ПОСТАНОВА Справа №3-2505/2011р.
13 грудня 2011 року
Харцизький міський суд Донецької області у складі :
судді –Щебуняєвої Л.Л.,
при секретарі - Должиковій Я.Ю.,
з участю прокурора –Лукоянової О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Харцизьку
адміністративний матеріал,який поступив з Управління Служби безпеки України в Донецькій області відносно ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1,яка народилася в селі Люб*язь Любешівського району Волинської області,працюючої директором Зугреського професійного ліцею,мешкає в АДРЕСА_1,
- про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.172-2 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1,являючись посадовою особою,що обіймає посаду,пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських повноважень,перебуваючи на посаді директора Зугреського професійного ліцею,будучи суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, 8 липня 2011 року та 29 липня 2011 року порушила спеціальні обмеження,спрямовані на запобігання і протидію корупції.
Так,в ході ревізії Контрольно-ревізійним управлінням в Донецькій області з 9 липня 2011 року по 2 вересня 2011 року було виявлено,що при складанні штатних розписів на 2009,2010 роки,січень-липень 2011 року та обгрунтованості внесення до нього посад обслуговуючого персоналу в Зугреському професійному ліцеї були передбачені видатки на утримання посади слюсаря-ремонтника в кількості 10 одиниць із розрахунку 30 одиниць діючого обладнання на одну посаду,що передбачено вимогами Типових штатів середніх професійно-технічних училищ системи Державного комітету СРСР з професійно-технічної освіти,затверджених наказом Державного комітету СРСР з профтехосвіти від 29 січня 1987 року №13.
Але в розрахунках до кошторисів до переліку діючого обладнання на 2009-2011 роки було включено інструменти,а саме:тиса,верстати слюсарні з тисами та інші інструменти,що не є обладнанням.
Також шляхом аналізу діючого обладнання,яке рахувалось в обліку ліцею станом на 1 січня 2009 року,1 січня 2010 року та 1 січня 2011 року,на підставі наказу директору ліцею ОСОБА_1 від 19 серпня 2011 року №179 ,створеною комісією переглянутий перелік діючого обладнання,кількість якого впливає на штатні посади слюсарів-ремонтників .В результаті обстеження кількість діючого обладнання склала 210 одиниць.
Таким чином,кількість посад слюсарів-ремонтників було завищено на 3 одиниці,які були вакантними протягом поточного року.
Вищезазначене призвело до завищення потреби в бюджетних коштах на утримання посад слюсарів-ремонтників за період 2009-2010 роки та січень-липень 2011 року,яку профінансовано в розмірі 100,0%. Сума завищення склала штучну економію фонду оплати праці та була спрямована на матеріальні заохочення працівників ліцею.
Директор Зугреського професійного ліцею ОСОБА_1 своїми діями створила штучну економію фонду оплати праці,після чого 8 липня 2011 року підписала наказ №164 преміювати головного бухгалтера Зугреського професійного ліцею ОСОБА_2 в розмірі 1600 гривен та 29 липня 2011 року підписала розрахункову відомість нарахування та сплати заробітної плати працівникам Зугреського професійного ліцею за липень 2011 року,на підставі якої бухгалтеру Зугреського професійного ліцею ОСОБА_2 була нарахована та сплачена премія за липень 2011 року в розмірі 1600 гривен.
З урахуванням вищевикладеного ,ОСОБА_1 ,будучи посадовою особою,що обіймає посаду,пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських повноважень,будучи суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення,підписала наказ та відомість про преміювання ,відповідно до яких ОСОБА_2 незаконно отримала премію за липень 2011 року в розмірі 1600 гривен.
Таким чином,ОСОБА_1, в порушення вимог ч.1 ст.6 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», 8 липня 2011 року та 29 липня 2011 року
порушила спеціальні обмеження,спрямовані на запобігання і протидію корупції,
використала свої службові повноваження та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для інших осіб ,а саме: незаконного преміювання головного бухгалтера Зугреського професійного ліцею ОСОБА_2 в розмірі 1600 гривен.
Своїми діями ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення,передбачене ст.172-2 ч.1 КупАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1. пояснила,що вона згодна зі складеним відносно неї працівниками Управління Служби безпеки України в Донецькій області адміністративним протоколом за ст.172-2 ч.1 КупАП. Також пояснила,що вона з травня 2005 року працює директором Зугреського професійного ліцею,серед її службових обов’язків є такі як: вирішення всіх питань поточного керівництва діяльністю ліцею, затвердження в межах наявного фонду заробітної плати штатного розпису і чисельності працівників ліцею, видання наказів і розпоряджень,розпорядження коштами навчального закладу в межах кошторису доходів і видатків ,прийняття на роботу та звільнення з посад працівників ,заохочення працівників,учнів,застосування дисциплінарних стягнень,контроль за дотриманням всіма підрозділами ліцею штатно-фінансової дисципліни,забезпечення виконання показників ефективності використання державного майна і доходу ,а також показників майнового стану навчального закладу,забезпечення дотримання порядку обслуговування і використання бюджетних коштів та інші функції.
Їй відомо,що з 1 липня 2011 року вона є суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції».
Протягом 2009-2011 років нею затверджувався штатний розпис Зугреського професійного ліцею,в яких було передбачено три зайві посади слюсарів-ремонтників для створення штучної економії фонду оплати праці,оскільки вказані посади необгрунтовані та залишалися вакантними протягом 2009-2010,січень-липень 2011 року. Зазначене призвело до зайвого отримання ліцеєм бюджетних коштів внаслідок завищення потреби в бюджетних асигнуванням. Сума завишення склала штучну економію фонду оплати праці в сумі 83706 грн.55 коп.,зокрема за січень-липень 2011 року -19818 грн .Вказані кошти спрямовувалися на заохочення ,виплату премій працівникам ліцею. Так 8 липня 2011 року вона видала та підписала наказ №164 ,яким за рахунок економії фонду оплати праці виплачена премія працівникам ліцею ,в тому числі головному бухгалтеру ОСОБА_2 в сумі 1600 гривен. 29 липня 2011 року вона підписала розрахункову відомість нарахування та сплати працівникам ліцею премії відповідно до наказу від 8 липня 2011 року,за якою ОСОБА_2була сплачена премія за липень 2011 року у розмірі 1600 гривен.
В ході перевірки ліцею ревізорами КРУ в Донецькій області сума завищення в кошторисі потреби в бюджетних коштах протягом поточного року була усунута шляхом скорочення асигнування .З 1 вересня 2011 року нею був переглянутий та затверджений новий штатний розпис по Зугреському професійному ліцею,в якому відсутні три зайві посади слюсарів-ремонтників.
Винність директора Зугреського професійного ліцею ОСОБА_1 в скоєнні правопорушення,передбаченого ст..172-2 ч.1 КУпАП також підтверджується матеріалами справи,актом Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області №03-22/44 від 2 вересня 2011 року ревізії фінансово-господарської діяльності Зугреського професійного ліцею за період з 1 серпня 2009 року по 31 липня 2011 року ,з якого вбачається,що в ході ревізії встановлено факт зайвого отримання бюджетних коштів внаслідок завищення ліцеєм потреби в бюджетних асигнуваннях на оплату праці за загальним фондом кошторису в сумі 61,38 тис.грн.-за КЕКВ 1111 «Заробітна плата»та 22,33 тис.грн.-за КЕКВ 1120 «Нарахування на заробітну плату»,з них за період з 1 січня 2011 року по 31 липня 2011 року в сумі 27,02 тис.грн. (з КЕКВ 1111-19,82 тис.грн,с КЕКВ-7,2 тис.грн)-через визначення недостовірних обсягів бюджетних коштів при плануванні бюджетних коштів при плануванні бюджетних показників ліцею на 2009-2011 роки (передбачення видатків на утримання посади слюсаря-ремонтника в кількості 3-х одиниць,які не були забезпечені обсягом роботи на були вакантними протягом всього періоду,що підлягав ревізії),та було профінансовано,що є порушенням ст..7 п.1.5,6 Бюджетного кодексу України ,п.п.22,28 « Порядку складання ,розгляду,затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ»,затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 року №228 ,сума зайвого планування та отримання в 2009 -2011 роках бюджетних коштів по заробітній платі призвела до створення штучної економії фонду оплати праці та була використана на виплату премій працівникам ліцею,в липні 2011 року за рахунок економії фонду оплати праці виплачена премія працівникам ліцею в загальній сумі 5350 грн.,в тому числі головному бухгалтеру ОСОБА_2-1600 грн. ; контрактом б/н від 25 квітня 2008 року ,укладеним між Міністерством освіти і науки України та ОСОБА_1 Любов*ю Михайлівною про призначення на посаду директора Зугреського професійного ліцею,строк дії контракту-з 1 червня 2008 року по 1 червня 2013 року,в службові обов’язки якої входять в тому числі,п.2.2,2.3 Контракту : вирішення всіх питань поточного керівництва діяльністю ліцею, затвердження в межах наявного фонду заробітної плати штатного розпису і чисельності працівників ліцею, видання наказів і розпоряджень,розпорядження коштами навчального закладу в межах кошторису доходів і видатків ,прийняття на роботу на звільнення з посад працівників ,заохочення працівників,учнів,застосування дисциплінарних стягнень,контроль за дотриманням всіма підрозділами ліцею штатно-фінансової дисципліни,забезпечення виконання показників ефективності використання державного майна і доходу ,а також показників майнового стану навчального закладу,забезпечення дотримання порядку обслуговування і використання бюджетних коштів та інші функції ;
наказом директора Зугреського професійного ліцею №.164 від 8 липня 2011 року «Про преміювання »,яким в честь Дня бухгалтера були премійовані працівники бухгалтерії ліцею,в тому числі і головний бухгалтер ОСОБА_2 в сумі 1600 гривен,за рахунок економії коштів фонду заробітної плати ;розрахунковою відомістю від 29 липня 2011 року підписаною директором ліцею ОСОБА_1,за якою відповідно до наказу від 8 липня 2011 року ОСОБА_2була сплачена премія за липень 2011 року у розмірі 1600 гривен.
Стаття 4 ч.1 п.3 Закону України «Про засади запобігання протидії корупції»від 7 квітня 2011 року №3206-У1 ,який діє з 1 липня 2011 року, суб’єктами відповідальності за корупційні правопорушення є- особи,які постійно або тимчасово обіймають посади,пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків .
Відповідно до вимог ст..6 ч.1 Закону України «Про засади запобігання протидії корупції»від 7 квітня 2011 року №3206-У1 , особам,зазначеним у пунктах 1-3 частини першої статті 4 цього Закону,забороняється використовувати свої службові повноваження та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди або у зв’язку з прийняттям обіцянки /пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб.
Статтею 172-2 ч.1 КУпАП передбачено,що порушення особою встановлених законом обмежень щодо використання службових повноважень та пов’язаних з цим можливостей з одержанням за це неправомірної вигоди у розмірі,що не перевищує п*яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян,або у зв’язку з прийняттям обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб тягне за собою накладення штрафу від 50 до 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно одержаної неправомірної вигоди матеріального характеру.
В зв’язку з чим суд вважає,що в діях ОСОБА_1 є порушення вимог ст..6 ч.1 Закону України «Про засади запобігання протидії корупції»від 7 квітня 2011 року №3206-У1,оскільки вона, перебуваючи на посаді директора Зугреського професійного ліцею,будучи особою,що обіймає посаду,пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських повноважень,зобов’язаною здійснювати поточне управління навчальним закладом відповідно до чинного законодавства України,забезпечувати його ефективну діяльність,реалізовувати державну політику в галузі освіти ,використала свої службові повноваження та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для іншої особи,тому вона повинна нести відповідальність згідно зі ст..172-2 ч.1 КУпАП .
При накладені стягнення ОСОБА_1 у вигляді штрафу з конфіскацією незаконно одержаної головним бухгалтером Зугреського професійного ліцею ОСОБА_2 неправомірної вигоди матеріального характеру у вигляді премії у розмірі 1600 гривен, суд враховує характер вчиненого правопорушення,особу порушника,ступінь її вини,її щире розкаяння.
Керуючись ст..172-2 ч.1 КУпАП, ст.ст.4, 6 ч.1 Закону України «Про засади запобігання протидії корупції»від 7 квітня 2011 року №3206-У1,суд,
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 визнати винною в скоєнні правопорушення по ст.172-2 ч.1 КУпАП і призначити їй стягнення у вигляді штрафу в сумі 850 (вісімсот п'ятдесят ) гривень (на р/рахунок №3111410670088,одержувач :УДК у м.Харцизьку ,КОД ЄДРПОУ 34686480,банк одержувача -ГУ ДКУ у Донецькій області, м.Донецьк ,МФО 834016,код платежу :21081100) з конфіскацією незаконно одержаної неправомірної вигоди матеріального характеру у сумі 1600 гривень .
Постанова може бути оскаржена і опротестована прокурором в Апеляційний суд Донецької області через Харцизький міський суд Донецької області протягом 10-ти днів із дня винесення постанови.
Суддя :
Судове рішення № 20258740, Харцизький міський суд Донецької області було прийнято 13.12.2011. Форма судочинства - Про адмінправопорушення, форма рішення - Постанова. На цій сторінці ви зможете знайти ключові дані про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до поточних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити ключові дані.
Це рішення відноситься до справи № 3-2505/11. Компанії, які зазначені в тексті цього судового документа: