Постанова № 20258031, 11.11.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
11.11.2011
Номер справи
2а-13299/11/2670
Номер документу
20258031
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

11 листопада 2011 року                     № 2а-13299/11/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Винокуров К.С. розглянув у скороченому провадженні адміністративну справу

За позовом Територіального управління Державної комісії з цінних паперів та

фондового ринку в м. Києві та Київській області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХНО ЛТД»

про стягнення штрафних санкцій в розмірі 1 700,00 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (надалі позивач) звернулося до суду з позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХНО ЛТД»(надалі ТОВ «ТЕХНО ЛТД», відповідач) штрафних санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 1 700 грн.

Ухвалою суду від 22.09.2011 року відкрито скорочене провадження у адміністративній справі, встановлено строк подання заперечення проти позову для відповідача до 10 листопада 2011 року.

Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав. Відповідачу була надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження за юридичною адресою, зазначеною у позовній заяві. На адресу суду повернулася рекомендована кореспонденція з поштовою відміткою «вибули».

У зв’язку з неподанням відповідачем відзиву на позов, справа вирішується у порядку передбаченому статтею 183-2 Кодексу адміністративного судочинства.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, адміністративний суд, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно з Акту про правопорушення на ринку цінних паперів від 10.03.2011 р. № 2-КУ-Л вбачається, що відповідно ТОВ «ТЕХНО ЛТД»встановлено ознаки порушення вимог п.13 статті 6 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму», а саме: ТОВ «ТЕХНО ЛТД»не надало на запит суб’єкта державного фінансового моніторингу інформацію щодо взяття на облік суб’єкта первинного фінансового моніторингу-професійного учасника ринку цінних паперів Спеціально уповноваженим органом.

Відповідно до п.3 ст.23 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму»у разі невиконання (неналежного виконання) суб’єктом первинного фінансового моніторингу вимог цього Закону та/або нормативно-правових актів, що регулюють діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, на нього в установленому законом порядку може бути накладено штраф.

На підставі акта від 10.03.2011 р. Територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку в м. Києві та Київській області на ТОВ «ТЕХНО ЛТД»постановою № 2-КУ-Л накладено санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 1700 грн., яка направлялася відповідачу рекомендованою кореспонденцією відповідно до Реєстру відправлення № 197 від 04.04.2011 р.

Вищевказані акт та постанова були надіслані на адресу ТОВ “ТЕХНО ЛТД” поштою рекомендованими листами, що підтверджується копіями реєстрів поштових відправлень рекомендованих листів, на якому працівником об’єкта поштового зв’язку проставлено відбиток календарного штемпелю від 01.03.2011р. та 04.04.2011 р. є наявними в матеріалах справи, що повністю відповідає вимогам п. 16 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 року за № 120/14811.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом або фінансуванню тероризму" дія цього Закону поширюється на громадян України, іноземців та осіб без громадянства, а також на юридичних осіб, їх філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, що забезпечують проведення фінансових операцій на території України та за її межами відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Ст. 6 Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом або фінансуванню тероризму" передбачено, що суб'єкт первинного фінансового моніторингу з урахуванням вимог законодавства, нормативно-правових актів Спеціально уповноваженого органу та інших суб'єктів державного фінансового моніторингу встановлює правила, розробляє програми проведення фінансового моніторингу та призначає працівника, відповідального за його проведення, крім спеціально визначених суб'єктів первинного фінансового моніторингу, які провадять свою діяльність одноособово, без утворення юридичної особи, та осіб, зазначених у підпункті "ґ" пункту 8 частини другої статті 5 цього Закону.

Згідно зі статтею 9 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, уповноваженими особами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку є начальники відповідних територіальних органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, працівники центрального апарату - за письмовим дорученням Голови або членів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, працівники відповідних територіальних органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - за письмовим дорученням начальника відповідного територіального органу Комісії.

Частиною другою названої правової норми встановлено, що уповноважені особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку мають право відповідно до розподілу обов'язків чи письмового доручення провадити в межах наданих повноважень розгляд справ про порушення чинного законодавства щодо випуску та обігу цінних паперів.

Відповідно до пункту другого розділу ХV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, які затверджені наказом Комісії від 09.01.97 р. № 2 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 27.01.97 № 10/1814 (далі –Правила), постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів щодо юридичної особи може бути оскаржено до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку особою, щодо якої її винесено, протягом десяти днів з дати винесення постанови.

Відповідно до пункту 2 розділу ХVIII Правил, відповідач зобов’язаний був перерахувати нарахований згідно з постановою штраф протягом 15 днів з дня отримання постанови.

Беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 1 700,00 грн. Відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, доказів погашення Відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Статтею 183-2 КАС України встановлено, що суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог про стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб’єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Зважаючи на всі викладені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 71, 86, 94, ст. 105, 158-163, 183-2 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХНО ЛТД»(01033, м.Київ, вул. Жилянська, 30/32, ЄДРПОУ 36412877) до Державного бюджету України (р/р відкритий в Управління Державного казначейства за балансовим рахунком 3111 «Надходження до загального фонду державного бюджету», по коду бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», символ звітності 106) штраф у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.).

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду в порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку є остаточному.

Суддя                                                                                 К.С. Винокуров