал - до 20 лютого наступного року за звітним; щорічну - до 30 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до пункту 14 статті 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Пунктом 7 частини першої статті 11 зазначеного Закону встановлено, що державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до пунктів 2-5 розділу 18 рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 2272 від 11.12.2007 "Про затвердження Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку" зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 за № 120/14811 штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії). У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, установлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.
Статтею 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, встановлено, що у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Керуючись статтями 17, 50, 69, 70, 71, 158-163 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю "КУА АПФ "Раціональні інвестиційні технології" про стягнення штрафу в розмірі 8 500,00 грн. - задовольнити повністю.
2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "КУА АПФ "Раціональні інвестиційні технології" (01135, м. Київ, вул. Шолуденка, буд. 1Б, код ЄДРПОУ 33105814) штраф у розмірі 8 500,00 грн. (вісім тисяч п'ятсот грн. 00 коп.) до Державного бюджету, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106.
Відповідно до частини першої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження підлягають негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.П. Огурцов
Справа № 2а-15792/11/2670